Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siłownia

491 odpowiedzi w tym temacie

#21 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 29 grudzień 2007 - 18:59

CYTAT(GrzegorzF20 @ sob, 29 gru 2007 - 18:57) Wyświetl post
troche sie nie zgodze masz racje oczywiscie ze trening na mase to malo powtorzen bardzo duzym ciezarem ale erzet to sa dzieci jeszcze oni sie rozwijaja/rosna wiec jak najbardziej nie jest wskazane wyciskanie duzych ciezarow bo wiadomo czym to sie moze zakonczyc!! nie wposminajac ze pewno oni jeszcze nie umieja wykonac dokladnych ruchow/odpowiednio oddychac z malym obciazeniem a co dopiero z duzym -o asekuracji juz nie wspomne bo to grozi kalectwem w takim wieku -raz widzialem jak kolesiowi mlodemu na silce na klatke spadla sztanga z ciezarem 50kg na klatke piersiowa i sie odbila od niego jak... a wszystko to bo zrobil uchyt nie wykorzystujac nadgarstka nawet asekuracja nie pomogla dobrze ze nic mu sie nie stalo ale niewiele brakowalo do tragedii wiec jak widze mlodziez chcaca pokazac co ona nie potrafi to mnie... juz mc bobomi tlumaczylem na gg co ma i jak robic wiec mysle ze sie poslucha!!! dlatego sie nie zgodze z tym co napisalem ok ale dla troche bardziej wtajemniczonych i majacych troche wiecej lat niz 16!!! mlodzi pamietajcie o kontuzje nie trudno ale pozniej to juz.... czego nikomu nie zycze -w tym sporcie liczy sie tylko cierpliwosc cierpliwosc i sumiennosc sumiennosc i wytrwalosc bo jak sie pojawi pierwszy przestuj to jeszcze pa licho bo mozna go szybko... ale jak sie pojawia 2-3 i juz pomysly sie koncza to tylko wytrwalosc zostaje!!! a mlodzi mysla ze 3-4miesiace pochadza i beda pudzianami a rzeczywistosc jest inna i szybko sie poddaja oj ile takich bylo na silce

cwiczcie przez kilka miesiecy tak aby rozwijac wszystkie miesnie codziennie i tez mozna chodzic czesto ja nawet chodzilem 5-6razy w tyg bo w tam mlodym wieku ogranizm szybko sie regeneruje wiec wykorzystajcie to:-)!!! a pozniej jak sie pojawi pierwszy przestoj to sobie rozpiszcie ze jednego dnia robicie 2 partie miesniowe itp od razu rzymu nie zbudowano najpierw obiegowka obiegowka ale co trening inne troche cwiczenia inne uchwyty itp a masa sama przyjdzie a z czasem sie zaczyna bardziej profesjonalnie ale to po przestojach:-)

edit
a co do tego poj ruchu przy laweczce to wlasnie o tym myslalem ale doskonale wiesz o co chodzi wiec... icon_smile.gif
tylko erzet sie nie obraz poprostu ja to traktuje jako wymiane doswiadczen sporo chodzilem na silke ty pewno tez wiec chcialbym aby mlodzi od samego poczatku bykow nie strzelali!!!

ja cie rozumiem Grzesiu, ale duzy ciezar dla kazdego oznacza inny ciezar:) dla jednych powyzej setki, dla innym mniej niz 40.. troszke widze ze sie przejezyczylem, bo maxymalny ciezar i malo powtorzen jest na sile:) a sila to podstawa na mase:)nie chodzi mi o to zeby od razu na 50 sie rwali, ale na ich maxymalny ciezar, ktory dadza rade uniesc.. asekuracja jest od samego zdejmowania sztangi do odlozenia jej z powrotem, wiec nic nie powinno sie stac, ale jak juz wczesniej pisalem powinna byc to osoba doswiadczona na poczatku.. z czasem ruchy wycisku zaczna isc w strone profesjonalizmu i asekuracja bedzie zbedna:)
pamietajcie ze jesli cwiczymy na sile to systematycznie staramy sie zwiekszac ciezar co jakis czas.. np co tydzien, ale to dopiero po obiegowce.. a jesli chodzi o mase, to tak samo, ale nie musimy tego robic systematycznie.. pamietajcie tez(to jest przykazanie): np cwiczymy juz 5 miechow, naginamy juz np 70 kg, i przychodzi dzien slabosci - w zadnym wypadku nie podnoscie mniejszego ciezaru niz zwykle.. wolicie zrobic mnie powtorzxen, lub z pomoca kolegi, niz zmniejszac ciezar wycisku.. to jest na prawde wazne.. bo organizm wybije sie z rytmu..

najwazniejsza rzecz to ulozenie dobrego planu, zeby nie cwiczyc zbyt malo jak i zbyt duzo, bo mozemy tzw spalic miesnie.. bedziemy cwiczyc a tu nic po nas ani po naszej sile widac nie bedzie..
najlepiej sie skonsultowac z doswiadczeniem!

powoli kazdemu moge odrobine pomoc w ulozeniu takowego planu, ale najlepiej zrobi to ktos doswiadczony, z ktorym macie kontakt fizyczny na silowni..

pozdrawiam i powodzenia

#22 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 29 grudzień 2007 - 20:03

CYTAT(-eRZet- @ sob, 29 gru 2007 - 18:09) Wyświetl post
Arcio, wiec Grzesiek Ci dobrze podpowiedzial.. Na poczatkowych miesiacach proponuje obiegowke.. od 3 do 5 dni w tygodniu, kazda partia ciala.. pamietaj, ze jesli chcesz trening na mase, powinienes zmniejszyc ilosc powtorzen a zwiekszyc ciezar do maxymalnego, jaki udzwigniesz..(pamietaj o asekuracji osoby postronnej) przez 3 michy cwicz klate, biceps, triceps, barki, przedramie, nogi, plecy i oczywiscie rozciaganie miesni, razem.. w kazdy treningowy dzien wszystkie partie ciala.. pozniej mi powiesz jak z sila ci idzie, i wtedy ci zrobie rozpiske juz konkretniejsza, gdyz poznam troche twoja budowe i sile, a dokladniej jej wzrost.. tylko pamietaj zeby nie przeginac.. jutro zlapie wolny dzien od pracy to ci napisze na pw dokladniej jesli chcesz:) tylko przypomnij mi:P

pozdrawiam

Mi tam nie chodzi o masę, bo chce sie jej pozbyc icon_mrgreen.gif icon_wink.gif . Badziej o siłę i wytrzymałość. Kurde, i chce zgubić brzuch bo czasami to wstyd icon_razz.gif .

Na siłke bd chodził 3x w tygodniu, na basen tez 3x i 1x sauna. Do tego w domu ćwiczenia ogólnorozwojowe typu pompki itp icon_wink.gif .

Ważę 82 kg przy 175 cm, chyba troche za dużo. Na drążku jest krucho u mnie, podciągam sie raz icon_sad.gif . Ale pompki mogę robić icon_wink.gif .

Co do klatki to gdy poszedłem pierwszy raz to sie sprawdziłem. Wziąłem 50kg. Po tygodniu, może 2 wziałem juz 55 icon_mrgreen.gif .

Także -eRZet- bardzo był bym wdzięczny za tę rozpiskę jak coś icon_wink.gif .

pozdro !
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#23 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 29 grudzień 2007 - 20:46

arcio to ty sie za bieganie wez:-)

a jesli chodzi o brzuch to jest z nim tak samo ja z lydkami i przedramieniem trzeba katowac jak najwiecej!!!

ja zawsze po treningu robilem brzuszki na pochylonej jak najmocniej lawce i to kilka serii tak po 100 wiec czesto dziennie bylo to 500-700brzuszkow do tego unoszenie nog z tym ze kolega "atakowal" na moje nogi jak je juz podnioslem wyrzucajac je w dol a ja musialem zatrzymac i unoscic do gory -katujace cwicznie ale jakze skuteczne!!! no i bieganie, jazda na rowerze, plywanie itp jesli chodzi o brzuszek, nie wspominajac ze plywanie najlepiej rozwija plecy!!!

edit

i arcio jak chcesz miec rzezbe to lekkie ciezary i jak najwiecej ruchow choc bez przesady:-) no i jak najkrotsze przerwy miedzy seriami!!!

Użytkownik GrzegorzF20 edytował ten post 29 grudzień 2007 - 20:48

Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#24 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 29 grudzień 2007 - 21:02

No zbicie brzucha to katowanie jak grzesiek ujal, ale wedlug mnie i tak bieganie i plywanie najwiecej ci da.. tylko plywanie a nie moczenie sie hehe..

co do rzezby.. grzesiek masz racje ze maly ciezar i krotkie przerwy miedzy seriami, ale zeby miec rzezbne to trzeba troszke masy nabrac.. musi byc podstawa na rzezbe bo inaczej bedzie normalnie wygladal z leciutko podkreslonymi krechami na miesniach, a jak juz sie meczyc na silce to mase wbic i rzezbe - jesli o wyglad ma chodzic, a jesli o sile to pierniczyc rzezbe, wazne zeby sztanga sie uginala z czasem:)

tobie bardziej polecalbym masorzezbe.. chodzi o to ze srednim ciezarem robisz okolo 10 serii po powiedzmy od 15 w dol powtorzen.. oczywiscie jak dasz rade to zwiekszaj ciezar, ale nie koniecznie, bo to nie na sile ma ci wplywac.

a i jeszcze jedna wazna rzecz.. przy brzuszkach nie pij zadnych napojow przed nimi i w trakcie, nawet w przerwach miedzy seriami..

co do napojow to ogolnie nie pij gazowanych, bo to ci pomaga w nabieraniu brzucha..

kolejna wazna rzecz.. jak cwiczysz to miej na sobie jak najwiecej ciuchow.. musisz sie pocic jak najwiecej.. sa specjalne kombinezony foliowe czarne, ale to sam mozesz cos wykombinowac..wystarcza dresy i bluza na silce:)

z kazda sekunda pomysly naplywaja, ale zeby za duzo tego nie bylo:) narazie sie dostosuj do tego co z grzeskiem ci polecamy.. i pamietaj ze to nie miesiac czy dwa;) - cierpliwosci a wyniki beda na pewno:)

p.s aaaa i pamietaj przed kazdym cwiczeniem, nawet pompkami o rozgrzewaniu stawow!!!!!!!! najwqzniejsze sa nadgarstki, barki i lokcie!!!!!!! no to tyle jak na teraz:)

Użytkownik -eRZet- edytował ten post 29 grudzień 2007 - 21:04

Pomóż głodującym i wejdź!!
http://www.splawik.c...wtopic=8154&hl=
..............................
Moja Galeria

#25 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów

Napisano 29 grudzień 2007 - 21:27

Czyli na rzeźbę to tyle co na wytrzymałośc... Małe cięzary, w pizdu powtórzeń icon_wink.gif .

Kurde, biegać to nie bardzo lubie i też musze uważac, bo miałem w obu nogach zwichniętą rzepkę i rozerwaną torebkę stawową (kto miał, ten wie...) Przy byle stanięciu moge być uziemniony na 2-3 tyg :/ Ale cóz, zobaczymy.
Pływać lubię. Jak chodzę, to zawsze staram się pływać bez przerw 40 długości (1 km). Ostatnio ustanowiłem swój rekord i przepłynąłem 70 basenów, czyli ok. 1750 m icon_mrgreen.gif . Zawsze pływam kraulem, bo jak pływam to musze czuć ze sie męczę, a żabką to mozna pływać i pływać icon_wink.gif . Czasem 2 długości delfinem, ale to juz rzeźnia jest :] .
Jazda na rowerze... To da się zrobić. Kiedyś strasznie lubiałem, robiłem nawet i 100 km dziennie po górach (Trutnov i okolice). Także chyba będzie wielki powrót na rower icon_wink.gif .

Dlaczego nie moge pić nic ? Zawsze na siłke biore wode n/gaz. Czy podczas innych ćwiczen tez nie moge pić ? Czy tylko podczas brzuszków ?
Co do tych ciuchów to bede nosił taki pas neoprenowy icon_mrgreen.gif icon_smile.gif . Ale jak coś to bluzę i dresik tez założe icon_wink.gif .

Słusznie, nigdy nie myślalem o rozgrzewce aby zrobić pompki icon_mrgreen.gif , ale nie zaszkodzi kilka razy machnąc nadgarstaki icon_wink.gif .

DZIĘKUJE WAM CHŁOPAKI I LICZE NA NOWE TIPSY I PORADY icon_mrgreen.gif .

#26 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 29 grudzień 2007 - 21:34

Wody nie pije sie podczas cwiczenia i zaraz przed gdyz mozesz miec zle samopoczucie i wymioty.. po 2 cos tam miesnie nie lubia z woda.. tlumaczyli mi to z 4 lata temu i troche zapomnialem.. ale wiem ze sie nie pije.. jak skonczysz brzuszki calkiem w dniu to pij ile chcesz:) ale pozniej juz nie cwicz. to tylko do brzuszkow sie tyczy:)

a jesli chodzi o nadgarstki to nie wystarczy kilka razy machnac:) ja sie rozgrzewalem 30minut:) mozesz wziac w lapi hantle 2kg i obracam nadgarstkami i lokciami - tez daje duzo..

jutro cos jeszcze dopisze, bo narazie sie szukuje mala imprezka domowa:)

pozdrawiam!

Moja Galeria

#27 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 29 grudzień 2007 - 22:15

dokladnie rozgrzewka to podstawa!!! a w waszym wieku to podwójna podstawa!!!

a o wodzie erzet nigdy tego nie slyszalem ani nie wyczytalem tego -zawsze mi mowiono pij jak najwiecej wody podczas treningu -oczywiscie bez gazu!!!

sam czesto wypijalem 1,5lit na kazdym treningu

a arcio to biegaj na asfalcie biezni itp nie biegi przelajowe:-) a na pewno nic ci nie bedzie a tylko sobie je wzocnisz!

najwazniesze to poprawa swoich slabych stron a nie koncentracja caly czas na tych cwiczeniach na ktorych jestesmy najmocniejsi bo to bez sensu!!

musze poszukac bo gdzies mialem fotke bez koszulki zrobiona rok po ostanim treningu -przez studia to zestanuje i wrzuce ktoregos dnia:-)hehe obecna dziewczyna mnie zmusila to musialem ulec:-)
RAPR

#28 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 30 grudzień 2007 - 16:12

chodzi tylko o trening brzucha jak juz napisalem. sa wtedy problemy z ze sklonami.. No co do rozgrzewki w mlodym wieku to jest podwojna podstawa, ale po silowni, problemy ze stawami w podeszlym wieku beda tak czy siak.. to juz raczej nieuniknione..

Moja Galeria

#29 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, kulturystyka,narciarstwo,myslistwo. :D

Napisano 30 grudzień 2007 - 18:47

Na ja też mam siłkę i to sporą nawet bardzo dużą icon_mrgreen.gif zaczełem w wieku chyba 13,5 wtedy treningi ogólno rozwojowe w wieku chyba 14 zaczełem normalne treningi i tak gdzieś rok z małymi przerwami na regeneracje takie tygodniowe dwutygodniowe wtedy bieganie i takie tam. To nie powiem bo po jakimś czasie wyciskałem 78kg na klatke( to było bardzo dobrze patrząc na znajomych co mieli podobny staż i wiek ten sam lub starsi a marnie brali), na bikole i reszte to nie pamiętam.Potem długa przerwa bo problemy z kręgosłupem i potem z 1miesiąc ćwiczen a tu rozstępy i znowu przerwałem do dziś zeby sie nie powiększyły ale chyba zaczne hu... z nimi .Wkońcu za pare dni 16 latek wbije to bedzie można fajnie zacząć tylko najgorzej z tymi rozstępami... bo będą sie powiększac pod wpływem rośnięcia mięśni.

Odrazu sobie kup jakoś dobro maść specjalną na rozstępy lub zwykłą co będzie natłuszczła,nawilżała twoją skórę aby była napięta i jędrna .Na to nie ma co żałować kasy wiem to z doświadczenia icon_smile.gif

A i jeszcze jedno nie rób lepiej ćwiczen na stojąco lub martwego ciągu i przysiadów z obciązeniem to najgorsze dla kręgosłupa.

Jak by były jakieś pytania to chętnie służę pomocą mam troche doświadczenia i wiedzy na ten temat. Polecam stronke www.sfd.pl

P.S
Postaram się zrobić fotki swojej siłki i wkleić jutro.

Użytkownik piotrek_pisz edytował ten post 30 grudzień 2007 - 18:49

PRECZ!!! Z!!!! KŁUSOWNICTWEM!!!! Brać wędki i tylko Sportowo!!!!!!!!!!

Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie...

#30 Homegeon

Homegeon

Nabijacz postów :)

• Members
  • 4352 postów
  • Zainteresowania:K1 Wędkarstwo Muzyka Kobiety Siłownia

Napisano 30 grudzień 2007 - 22:33

a mi chodzi głownie o masę no i żeby mieć"[NIE ROZPĘDZAJ SIĘ- UM]", na siłkę chodzę już ok 2 miesiące. przybrałem już 8kg na masie. biorę Gainbolica 6000 Olimpa ale na sam widok już mam odruch wymiotny: icon_biggrin.gif

Użytkownik Uklejowy_magik edytował ten post 13 luty 2008 - 00:20

flaga.gifPiszę poprawnie po polsku
regulamin.JPG
szukaj.JPG

#31 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo....

Napisano 31 grudzień 2007 - 00:04

No! to i ja się pochwalę, stanąłem dzisiaj na wadze= 57kg icon_biggrin.gif przytyłem 2kg w ciągu 5dni icon_biggrin.gif troszkę jajek popiłem, dieta i już widać efekt icon_biggrin.gif
Jak widać odżywki mi nie są potrzebne icon_smile.gif

#32 Homegeon

Homegeon

• Members
  • 4352 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 00:22

ja ważyłem 64, później jakoś mniej jadłem i w ogóle to zszedłem do 59 a teraz 67 icon_smile.gif
póki co zalezy mi na masie, bo rzeźbę mam po pływaniu (trenowałem wyczynowo parę lat)

Użytkownik Homegeon edytował ten post 31 grudzień 2007 - 00:24

regulamin.JPG
szukaj.JPG

#33 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, kulturystyka,narciarstwo,myslistwo. :D

Napisano 31 grudzień 2007 - 00:30

Mc chyba jak wczesniej sie wazyles to nie najedzony a teraz po obfitym obiadku nieźle dowaliłeś.

Homegeon jak chcesz na mase to wal takie serie
przykładowo :
12 10 8 6 4
i tak rób że coraz większy ciężar ale tak żebyś mogł jeszcze jakby coś podnieśc to ze 2 razy i czesto musisz sobie zwiększac te cięzary icon_smile.gif
PRECZ!!! Z!!!! KŁUSOWNICTWEM!!!! Brać wędki i tylko Sportowo!!!!!!!!!!

Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie...

#34 Homegeon

Homegeon

• Members
  • 4352 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 00:36

od 2-3 tygodni wlasnie tak robie

Użytkownik Homegeon edytował ten post 31 grudzień 2007 - 00:37

regulamin.JPG
szukaj.JPG

#35 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 00:45

CYTAT(piotrek_pisz @ pon, 31 gru 2007 - 01:30) Wyświetl post
Mc chyba jak wczesniej sie wazyles to nie najedzony a teraz po obfitym obiadku nieźle dowaliłeś.

Homegeon jak chcesz na mase to wal takie serie
przykładowo :
12 10 8 6 4
i tak rób że coraz większy ciężar ale tak żebyś mogł jeszcze jakby coś podnieśc to ze 2 razy i czesto musisz sobie zwiększac te cięzary icon_smile.gif

wyzej bylo pisane ze na mase malo ruchow i duzyyy ciezar:-)

a mc wahania tak o +-1-2kg to norma wiec...icon_smile.gif
RAPR

#36 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 11:41

CYTAT

Mylisz się kolego icon_smile.gif nie jestem taki głupi jak ci sie wydaje żeby zaraz po obiedzie stawać na wagę.

#37 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 15:04

CYTAT(Homegeon @ pon, 31 gru 2007 - 01:22) Wyświetl post
ja ważyłem 64, później jakoś mniej jadłem i w ogóle to zszedłem do 59 a teraz 67 icon_smile.gif
póki co zalezy mi na masie, bo rzeźbę mam po pływaniu (trenowałem wyczynowo parę lat)

I to chyba z Krzyśkiem, nie icon_wink.gif ?

#38 karas87

karas87

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 15:27

oj dzieciaki tylko nie bierzcie sterydow

#39 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 15:42

Dzięki za moralizujący tekst icon_mrgreen.gif icon_wink.gif .

#40 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów

Napisano 31 grudzień 2007 - 16:36

CYTAT(karas87 @ pon, 31 gru 2007 - 16:27) Wyświetl post
oj dzieciaki tylko nie bierzcie sterydow

CYTAT
Dzięki za moralizujący tekst. icon_mrgreen.gif icon_wink.gif .

HAHAHAHA icon_smile.gif
Nie no bez przesady sterydów póki co nie mam zamiaru brać, nienawidzę zastrzyków blee jedynie zostają mi tabletki typu: Metanabol czy anapolon. Ale nie, wolę osiągnąć coś naturalnie - to jest coś ! niż później odczuwać koksy na stare lata, znam dużo koksiarzy owszem są jak szafy ale zobaczymy za kilkanaście lat co z tego wyjdzie icon_smile.gif tyle że większość robi w takiej branży że potrzebna jest siła... ale to już ich wybór..
Ja wolę naturalnie icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych