Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalew Rybnicki

68 odpowiedzi w tym temacie

#41 zadym73

zadym73

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 06 luty 2011 - 11:17

szkoda paliwa nie polecam narka

#42 sta82

sta82

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 06 luty 2011 - 16:12

Siema . Byłem znowu od 11 do 16 i nic , echo. Było sporo ludzi i nie widziałem zeby coś mieli. Ale mam nadzieję ,że w końcu ruszy.

#43 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 06 luty 2011 - 19:17

CYTAT(zadym73 @ nie, 06 lut 2011 - 12:17) Wyświetl post

Wystrzegałbym się takich radykalnych wypowiedzi po jednym wyjeździe. Takie zbiorniki to wody bardzo chimeryczne, nie da się poznać ich na jednym wyjeździe itd. Żeby połowić, trzeba poznać wodę, mieć czas na to, trochę szczęścia również icon_wink.gif Ale i jemu trzeba dopomóc icon_wink.gif
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#44 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 06 luty 2011 - 20:33

CYTAT(zadym73 @ nie, 06 lut 2011 - 12:17) Wyświetl post

Kamil popiera Kamila icon_mrgreen.gif

Dziwię się autorom takich wypowiedzi i to bardzo.
Powiedz czy jak pojedziesz nad znane łowisko też 300 km i wielkie g złapiesz to też powiesz szkoda paliwa? Chyba to zrozumiałe że w pierwszym wypadzie i to jedno dniowym nad nieznane łowisko szansa powrotu o kiju jest większa niż 50% a według mnie nawet równa 90%

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#45 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 07 luty 2011 - 12:52

Przecież to zbiornik zaporowy który ma 500 ha,
Jednego dnia biorą a drugiego dnia jestes bez brań ,a wskazówki i porady to zaledwie 30% sukcesu.

user posted image

#46 man_89

man_89

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 07 luty 2011 - 18:45

dziś byłem na zalewie Rybnickim i ani jednego brania, łowiłem od plaży, potem objechałem jezioro, od bramy i betonów i wszystko to samo- zero brań. Zachecam do pisania relacji z połowów na tym zalewie, juz luty, niebawem wielki leszcz powinien zacząć brać. pozdrawiam

#47 sta82

sta82

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 08 luty 2011 - 21:36

Siema. Podjechałem dzisiaj na chwile od plaży, znów kompletne zero . Byłem od 9 do 14 . Inni wędkarze też nie zaliczyli nawet brania. icon_eek.gif Mam nadzieję , że w końcu coś ruszy.

#48 man_89

man_89

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 13 luty 2011 - 14:34

jak tam na Rybniku? był ktoś?

#49 _MEFIU_

_MEFIU_

Weteran

• Members
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motocykle!

Napisano 13 luty 2011 - 14:54

Witam
Ja mam takie pytanko, co muszę zrobić aby móc łowić na Rybniku? Kartę wędkarską mam tylko nie opłaconą i czy mam jakieś szanse na karpie czy wszystkie przebywają na zrzucie? Jeśli tak to pewnie trzeba obficie nęcić.

#50 IWC...

IWC...

Szajbus

• Members
  • 1007 postów

Napisano 13 luty 2011 - 17:40

CYTAT(_MEFIU_ @ nie, 13 lut 2011 - 15:54) Wyświetl post
Witam
Ja mam takie pytanko, co muszę zrobić aby móc łowić na Rybniku? Kartę wędkarską mam tylko nie opłaconą i czy mam jakieś szanse na karpie czy wszystkie przebywają na zrzucie? Jeśli tak to pewnie trzeba obficie nęcić.

Sporo sypać i sporo płacić od strony zrzutu:))))

#51 sta82

sta82

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 13 luty 2011 - 20:54

Siema. Byłem dzisaij od 6 30 do 12 i znowu nic. Sporo wędkarzy i tylko mój znajomy zaliczył branie (leszcz koiło 55 ). Fajny wiaterek w moją strone , dobra zanęta i nic. Porazka. icon_biggrin.gif

#52 man_89

man_89

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 15 luty 2011 - 22:20

sta82 jakbyś mógł to odezwij sie do mnie na gadu-gadu, mój numer: 7351852

#53 sta82

sta82

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 16 luty 2011 - 21:51

CYTAT(man_89 @ śro, 16 lut 2011 - 01:20) Wyświetl post
sta82 jakbyś mógł to odezwij sie do mnie na gadu-gadu, mój numer: 7351852

Siema nie mam gg ale jak coś to może kiedyś założe icon_razz.gif

#54 man_89

man_89

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 17 luty 2011 - 22:23

ok trudno, poprostu widze, że dużo łowisz na Rybniku i chciałem sie dowiedzieć co nie co. Wybierasz sie teraz kiedyś nad zalew? rozmawiałem z miejscowymi wędkarzami i mówili, ze najlepsze efekty zawsze w lutym były, a teraz jakoś cisza... Może dlatego że są te odłowy, niby są to odłowy kontrolowane a z tego co wędkarze mówili to mnóstwo ryb odłowili...

#55 sta82

sta82

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 17 luty 2011 - 22:40

Siema. XXXXX mnie bierze jak słysze o takich odłowach. Nowy Auchan w Gliwicach otwarli to muszą mieć zaopatrzenie. Moim zdaniem PZW to złodzieje . W zeszłym roku byłem dziesiątki razy na rybach na różnych zbiornikach i ani razu nie miałem kontroli. Na co idą pieniądze które płacimy dodatkowo za możliwość wędkowania na Rybniku. To jest łowisko tzw. specjalne, a na prawdę schodzi na psy. Pamietam parę lat temu to zawsze coś się działo.
Obiecałem sobie że ostatni rok kupuję licencję na Rybnik.
A tak ogólnie to bedę często na Rybniku dopoki inne zbiorniki nie puszczą. W najbliższym czasie chyba w Niedzielę się wybiore ale nie wiem na pewno.

#56 man_89

man_89

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 18 luty 2011 - 10:36

jeżeli chodzi o pzw to popieram Cie w w 100%, płacimy grube pieniądze żeby połowić, a gdzie one idą to nikt nie wie, pewnie do jakiejś kieszeni... jak pojedziesz to daj znać potem co tam sie dzieje na tym Rybniku, pozdro.

#57 astaroth182

astaroth182

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 19 luty 2011 - 19:43

szkoda gadać ja rybnik znam od ładnych paru lat . napisze tylko ,ze CORAZ WIEKSZY SYF SIE TAM ROBI ŁOWISKO Z LICENCJA icon_biggrin.gif .KTO PAMIETA JAK BYŁO W LATACH 90 ALBO WCZESNIEJ

PZW TO JAK PZPN, BETONY icon_smile.gif

#58 Rheinlander

Rheinlander

Weteran

• Members
  • 275 postów

Napisano 20 luty 2011 - 13:21

Nie łowiłem dawno na Rybniku i chyba nie skorzystam w przyszłości po Waszych postach icon_biggrin.gif - kiedyś to tam się naprawdę działo.Co do PZW to powiem tak - złodziej na złodzieju, leń na leniu, cwaniak na cwaniaku. Jakby w Niemczech tak funkcjonował DAV e.V to by już dawno tej instytucji nie było, a ludzie kierujący nią stanęliby przed wymiarem sprawiedliwości i całe Niemcy przyglądałyby się temu procesowi. W Polsce nadal prawo jest dla złodziei i jest jak jest (wszystko w jego majestacie a ty głupi obywatelu płac). Polskie PZW to zwykła ostoja starych zapitych dziadów, którzy stworzyli sobie w majestacie prawa k....i dołek przynoszący ogromne pieniądze bez żadnego wkładu własnego. To co nazywa się zarybianiem, to co się uchwala na walnych spotkaniach, te opłaty (ich wysokośc), te podziały okręgów to zwykła żenada. Niemiec jakby miał łożyc na takie coś to zrobiłby wewnętrzną rewolucję, a Polak płaci bo dla Polaka ogólne rąbanie w balona to oczywista oczywistośc. Ja osobiście nie wyobrażam sobie opłacac karty w DAV e.V tylko dlatego żeby zaspokoic bebech jakiegos starego podpijaczonego dziada. W Polsce opłacam tylko Opolskie i Częstochowskie (rok temu też Katowickie) i powiem tak - gdyby nie sentyment olałbym to w 100 % (choc Opolski okręg PZW to taka namiastka Niemieckiego DAV e.V, ponieważ oprócz opłat jest jeszcze ryba icon_biggrin.gif a nie jak np. w okręgu Częstochowskim opłata = odpoczynek nad wodą bo na pewno nie można tego nazac wędkowaniem).

#59 sta82

sta82

Wędkarz

• Members
  • 35 postów

Napisano 20 luty 2011 - 16:29

Siema. Niestety nie byłem ale mam pare info. Znajomi byli w sobotę rano i coś się działo . Jeden złapał trzy leszcze drugi nic icon_biggrin.gif Natomiast w niedziele był jeden i złapał jednego koło 6 rano pozostali wędkarze zanotowali po jednej ,dwie ryby. Coś się może ruszyło ale idą morozy icon_razz.gif

#60 man_89

man_89

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 21 luty 2011 - 17:06

o to ładnie jak coś zaczęło sie dziać:-D a to od betonów czy gdzie? czyli jak idą mrozy to twoim zdaniem nie wróży to dobrych brań?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych