Skocz do zawartości

Łowiska specjalne w okolicach Warszawy

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_lubelmar_*

Guest_lubelmar_*
  • Guests

Napisano 05 listopad 2005 - 16:54

Witam, czy ktoś mógłby polecic najlepiej kilka do wyboru, łowiska specjalne w okolicach Warszawy. Najlepiej zeby byly czynne w listopadzie. Jak mozeciue opiszcie chcby ogolnie te lowiska (tzn. metody, jakie ryby, czy z pomostów czy z brzegu czy z lodzi) ewentualnie www dla lowiska.

Dzięki i połamania kija
lubelmar

• Guests

Napisano 05 listopad 2005 - 19:25

Polecam łowisko Grzegorzewice / dmina żabia Wola / ok 35 km od W-wy w kierunku Mszczonowa . Przwaga karpia zdecydowana ale trafia się też i ładny karaś . Przynęta głównie kukurydza i biały robaczek ale wszystko pójdzie jak się trafi dobry dzień . Adres i dokładny opis w internecie pod hasłem Grzegorzewice .powodzenia
zryba

#3 s.lopez

s.lopez

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 07 listopad 2005 - 12:04

2 łowiska specjalne

1.Halinów 05- 074 ul. Powstania Styczniowego 20 tel.(022)783-60-28

Dominujące gatunki ryb:karp, lin, sum, sum afrykański, amur, karaś złoty , karaś srebrzysty , jesiotr.
Na miejscu znajduje się sklepik (robaki, zanęty, piwko itp komercyjka po prostu), płaci się za godziny łowienia(3zł.) i za zabierane ryby w zależności od gatunku.

kierunek jazdy do Halinowa na Mińsk Mazowiecki.
tutaj troche fotek i regulamin połowu http://www.pzwokregm.../s_halinow.html

2.Osów kierować się trzeba na Wołomin. Jedzie się przez Ząbki,Zielonke i zaraz za nią skreca się na Osowo. Łowisko dosyć przyjemne i łowienie z pomostów.
Dominujące gatunki ryb:Karp,Lin,Sum,Karaś,Pstrąg,Szczupak no i wszędobylski leszcz icon_razz.gif

płaci się za cały dzień łowienia 10zł.
jest jeszcze kilka ciekawych łowisk w okolicach Warszawy ale jako że
nie byłem więc narazie nie będe pisał choć z opowieści kolegów po fachu
są również ciekawe i łowne.

pozdrawiam

• Guests

Napisano 06 grudzień 2005 - 12:02

http://www.okon.com.pl/ icon_biggrin.gif

• Guests

Napisano 23 grudzień 2005 - 14:52

Mam pytanie o ten Osów czy pałcisz tylko 10 za wstęp czy też za kg złowionej ryby ??

Pozdraiwam

#6 sajo

sajo

Wędkarz

• Members
  • 40 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, leniuchowanie, ManagerZone

Napisano 23 grudzień 2005 - 16:40

polecam łowisko, jedno z najlepszych w tej okolicy:

www.lowisko.pl
Lubelski Portal Wędkarski
http://www.wedkarstwo-lublin.pl

• Guests

Napisano 29 grudzień 2005 - 11:06

QUOTE(Anonymous)
Mam pytanie o ten Osów czy pałcisz tylko 10 za wstęp czy też za kg złowionej ryby ??

Pozdraiwam

W ossowie płacisz za kilogram złowionej ryby , wszystkie ryby po 8 zł za kilogram
Pozdrawiam

#8 lesio

lesio

Wędkarz

• Members
  • 64 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo,rpg piłka, nożna

Napisano 05 styczeń 2006 - 13:17

ja polecam łwowisko w Halinowie,mam tam rodzine i jeżdże na tam na wakacje i łowisko jest rewelacujne.Goraco polecam

#9 Guest_Kuba_*

Guest_Kuba_*
  • Guests

Napisano 05 styczeń 2006 - 15:43

Witam

Zwiedziłem kilka łowisk w okolicy W-wy,czasem trzeba się wyżyć po nie udanych łowach w wodach PZW. A tak poważnie,to wyprwcowywałem sobie różne sposoby na karpie....nie miałem czasu na prawdziwe kilku dniowe zasiadki nad "PRAWDZIWĄ" wodą.

Zacznę od łowisk które wzbudziły u mnie najmniej pozytywne emocje,i nie o końca chodzi tu o wyniki wędkowania.

a więc:

1)- Osów.- Byłem tam umówiony ze znajomym który mieszka w Ząbkach,jechałem z Wa-wy pozatym miałem do załatwienia jeszcze inne sprawy więc troszkę się spóźniłem czego efektem było to że niestety nie było wolnych miejsc...ok,może się zdażyć tym bardziej że była piękna pogoda...za błędy trzeba płacić...ale....chciałem wejść tylko po to żeby pogadać z kumplem,oczywiście bez żadnego sprzętu,pan który stóżował w rybaczówce aboslutnie nie wyraził mi pozwolenia na wstęp,to też jestem w stanie zrozumieć(taka polityka) ale może przekazać potencjalnemu klientowi pewne info.z sposób bardziej przyjazdny.Poczułem się dosłownie jak gdybym dostał się na pole kukurydzy zniszczyłbym tam przynajmniej 2 hektary i spotkałbym właściciela.
Nigdy tam nie łowiłem i napewno nie będę...
Może miałem poprostu pecha...w każdym razie zraziłem się a że mam inne miejsca...wybór prosty.
2)-Łowisko w Grzegorzewicach.Dużo terenu i przestrzeni,ceny ok,ale ryby..pozostawiają wiele do życzenia(chodzi o ich rozmiar).
Może znowu mam pecha icon_smile.gif
3)-Tutaj daje miejsce równożędne dwóm ŁS (łowisko specjalne) oczywiście uzasadnie,pierwsze to Halinów drugie to łowiko OKOŃ,pierwsze lubię za ryby,jest ich sporo,ale klimat raczej średniej jakośći prostokątna (z groblą w krztałcie litery T) ,płytka sadzawka.Tak jak mówię to da się przeżyć,tym bardziej jak ryby dobrze gryzą.
Drugie czyli OKOŃ,klimat już lepszy bo: dużo zieleni,stanowiska bardziej odosobnione...jest ok,dużo średnich ryb...Poztym cała infrastruktura jest na miejscu.może nie fuul wypas ale jest.
4)-Wspomniane już wcześniej Łowisko ELDORADO super sprawa,miła obsługa,hotel,domki,dużo miejsca,łodzie ryby...można powiedzieć wszystko czego głodny wrażeń wędkarz poszukuje.
Dla mnie minus jest taki że jest najdalej połozonym od mojego miejsca zamieszkania łowiskiem na którym bywałem.Minus niby niepotrzebny bo każdy z nas mieszka gdzie indziej....ale..to mój post icon_smile.gif
Plus - chyba największe łowisko w okolicach stolicy- to tak dla równowagi !
5)-Czyli moje miejsce nr.1 to Krzyczki

Na początek minus,jeden jedyny: CENA (masakra) ale czasem można zaszaleć
Nie ma co dużo pisać,wszystko można znaleźć na stronie.
www.pro-consult.com.pl

Łowisko bardzo kameralne,ma swój niepowtarzalny klimat,urozmaicony rybostan,ciekawa urozmaicona woda w której pływają prawdziwe lewiatany.
Ludzie tam pracujący bardzo przyjaźni i mili,zawsze służą pomocą.
Duże zaplecze,prawie pod każdym względem,byłem tam kilka razy z rodziną,ehhhh...taki niedzielny wypadzik icon_smile.gif

Poza ceną z mojej strony same pozytywy.

To chyba koniec,nie znam więcej łowisk lub poprostu nie byłem w okolicach Warszawy.
Jeśli ktoś ma inne zdanie w tym temacie,to proszę pamiętać że to moje zdanie icon_smile.gif

A tak na koniec to powiem wam że nie ma jak Wisełka icon_smile.gif no i oczywiście inne wody nie będące łowiskiem specjalnym...to jest to co Tygryski lubią najbardziej....

Pozdrawiam

No i życzę wszystkim w Nowym Roku samych sztuk na medal icon_smile.gif
A tym wielkim rybą po zważeniu i zmierzeniu dalszego penetrowania toni wodnej w jak najlepszej kondycji !!

POŁAMANIA

#10 Ziggi

Ziggi

Weteran

• Members
  • 110 postów

Napisano 09 styczeń 2006 - 16:05

W Krzyczkach jest bardzo miło i profesjonalnie. Pobyt kosztuje ale tak się ma relacja jakości do ceny. Jedyny minus to niektórzy niesympatyczni "łowcy karpi", którzy posyłają zestawy aż na przeciwległy brzeg, a w przypadku obecności innego wędkarza potrafią "przypadkowo" oddać w jego kierunku strzał z procy zanętowej.

#11 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 10 styczeń 2006 - 08:45

QUOTE(sajo)
polecam łowisko, jedno z najlepszych w tej okolicy:

www.lowisko.pl

Wczoraj jadłem pstrąga złowionego na Eldorado.

Zrobiłem go z farszem z cebulki i natki pietruszki suto zakropiny cytryną w sosie holenderskim - palce lizać
A łowisko specjalne na wysokim poziomie...

#12 Tomaszek

Tomaszek

Weteran

• Members
  • 756 postów

Napisano 19 czerwiec 2006 - 22:21

Przyznał bym Kubie punkt pomocy za ten post - bo to dokładnie to czego szukałem. Nie można było trafić lepiej icon_biggrin.gif

Sorry za odkopanie wątku ale chciałem w ten sposób wnieść przyczynek do dyskusji o sposobie punktowania na forum.

#13 koplej

koplej

Weteran

• Members
  • 361 postów

Napisano 22 czerwiec 2006 - 10:16

Może mi ktoś napisać coś więcej o łowisku ELDORADO? Jutro się tam wybieram, nastawię się chyba głownie naszczupaka na spinning. Ojciec pewnie będzie lapał na spławik. Ja również jestem skłonny łapać na grunt jeśli spinning nie przyniesie efektów.

Doradźcie jakieś przynęty na szczupaka, chodzi mi głownie o gumy i na tym się skupie. Ew coś na sandacza.
pozdrawiam

#14 Piotrek16

Piotrek16

Wędkarz

• Members
  • 30 postów

Napisano 24 czerwiec 2006 - 19:46

Mam pytanie do osób będących na tym łowisku,czy złapaliście coś konkretnego i ile zapłaciliście za łowienie bo znalazlem ten cennnik ale go nie zrozumiałem:P

#15 Tomaszek

Tomaszek

Weteran

• Members
  • 756 postów

Napisano 24 czerwiec 2006 - 20:15

Ja słyszałem że aktualnie na łowisku "Okoń" jest bida. Pytałem kilku osób które tam wędkowały i zgodnie twierdzili że nic nie złapali w czasie ostatniego pobytu. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy icon_question.gif

#16 martis29

martis29

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 04 lipiec 2006 - 07:41

witam
wczoraj byłem pierwszy raz w ossowie.
wyskoczyłem po pracy na półtorej godzinki ale i tak wrażenia mam raczej pozytywne.
ryb bardzo dużo. nie wiem czy to kwestia farta czy raczej zanęty i zestawu ale brania miałem co 15 minut icon_smile.gif 3 karpiki złapałem a 2 spiąłem. poza tym trochę małych płotek na spławik. łowiłem na lekki grunt. mała sprężynka, żyłka 0,18, na haczyku kukurydza.
teraz o opłatach. 10 zł za łowienie + 8 zł za każdy zabrany kilogram ryby. poza tym opłata parkingowa. łowisko czynne tylko do 20.
pomosty są rozstawione co jakieś 10,15 metrów. bardzo duzy plus to kosz na śmieci przy każdym pomoście.
ogólnie łowisko OK.

pozdrawiam

aha. macie propozycje na jakieś inne łowiska w bliskiej okolicy warszawy???

#17 Asparuh93

Asparuh93

Weteran

• Members
  • 456 postów

Napisano 15 lipiec 2006 - 13:46

QUOTE(Ziggi)
W Krzyczkach jest bardzo miło i profesjonalnie. Pobyt kosztuje ale tak się ma relacja jakości do ceny. Jedyny minus to niektórzy niesympatyczni \"łowcy karpi\", którzy posyłają zestawy aż na przeciwległy brzeg, a w przypadku obecności innego wędkarza potrafią \"przypadkowo\" oddać w jego kierunku strzał z procy zanętowej.

Dokladnie.
Ci 'Karpiarze' potrafia tez zbluzgac, generalnie to sa pajace granatem od pluga oderwani. Bardzo mnie zniechecilo to do lowienia tam.
Mialem mozliwosc lowienia tam ostatnio i wyniki mizerne. Fakt, szly ladne karasie, takie do kilograma nawet, ale kiarpi zero. Jeden wedkarz z Wegier zlapal karpia 11,5 kg i to tyle.
Z tego co rozmawialem z ludzmi, to w ogole ten rok slaby strasznie pod zgledem polowow.

Czy łowisko specjalne w Ossowie ma jakąs stronke albo jest gdzies opisane w necie ?

#18 Ziggi

Ziggi

Weteran

• Members
  • 110 postów

Napisano 15 lipiec 2006 - 16:15

Wędkowanie na tym łowisku po ponad 2 latach uznałem za zakończone.
Ciężko znieść wpadające tuż przed nogami zestawy karpiowe "niewidomych karpiarzy ". Podczas ostatniego pobytu "łowca karpi" przeszedł na przeciwległy brzeg z wiadrem zanęty i wrzucał tę zanętę łopatką w pole łowienia chłopca łowiącego na spinning. Stanął obok innego wędkarza i sobie zanęcał ! Stojący nieopodal ojciec chłopca był chyba wyjątkowo łagodnie usposobiony bo w innym przypadku wrzuciłby zanętę wraz z zanęcającym do wody. A tak na marginesie - trochę winy ponosi tu chyba gospodarz łowiska. Skoro łowisko ma być wyłącznie "karpiowe" i ekskluzywne to po co wpuszczać innych wędkarzy, szczególnie na oba brzegi. Niech łowią tylko ci z "towarzystwa wzajemnej adoracji". W innym przypadku czas tam spędzony łącznie z niemałą opłatą za "wędkowanie" będzie mógł być tylko stracony.
Szkoda.

#19 Dzumbo

Dzumbo

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 28 czerwiec 2007 - 15:51

Ostatnio byłem w Halinowie jest to bardzo fajne lowisko z mnustwem ryb naprawde mozna sobie powalczyc są tam duże karpie, jesiotry, liny i karasie:D

#20 koplej

koplej

Weteran

• Members
  • 361 postów

Napisano 01 czerwiec 2008 - 10:55

witam. Był ktoś w tym sezonie w Eldorado? Jeśli tak to jakie wyniki?
www.lowisko.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych