Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świerklaniec, Chechło, Przeczyce, Dzierżno...

2184 odpowiedzi w tym temacie

#1 kerf21

kerf21

Wędkarz

• Members
  • 71 postów

Napisano 13 luty 2008 - 15:34

Witam
Jestem nowym użytkownikiem i czytając posty o łowiskach które są w moich okolicach zauważyłem że więkrzośc postów jest z 06 roku a do 08 sie zapewne coś pozmieniało, poza tym sezon 08 dopiero sie zaczyna i według mnie fajnie by było miec w jednym temacie łowiska z okolic bytomia tarn-gór itp.

Osobiście interesują mnie poniższe łowiska:
Kozłowa Góra 014 http://kerf.fotosik....umy/359604.html
Nakło-Chechło 010 http://kerf.fotosik....umy/359596.html
Przeczyce 004
Dzierżno Małe/Duże 006/713
Rogożnik 106/110
Gierzyna - stawy sekcyjne koła Miasteczko Śląskie http://kerf.fotosik....umy/362438.html
Grota 809

o ile o niczym nie zapomniałem to wszystko:) z góry dziekuje za wyrozumiałośc i za uczestniczenie w temacie

pozdrawiam ...

Użytkownik kerf21 edytował ten post 15 luty 2008 - 13:51

#2 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 14 luty 2008 - 02:09

zadaj to pytanie w polowie marca lub w kwietniu na tak duzych zbiornikach migracja ryb jest pozniejsza niz na mniejszych ,narazie wszystko spi

#3 kerf21

kerf21

Wędkarz

• Members
  • 71 postów

Napisano 14 luty 2008 - 11:13

No mam nadzieję że temat dotrzyma do kwietnia i dłużej, do końca sezonu ale wolałem rozpocząc od samego początku sezonu bo już widziałem kilku wędkarzy nad wodą icon_smile.gif

p.s w ost wekend byłem na gierzynie z kuzynem (pierwszy raz tam) i już mieliśmy okazje zobaczyc jakaś rybkę a nawet dwie:) dwa małe szczupaczki takie góra 30cm na czerwonego robaczka...

pozdro

#4 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 14 luty 2008 - 17:56

Byłem już kilkakrotnie na rybach w tym roku. Ostatni raz wczoraj na Rogożniku. Na połowie jeziora jest lód /od drogi/. Wędkowałem od strony plaży na spławik.Bliżej brzegu ok.25m brały małe płoteczki, dalej ok. 40m większa płoć i małe leszcze. Po strzeleniu zanętą brania były bez przerwy - brały nawet raki! Zanęta to: kasza kukurydziana + zanęta płoć + bułka tarta+ mielone płatki+ ochotka zanętowa, na hak duża ochotka. Ryb nie brałem wszystkie wrócły do wody.

#5 pino20

pino20

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 14 luty 2008 - 20:44

CYTAT(kerf21 @ czw, 14 lut 2008 - 14:13) Wyświetl post
No mam nadzieję że temat dotrzyma do kwietnia i dłużej, do końca sezonu ale wolałem rozpocząc od samego początku sezonu bo już widziałem kilku wędkarzy nad wodą icon_smile.gif

p.s w ost wekend byłem na gierzynie z kuzynem (pierwszy raz tam) i już mieliśmy okazje zobaczyc jakaś rybkę a nawet dwie:) dwa małe szczupaczki takie góra 30cm na czerwonego robaczka...

pozdro

Na zbiornikach o ktore pytales na razie cisza z rybami jedynie na zbiorniku laka kolo pszczyny bral leszcz i sporadycznie karpik pozdrawiam

#6 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 15 luty 2008 - 11:26

Powoli, powoli Pino ,na Rogożniku siedzą karpiarze i od czasu do czasu,któryś wyciągnie karpika. Łapią na kuku i czerwone.

#7 juniorxl

juniorxl

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 15 luty 2008 - 12:01

Hej!
Bylem w zeszla sobote na chechle. To byla raczej rekreacja, bo nic nie brało! Łowilem koło policyjnego na male gumki. Okonie ignorowaly przynety ( ponoc rano jakis facet pare wyciagnal)!

#8 Pasta

Pasta

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 16 luty 2008 - 18:02

Ja jeszcze nawet karty nie opłaciłem... Sezon zaczynam mniej więcej w kwietniu, rozgrzewka z okoniami a od maja polowanie na szczupaka:) Sezon szczupakowy chce rozpocząć na Kozłowej Górze. Na poczatku marca w Zabrzu jest giełda wędkarska, pojade uzupełnić pudełko z gumkami i kupie pewnie mnustwo pierdółek za zaoszczędzone pieniądze. Jak tylko wróce z pierwszych połowów, napewno napisze relacje icon_smile.gif

#9 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 17 luty 2008 - 15:14

Ja byłem tydzien temu na kozlowej gorze , pytałem sie 2-3 wędkarzy to mówili , że jeszcze brania nie mieli icon_mrgreen.gif Ja zeby zwiekszyc szanse nie co do wody weszłem , ale niestey jest zimna, a ryby jeszcze daleko w głebi.

Użytkownik VooDoo edytował ten post 17 luty 2008 - 15:15

user posted image

#10 G-Slawek

G-Slawek

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 18 luty 2008 - 14:09

Witam
Na Kozłowej oraz na Przeczycach nadal szczupak ma okres ochrony do ostatniego maja a wymiar do 50cm?

Użytkownik G-Slawek edytował ten post 18 luty 2008 - 14:11

#11 sass

sass

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 18 luty 2008 - 18:55

Tak zgadza sie wszystko po staremu

#12 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 21 luty 2008 - 10:18

Byłem dzisiaj rano na Rogożniku - cały w lodzie myślałem ,że mie skręci. Szukałem chociaż małej dziurki ażeby zamoczyć spławik, nic z tego. Napiłem się kawy, nawdychałem świeżego powietrza i do domu. Czekam na sobote, może już odpuści chociaż trochę od brzegu.

#13 sass

sass

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 22 luty 2008 - 22:30

CYTAT(wiesiek @ czw, 21 lut 2008 - 13:18) Wyświetl post
Byłem dzisiaj rano na Rogożniku - cały w lodzie myślałem ,że mie skręci. Szukałem chociaż małej dziurki ażeby zamoczyć spławik, nic z tego. Napiłem się kawy, nawdychałem świeżego powietrza i do domu. Czekam na sobote, może już odpuści chociaż trochę od brzegu.

Witam Wiesiek daj znac jakie efekty na rogozniku ,ja wybieram sie tam za tydzien

#14 kerf21

kerf21

Wędkarz

• Members
  • 71 postów

Napisano 23 luty 2008 - 15:43

Byliśmy dziś na Gierzynie pogoda całkiem całkiem gdyby nie ten wiatr (strasznie wiało) no ale nic spławiczek jedna z gruntu czerwone i ochotka i na dzień dobry kuzyn złapał szczupaka 49cm na czerwonego. a pózniej połapalismy kilka małych płoteczek dwa okonie ok 15cm i malutkiego jazgarza icon_wink.gif same pyrtki ale wypad na ryby i pierwsze brania, rybki zaliczone icon_smile.gif
pozdoroo

Mała Galeryjka icon_smile.gif http://kerf.fotosik....umy/377682.html

#15 ozon

ozon

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 24 luty 2008 - 14:45

widze grote z okna jeszce troszku lodu jest ale jush sie odmraza w tygodniu skocze zanecic wieczorkiem jak ktos chce moge zdac relacje czy jush ktos siedzi

#16 węd/karz

węd/karz

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 24 luty 2008 - 16:38

dziwię się, że nikt z Was nie wspomina od Rybniku, a to jedyne łowisko, gdzie łowi się cały rok i prawie zawsze z czymś icon_wink.gif się wróci

Oto fotka mojego kolegi który wyciągnął 13 kg karpika

Załączone miniatury

• karpik_13kg.JPG

#17 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 25 luty 2008 - 02:23

no juz nie przesadzaj ze zawsze sie z czyms wroci ile razy jest tak na rybniku ze nikt nie ma brania albo biora leszczyki po 20 cm no i oplata 13 zl za dzien a tak na marginesie nie mow mi ze zabierasz ryby z rybnika ryba jest straszna w smaku na wpoł ugotowana od tej cieplej wody

#18 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 25 luty 2008 - 11:27

CYTAT(michu1234 @ pon, 25 lut 2008 - 03:23) Wyświetl post
no juz nie przesadzaj ze zawsze sie z czyms wroci ile razy jest tak na rybniku ze nikt nie ma brania albo biora leszczyki po 20 cm no i oplata 13 zl za dzien a tak na marginesie nie mow mi ze zabierasz ryby z rybnika ryba jest straszna w smaku na wpoł ugotowana od tej cieplej wody

michu1234 to ty nie przesadzaj . Po pierwsze kolega "węd/karz" napisał prawie zawsze a nie jak sugerujesz "zawsze z czymś się wróci . Po drugie nie pisz że ryba jest straszna w smaku i prawie ugotowana bo jeżeli by tak było to ryby z mórz połuniowych gdzie temperatura wody jest na pewno wyższa niż w rybniku powinny być prawie upieczone . Nie wiem czy kiedykolwiek byłeś na rybniku , ale jeśli będziesz tam teraz ,to włóż rękę do wody i zobacz czy wyciągniesz ją z "ugotowania" czy z zimna . I po trzecie co do opłaty 13zł za dzień to jest to bardzo niska opłata w porównaniu z tym co tam możesz złapać .
Weż sobie dla przykładu taki okręg krakowski ,gdzie opłata za jeden dzień połowu wynosi 20 icon_eek.gif zł dla członków pzw .
A w wodach tego okręgu raczej nie masz szans złowić takich okazów jak na rybniku .

#19 G-Slawek

G-Slawek

Wędkarz

• Members
  • 38 postów

Napisano 25 luty 2008 - 12:01

Ja wczoraj byłem w Świerklańcu na spacerze przeszedłem cały wał, nie było nawet jednego wędkarza a pogoda była super.

#20 kerf21

kerf21

Wędkarz

• Members
  • 71 postów

Napisano 25 luty 2008 - 12:07

Panowie Spokojnie icon_wink.gif
zamiast sie przegadywac lepiej powiedzcie co i gdzie ost łapneliscie icon_smile.gif a uwagi do wcześniejszych wypowiedzi kolegów to przy okazji bo celem tego tematu jest właśnie zdawanie relacji z swoich wypraw i ich efekty z okolicznych zbiorników (wymienionych w pierwszym poście).

do:węd/karz o rybniku nic nie pisałem zakładając ten post bo poprostu tam nie wędkuje:)
pozdrawiam

no właśnie pogoda była super a ja nie mogłem na ryby... no ale w środę jak będzie taka pogoda to już pojadę icon_smile.gif

Użytkownik kerf21 edytował ten post 25 luty 2008 - 12:11

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych