Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Maszyna Do Kulek...

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 baboo

baboo

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 12 January 2008 - 09:55 PM

witam...
powyższy rysunek przedstawia obrotową maszynę do robienia kulek proteinowych...
na pomysł wpadłem i rozwijam siedząc przy drinku i spoglądając za okno w zimowy wieczór...
budowa pokrótce
wersja 1:
rura pcv skręcona w koło i przecięta na pół,
wewnętrzna sztywna na jakimś stojaku w stylu diabelskiego młyna ze szprychami,
zewnętrzna ruchoma (oczywiście na łączeniach w jakichś prowadnicach) z wypustkami do obracania,
w rurze zewnętrznej otwór.
użycie: ciasto w odpowiedniej wielkości i wstępnie uformowani wkładamy w otwór, jeden obrót i gotowa kulka wypada...
wersja 2:
rura pcv skręcona w koło i przecięta na pół,
zewnętrzna sztywna umocowana do podłoża.
wewnętrzna ruchoma ze szprychami lub pełna,
jakaś korbka do kręcenia...
reszta jak powyżej...

plusy:
1. można dołożyć jakiś napęd i tylko wkładać materiał
2. nie trzeba czekać aż gotowa kulka wypadnie, zaraz po pierwszym wsadzie można ładować następny.

teraz problemy:
1. żeby wszystko pracowało utworzone z dwóch połówek rury koło musi być idealne, inaczej będzie się klinować... jak to zrobić?
2. ponieważ kulka będzie obracać się wolniej niż ruchome koło, jak długo trzeba kręcić żeby wypadła?

nie mam żadnego doświadczenia z kulkami i tu kolejne problemy:
3. jak długo trzeba kręcić maszynką (np taką: klik) aby były odpowiednie?

co wy na to?
czy to w ogóle ma sens?
mam już biec i opatentowywać icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

a może jakieś inne nowatorskie pomysły???
pozdr...

..:: Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru ::..

#2 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 12 January 2008 - 10:32 PM

nie wiem czy dobrze rozumiem twoją wizje ale wydaje mi sie ze tego jak juz wyjdzie to wałek ciasta a nie kulka pozatym ja chcesz robic kulki pojedynczo tą maszynką to ja 100 razy szybcie to zrobie nawet małym rollerem

a tem rollerem z linku kulki robi sie poprzez przesowanie gornwej czesci max 10 razy

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#3 baboo

baboo

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 12 January 2008 - 10:38 PM

no toś mnie pan zgasił hyyy.
idę popatrzeć orzez okno, może na coś innego wpadnę... (żonę po drodze). icon_biggrin.gif
pozdr...

#4 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2833 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 12 January 2008 - 10:55 PM

....heheh ale za pomyslowosc daje 10punktow na 10 icon_razz.gif

lepiej chyba kupic za 60-80zl duza rolownice gdzie za jednym zamachem wychodzi ponad 100kulek:-)

lepiej jakbys pomyslal na szybkim wyrabianiu ciasta bo to jest najgorsze!!! lub wyciskaniu gotowych walkow choc nie ma to chyba jak maszynka do mielenia z lejkiem:-) ale jak masz takie pomysly to kto wie ja juz czekam:-)

adams co do kulek to palicho bo wiesz ksztal to tylko liczy sie przy dalekim neceniu z rury czy procy, ale i tak cienko widze ten pomysl bo bedzie kulanie zajmowac duzooooo dluzej nic spora rolownica:-)

z patentem chyba niestety nici i niech pan zostawi tylko zone:-)))

Użytkownik GrzegorzF20 edytował ten post 12 January 2008 - 10:57 PM

Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#5 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 12 January 2008 - 11:04 PM

zgadzam sie wyrabianie ciasta jest najgorsze
a jak juz chcesz bawic sie w robienie maszynki do rolowania to cie troche naprowadze musi ona wygladac jak wyrzynaczka o pralki frani tylko te wałki muszą być żłobione w paski jak na rollerze miedzy dwa walki dajesz wałeczek ciasta i wyzynasz jak nasze babcie i mamy spodnie w praflce frani icon_smile.gif a kuleczki po uformowaniu sparają na dół zamiast korbki mozesz dac silnik

jak nie kumasz o co mi chodzi pisz zrobie jakis rysunek albo filmikow poszukam w necie

#6 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2833 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 12 January 2008 - 11:05 PM

CYTAT(adams1999 @ sob, 12 sty 2008 - 23:32) Wyświetl post
nie wiem czy dobrze rozumiem twoją wizje ale wydaje mi sie ze tego jak juz wyjdzie to wałek ciasta a nie kulka pozatym ja chcesz robic kulki pojedynczo tą maszynką to ja 100 razy szybcie to zrobie nawet małym rollerem

a tem rollerem z linku kulki robi sie poprzez przesowanie gornwej czesci max 10 razy

kurcze adam jak ty mogles tak brutalnie zepsuć komus wizje na paten na gruba kasiore - a ty kilka zdan i wszystko runelo w gruzach

ale podobaja mi sie takie osoby ktore cos kombinuja kombinuja az w koncu cos fajnego wymysla dlatego baboo nie poddawaj sie przy pierwszej nie udanej probie!!!

a ty adam nastepnym razem daj komus choc maja nadzieje
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#7 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 12 January 2008 - 11:45 PM

tu masz filmik z przykładową maszynką do robienia kulek i ładnie widac jak działa

jak zrobisz cos takiego jak na filmiku to sam to od ciebie kupie icon_smile.gif

tu masz jeszcze jedną podobną maszynke

Użytkownik adams1999 edytował ten post 12 January 2008 - 11:49 PM

#8 baboo

baboo

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 12 January 2008 - 11:47 PM

cóż pomysłów mam sporo...
patent na maszynkę do kulek przemilczmy icon_redface.gif heee....
wymyśliłem (przy kolejnum drinku) sposób na robienie wałków z ciasta, niesty tylko około 12 mm ...
komponenty:
deska, listewka, wałek, butelka plastikowa (pet) obcięta...
trzeba by dziurki w butelce wywiercić żeby się nie "wympskła"

ładujemy ciasta w zakręconą butelkę, reszta chyba jasna...

jak korzystać z wałka chyba nie trzeba pisać...
koszty minimalne... pistolet kosztuje: klik

jeśli znowu stwierdzicie że niewypał to może ładny widoczek was zainteresują klik...(1680x1050) w ramach rekompensaty za stracony czas icon_biggrin.gif

#9 baboo

baboo

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 12 January 2008 - 11:53 PM

maszynki na ytube pierwsza klasa... dają do myślenia hyhyhy... icon_eek.gif

#10 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo,Fotografia

Napisano 13 January 2008 - 12:10 AM

baboo cos mi sie wydaje ze za mocne drinki sobie robisz icon_mrgreen.gif

Ale mam podobne zdanie do Grzeska dobrze jest czasem cos pokombinowac.
Sam wymyslilem pare patentow i popieram Cie w 100% icon_biggrin.gif

Pozdrawiam P.
Wędkarskie wyprawy 2013r.
Cyprinus Carpio & Ctenopharyngodon idella

Wschod-Zachod Slonca Fazy Ksiezyca
Pogoda IMGW

#11 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 13 January 2008 - 11:15 AM

nie badzo moge sobie wyobrazi robienie wałkó przypomocy tej butelki icon_smile.gif trzeba sie bedzie niezle napocic by wycisnąć geste ciasto. pistolet do ciasta mozna kupić juz za 15zł w sklepie budowlanym bo te do silikonu syglądają tak samo jak te karpiowe icon_smile.gif ale pistoletem też ciężko sie wyciska ciasto, jak wyciskam 2kg ciasta to rece opadają. najlepszy patent to reczna maszynka do mielenia miesa (taka na korbke) zamiast tego sitka
dojesz lejek odpowiednio przyciety i masz super wyciskarke. ja mam taką maszynke do miesa ale elektryczną to przynajmniej mi wałki szybko sie wyciska.

kurcze sorry że zonowu ci pomysł popsułem ale jestes na dobrej drodze jeszcze pare drinków i moze wpadniesz na jakąś super maszynke icon_smile.gif czego ci życze

#12 suhhar

suhhar

Weteran

• Members
  • 563 postów
  • Zainteresowania:woda i ryby

Napisano 05 February 2009 - 07:40 PM

czesc wam wlasnie poogladalem troche filmow na youtube i stworzylem icon_wink.gif taki o to rysuneczek bardzo prosto tą maszynke wykonac jak ktos ma do dyspozycji tokarke mozna wystrugac takie waleczki nawet w drewnie ale to nie zbyd dobry materiał do tego. tutaj macie linka do fajnej maszynki http://www.youtube.c...feature=relatedmaszynka_do_ciasta.JPG

#13 suhhar

suhhar

Weteran

• Members
  • 563 postów

Napisano 12 February 2009 - 12:23 PM

i co widze ze nikt nie ma pomysła jak to zrobić ?

#14 ffranek

ffranek

Weteran

• Members
  • 149 postów

Napisano 12 February 2009 - 11:17 PM

nie każdy jest einsteinem icon_biggrin.gif

#15 BMLipień

BMLipień

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 25 February 2009 - 05:44 PM

mam pewien pomysł moja babcia ma taką suszarke od starej frani z 2 walkami mugł bym od niej to porzyczyć ale co dalej bo ona jest płaska i mi kulek nie zrobi.myślałem np żeby nałożyć na nią rury z sylikonu bo one maja rowki. ale 1 jak 2 czy to zda egzamin . macie może ine pomysły np na te meszynki płaskie z 2 plandekami bo ja nie >?????

#16 suhhar

suhhar

Weteran

• Members
  • 563 postów

Napisano 26 February 2009 - 11:04 AM

o jakich maszynach Ty piszesz bo nie bardzo rozumiem ? patrzyles na moj projekt ? ja narazie sie zastanawiam czy jest w ogole sens cos takiego robic poniewaz zrobienie kulek jest moim zdaniem nie oplacalne bo same skladniki do kulek kosztuja ok 20 zł a paczka kulek gotowych kosztuje 18 ? wiec gdzie sens a gdzie logika ? chyba ze bym je robil na skale masowaa ale nie mam mozliwosci bo nie mam pomieszczenia odpowiedniego.

#17 BMLipień

BMLipień

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 26 February 2009 - 07:24 PM

połowe z tych rzeczy mam bo wiadomo mąke to ma sie zawsze w domu a reszte to tam dam arde liczy sie fakt że sam zrobie i może nawet podziała??XD ta maszynka to takie cos do suszenia prania to 1 .a to 2 to to co mozna kupic w sklepach internetowych

#18 BMLipień

BMLipień

Weteran

• Members
  • 100 postów

Napisano 26 February 2009 - 07:25 PM

http://www.wedkarski...products_id=153 to 2 to cos takiego

#19 suhhar

suhhar

Weteran

• Members
  • 563 postów

Napisano 26 February 2009 - 07:54 PM

no to jest roller do rolowania kulek ale ja planuje zrobic cos takiego http://www.youtube.c...feature=related z tej maszyny to idzie jak z fabryki jak widać ale czy to wszystko sie w ogole oplaca ?

#20 suhhar

suhhar

Weteran

• Members
  • 563 postów

Napisano 22 April 2009 - 06:37 PM

i co zrobił ktos juz taki roller moze ? bo tych zwykłych plastikowych nawet dostac nie moge zeby kulki zrobic

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)