Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zalew Rybnicki

68 odpowiedzi w tym temacie

#1 damastek

damastek

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 03 luty 2008 - 10:23

Witam. Chciałbym rozpocząć dyskusje na tema wędkowania w zalewie rybnickim. Wiem że jest dużo wędkarzy-internautów którzy tutaj łowią. Wiadomo nie od dziś jakie potwory pływają w rybnickim morzu. Chciałbym na tym forum ściagać informacje o złowionych okazach, o metodach skutecznych i miejscach. Wiadomo każdy łowca duuużych ryb ma swoje tajemnice i nie chcę mu tego zabierać ale uchylenie rąbka tajemnicy chyba nikomu nie zaszkodzi a innym pomoże. Druga sprawa jaka mnie nurtuje to jakość i smak łowionych tutaj ryb. Starsi wędkarze wiedzą, że kiedyś ryby z zalewu do ust nie można bylo wziąść i taki mit rozszedł się po Polsce, a teraz ryba jest tu tak smaczna jak z niejednej górskiej rzeki. Nie wiem czym jest to spowodowane, może oczyszczalnią oddaną do użytku nie ta dawno, może skanalizowaniem miasta, albo jeszcze czym...
Proszę o posty w tej sprawie i dziękuję za współpracę

#2 Neon_Rbk

Neon_Rbk

Weteran

• Members
  • 183 postów

Napisano 04 luty 2008 - 11:39

Ja jestem z Rybnika, ale jestem spinningistą i póki co nie łowię na zalewie, aczkolwiek, kiedy skończy się okres ochronny na szczupaka i sandacza to może wykupię jednodniowe pozwolenie i zobaczę co tam mogę zdziałać ze spinningiem.

Pozdrawiam icon_wink.gif

#3 Cha3K

Cha3K

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 05 luty 2008 - 23:40

aktualny okres jest dobry na polnocnej czsci zalewu.najlepiej w okolicach cieplej wody-zrzut cieplej wody.Z tym ze tam strasznie wieje icon_smile.gif mozna sie pzygotoac tam na duzego karpia i leszcza,Karpie przewaznie od 5 rano do 7, pozniej juz sporadycznie. Ze strony poludniowej-brak wiatru , np. na bramie ale tez efekty marne -> płoc fajna ale tylko wieczorem totez duzo ludzi tam pod wieczor sie zjezdza...odnosnie smaku ryby to nie wiem :)jak cos to piszcie ....

#4 zbyszek

zbyszek

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 07 luty 2008 - 21:12

Witam wszystkich po kiju.Ja proby robilem caly styczen i moze ktos nieuwierzy ze bylem bez brania.Kolega tu pisze ze cos sie jeszcze dzieje w okolicach cieplej wody,chyba czyli na betonach,wyobrazam sobie jakie tam jest zageszczenie wedkarzy.To chyba jedno miejsce w ktorym cos bierze,bylem na zimnej wodzie tak zwanych rurach,i efekt zerowy,od strony pniowca rowniez cienizna,musimy poczekac az rybka zacznie zer po calym zbiorniku,niema innego wyjscia.Co do smaku rybki zgadzam sie z kolega ze ryba jest naprawde smaczna,chociaz jadlem ja ostatni raz w zeszlym roku ale moge to potwierdzic.Takze zycze duzej zlowionej ryby i powodzenia,i tez czekam na opinie lubiacych lowic na zbiorniku Rybnickim,pozdrawiam!!

#5 Gumis

Gumis

Weteran

• Members
  • 130 postów

Napisano 28 grudzień 2008 - 13:44

Szkoda. Bo ohydny smak ryby bronił ten zbiornik. teraz go wyjedzą

#6 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 28 grudzień 2008 - 15:43

Powiem szczerze, to szambo nie zbiornik. Mowa o Rybniku. Dwa razy byłem, pierwszy raz pojechałem bo słyszałem, drugi raz by koledze pokazać, i to był mój ostatni. BRRRR SZAMBO!!!!!!!!!!
Nawet nie warto pisać o takiej wodzie. icon_evil.gif

Dodam - woda śmierdzi, ryba ciepła i śmierdzi a w dodatku prawie każda złowiona ma tasiemca. To tyle

Natomiast Ruda rzeka która wypływa to tak, ale powyżej. Piękny Kleń.Pomiędzy Rybnikiem a Kuźnią Raciborską. Tam na odcinku prostej 500m jest 1,5km przepięknej rzeki na spina polecam. icon_wink.gif icon_biggrin.gif

Użytkownik Wiarus edytował ten post 28 grudzień 2008 - 15:46

#7 piter :-)

piter :-)

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 14:40

też jestem z rybnika i okazjonalnie łowie w zalewie icon_smile.gif
ogolnie fajne łowisko i nawet duze płocie ale ja stamtąd ryb nie jem
aha jeszcze jedno
słyszalem w sklepie wedkarskim w ktorym kupuje sprzet itp. ze chcieli wyłapać tołpygę sieciami i ponad 200 kilo sandaczy wyłowili i zamiast wpuscic to spowrotem to to zabrali
a teraz jak tą wodę przejęło pzw to wogole ryb tam nie ma :///

#8 damastek

damastek

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 06:21

Zgadzam się z przedmówcą. Każą płacić duże pieniądze a o rybę nie dbają. Kiedyś to było łowisko... Ale jeśli chodzi o smak ryby to niestety nie macie racji, od ok 8-10 lat ryba z zalewu stała się tak czysta i smaczna, że z górskich rzek jest gorsza niejednokrotnie. Kiedyś faktycznie ryba tu śmierdziała ale ostatnio palce lizać, mówię o białej rybie nie wspomnę o drapierzniku. Pozdrawiam, połamania kija. Jadę na dużego leszcza-bierze cały dzień.

#9 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 06:35

witam
Wiarus powiedz mi cos wiecej o tym odcinku Rudy gdzie to dokladnie jest zawsze chciałem tam połowic opisz przynęty sposoby chodzi oczywiscie o spining

#10 robson.b

robson.b

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 19:22

Damastek daj znać jak połowy. Sam mam zamiar się tam wybrać tylko nie wiem, czy faktycznie ryba się juz coś ruszyła. Wiem, że na zrzucie trafiły się juz w tym roku dni, że połowili karpi, ale najczęściej to loteria. Padł nawet na kulkę sum 33 kg.

#11 robson.b

robson.b

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 26 czerwiec 2009 - 15:03

Nikt nic nie pisze o Rybniku... Nikt tam nie jeżdzi? Ja miałem z ekipą jechac na trzy dni nad Odrę ale z racji stanów powodziowych odpuszczamy. Pomyśleliśmy, ze może Rybnik i...sumy. Ma ktoś jakies wieści z nad tej wody?

#12 robson.b

robson.b

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 04 lipiec 2009 - 12:28

CYTAT(robson.b @ pią, 26 cze 2009 - 18:03) Wyświetl post
Nikt nic nie pisze o Rybniku... Nikt tam nie jeżdzi? Ja miałem z ekipą jechac na trzy dni nad Odrę ale z racji stanów powodziowych odpuszczamy. Pomyśleliśmy, ze może Rybnik i...sumy. Ma ktoś jakies wieści z nad tej wody?

Dla zainteresowanych. Byliśmy z ekipą dwa dni nad Rybnikiem od strony zimnej wody. Mieliśmy być trzy, ale wygonił nas ulewny deszcz, huraganowy wiatr i burza. Istne piekło. Próbowaliśmy na 8 wędek na różne przynęty. Od białych i kukurydzy, po rosówki filety i żywce. Totalna porażka. Tylko pare płoci i leszczy. Drapieżnik zero. Ogólnie na całym zbiorniku kicha (zrobiliśmy objazdówkę)...

#13 zonkishott

zonkishott

Wędkarz

• Members
  • 44 postów

Napisano 10 sierpień 2009 - 12:07

Koledzy! Powie mi ktoś jak mają się sprawy z łowieniem na terenie ośrodka Kotwica? Chodzi mi konkretnie o stanowiska, ile ich jest i jakie? Ziemia czy beton? Oraz czy żeruje coś w okolicy? Wybieramy sie ze znajomymi na 3 dni pod koniec sierpnia i zależałoby mi na jakichś konkretnych informacjach na temat tego miejsca. Pozdrawiam i wyczekuję na odpowiedź.

#14 zadym73

zadym73

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 18:59

jak tam na rybniku dajcie znac

#15 Włodzimierz 69

Włodzimierz 69

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 16 grudzień 2009 - 08:38

Rybnik to niezłe łowisko i w tym roku złapałem tam szczupaka (na żywca) - niestety , pomimo kilku kolejnych prób nie udało się kolejnego icon_smile.gif ... w tym roku padl tam rekordowy sum, więc pewnei presja wędkarska w przyszłym roku bedzie tam znacznie wieksza .. osobiście polecam łowisko obok Rybnickiego , czyli popularny Gzel .. presja znacznie mniejsza a i tam czasem trafiaja się "okazy"

#16 robson.b

robson.b

Weteran

• Members
  • 194 postów

Napisano 17 grudzień 2009 - 20:00

CYTAT(Włodzimierz 69 @ śro, 16 gru 2009 - 11:38) Wyświetl post
Rybnik to niezłe łowisko i w tym roku złapałem tam szczupaka (na żywca) - niestety , pomimo kilku kolejnych prób nie udało się kolejnego icon_smile.gif ... w tym roku padl tam rekordowy sum, więc pewnei presja wędkarska w przyszłym roku bedzie tam znacznie wieksza .. osobiście polecam łowisko obok Rybnickiego , czyli popularny Gzel .. presja znacznie mniejsza a i tam czasem trafiaja się "okazy"

A jak ogólnie z efektami w tym roku nad Rybnikiem? Taka znana woda, a jakos mało o niej się "słyszy" na forum...

#17 MarekŚ

MarekŚ

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 27 grudzień 2009 - 14:42

Ciekawe kiedy zacznie brac ten duzy leszcz na wale byl ktos ostatnio?

#18 maly1212

maly1212

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 29 grudzień 2009 - 07:12

dobre pytanie sam bym pojechał na leszcze nigdy nie byłem na rybniku choć mieszkam w zabrzu ale mam nadzieje ze to się zmieni tylko nie wiem gdzie tam zasiąść dajcie jakieś namiary pozdrawiam tomek

#19 zadym73

zadym73

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 02 styczeń 2010 - 23:14

byłem dziś dwa leszcze i dwie płocie

#20 elwood

elwood

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 11:13

Witam Panowie. Jakieś nowinki z nad wody rybnickiej? Mam zamiar się wybrać w niedzielę a nie wiem czy jest sens marznąć"? Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych