Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shimano Aero Match 390st

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 eMeN

eMeN

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 03 marzec 2008 - 19:37

1. Pełna nazwa sprzętu

SHIMANO AERO MATCH 390ST

2. Zdjęcie ogólne

Niestety ze względu na wiek wędki nie posiadam katalogowego zdjęcia

3. Specyfikacja techniczna

Wędka odległościowa z wklejaną szczytówką
Długość 13' - 3.9m
Składy 3
Ciężar rzutowy do 12g

4. Czas użytkowania i częstotliwość użytkowania

Wędkę posiadam od dziesięciu lat. Łowię nią dosyć często na jeziorach i kanałach.

5. Z jakim sprzętem najczęściej używam?

Shimano STRADIC 4000GTM

6. Zalety

Pewne zacięcie i hol zarówno małych, jak i dużych ryb z dużych odległości. Wędka jest stosunkowo lekka i delikatna, ale większe przeciążenia nie robią na niej wrażenia. Dużym plusem jest piankowy uchwyt kołowrotka w miejscach, które najszybciej ulegają zabrudzeniu.

7. Wady

Stosunkowo szybko obłamał się delikatny uchwycik do zaczepiania haczyka. Więcej wad nie stwierdziłem.

8. Złapane ryby

Cała masa małych i dużych płoci, leszczy oraz liny, karpie (takie do 5kg), kilka jazi a także kleni i innego białorybu.

9. Zdjęcia dodatkowe

10. Cena zakupu

Ze względu na wiek, nie pamiętam ile kosztowała. Mogę tylko dodać, że tania nie była.

11. Uwagi końcowe

Wiem, że na dzień dzisiejszy są nowocześniejsze włókna IM8, IM9000000...itd. Wiem, że są dużo lepsze odległościówki poważnych firm. Ale wiem także to, że moja ulubiona matchówka będzie mi jeszcze przez długi czas służyła bez względu na panującą w wędkarstwie modę.

#2 max-ii

max-ii

Weteran

• Members
  • 154 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 01:07

witam
Bardzo ładny kijek i jak na 10-lat użytkowania wygląda bardzo zdrowo.
Mam pytanie - składy łączone są na spigot czy w sposób zwykły nasadowy?
Niedawno widziałem identyczny na allegro - nawet miałem na niego chęć, ale nie mogłem znaleźć szczegółowych informacji i sobie odpuściłem.

pozdrawiam

#3 eMeN

eMeN

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 05 marzec 2008 - 11:28

Żałuj, kijek jest warty każdej złotówki, tylko zależy w jakim był stanie. Połączenia ma nasadowe. Jeśli chodzi o wygląd, to fakt, źle nie wygląda, ale to przez pieczołowite dbanie o sprzęt (szczególnie zimą icon_biggrin.gif )

#4 erdeef

erdeef

Weteran

• Members
  • 486 postów

Napisano 16 marzec 2009 - 01:10

piękny kij i kołowrotek też nie młody ale naprawdę dobry sprzęt na lata wiem bo też ufam shimano i starym sprawdzonym modelom

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych