Skocz do zawartości

Sklep Dragon

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

Dobry Wędkarz
ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Okres Ochronny Szczupaka

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 blazmex

blazmex

Wędkarz

• Members
  • 45 postów

Napisano 10 January 2008 - 02:19 AM

Okres ochronny szczupaka 01.01-30.04 czy wtedy jest takze zakaz spinningowania....?

#2 galant

galant

Weteran

• Members
  • 863 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 10 January 2008 - 07:44 AM

A czy spinningując łowisz tylko szczupaki? - Myslę że nie. jest przeciez wiele gatunków ryb drapieznych które łowi się metoda spinningową. Wyobraź sobie jak pieknie wygląda delikatnie przygięta szczutóweczka wklejanki, gdy okonek zasysa paproszka icon_wink.gif Więc okoniówka w dłoń i nad wodę icon_wink.gif Pozdro

#3 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo.

Napisano 10 January 2008 - 04:14 PM

a jak to jest jesli przez przypadek weźmie szczupak? np. na paprocha to co trzeba wtedy zrobić? kara?

#4 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo,piłka nożna,lotnictwo-modelarstwo lotnicze,jazda na rowerze,formuła 1,muzyka....

Napisano 10 January 2008 - 04:22 PM

CYTAT(barotek94 @ czw, 10 sty 2008 - 16:14) Wyświetl post
a jak to jest jesli przez przypadek weźmie szczupak? np. na paprocha to co trzeba wtedy zrobić? kara?

Coza glupie pytanie chyba wiadomo co trzeba zrobic icon_wink.gif a kara za co??
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#5 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 10 January 2008 - 05:14 PM

CYTAT(galant @ czw, 10 sty 2008 - 08:44) Wyświetl post
A czy spinningując łowisz tylko szczupaki? - Myslę że nie. jest przeciez wiele gatunków ryb drapieznych które łowi się metoda spinningową. Wyobraź sobie jak pieknie wygląda delikatnie przygięta szczutóweczka wklejanki, gdy okonek zasysa paproszka icon_wink.gif Więc okoniówka w dłoń i nad wodę icon_wink.gif Pozdro

ooooooo tak:D:D:D....to jest to co tygryski lubia najbardziej:D
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#6 pewniak

pewniak

Weteran

• Members
  • 624 postów
  • Zainteresowania:poza wędkarstwem sport: siatkówka, żeglarstwo, pływanie

Napisano 10 January 2008 - 05:37 PM

CYTAT(barotek94 @ czw, 10 sty 2008 - 17:14) Wyświetl post

temat był juz poruszany wiele razy. Z prawnego punktu widzenia możesz nawet sobie założyć na kij metrową stalkę i 20 cm rippera a nikt ci za to nie może nic zrobić, bo usiłowanie wykroczenia w tym przypadku nie jest karalne.

Z morlanego punktu widzenia oczywiście lepiej na szczuapaka w okresie ochronnym się nie nastawiać.

Na niektórych łowiskach zdarza się że w okresie ochronnym szczupaka jest zakaza spiningowania, podobnie jak spotyka się zakaz spiningowania na niektórych łowiskach pstrągowych w okresie jesiennym.

#7 galant

galant

Weteran

• Members
  • 863 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 10 January 2008 - 07:43 PM

CYTAT(barotek94 @ czw, 10 sty 2008 - 17:14) Wyświetl post

Jest jedno piękne wyjście- buziak dla szczybełka, foteczka, a dalej wiesz co powinno nastapic icon_wink.gif

#8 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 13 January 2008 - 01:58 PM

no własnie nie wiedziałem, bo dopiero się ucze na karte... aha ee...to spoko to mozna szczupaki w okresie ochronnym łowić tylko trzeba je wypuszczac tak? ee to luzik icon_razz.gif ja i tak przewaznie wypuszczam hehe pozdro icon_wink.gif

#9 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 13 January 2008 - 02:02 PM

CYTAT
bo dopiero się ucze na karte...

CYTAT
ja i tak przewaznie wypuszczam hehe pozdro

No to ladnie, jak na wodach PZW wedkujesz to ja place skladki po to zebys Ty ryby moje lapal.
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

#10 stefan

stefan

Weteran

• Members
  • 428 postów

Napisano 13 January 2008 - 02:13 PM

jestem tego zdania co astarot , barotek jak niemasz karty to won z nad wody , a to że wypuszczasz to możesz sobie taki kit komu innemu wciskac niż nam w wiekszości tu doświadczonym

#11 Tomaszek

Tomaszek

Weteran

• Members
  • 756 postów

Napisano 13 January 2008 - 04:10 PM

A gdzie Ty wędkujesz barotek94? W okresie ochronnym nie wolno nastawiać się na gatunki jemu podlegające. W przypadku szczupaka - nie jest, więc trudno łowić taki zastawem na który prawdopodobieństwo brania szczupaka będzie minimalne. Jeśli jednak już to się zdarzy, rybę należy wyhaczyć nie wyjmując jej z wody - jeśli to możliwe. Jeśli nie - czas jej przebywania poza wodą należy zminimalizować - żądnego mierzenia, zdjęć czy innych.
Bezduszni! Nie krzywdźcie tego szlachetnego suma. Albowiem w jego piersi bije serce kochanka. A jeśli my zajrzymy do naszych, czyż nie znajdziemy tam serca suma?

#12 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 13 January 2008 - 04:37 PM

Weźcie mnie nie rozmieszajcie jakbyście nie wiedzieli, że osoba do lat 14 ma prawo łowić pod opieka osoby dorosłej posiadającej kartę a mój tata takową posiada... astarot i naprawde ciesze się, że płacisz składki ale mój tata też to robi , a ja stosuje okreslone limity podczas takiego łowienia pod opieką icon_wink.gif pozdrawiam aha i karte będe miał w tym roku wiec juz astarot twoje ryby bedą tak samo moje jak i twoje icon_wink.gif heh i tutaj widac Wasze doświadczenie wedkarskie nawet nie znacie regulaminu

Użytkownik Tomaszek edytował ten post 13 January 2008 - 05:02 PM
Proszę licz się ze słowami.

#13 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 13 January 2008 - 04:52 PM

A skad ja moge wiedziec ile Ty masz lat? Dodaj sobie do sygnaturki "Mam 14 lat lowie pod opieka ojca" wtedy wszyscy beda to wiedzieli.

A co do RAPR to widac ze Ty go nie znasz, zdradziles sie tym postem
CYTAT

Nie wytykaj starszym i jak sadze bardziej doswiadczonym moczykijom nie znajomosci RAPR'u.

A i jesli juz o tym wszystkim mowa, ja mam nick "Astarot" a nie jak Ty piszesz "astarot", troszke zasad kultury
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

#14 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 13 January 2008 - 04:59 PM

hamstwem odpowiadam na hamstwo Astarot, a pytanie jakie zadałem wiąże sie stad , że ja się dopiero UCZę a w tym regulaminie nic się nie doczytałem takiego więc zadałem pytanie na forum...karty jeszcze nie mam i trzymaj kciuki, żebym ją zdał icon_wink.gif a o tym, że sie ucze napisałem w poprzednim poście...połamania

#15 Tomaszek

Tomaszek

Weteran

• Members
  • 756 postów

Napisano 13 January 2008 - 05:09 PM

Słuchajcie. Na chamstwo nie należy odpowiadać chamstwem bo wtedy tak czy inaczej jest się chamem. To po pierwsze. Po drugie, proszę się nieco wyluzować bo jeśli będziecie kontynuować w takim tonie zamknę temat.

barotek94 jeśli wędkujesz z ojcem to wszelkie Twoje wątpliwości powinien rozwiać właśnie ojciec. Jeśli jednak zadajesz na forum podstawowe pytania (mogące sugerować że nie masz kogo o to zapytać) a potem oświadczasz że łowisz ryby a nie masz karty - to nie dziw się że niektórzy, co bardziej "w gorącej wodzie kąpani" użytkownicy będą reagowali w taki sposób jak to się stało.

Teraz proszę kuntynuujmy temat, a wszystkie kolejne posty nie związane z tematem będę usuwał.
Bezduszni! Nie krzywdźcie tego szlachetnego suma. Albowiem w jego piersi bije serce kochanka. A jeśli my zajrzymy do naszych, czyż nie znajdziemy tam serca suma?

#16 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 13 January 2008 - 06:11 PM

Mój tata wyrobił kartę pod moim naporem , poniewaz chciałem móc wędkować. Jeździ ze mna na ryby rozkłada się wygodnie w leżaku albo gdzieś a ja łowię. Czasami troche też rzuci albo potrzyma wedke tak to jest. Ale mówie, że w tym roku jak odejdzie na emeryturę będzie łowił częściej i bardziej umiejętnie. Pozdrawiam.

#17 stefan

stefan

Weteran

• Members
  • 428 postów

Napisano 13 January 2008 - 08:59 PM

dobra dobra ale chłopcze na spina i tak niemożesz łapac bez karty

#18 stefan

stefan

Weteran

• Members
  • 428 postów

Napisano 13 January 2008 - 09:00 PM

pozdrawiam icon_wink.gif

Użytkownik stefan edytował ten post 13 January 2008 - 09:00 PM

#19 adekklusol

adekklusol

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 16 January 2008 - 02:12 PM

CYTAT(stefan @ nie, 13 sty 2008 - 21:59) Wyświetl post
dobra dobra ale chłopcze na spina i tak niemożesz łapac bez karty

Witam Stefan. RAPR 6. Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować:
a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę.
b) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę. Pozdrawiam.

#20 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 16 January 2008 - 02:39 PM

Oj dobra, nie kłóćmy juz się!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  przemowlkp : (03 September 2015 - 08:44 AM) OK dzięki za info :) i powodzenia w szukaniu :)
@  wolfik : (03 September 2015 - 08:34 AM) @Astarot jeśli tylko opłacisz ich fakturę ...
@  Astarot : (02 September 2015 - 08:54 PM) wolfik wywal te reklame Raven Fishingu no chyba droższy to już jest tylko bass w Warszawie...
@  wolfik : (02 September 2015 - 11:04 AM) @przemowlkp tu jest pewien problem, gdyz nowa wersja zaskoczyła mnie możliwościami konfiguracji i nadal nie udało mi sie znaleźć miejsca, w którym to się zmienia :)
Ale cały czas szukam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:40 AM) główni uzytkownicy to Polacy, żyjemy w Polsce, mówimy po polsku, więc chciałbym aby daty na tej stronce którą dość rególarnie odwiedzamrównież były po Polsku. pozdrawiam
@  przemowlkp : (02 September 2015 - 09:39 AM) witam, czy można by zmienić daty z angielskich na Polskie
@  wolfik : (01 September 2015 - 01:29 PM) @esox2b to nie jest reanimacja tylko zmiana :)
@  esox2b : (01 September 2015 - 12:26 PM) Dzięki za wyjaśnienie co znaczy "gość" i "użytkownicy". Jeśli około czterdziestu użytkowników (z grona ponad 13700 zarejestrowanych) to nic dziwnego... Trudno nie zauważyć - z przykrością - że forum ma tendencję do zaniku. Naprawdę chciałbym aby zmiany te przyczyniły się do większej aktywacji Forum. Obawiam się, że to nieco spóźniona reanimacja.Ponieważ to nie miejsce na polemikę ... kończę i Pozdrawiam !
@  wolfik : (01 September 2015 - 11:08 AM) @esox2b ale co w tym dziwnego? Użytkownicy to zalogowani, goście to niezalogowani.
Pokazuje statystyke za ostatnie 5 minut
@  esox2b : (01 September 2015 - 10:46 AM) Przed chwilą było 0 użytkowników i 39 gości ... To chyba nie przez zmiany na forum?
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) Co do mobilnej wersji strony - to chyba najważniejsza zmiana, faktycznie
@  Arti/W-wa : (31 August 2015 - 10:00 PM) zobaczymy jak search będzie działał, jakoś nie korzystałem jeszcze - zawsze szukam na piechotę :P
@  wolfik : (29 August 2015 - 09:40 AM) @Arti/W-wa no i chyba najwazniejsza rzecz - responsywna wersja strony (mobilna)
@  wolfik : (29 August 2015 - 08:18 AM) @Arti/W-wa ficzery, ot chociażby rozbudowany i dobrze działający:
http://www.splawik.c...arch_app=forums
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:42 AM) @Arti/W-wa przyprowadź kolegów, będzie nas więcej :)
@  wolfik : (29 August 2015 - 07:41 AM) @Arti/W-wa czas ustawiasz sobie sam w panelu.
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania