Skocz do zawartości

Zdjęcie

kto zgadnie??

48 odpowiedzi w tym temacie

#1 maar

maar

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 04 listopad 2005 - 21:39

kto zgadnie co to za ryba i gdzie można ją złowić??

Załączone miniatury

• coś.JPG

#2 Emil

Emil

Wędkarz

• Members
  • 35 postów
  • Zainteresowania:sport,wędkarstwo, natura

Napisano 04 listopad 2005 - 22:05

to sa bodajze pirannie, słyszałem przypadki ich złowienia w Wiśle. A tak na prawde żyja one w Amazoni........
Wędkarz ma wędki, a rybak ma ryby........!!

#3 maar

maar

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 05 listopad 2005 - 09:03

nie, to nie są piranie. Podpowiem, że złapałem je na Dolnej Odrze.
Ryba pochodzi z Ameryki, ale tej drugiej, czyli Północnej.
maar

#4 KAMO odra

KAMO odra

Weteran

• Members
  • 445 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo !

Napisano 05 listopad 2005 - 09:57

A moze bassy Bo słyszałem ze jak była povodz to bardzo duzo ich trafiło do odry ze stavóv hodovlanych z niemiec

• Guests

Napisano 05 listopad 2005 - 12:40

a na co je zlowiles ?

#6 maar

maar

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 05 listopad 2005 - 12:56

brawo KAMO Odra, trafił, jest to bass (wg. miejscowych, Amerykański). Można go złowić na Dolnej Odrze (kanał zrzutu ciepłej wody z elektrowni). Na Odrze nie złapałem takiej ryby, więc trudno mi powiedzieć, czy tam też żyje. Jest to ryba drapieżna, więc bierze na wszelkiego rodzaju robaki. Jest tak żarłoczny, że jak przegapisz moment brania, to masz pewne, że haczyk wyląduje prawie w żołądku. Tak też stało się z tymi dwoma osobnikami i dlatego musiałem je uśmiercić.
maar

#7 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 05 listopad 2005 - 14:18

I dobrze zrobiłeś, gdyż w/g przepisów nie wolno w Polsce wpuszczać obcych gatunków do wód płynących.
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

• Guests

Napisano 05 listopad 2005 - 16:41

No tez prawda, to jest bass i nawet wiem jaki. Jest to bass słoneczny(raczej na pewno).............. icon_mrgreen.gif

#9 Corristo

Corristo

Weteran

• Members
  • 536 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, przyroda Polski, łowiectwo, racjonalne wykorzystywanie zasobów przyrody, japońska kreska i animacja

Napisano 05 listopad 2005 - 20:02

QUOTE(A_post_oł)
I dobrze zrobiłeś, gdyż w/g przepisów nie wolno w Polsce wpuszczać obcych gatunków do wód płynących.

A do tego smaczna to ryba.

Tak jest to bass słoneczny (uszaty - czarne plamki na pokrywie skrzelowej). Słyszałem, że tylko na Śląsku i w jego okolicach da się go złowić w otwartej wodzie. Ludzie chętnie trzymają je w akwariach a gdy zaczynają pałaszować inne rybki wypuszczają je do najbliższego zbiornika.
U nas na Mazurach rybka nie przeżyła by zimy, tak samo w Odrze którą odwiedza najwyżej latem. Za to w Dolnej Odrze woda jest ciągle ciepła i tam znajdują warunki do życia.
Widziałem zdjęcie z bassem słonecznym o wadze 0,6kg złapanym na Dolnej Odrze na płotkę.

#10 SAMURAJ

SAMURAJ

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 06 listopad 2005 - 11:02

w książce PZW "zasady organizacji sportu wędkarskiego" w dziale ryby łowione w zawodach spinningowych wymieniony jest min. BASS WIELKOGĘBOWY --- z tego wniosek że jest to ryba "rodzima" zaś jeśli chodzi o bassa słonecznego to naprawdę ciekawe skąd się znalazł w otwartej wodzie

#11 maar

maar

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 06 listopad 2005 - 12:00

ryba ta w Dolnej Odrze ma się bardzo dobrze. Łatwiej ją złowić niż przykładowo okonia. Również słyszałem, że ma bardzo dobre mięso. Podobno w okolicach Szczecina można ją jeszcze złapać w jeziorku szmaragdowym (głębokie jezioro, ok. 2-3ha, chyba pozostałość po kopalni kredy).
maar

#12 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów

Napisano 06 listopad 2005 - 14:22

QUOTE(SAMURAJ)
w książce PZW \"zasady organizacji sportu wędkarskiego\" w dziale ryby łowione w zawodach spinningowych wymieniony jest min. BASS WIELKOGĘBOWY --- z tego wniosek że jest to ryba \"rodzima\"

W Polsce obowiązują przepisy ustawy i odpowiednich rozporządzeń gdzie wymienione są wszystkie ryby rodzime. Bassa wielkogębowego tam nie ma podobnie zresztą jak pstrąga tęczowego karpia amura tołpygi sumika afrykańskiego piranii i wielu wielu ryb które wędkarze jednak łowią w naszych wodach

#13 SAMURAJ

SAMURAJ

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 06 listopad 2005 - 21:25

QUOTE(A_post_oł)
QUOTE(SAMURAJ)
w książce PZW \"zasady organizacji sportu wędkarskiego\" w dziale ryby łowione w zawodach spinningowych wymieniony jest min. BASS WIELKOGĘBOWY --- z tego wniosek że jest to ryba \"rodzima\"

W Polsce obowiązują przepisy ustawy i odpowiednich rozporządzeń gdzie wymienione są wszystkie ryby rodzime. Bassa wielkogębowego tam nie ma podobnie zresztą jak pstrąga tęczowego karpia amura tołpygi sumika afrykańskiego piranii i wielu wielu ryb które wędkarze jednak łowią w naszych wodach

z tego wniosek że co nie które ustawy i przepisy mają się nijak do R.A.P.R gdzie wiele z tych ryb ma wymiary i okresy ochronne a jak wcześniej wspomniałeś "w/g przepisów nie wolno w Polsce wpuszczać obcych gatunków do wód płynących"

#14 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1049 postów

Napisano 07 listopad 2005 - 08:09

QUOTE(SAMURAJ)
co nie które ustawy i przepisy mają się nijak do R.A.P.R gdzie wiele z tych ryb ma wymiary i okresy ochronne a jak wcześniej wspomniałeś \"w/g przepisów nie wolno w Polsce wpuszczać obcych gatunków do wód płynących\"

To raczej R.A.P.R ma się nijak do przepisów polskiego prawa

#15 SAMURAJ

SAMURAJ

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 07 listopad 2005 - 11:49

QUOTE(A_post_oł)
QUOTE(SAMURAJ)
co nie które ustawy i przepisy mają się nijak do R.A.P.R gdzie wiele z tych ryb ma wymiary i okresy ochronne a jak wcześniej wspomniałeś \"w/g przepisów nie wolno w Polsce wpuszczać obcych gatunków do wód płynących\"

To raczej R.A.P.R ma się nijak do przepisów polskiego prawa

jednym słowem normalka nasz kochany kraj icon_wink.gif

#16 Stanleyziom

Stanleyziom

Wędkarz

• Members
  • 61 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, linux, gitara basowa

Napisano 11 listopad 2005 - 16:44

to jest bass takie łapie sie kolo elektrowni dolna odra na cokolwiek na splawik 50 cm od brzegu

#17 maar

maar

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 11 listopad 2005 - 16:50

QUOTE(Stanleyziom)
to jest bass takie łapie sie kolo elektrowni dolna odra na cokolwiek na splawik 50 cm od brzegu

odrazu widać że ziomal icon_lol.gif

Gdzie łowisz na Dolnej Odrze (w którym miejcu)??
maar

#18 Guest_Gregi_*

Guest_Gregi_*
  • Guests

Napisano 21 listopad 2005 - 22:26

QUOTE(Corristo)

U nas na Mazurach rybka nie przeżyła by zimy, tak samo w Odrze którą odwiedza najwyżej latem. Za to w Dolnej Odrze woda jest ciągle ciepła i tam znajdują warunki do życia.
Widziałem zdjęcie z bassem słonecznym o wadze 0,6kg złapanym na Dolnej Odrze na płotkę.

Przeżyłaby, przeżyła, te ryby żyją w Ameryce Północnej m.in. w Kanadzie, a zimy raczej tu są o wiele mocniejsze niż w Polsce. Rzeczywiście są one bardzo żarłoczne i atakują nawet goły haczyk. Większość tutejszych wędkarzy traktuje je jako śmieć, o wiele większa radość złapać bassa wielko- lub małogębowego - takich walczaków jak one często się nie spotyka, a przy tym są to chyba najsmaczniejsze ryby jakie jadłem.

#19 Jimmie

Jimmie

Wędkarz

• Members
  • 13 postów
  • Zainteresowania:gady,snycerstwo,vędkarstvo

Napisano 29 listopad 2005 - 15:18

człovieq uvielbiam te rybki ale jak do tąd vidziałem je tylko v grah filmah i na zdjęciah :P.jesteś vielki. bede vdzieczny jak napiszesz mi dokładne dane dojazdu i tego miejsca i podasz info o możlivym noclegy....vybrał bym się v vakacje :D.apraopo bass słoneczny to tak jakby rodzina do kturej nalezy kilkanaście gatunqv--->bass:różovy, *skalny, uszasty,"Bluegill", "pumpkinseed", "Redbreast", "...

a ryby kture złoviłeś należą do gatunq pumpkinseed (angielska nazva)

*hociaż niekiedy pisze ze rockbass nalezy do grupy black bass

Załączone miniatury

• pumpkinseed.gif

Hail & Kill

#20 Gochu

Gochu

Wędkarz

• Members
  • 12 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo!!

Napisano 14 luty 2006 - 00:28

crappe? podobno to cholerstwo ciezko polowic icon_razz.gif