Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łowisko Stojkowo

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 tom8815

tom8815

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 28 styczeń 2008 - 09:21

Witam.chcialbym sie dowiedziec czegos na temat polowu karpi w tym wlasnie lowisku...
Pozdrawiam

#2 max-ii

max-ii

Weteran

• Members
  • 154 postów

Napisano 29 styczeń 2008 - 01:32

Witam
Jeżeli chodzi o Stojkowo k/Kołobrzegu - byłem tam w ubiegłym roku - pod koniec czerwca.

Najpierw wrażenia z pobytu:
- kameralny ośrodek na uboczu, cisza, spokój, pięknie zagospodarowany teren, czyściutko, miła atmosfera, właściciele suuuuuuper, extra domki (tylko trzy), sporo terenu na namioty i przyczepy, kilka pomostów, kilka budek, w których można się schować przed deszczem. Złego słowa nie można powiedzieć.
Nieduże jezioro, dostęp z brzegu bezproblemowy, dno w większości muliste, choć można znaleźć miejsca twarde - żwirowe. Jezioro dość płytkie - nie przekracza 3 m., z reguły płycej 1,5-2,0m., Nieograniczony i bezpłatny dostęp do łódek.
Głównie nastawiałem się na leszcze. Metoda - odległościówka i feeder. No i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłem, choć przez pierwsze trzy dni lało icon_evil.gif , zimnica icon_evil.gif , wiatr chciał urwać łeb icon_evil.gif - więc jedyne, co można było zrobić - nęcić - głównie parzona kuku. Ostatni dzień pobytu, jeszcze przed świtem razem z synem poszliśmy na zanęconą miejscówkę - od świtu weszły w zanętę całkiem spore leszcze - brania chwilami jedno po drugim. Zarówno ja jak i mój syn ostatniego dnia zostaliśmy wynagrodzeni - pod koniec dnia mnie podwiesił się całkiem ładny linek (36cm), w ciągu następnych kilkunastu minut mój syn miał jeszcze kolejne dwa - 39 i 42 cm. icon_biggrin.gif Oczywiście wszystko wróciło do wody. Niestety rano następnego dnia był wyjazd icon_evil.gif - w tym roku planuję ponowny wyjazd na to łowisko.

Wrażenia z obserwacji:
- karpiarze odwiedzają to łowisko, bo zarówno karpi jak i amurów jest nie mało. No i muszę przyznać, że sztuki, jakie wyciągali były, co najmniej przyjemne. W przeddzień przed poprawą pogody przyjechał najpierw kolega Przemek (nie zdążyłem go poznać osobiście-ostatni dzień pobytu i pierwszy łowienia - myślę, że w tym roku nadrobię zaległość), który jest tam stałym bywalcem i zapalonym karpiarzem, doskonale zna to łowisko (informacja od właściciela P. Jana). Następnego dnia po przyjeździe wytargał 8kg. amura, chwilę później kolejny 6kg. Tego samego dnia karpiarze, którzy rozbili się niedaleko mojej miejscówki po kilku godzinach od nęcenia wyciągnęli kolejne spore sztuki.
Właściciel po przepłynięciu na drugą stronę między wysepki pociągnął jeszcze dwa węgorze. Poza tym warto wziąć spinn - całkiem niezłe szczupce, ale trzeba uważać na nurkujące kaczki icon_twisted.gif

Podsumowując - łowisko jak najbardziej polecam.
Trochę się rozpisałem, ale o fajnych miejscach można bez końca.

Jeżeli jeszcze coś będzie Cię interesowało - pytaj lub zwróć się bezpośrednio do Przemka (e-mail i nr GG na stronie łowiska)

Pozdrawiam

#3 tom8815

tom8815

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 31 styczeń 2008 - 15:08

Wielkie dzieki za wyczerpujaca wypowiedz:) zaliczke mam juz zaplacana,wiec napewno wybieram sie tam w czerwcu:) i skorzystam chyba z Twojej rady i skontaktuje sie z Panem Przemkiem.
Jeszcze raz dzieki pozdrawiam

#4 max-ii

max-ii

Weteran

• Members
  • 154 postów

Napisano 31 styczeń 2008 - 16:45

CYTAT(tom8815 @ czw, 31 sty 2008 - 16:08) Wyświetl post
... wiec napewno wybieram sie tam w czerwcu:) ...
no to wcale niewykluczone, że się tam spotkamy icon_biggrin.gif

#5 tasinskikonrad

tasinskikonrad

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 19:29

Wspaniała woda, karp, amur, lin, szczupak, karaś, węgorz jest wszystko. Cisza i spokój. Karpie w przedziale 10-20 nie są rzadkością a młodzieży poniżej 10 kg mnóstwo. 
Wędkuję na tej wodzie od 2014 roku i karpie 10 + łowię nawet w lutym :) Polecam.

Link do łowiska gdzie są aktualne foty ryb : https://www.facebook...lowiskostojkowo

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych