Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czarna Przemsza

202 odpowiedzi w tym temacie

#21 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 18:04

A widziałeś te zerwane pstrągi??? Duże???

#22 Ryan

Ryan

Weteran

• Members
  • 408 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:20

tzn wiesz na tym odcinku gdzie ja lowilem to jest plytko jak łowilem na samaym poczatku i cos mi sie zdaje ze tam duzo ich nie ma no tak tak na oko 35 mialy dzies icon_smile.gif tylko ze wiesz ja im prawie do pyska rzucałem icon_smile.gif moze ty wiesz gdzie jest wiecej tejk ryby i nie jest tak wasko bo tam strasznie trudno sie lowilo ;/ A ty jak lowisz to gdzie i jakie wyniki ?

#23 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:35

CYTAT(Ryan @ pon, 29 wrz 2008 - 21:20) Wyświetl post
tzn wiesz na tym odcinku gdzie ja lowilem to jest plytko jak łowilem na samaym poczatku i cos mi sie zdaje ze tam duzo ich nie ma no tak tak na oko 35 mialy dzies icon_smile.gif tylko ze wiesz ja im prawie do pyska rzucałem icon_smile.gif moze ty wiesz gdzie jest wiecej tejk ryby i nie jest tak wasko bo tam strasznie trudno sie lowilo ;/ A ty jak lowisz to gdzie i jakie wyniki ?

Ja na CP to łowię tylko na odcinku muchowym. To jest trudna rzeka (wąska i zarośnięta), tak jest na prawie całej długości. Na muche łowię najczęściej pstrągi o podobnej wielkości, ale są tam duuuże sztuki (jeden wędkarz wyciągnął przy mnie sztukę +60cm).

#24 Ryan

Ryan

Weteran

• Members
  • 408 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:40

A te pstrągi tam normalnie widac jak pływaja icon_smile.gif tzn na spinningu tak jest przynajmniej ale musze poszukac odcinka moze wyzej bedzie szersza ta rzeka icon_smile.gif

#25 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:42

CYTAT(Ryan @ pon, 29 wrz 2008 - 21:40) Wyświetl post
A te pstrągi tam normalnie widac jak pływaja icon_smile.gif tzn na spinningu tak jest przynajmniej ale musze poszukac odcinka moze wyzej bedzie szersza ta rzeka icon_smile.gif

Oczywiście, że widać. Woda jest bardzo czysta.
Poszukaj, może znajdziesz lepszą miejscówkę. Ja już mam kilka sprawdzonych icon_smile.gif

#26 Ryan

Ryan

Weteran

• Members
  • 408 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:46

Ja wlasnie nie Bo to był moj 1 raz icon_smile.gif pojade wyzej icon_smile.gif moze tam cos bedzie sie wiecej dzialo i szersza bedzie ta rzeka icon_smile.gif Bo jestem ciekaw tej rzeki icon_smile.gif a to prawda ze w tej rzece sum plywa ?

#27 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 21 listopad 2008 - 13:57

Jadąc na Przeczyce 19.11 w Boguchwałowicach widziałem muszkarzy łapiących na Czarnej Przemszy, jedni łapali z brzegu a dwóch brodziło w wodzie. Pewnikiem zarybili pstrągiem .

#28 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 29 listopad 2008 - 23:56

Witm JA tez byłem na Czarnej Przemszy tylko raz;/ Wrzesień
W sklepie w Preczowie kupiłem licencje.
Miejscowy pijący piwo mówi mi ze se połapie bo zarybili przyjeżdżam na most patrze a tam 6 pod mostem i tłuką tęczaki jeden za drugim:((

Od razu mnie to z zniechęciło i poszedłem w górę 2 brania. 1 prawie wyciągnięte ale wysoki brzeg brak podbieraka i się odpiło;/

Zamierzam w przyszłym roku odwiedzić odcinek muchowy... Kupiłem sprzęt i będę się uczył.., może ktoś ma rady dla początkującego??

Pozdrawiam

#29 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 30 listopad 2008 - 09:13

Tam jest właśnie duża presja. Ja byłem wczoraj, stało pełno ludzi. Nie było gdzie kija wsadzić icon_confused.gif Skandal, kilka godzin ze znajomym bez brania icon_confused.gif No ale cóż, to jedna z nielicznych rzek, na której mogę łowić na muche, no i bardzo ją lubię icon_wink.gif

#30 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 17:59

CYTAT(Wojt @ wto, 11 mar 2008 - 22:29) Wyświetl post
Tak jak w temacie. Okonie u mnie nie za bardzo poza tym trzeba mi troche odmiany.
Za wszelkie info dzięki z góry
Pozdr

witam wszystkich,dzisiaj zawitalem nad ta rzeczke ze spinningiem....powiem wam,ze nie jestem zadowolony,przeszedlem dobrych kilka kilometrow......i pstaga nawet nie widzialem.Owszem zlowilem pierwsza w zyciu na tej rzeczce rybe,ale niestety byl to lipien....swoja droga to rybek troche poogladalem,ale wszystkie to lipienie.....ciekawe kazdego roku chociaz kilka fajnych pstagow dojrzalem w polarojdach.....dzisiaj zero kropkowca,same lipienie....ciekawe czy tam wogule jeszcze pstragi sa????????????????????????

#31 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 18:17

CYTAT(daro22 @ nie, 14 gru 2008 - 18:59) Wyświetl post
witam wszystkich,dzisiaj zawitalem nad ta rzeczke ze spinningiem....powiem wam,ze nie jestem zadowolony,przeszedlem dobrych kilka kilometrow......i pstaga nawet nie widzialem.Owszem zlowilem pierwsza w zyciu na tej rzeczce rybe,ale niestety byl to lipien....swoja droga to rybek troche poogladalem,ale wszystkie to lipienie.....ciekawe kazdego roku chociaz kilka fajnych pstagow dojrzalem w polarojdach.....dzisiaj zero kropkowca,same lipienie....ciekawe czy tam wogule jeszcze pstragi sa????????????????????????

Oczywiście, że są icon_wink.gif

#32 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 18:37

CYTAT(Muszkarz @ nie, 14 gru 2008 - 21:17) Wyświetl post
Oczywiście, że są icon_wink.gif

Garaco w to wierze,ale zastanawia mnie dlaczego przez te kilka godzin nie widzialem ani jednego,to jeszcze nigdy mi sie tam nie zdarzylo,zawsze zawsze kilka pieknych ryb dostrzeglem....dziwne...

#33 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 19:25

a gdzie te lipienie widziałeś bo ja maże żeby tą rybkę złowić.

A mam takie pytanie czy w CP przed Przeczycami są pstrągi??

#34 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 19:53

No pewnie, przecież Ci pisałem icon_smile.gif

#35 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 19:53

No pewnie, przecież Ci pisałem icon_smile.gif

#36 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 20:05

CYTAT(Felix1988 @ nie, 14 gru 2008 - 22:25) Wyświetl post
a gdzie te lipienie widziałeś bo ja maże żeby tą rybkę złowić.

A mam takie pytanie czy w CP przed Przeczycami są pstrągi??

lowilem od miejsca gdzie zaczyna sie spinningowy odcinek rzeki,czyli most pod autostrada i wlasnie tam po trzecim rzucie na 5cm woblera dostelem lipienia,nie byl duzy bo mial jakies 30-35cm no ale pierwszy w zyciu no i oczywiscie wrocil do wody.Przeszedlem dosc spory odcinek tej rzeki kierujac sie od mostu w dol i gbybym mial wyciagnac srednia,to lipienie widydywalem co 200-300m,zero pstraga niestety.....

#37 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 20:38

To fajnie bo tam już nie trzeba płacić:D
ale w okresie świątecznym wybiorę się na rybki:D na łowisko specjalne:D

Użytkownik Felix1988 edytował ten post 14 grudzień 2008 - 20:39

#38 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 14 grudzień 2008 - 22:59

CYTAT(Felix1988 @ nie, 14 gru 2008 - 23:38) Wyświetl post
To fajnie bo tam już nie trzeba płacić:D
ale w okresie świątecznym wybiorę się na rybki:D na łowisko specjalne:D

jak nie trzeba placic?nie rozumiem.......odcinek spinningowy zaczyna sie od mostu tak....a gdzie konczy?nic nie rozumie z tej rzeczki......jestem raczej poczatkujacy na tej wodzie,bo lowie tam tylko wtedy jak na innej wodzie o emocje trodno,tak ze zostaje ostatnio co roku tylko grudzien...ale wracajac do tematu,gdzie konczy sie lowisko specjalne?przeszedlem naprawde kawal rzeki i myslalem ze ciagle lowie na odcinku platnym.....powiedz mi,za mostem jakies 500m po lewej sronie ukazal sie jakis duzy zbiornik,wody w cholere....CO TO JEST?????????????

#39 Felix1988

Felix1988

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 15 grudzień 2008 - 10:04

Czarna Przemsza to nie tylko odcinek specjalny. Źródła CP są w jurze Krakowsko-Częstochowskiej rzeczka sobie płynie i wpada do jeziora Przeczyce w Siewierzu. I na odcinku od źródeł do jeziora tez można łowić, ten odcinek nie jest płatny trzeba mieć tylko opłacona kartę i z tego co rozumiem to tam też są pstrągi. Od tamy jakieś 200 metrów zaczyna się odcinek specjalny. Na początek tylko dla muszkarzy ale od wiaduktu na drodze Katowice-Warszawa zaczyna się też odcinek dla spinningistów i ciągnie się pod elektrownie Łagisza do potoku pogorianka. Potem płynie aż do połączenia z Białą Przemszą i razem tworzą nazwę "Przemsza" która wpada do Wisły. Na tym odcinku też można łowić bez zezwolenia tylko z opłaconą kartą wędkarską. Ten zbiornik co widziałeś to Pogoria IV prawdziwa nazwa to Kuźnica Warężyńska. Nowy zbiornik oddany 2 lata temu do użytku. Z tego co wiem jest on świetny ale nigdy tam nie łowiłem. Zbiornik utworzony na wyrobisku kopalni piasku zalany wodą z CP.

P.S. Słyszałem że na tym zbiorniczku szło złowić pstrągi

Użytkownik Felix1988 edytował ten post 15 grudzień 2008 - 10:34

#40 daro22

daro22

Weteran

• Members
  • 375 postów

Napisano 15 grudzień 2008 - 16:11

CYTAT(Felix1988 @ pon, 15 gru 2008 - 13:04) Wyświetl post
Czarna Przemsza to nie tylko odcinek specjalny. Źródła CP są w jurze Krakowsko-Częstochowskiej rzeczka sobie płynie i wpada do jeziora Przeczyce w Siewierzu. I na odcinku od źródeł do jeziora tez można łowić, ten odcinek nie jest płatny trzeba mieć tylko opłacona kartę i z tego co rozumiem to tam też są pstrągi. Od tamy jakieś 200 metrów zaczyna się odcinek specjalny. Na początek tylko dla muszkarzy ale od wiaduktu na drodze Katowice-Warszawa zaczyna się też odcinek dla spinningistów i ciągnie się pod elektrownie Łagisza do potoku pogorianka. Potem płynie aż do połączenia z Białą Przemszą i razem tworzą nazwę "Przemsza" która wpada do Wisły. Na tym odcinku też można łowić bez zezwolenia tylko z opłaconą kartą wędkarską. Ten zbiornik co widziałeś to Pogoria IV prawdziwa nazwa to Kuźnica Warężyńska. Nowy zbiornik oddany 2 lata temu do użytku. Z tego co wiem jest on świetny ale nigdy tam nie łowiłem. Zbiornik utworzony na wyrobisku kopalni piasku zalany wodą z CP.

P.S. Słyszałem że na tym zbiorniczku szło złowić pstrągi

dziekuje ci bardzo,teraz juz wiem gdzie ta pogoria......

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych