Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Hodowla Ochotki I Jokersa

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 wrobel_mw

wrobel_mw

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 15 January 2008 - 05:23 PM

Witam
Od kilku dni szukam w internecie czegoś na temat hodowli ochotki haczykowej jak i jokersa zanętowego.
Niestety nie znalazłem za wiele.
Może ktoś z was wie jak założyć taką hodowlę ochotki.
Czym ją karmić i jakie zasady stosować aby jej rozwój przebiegał jak najbardziej należycie ?icon_mrgreen.gif

#2 pytonek19

pytonek19

Weteran

• Members
  • 784 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo ,tenis ,gitara;)

Napisano 15 January 2008 - 06:09 PM

swietny temat ja tez o tym szukałem i nie było za wiele:) mysle ze jest bardzo ciezko hodowac te ,,flaki'' icon_razz.gifP poniewaz musi byc optymalna temratura (nie zaciepło nie zazimno) jakis muł itd. moj kolega ochotke łapie gdy wisła obniza poziom wody wiec moze mozna by było przywiezc własnie z tamtad moł to jakigos sporego zbiornika i tam zaczac hodowle>>

pozdro
Lotnik - skrzydlaty władca świata bez granic
Ze śmierci drwi i w twarz się życiu głośno śmieje,
Drogę do nieba skraca, przestrzeń ma za nic,
Smutki mu z czoła pęd zwieje...

#3 Rafi z mafi

Rafi z mafi

Weteran

• Members
  • 749 postów
  • Zainteresowania:Sport no i oczywiście wędkarstwo. Lubię też robić woblerki ;P

Napisano 15 January 2008 - 06:24 PM

Ja widziałem w lato ja w takiej plastikowej beczce gdzie z rynny napływała deszczówka po jakimś czsie pojawiły sie ochotki icon_wink.gif
Pozdrawiam i taaakiej ryby- Rafał :D

#4 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 15 January 2008 - 07:08 PM

raczej nie da sie chodowac ochotki a jak sie da to jest to badzo trudne, lepiej jak bys zrobil sobie odpowiednie sita itp. i wiosne mozesz sam ją zbierać praktycznie na kilogramy jak masz dobą miejscowke

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#5 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2986 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 15 January 2008 - 07:24 PM

Mam pewne doświadczenie w hodowli rybek akwariowych i kiedyś pewien stary wyga powiedział mi ze istnieje sposób hodowli larw ochotki w słoiku z wodą i niewielką ilością mleka, która trzeba wymieniać 2 razy dziennie. Ale powiedział ze jest to bardzo trudne i łatwiej jest rozmnożyć tubifeks. Ale tubifeks nie założysz na haczyk. Więc myślę że nie ma co robić sobie zachodu i lepiej co jakiś czas złapać sobie odpowiednią ilość w jakimś stawie gdzie są kaczki bo tam ich jest najwięcej. Pozdro

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#6 mócha

mócha

Weteran

• Members
  • 503 postów

Napisano 15 January 2008 - 08:21 PM

a jak ją łapać? i jak rozpoznać miejsce w którym ona moze byc? i jak ona wygląda?icon_biggrin.gif pojedynczo jest czy grupami? u mojej babci jest staw. Kupa mułu cały zarośniety i tylko kaczki w nim zyją:D dobre miejsce? tylko ja tam do wody raczej nie wejde...icon_razz.gif jakby mi ktoś powiedział jak i kiedy ją łapać to byłbym wdzieczny:]

#7 pytonek19

pytonek19

Weteran

• Members
  • 784 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo ,tenis ,gitara;)

Napisano 15 January 2008 - 10:00 PM

ja przypadkowo znalazłem ochotke w mojej roslinnosci w stawiku było jej malutko ale rybki ja spozywały

pozdro:)
Lotnik - skrzydlaty władca świata bez granic
Ze śmierci drwi i w twarz się życiu głośno śmieje,
Drogę do nieba skraca, przestrzeń ma za nic,
Smutki mu z czoła pęd zwieje...

#8 A_post_oł

A_post_oł

Szajbus

• Members
  • 1044 postów
  • Zainteresowania:ryby też

Napisano 16 January 2008 - 09:36 AM

Ochotki hodować się nie da, żyje tylko w warunkach naturalnych, można ją więc tylko pozyskiwać.
Staw to mały zbiornik i wiele ochotki z niego się nie wydobędzie.
Żeby pozyskiwac ochotkę z jezior czy rzek trzeba mieć specjalne zezwolenie, w naszym kraju prawie nie do załatwienia. Praktycznie wszystka ochotka dostepna w handlu pochodzi zza wschodniej granicy.
W necie są do znalezienia materiały dotyczące pozyskiwania ochotki trzeba sie tylko przyłożyc do szukania, ja za was tego nie zrobię. icon_wink.gif
Na ryby w każdziuteńki wolny czas...

Piszę poprawnie po polsku.

#9 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2833 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 16 January 2008 - 11:48 AM

ja mam film jak sie pozyskuje ochotke:-)))
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#10 wrobel_mw

wrobel_mw

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 16 January 2008 - 12:55 PM

CYTAT(GrzegorzF20 @ śro, 16 sty 2008 - 14:48) Wyświetl post
ja mam film jak sie pozyskuje ochotke:-)))

Mógłbyś go nam udostępnić ?
dużo zajmuje?

#11 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2833 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 16 January 2008 - 01:25 PM

CYTAT(wrobel_mw @ śro, 16 sty 2008 - 13:55) Wyświetl post
Mógłbyś go nam udostępnić ?
dużo zajmuje?

niestety to nie to forum -zobacz jak modowie reaguja na chociazby same linki wiec odpada a zajmuje ponad 700mega
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#12 wrobel_mw

wrobel_mw

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 16 January 2008 - 02:19 PM

CYTAT(GrzegorzF20 @ śro, 16 sty 2008 - 16:25) Wyświetl post
niestety to nie to forum -zobacz jak modowie reaguja na chociazby same linki wiec odpada a zajmuje ponad 700mega

Myślałem że to jakiś krótki instruktarz.
Możesz podać chociaż nazwę tego filmu?

#13 wrobel_mw

wrobel_mw

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 27 January 2008 - 08:24 PM

CYTAT(adams1999 @ wto, 15 sty 2008 - 19:08) Wyświetl post
raczej nie da sie chodowac ochotki a jak sie da to jest to badzo trudne, lepiej jak bys zrobil sobie odpowiednie sita itp. i wiosne mozesz sam ją zbierać praktycznie na kilogramy jak masz dobą miejscowke

Wiesz może jak wyhaczyć taką miejscówkę mieszkam w Wieluniu i niedaleko mnie płynie Warta ale tam ochotki jeszcze nie widziałem. gdzie jej szukać i jak zrobić sita do jej pozyskiwania ?

#14 bartek5221

bartek5221

Weteran

• Members
  • 181 postów

Napisano 30 January 2008 - 05:45 PM

ja kiedyś zostawiłem słoik i tam napadała deszczuwka po kilku dniach pojawiły się ochotki i to dosyć sporo

Użytkownik bartek5221 edytował ten post 30 January 2008 - 05:45 PM

#15 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2986 postów

Napisano 31 January 2008 - 08:41 PM

CYTAT(bartek5221 @ śro, 30 sty 2008 - 20:45) Wyświetl post
ja kiedyś zostawiłem słoik i tam napadała deszczuwka po kilku dniach pojawiły się ochotki i to dosyć sporo

Według mnie to raczej były larwy komarów a nie ochotka.

Umieraliście tak młodo,

#16 Strumien

Strumien

Weteran

• Members
  • 308 postów

Napisano 31 January 2008 - 08:45 PM

Jak ktoś coś znajdzie to prosiłbym o udostępnienie bo jak wiadomo ochotka do tanich nie należy. icon_wink.gif

#17 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2986 postów

Napisano 31 January 2008 - 08:46 PM

CYTAT(mócha @ wto, 15 sty 2008 - 23:21) Wyświetl post
a jak ją łapać? i jak rozpoznać miejsce w którym ona moze byc? i jak ona wygląda?icon_biggrin.gif pojedynczo jest czy grupami? u mojej babci jest staw. Kupa mułu cały zarośniety i tylko kaczki w nim zyją:D dobre miejsce? tylko ja tam do wody raczej nie wejde...icon_razz.gif jakby mi ktoś powiedział jak i kiedy ją łapać to byłbym wdzieczny:]

Więc Masz doskonałe miejsce do pozyskiwania ochotki. Najlepsze miejsca do połowów jest tam gdzie pływają kaczki i niemal zawsze są tam grube haczykowe larwy.

Umieraliście tak młodo,

#18 wrobel_mw

wrobel_mw

Wędkarz

• Members
  • 58 postów

Napisano 01 February 2008 - 02:32 PM

CYTAT(jaguar56 @ czw, 31 sty 2008 - 21:46) Wyświetl post
Więc Masz doskonałe miejsce do pozyskiwania ochotki. Najlepsze miejsca do połowów jest tam gdzie pływają kaczki i niemal zawsze są tam grube haczykowe larwy.

jak sporządzić sita do ich pozyskiwania?

#19 cin&cin

cin&cin

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 15 February 2008 - 09:12 PM

Niestety widzę że mieszkacie za daleko żeby was wzeprzeć ochotką ale najlepszymi miejscami na znalezienie tych larw jest starorzecze zarośnięte olszyną o głębokości do 40cm.przypadkowo zauważyłem ten post i stwierdzam że w odległości 300m od mego domu można tych larw nazbierać całkiem sporo.wiosną aż się woda rusza tyle tam tego pływa nie łowię na to ale chyba w tym roku spróbuję.na dnie tego bajorka jest dużo liści ochotki nie potrzebują za dużo tlenu i nie lubią światła słonecznego a zacieniony płytki zbiornik z gnijącymi liśćmi na dnie to wymażone miejsce dla tych larw.Przechowuje się je w temperaturze d 0-4'C najlepiej w chłodziarce zawinięte w mokry papier.
Powiedzcie mi tylko czy to dobra przynęta na karpie i liny?Skuteczna?Na płotki napewno ale czy większa rybka się skusi?
W jakiej cenie przykładowo są te larwy w sprzedarzy?

#20 łukaszbp

łukaszbp

Weteran

• Members
  • 669 postów

Napisano 15 February 2008 - 11:07 PM

U mnie ochotka kosztuje około 3 zł za takie opakowanie jak od białych robaków.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania