Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świetliki Izotopowe

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 17 luty 2008 - 12:01

Witam czy miał ktoś z was styczność ze świetlikami izotopowymi??czy faktycznie taki świetlik może świecić tak długo??KLIKNIJ

#2 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 17 luty 2008 - 12:07

pierwsze widzę

ale propozycja wydaje się ciekawa, tylko dlaczego one takie długie? chyba nie da się ich zastowsować w moim sposobie mocowania? chętnie poczytam jeśli ktos miał doświadczenia w tej dziedzinie...

no i to "izotopowe" - przyznam, że brzmi dość radioaktywnie.... icon_razz.gif

#3 ds-fan

ds-fan

Weteran

• Members
  • 546 postów

Napisano 17 luty 2008 - 12:54

CYTAT(rekmar @ nie, 17 lut 2008 - 13:07) Wyświetl post
tylko dlaczego one takie długie?

Jakto długie icon_eek.gif icon_eek.gif ?? przecież zwykły świetlik ma dł 39mm,natomiast izotopowy 12,5mm.

#4 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 17 luty 2008 - 13:06

przepraszam "długie" powinienem napisać lub długie inaczej icon_mrgreen.gif wstyd mi

1,2 cm na 0,25 cm to straszne maleństwa - jedyna pociecha to intensywne świecenie

pewnie i tak się skuszę... cuby sobie opinię wyrobić icon_smile.gif

#5 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 17 luty 2008 - 13:33

temat byl juz pare razy poruszany icon_biggrin.gif mialem podbne swietliki bata light fox'a i swiecily mi 3 sezony kupile sprzedalem je razem ze swingerami i koles ma je kolejne 2 sezony dalej swiecą icon_biggrin.gif
producent podaje ze powinny swiecic 12 lat ale orginaly kosztują 69zl/szt. to te za 15zl jakos mnie nie przekonuja
a co rozmiarow to sa rozej wielkosci ty akurat znalazles te co sie wsadza do sygnalizatorow np. foxa i mają oswietlac stanowisko te do swingerow sa sporo wieksze

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#6 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 17 luty 2008 - 13:42

CYTAT(adams1999 @ nie, 17 lut 2008 - 14:33) Wyświetl post
temat byl juz pare razy poruszany icon_biggrin.gif

daj jak możesz lnka - mam problem z szukaniem, ale może nie umiem ich nazwać, a nigdy nie czytałem takiego tematu, a jestem zainteresowany

#7 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 17 luty 2008 - 14:15

CYTAT(rekmar @ nie, 17 lut 2008 - 14:42) Wyświetl post
daj jak możesz lnka - mam problem z szukaniem, ale może nie umiem ich nazwać, a nigdy nie czytałem takiego tematu, a jestem zainteresowany

rekmar tu masz jeden temat http://www.splawik.c...p;hl=beta light

znalazlem bo sam zakladalem ostanio znalazlem w necie swietliki te za ok 50zl sztuka -nowe ale jak sie jezdzi troche na nocki to sa jak najbardziej oplacalne!!! sam mialem w tamtym sezonie kupic dlatego zakladalem temat ale jakos tak sie obeszlo bez ich kupna

edit
jakby ktos kupil te za 15zl stad http://www.carp-fish...products_id=119 i mu sie sprawdza to niech pisze to tez sobie kupie kilka sztuk:-)pozdr

Użytkownik GrzegorzF20 edytował ten post 17 luty 2008 - 14:20

Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#8 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 17 luty 2008 - 14:56

juz wim dlaczego nie mogłem ich znaleźć - adams napisał "bata" i tak szukałem a one są "beta" icon_razz.gif

uff - już myślałem że to ja mam gorszy dzień... icon_razz.gif

CYTAT(wojtek195_2005 @ czw, 19 kwi 2007 - 22:54) Wyświetl post
w nocy często nie łowię także wolę kupić kartonik świetlików i starczy na dwa sezony jak nie dłużej.

do dziasiaj tak robię i mam cały kartonik przeterminowanych świetlików (świecą takim jasnym blaskiem że 15 minut po założeniu już ich nie widać!), a mając komplet beta nie musiałbym się zastanawiać czy spędzę 15 czy 60 nocek nad rzeką...

#9 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 17 luty 2008 - 15:13

CYTAT(rekmar @ nie, 17 lut 2008 - 15:56) Wyświetl post
juz wim dlaczego nie mogłem ich znaleźć - adams napisał "bata" i tak szukałem a one są "beta" icon_razz.gif

uff - już myślałem że to ja mam gorszy dzień... icon_razz.gif
do dziasiaj tak robię i mam cały kartonik przeterminowanych świetlików (świecą takim jasnym blaskiem że 15 minut po założeniu już ich nie widać!), a mając komplet beta nie musiałbym się zastanawiać czy spędzę 15 czy 60 nocek nad rzeką...

niestety znam ten bol a nie ma nic gorszego niz przeterminowane/zleżałe swietliki 3sezony temu takie kupilem duzo taniej na allegro i powiedzialem sobie nigdy wiecej!

ja w tamtym sezonie mialem kupowac te beta light ale kosztowly blisko 60zl wiec za 2szt juz 120zl plus przesylka i to mnie jakos...ze nie kupilem ale teraz te co na sklepie marka sydorka kosztowaly w tamtym roku ponad 60zl za szt a teraz 52,25zl to na stronce sklepu http://www.carp-fish-sport.pl kosztuja 39zl tylko na razie ich nie ma na stanie a sa wieksze od tych za 15 i te wieksze idealnie pasuja do sweengerkow ale nawet kupic te dwa tansze to 2-3tyg nocnego lowienia latem i sie wzroci a gdzie 10lat:-) pewno sobie ok maja kupie kilka sztuk bo cena spadla cos znaczaco
RAPR

#10 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 17 luty 2008 - 17:35

Panowie około dziesięciu lat temu w wedkarzu polskim lub w wiadomościach wędkarskich ukazała się informacja o świetlikach które miały świecić ok 10 lat .

Użytkownik mirekm edytował ten post 18 listopad 2014 - 01:10

#11 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 17 luty 2008 - 18:29

Kupuj i daj znac bo jak sa ok to chyba wezme 2szt do sygnalkow foxa
www.carpholic.pl

#12 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 18 luty 2008 - 03:01

CYTAT(GrzegorzF20 @ nie, 17 lut 2008 - 16:13) Wyświetl post
niestety znam ten bol a nie ma nic gorszego niz przeterminowane/zleżałe swietliki 3sezony temu takie kupilem duzo taniej na allegro i powiedzialem sobie nigdy wiecej!

ja w tamtym sezonie mialem kupowac te beta light ale kosztowly blisko 60zl wiec za 2szt juz 120zl plus przesylka i to mnie jakos...ze nie kupilem ale teraz te co na sklepie marka sydorka kosztowaly w tamtym roku ponad 60zl za szt a teraz 52,25zl to na stronce sklepu http://www.carp-fish-sport.pl kosztuja 39zl tylko na razie ich nie ma na stanie a sa wieksze od tych za 15 i te wieksze idealnie pasuja do sweengerkow ale nawet kupic te dwa tansze to 2-3tyg nocnego lowienia latem i sie wzroci a gdzie 10lat:-) pewno sobie ok maja kupie kilka sztuk bo cena spadla cos znaczaco

mialo byc beta light a nie bata icon_biggrin.gif drobne przejezyczenie
orginalne foxa mozesz kupic na taxom.pl kosztują 60zl/szt.

a co sklepu sydora to koles ma na imie przemek a nie mare k : icon_wink.gif adres sklepu to premos.superhost.pl tez zawsze ma te swietliki jak nie ma akurat ich w ofercie to dzown bo zawsze moze ci przywiesc icon_smile.gif tez mozesz sie dogadac z kolegmi z carpamniac.pl
oni moga ci zalatwic praktycznie kazdy sprzet karpiowy o ktorym w polsce mozesz jeszcze przez 10 lat pomazyc icon_smile.gif

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#13 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 18 luty 2008 - 10:38

CYTAT(adams1999 @ pon, 18 lut 2008 - 04:01) Wyświetl post
mialo byc beta light a nie bata icon_biggrin.gif drobne przejezyczenie
orginalne foxa mozesz kupic na taxom.pl kosztują 60zl/szt.

a co sklepu sydora to koles ma na imie przemek a nie mare k : icon_wink.gif adres sklepu to premos.superhost.pl tez zawsze ma te swietliki jak nie ma akurat ich w ofercie to dzown bo zawsze moze ci przywiesc icon_smile.gif tez mozesz sie dogadac z kolegmi z carpamniac.pl
oni moga ci zalatwic praktycznie kazdy sprzet karpiowy o ktorym w polsce mozesz jeszcze przez 10 lat pomazyc icon_smile.gif

Co do pierwszego sklepu ,to nie widzę tam ani jednego artykułu w sprzedarzy , a co do drugiego to lepiej popraw adres bo jak ktoś będzie niekumaty to może się zaszukać na śmierć icon_mrgreen.gif

#14 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 23 luty 2008 - 23:12

Świetliki izotopowe zamówiłem w sklepie carp-fish-sport . Są to świetliki izotopowe firmy Gardner . W opisie produktu ze sklepu pisze - " Mini Izotopowe świetliki to extremalnie jasno świecące świetliki Okres świecenia to około 10 lat."

Użytkownik mirekm edytował ten post 18 listopad 2014 - 01:08

#15 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 24 luty 2008 - 08:27

Dzieki mirekm, uratowales moje 30zl od wyrzucenia w bloto. Jednak co podroba to podroba, ale zeby cholera kupic foxy za bodajze 60zl sztuka to troszke duzo jak dla mnie 120zl na 2 swietliki.... Chyba sobie jednak odpuszcze. Jeszcze jedno przeslij te foto ze zgaszonym swiatlem do nich do sklepu z pytaniem czy tak wlasnie maja swiecic te swietliki bo jestem strasznie ciekawy ich reakcji i odpowiedzi

Użytkownik Czarnyy edytował ten post 24 luty 2008 - 08:28

www.carpholic.pl

#16 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 24 luty 2008 - 11:12

[quote name='Czarnyy' post='112334' date='nie, 24 lut 2008 - 09:27']Dzieki mirekm, uratowales moje 30zl od wyrzucenia w bloto. Jednak co podroba to podroba, ale zeby cholera kupic foxy za bodajze 60zl sztuka to troszke duzo jak dla mnie 120zl na 2 swietliki....

Użytkownik mirekm edytował ten post 18 listopad 2014 - 01:08

#17 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 24 luty 2008 - 17:10

No i otrzymałem odpowiedz ze sklepu carp-fish-sport - cyt. " WITAM
JEżELI PANU NIE ODPOWIADA śWIETLIK
PROSZę GO PRZYWIEżć LUB PRZYSłAć
TO ZWRóCIMY PIENIąDZE.
POZDRAWIAM "
Więc mimo wszystko sprzedający w tym sklepie okazał się w porządku .
Choć raczej z tej opcji nie skorzystam bo nie chce mi się bawić w nowe przesyłki , lub jechać specjalnie do sklepu z powodu 15 zł .
Mimo to postawa sklepu godna polecenia .

#18 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 24 luty 2008 - 19:28

no to raczej dobrze ja i nie tylko ja myśleliśmy o tych świetlikach za 15zl

foxy raczej na 99% beda swiecic tak jak powinny widze mirekm tez jedziesz na targi do zabrza wiec byc moze do zobaczenia:-)
RAPR

#19 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 24 luty 2008 - 19:51

CYTAT(GrzegorzF20 @ nie, 24 lut 2008 - 20:28) Wyświetl post
no to raczej dobrze ja i nie tylko ja myśleliśmy o tych świetlikach za 15zl

foxy raczej na 99% beda swiecic tak jak powinny widze mirekm tez jedziesz na targi do zabrza wiec byc moze do zobaczenia:-)

To być może gdzieś się tam na siebie natkniemy icon_smile.gif .
A co do świetlików to może znajdzie się ktoś na tym forum co trzymał orginalny świetlik izotopowy foxa w ręce i podzieli się z nami jak to powinno świecić .

#20 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 24 luty 2008 - 19:54

CYTAT(mirekm @ nie, 24 lut 2008 - 20:51) Wyświetl post
To być może gdzieś się tam na siebie natkniemy icon_smile.gif .
A co do świetlików to może znajdzie się ktoś na tym forum co trzymał orginalny świetlik izotopowy foxa w ręce i podzieli się z nami jak to powinno świecić .

adams1999 mowil ze je mial 3sezony i na pewno nie narzekał tyle co mi wiadomo

no moze tym nie poznasz bo ja ciebie na pewno nie:-)
RAPR

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych