Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jerki - Swimbajty - Łamańce .

155 odpowiedzi w tym temacie

#21 WOBLER-W1

WOBLER-W1

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 11 luty 2008 - 09:08

KWICUR 89

Pasiasty Irokez

Dzięki chłopaki fajnie jest jak ktoś docenia twoją pracę .
Na szczupłe często używam żarówiastych kolorów i efekty są .

#22 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 11 luty 2008 - 14:41

Super pracuje. Faktycznie przypomina IMAKATSU. Nie powiem, kolor do gustu mi nie przypadł, ale tak naprawdę kolor to najmniej ważna rzecz (dla ryb, nie wędkarza), liczy sie praca i prowadzenie. Powiem krótko: jak dla mnie bomba icon_wink.gif .

#23 WOBLER-W1

WOBLER-W1

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 11 luty 2008 - 23:03

Z sąsiedniego forum dowiedziałem się , że taki łamaniec nazywa się ( swimmbait ).
Nie jestem mocny w nazewnictwie jeśli chodzi o przynęty.

#24 Rycho_p7

Rycho_p7

Początkujący

• Members
  • 3 postów
  • Zainteresowania:sporty silowe, pilka.....(prawie wszystk)wedkarstwo, auto - moto, informatyka......................itd

Napisano 12 luty 2008 - 11:26

Jestem pod wrazeniem, cos wspanialego, tez lubie majsterkowac niiestety nie mam do tego warunkow, mam nadzieje ze juz latem przeprowadze sie do wlasnego domu i tam bede mogl popracowac, napewno podziele sie z Wami moimi doswiadczeniami,
pozdrawiam wszystkich.
Rycho

#25 czaapa1992

czaapa1992

Wędkarz

• Members
  • 61 postów

Napisano 12 luty 2008 - 16:26

Pięknie pracują... i jeszcze te kolorki... Szczupaki będą w niego bić jak opętane... jak będziesz je już testować na wyprawie szczupakowej to nas poinformuj jak efekty icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

#26 thk-74

thk-74

Wędkarz

• Members
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 13 luty 2008 - 11:20

A ja troszkę poszperałem i wynalazłem takie oto cudeńka...

http://xoomer.alice....wimBaitClip.htm

WOBLER W-1.... Świetna robota..
Zaczynam strugać!!!

#27 WOBLER-W1

WOBLER-W1

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 13 luty 2008 - 17:39

CYTAT(Paszczet @ pon, 11 lut 2008 - 17:41) Wyświetl post
Super pracuje. Faktycznie przypomina IMAKATSU. Nie powiem, kolor do gustu mi nie przypadł, ale tak naprawdę kolor to najmniej ważna rzecz (dla ryb, nie wędkarza), liczy sie praca i prowadzenie. Powiem krótko: jak dla mnie bomba icon_wink.gif .

Witaj Paszczet masz linka do tego IMAKATSU to daj go tu na forum , im więcej wiedzy zgromadzimy na temat tych łamańców tym lepiej - pozdrawiam P.B.

#28 WOBLER-W1

WOBLER-W1

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 13 luty 2008 - 17:46

CYTAT(czaapa1992 @ wto, 12 lut 2008 - 19:26) Wyświetl post
Pięknie pracują... i jeszcze te kolorki... Szczupaki będą w niego bić jak opętane... jak będziesz je już testować na wyprawie szczupakowej to nas poinformuj jak efekty icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

czaapa1992 - mam nadzieję , że będzie tak jak piszesz , że szczupłe będą ciekawe tej przynęty . W maju zacznę na płyciznach bo tego łamańca można idealnie poprowadzić tuż pod powieżchnią .

#29 WOBLER-W1

WOBLER-W1

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 13 luty 2008 - 17:54

CYTAT(thk-74 @ śro, 13 lut 2008 - 14:20) Wyświetl post
A ja troszkę poszperałem i wynalazłem takie oto cudeńka...

http://xoomer.alice....wimBaitClip.htm

WOBLER W-1.... Świetna robota..
Zaczynam strugać!!!

thk-74 fajnie , że wspierasz temat , im nas będzie więcej tym nasza wiedza i doświadczenie w temacie będzie lepsze . Kilka razy otwierałem tą stronkę co zapodałeś ale nie chce się otworzyć - może coś z tamtym serwerem , spróbuję póżniej , pozdrawiam Paweł B.

#30 Paszczet

Paszczet

Szajbus

• Members
  • 1058 postów

Napisano 13 luty 2008 - 18:10

CYTAT
Witaj Paszczet masz linka do tego IMAKATSU to daj go tu na forum , im więcej wiedzy zgromadzimy na temat tych łamańców tym lepiej - pozdrawiam P.B.

Temat o tej przynęcie jest już na forum, jest nawet filmik przedstawiający jej pracę icon_wink.gif .

#31 thk-74

thk-74

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 14 luty 2008 - 07:08

Link do stronki, którą podałem wcześniej, ale w bardziej zjadliwym języku icon_smile.gif

http://babelfish.alt...t...o.it/cjbur/

Dajcie znać czy otwiera się Wam bez problemu.

Panie i Panowie robimy swoje IMAKATSU!!! A raczej wobler model W-1 icon_wink.gif icon_wink.gif

Użytkownik thk-74 edytował ten post 14 luty 2008 - 07:08

#32 WOBLER-W1

WOBLER-W1

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 14 luty 2008 - 10:08

CYTAT(thk-74 @ czw, 14 lut 2008 - 10:08) Wyświetl post
Link do stronki, którą podałem wcześniej, ale w bardziej zjadliwym języku icon_smile.gif

http://babelfish.alt...t...o.it/cjbur/

Dajcie znać czy otwiera się Wam bez problemu.

Panie i Panowie robimy swoje IMAKATSU!!! A raczej wobler model W-1 icon_wink.gif icon_wink.gif

Hi - ale Cię wzięło - ja też się wzorowałem na innym łamańcu .
Ten link co teraz dałeś otwiera mi się właśnie tak :

P1000269.JPG

Nie ma jednak problemu bo te 4 fiłmiki z gościem co robi łamańca ze sterem , otwierają się.

#33 thk-74

thk-74

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 14 luty 2008 - 10:16

Nie wiem czemu po włączenia na tłumaczenie na angielski nie ładują się obrazki... Badziewie..
Ale treści są niezłe. Ja sobie z tych artykułów porobiłem wersję *.pdf za pomocą LOOP dla firefox i tam obrazki się ładują... Jak coś, to ten wcześniejszy link po włosku się otwiera...
Pozdrawiam
icon_mrgreen.gif

#34 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 14 luty 2008 - 11:50

Ten kolega z Włoch icon_smile.gif z lipy je chyba robi. Mam podobne listewki tylko że z sosny icon_neutral.gif niestety. Ale myślę że jakoś pójdzie icon_smile.gif

#35 thk-74

thk-74

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 14 luty 2008 - 11:59

Co jak co, ale sosny nie proponuję... Według mnie i pewnie wg innych forumowiczów TYLKO drewno z drzew liściastych.. Jakoś kurczę to się lepiej obrabia, struga itd. To moje zdanie. Używam balsy twardej, nie jest droga, a dla mnie bardziej dostępna niż np. lipa w deseczkach lub prętach. Jest jeszcze topola, wierzba, ale mam awersję do tych drewienek. Jeszcze z czasów "przedspiningowych" icon_wink.gif icon_wink.gif

#36 WOBLER-W1

WOBLER-W1

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 14 luty 2008 - 12:32

Ja wzorowałem się na tym łamańcu ( http://pl.youtube.co...feature=related ) - filmik mnie tak zachęcił , że postanowiłem coś takiego zrobić .

Użytkownik WOBLER-W1 edytował ten post 14 luty 2008 - 12:39

#37 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 14 luty 2008 - 12:49

Wiem o tym że iglaste się ciężko obrabia ale z takim sprzętem:
Szlifierka

Tarcza
To idzie bardzo sprawnie icon_smile.gif Do tego powierzchnia jest gładsza. Może jak się zrobi ciepło pojadę gdzieś rowerem i upoluję jakąś lipę.

#38 thk-74

thk-74

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 14 luty 2008 - 13:56

A jak kładzie Ci się lakier na iglaste? Jak to wygląda na drewienku z dużą ilością żywicy na słojach???
Zaznaczam, że to jest moje zdanie, ale drewno z drzew liściastych ma bardziej równomierną chłonność, mniejsze kłopoty z odstającymi wiórkami itd.
Mądruję się, ale kiedyś sporo z drewnem miałem wspólnego icon_wink.gif
Odsyłam do książek dot. technologii obróbki drewna. W antykwariatach są za przysłowiowe grosze. Z teraźniejszymi materiałami do obróbki drewna, klejami, farbami można robić cudeńka.
Trzeba tylko zacząć jak niektórzy Koledzy.... To jest DUUŻO trudniejsze.. ale efekty i satysfakcja...
Ja większość swoich dziełek zerwałem w głupi sposób. Tegoroczną produkcję pawenko Wam pokażę!!

#39 Kyzak

Kyzak

Weteran

• Members
  • 437 postów

Napisano 14 luty 2008 - 15:34

Ja jeszcze nie robiłem woblerków, dopiero zacznę icon_smile.gif.To znaczy próbowałem coś skubać ale nie malowałem ich. Ale z doświadczenia wiem że trzeba po pierwszej warstwie lakieru przeszlifować, bo takie włoski powstają. Z kolei niektóre gałęzie liściastych mają dziurkę w środku, która mi się nie podoba bo nie jestem pewien że jak wkleję tam drut to mi nie wypadnie.

#40 WOBLER-W1

WOBLER-W1

Weteran

• Members
  • 329 postów

Napisano 14 luty 2008 - 16:36

Na temat - jak i z czego zrobić woblery informacje mamy pod :
http://www.splawik.c...?showtopic=6761

Tutaj skupmy się na tym jak domowym sposobem wykonać takie łamańce - swimbajty czy jak je tam zwał.
W sieci są filmiki i zdjęcia pokazujące konstrucję i budowę tych wabików.
Warto terz zebrać informacje - co czynić aby te bezsterowce pracowały idealnie. Tą wiedzę daje praktyka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych