Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Jakie Ciasto Na Karasia?

55 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wedkarz

Wedkarz

Weteran

• Members
  • 205 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo,muzyka,sport

Napisano 09 February 2008 - 03:13 PM

Witam mam niedaleko domu 4 stawy w ktorych jest sopro karasia lapia sie glownie te male ale wiem ze sa i wieksze na chleb czy robaka sie nie skusza bo probowalem!!! icon_neutral.gif Wiec moze ma ktos z was jakis dobry przepis na ciasto karasiowe lub jakas inna przynete na duze karasie icon_mrgreen.gif !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z gory dzieki i POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!!
C&R!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Złów i wypuść!!!!!!!!!!

#2 RobinJ

RobinJ

Weteran

• Members
  • 901 postów

Napisano 09 February 2008 - 03:58 PM

Ogólnie, to karasie lubią słodkie, więc na początek ulep zwykłe ciasto i dodaj np. miodu, lub jakiś atraktor o tym zapachu. Znajmy też rozgniatał kulki proteinowe i dodawał do ciasta, możesz też spróbować dodać wrzucić granulat dla karpi ozdobnych (szukaj w sklepach zoologicznych)
Kombinuj icon_wink.gif

#3 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, kulturystyka,narciarstwo,myslistwo. :D

Napisano 09 February 2008 - 04:27 PM

Ja robiłem zwykłe ciasto z mąki i dodawałem cukier waniliwoy lub taki zapach waniliwoy do ciast.Jak są to jakieś stawy gdzie mało ludzi łowi to musisz je do przynet troche przyzwyczaić.
PRECZ!!! Z!!!! KŁUSOWNICTWEM!!!! Brać wędki i tylko Sportowo!!!!!!!!!!

Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie...

#4 Wedkarz

Wedkarz

Weteran

• Members
  • 205 postów

Napisano 09 February 2008 - 06:43 PM

N tych stawach lapie dosyc spora grupa wedkarzy i wszyscy stosuja chleb!!!!!
Dzieki za przepisy!!!!!!!!! icon_biggrin.gif Mam jeszcze pytanko czy przenica lub kukurydza na karasia bedzie dobra??????????
Jest tez tam lin i to ladny choc tez wogule nie bieze jak sie trafi to taki do 20cm co zrobic z linem ?????????????
icon_razz.gif
C&R!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Złów i wypuść!!!!!!!!!!

#5 łukaszbp

łukaszbp

Weteran

• Members
  • 669 postów

Napisano 09 February 2008 - 07:10 PM

Ja proponuje kukurydze poniewarz jest to dość selektywna przyneta. A karasie uwielbiaj kuku.

#6 Wedkarz

Wedkarz

Weteran

• Members
  • 205 postów

Napisano 09 February 2008 - 07:53 PM

CYTAT(łukaszbp @ sob, 09 lut 2008 - 20:10)  
Ja proponuje kukurydze poniewarz jest to dość selektywna przyneta. A karasie uwielbiaj kuku.

A czy ta kuku przyprawiasz jakos specjalnie czy prosto z puchy ??????????????? icon_biggrin.gif
C&R!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Złów i wypuść!!!!!!!!!!

#7 łukaszbp

łukaszbp

Weteran

• Members
  • 669 postów

Napisano 09 February 2008 - 07:58 PM

Ja uzywam prosto z puchy ewentualnie jakiś dip. I jeśli będziesz necić to polecam samo kuku też z puchy bo do zanety sypkiej to sie drobnica zleci .
pozdrawiam

#8 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów

Napisano 09 February 2008 - 08:04 PM

CYTAT
tych stawach lapie dosyc spora grupa wedkarzy i wszyscy stosuja chleb!!!!!
Dzieki za przepisy!!!!!!!!! Mam jeszcze pytanko czy przenica lub kukurydza na karasia bedzie dobra??????????
Jest tez tam lin i to ladny choc tez wogule nie bieze jak sie trafi to taki do 20cm co zrobic z linem ?????????????

Tak,kukurydza będzie bardzo dobra aby skusić coś większego to na haczyk załóż chociaż z dwa ziarenka kukurydzy do tego jakiegoś gnojaczka czy innego robaka.Aby weszły te większe sztuki spróbuj ponęcić kuku pare dni sobie w takim miejscu gdzie nikt nie siada najlepiej i nec tak aby nikt nie widział bo potem się ludzi nazbiera w twoje mijesce i sobie spokojnie nie połowisz.POlecałbym gotowano kukurydze taką surową co najpierw moczysz ,potem zaś gotujesz bo to z puszki to zaraz drobnica obskubie z dna ponieważ jest dosyć miękka.

#9 Wedkarz

Wedkarz

Weteran

• Members
  • 205 postów

Napisano 09 February 2008 - 09:20 PM

oki dzieki mam nadzieje ze poskutkuje!!!!!!!!!!!!!! icon_razz.gif Jak poskutkuje to zaprosze was na lowienie karasi
Pozdrawiam i polamania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! icon_razz.gif
C&R!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Złów i wypuść!!!!!!!!!!

#10 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1608 postów

Napisano 10 February 2008 - 01:16 PM

Do ciasta z mąki i wody dobrze jest dodać mielone pierniki lub kupić w sklepie ciasto na piernik i dosypać w trakcie wyrabiania. Powinno zadziałać.

#11 Wedkarz

Wedkarz

Weteran

• Members
  • 205 postów

Napisano 13 February 2008 - 09:17 AM

Rozumiem ze jest to piernik w proszku czy zwykly piernik i trzeba go pokruszyc i dodac w kawalkach?????????? icon_biggrin.gif
C&R!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Złów i wypuść!!!!!!!!!!

#12 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1608 postów

Napisano 13 February 2008 - 06:04 PM

Tak oczywiście jest to piernik w proszku , który dopiero się rozrabia i piecze. Można kupić w każdym sklepie spożywczym kosztuje około 5zł.

#13 Wedkarz

Wedkarz

Weteran

• Members
  • 205 postów

Napisano 15 February 2008 - 06:21 PM

oki dzieki spruboje przekaze relacje z lowow icon_biggrin.gif
C&R!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Złów i wypuść!!!!!!!!!!

#14 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 16 February 2008 - 09:26 PM

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 11 November 2009 - 08:10 PM

#15 Wedkarz

Wedkarz

Weteran

• Members
  • 205 postów

Napisano 17 February 2008 - 09:52 AM

wiesz o tym nie pomyslalem choc na robaczka juz tam probowalem i braly kurduple ale chlem zmieszany z robakiem coz warto sprobowac!!!!!!!!!!!!! icon_biggrin.gif DZIEKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
C&R!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Złów i wypuść!!!!!!!!!!

#16 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 17 February 2008 - 11:43 AM

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 11 November 2009 - 08:09 PM

#17 Wedkarz

Wedkarz

Weteran

• Members
  • 205 postów

Napisano 17 February 2008 - 03:16 PM

Dzieki bede pamietal.W koncu czlowiek cale zycie sie uczy icon_razz.gif !!!!!!!!!!
A czy jest sens necenia karasia dluzej czy nie ( tak jak karpia) ???????????? icon_wink.gif
C&R!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Złów i wypuść!!!!!!!!!!

#18 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów

Napisano 17 February 2008 - 04:49 PM

CYTAT
Dzieki bede pamietal.W koncu czlowiek cale zycie sie uczy !!!!!!!!!!
A czy jest sens necenia karasia dluzej czy nie ( tak jak karpia) ????????????

No pewnie wtedy masz większą szanse na spore sztuki icon_smile.gif

Użytkownik piotrek_pisz edytował ten post 17 February 2008 - 04:49 PM

#19 Wedkarz

Wedkarz

Weteran

• Members
  • 205 postów

Napisano 21 February 2008 - 08:43 PM

piotrek a co polecisz jako zanete na duuuuuzego icon_biggrin.gif karasia do dluzszego necenia???????????? icon_mrgreen.gif
C&R!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Złów i wypuść!!!!!!!!!!

#20 zdrapek

zdrapek

Weteran

• Members
  • 416 postów

Napisano 22 March 2008 - 06:09 PM

Mam własny super przepis na ciasto na karasia:

Składniki:
mąka pszenna, kasza manna błyskawiczna, cukier waniliowy, miód, masło.

Do garnka 0,5l wlewaz troche wody, dodojesz cukier waniliowy (mozna dodać jakiś zapach w płynie) ok 4 łyżeczek miodu naturalnego (w zależności od ilości wody), trochę masła (ok. 0,5 łyżeczki) i gotujesz.

Jak woda jest już gorąca dodajesz kaszę manne i mieszasz (kaszy dajesz tyle żeby zrobiła się gęsta papka)
Następnie wsypujesz mąke i mieszasz (jak chcesz żeby ciasto było bardziej zbite wyciągasz z garnka dosypujesz mąki i ugniatasz aż uzyskasz zamieżony efekt),

Ciasto powinno być słodkie ale bez przesady, dodatkowy zapach np. wanilia, skopex, truskawka, miód itp. zwiększy atrakcyjność ciasta.

Super wyprubowane ciasto.... POWODZENIA

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?