Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wisła W Warszawie.

68 odpowiedzi w tym temacie

#1 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo.

Napisano 25 grudzień 2007 - 17:34

Jak wiadomo przez Warszawe płynie Wisla.A w Warszawie w wiśle pływają jakie ryby? Tzn. chciałem się dowiedziec co można połowić w wisle płynącej w Warszawie, ponieważ niedługo przeprowadzam się do stolicy i będe miał do Wisły od mojego bloku jakies 400-500 metrów, więc grzechem byłoby tego nie wykorzystac. Dzisiaj byłem z tatą na brzegu, rzeka ładna , mocny nurt, płynęły duże ilości wkry. Więc bardzo prosze o informacje o stanie ryb w Wiśle w Warszawie. Nastawiałbym się głównie na spinning, ale grunt czy spławik też oczywiście. Pozdrawiam i dużych ryb!!

#2 Pop-up

Pop-up

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 25 grudzień 2007 - 19:06

-Sandacz icon_mrgreen.gif

#3 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 25 grudzień 2007 - 19:11

Aha, a czy Ty jestes z Warszawy czy tak tylko strzelasz? icon_wink.gif dzięki, za odpowiedź icon_smile.gif.

Użytkownik barotek94 edytował ten post 25 grudzień 2007 - 19:11

#4 Pop-up

Pop-up

Weteran

• Members
  • 294 postów

Napisano 25 grudzień 2007 - 20:10

Redaktor Szymański opisywał, że łowił sandacze w Wiśle w Warszawie. Jeżeli mi się coś nie pomyliło.

#5 maverick

maverick

Weteran

• Members
  • 741 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, motocykle, Budownictwo,

Napisano 25 grudzień 2007 - 21:41

Na Wiśle to bolenie, okonie szczupaka i sandacz, nie widziałem ale podobno sa. Jeśli bardziej nastawiasz się na spławik czy grunt to płoć, leszcze, krąp, jelec, certa. Ogólnie rzecz biorąc to pospolite gatunki występują w tej wodzie.

#6 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 25 grudzień 2007 - 21:56

No to widze, że mozna zapolowac na sporo gatunków ryb bedąc w Warszawie icon_wink.gif...Tylko tak chciałem się dopytać czy jako, że w mieście i w ogóle hałas...znaczy tam hałasu nie ma bo do jakiejś główniejszej drogi jest kawałek, ale czy np. w takiej Wiśle w Warszawie ryby nie będą jakieś bardziej płochliwe, nie będą chciały brać?? No i czy w ogóle będą? Niedługo się przekonamy w styczniu zamierzam tu rzucić, bo narazie w weekendy wpadam do babci, tylko musze karte zrobić icon_smile.gif. Czekam na dalsze posty. Pozdrawiam!

#7 teufelfisch

teufelfisch

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 25 grudzień 2007 - 23:33

Ryby w Wisle w Warszawie są . Zpowodu hałasu chyba nie są płochliwe bo biorą . Na spina na ogół można złapać szczupaka , sandacza , bolenia , suma - dla wytrwałych i ostrożnych jaź i kleń - ogólnie dostępny jest tez okoń . Z gruntu i na spławik - leszcz , krąp , certa , brzana, karaś, płoć - zdarza się karp - no i całe masy uklei . Miejscówek cała masa - w końcu to całe kilometry grubej wody . W razie co mogę coś podpowiedzieć - jak i gdzie.

#8 Ziggi

Ziggi

Weteran

• Members
  • 110 postów

Napisano 26 grudzień 2007 - 12:07

CYTAT(teufelfisch @ śro, 26 gru 2007 - 00:33) Wyświetl post
Ryby w Wisle w Warszawie są . Zpowodu hałasu chyba nie są płochliwe bo biorą . Na spina na ogół można złapać szczupaka , sandacza , bolenia , suma - dla wytrwałych i ostrożnych jaź i kleń - ogólnie dostępny jest tez okoń . Z gruntu i na spławik - leszcz , krąp , certa , brzana, karaś, płoć - zdarza się karp - no i całe masy uklei . Miejscówek cała masa - w końcu to całe kilometry grubej wody . W razie co mogę coś podpowiedzieć - jak i gdzie.

Mógłbyś dać jakiś dobry namiar na okonie ?

Pzdr.

Ziggi

#9 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 26 grudzień 2007 - 13:54

Dzieki, widze, że Ty też jesteś z Warszawy , ja będę mieszkał w dzielnicy Tarchomin wiesz może gdzie to jest?? I własnie w okolicach tego miejsca na Wiśle będe łowił, mam nadzieje, że szczupaki, sandacze, okonie...No właśnie, a możesz jakieś ciekawe propozycje miejsc podać, na które sam jeździsz??

#10 teufelfisch

teufelfisch

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 27 grudzień 2007 - 22:15

No ja akurat mieszkam w drugim końcu miasta na ursynowie - więc jeżdze najczęściej nad Wisłe na wysokosci Wilanowa w strone Zawad - jest tam troszke zastoisk , gdzie łowię okonie - z nurtu też sie trafiają - łowię też na wysokości mostu Śląsko - dąbrowskiego - i przy moscie Gdańskim - zdarza mi się zapuścić na Tarchomin - szkoda tylko że po przeciwnej stronie Wisły jest tam kolektor . Mam nadzieje że go w końcu zamkną - bo w lato cuchnie niesamowicie .

#11 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 28 grudzień 2007 - 21:27

No nie gadaj? Mówisz, że cuchnie??? Nie widziałem żadnego kolektora, może jest gdzieś dalej od nas... A jaki sposób polecasz na okonie z Wisły właśnie, boczny trok czy normalnie na spinning?? Ty Jak je łowisz? Pozdrawiam.

#12 teufelfisch

teufelfisch

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 28 grudzień 2007 - 23:23

Na okonie w Wiśle polecam głównie obrotówki i małe wobki na nurt - jeśli chodzi o nurt , a na wszelkie zastoiska - glównie boczny trok i gumki . A co do kolektora to na przeciw Tarchomina na Młocinach wypływa do wisły kolektor sciekowy - chyba ostatni taki duży w W-wie - mieszkałem na Bielanach 30 lat to coś o tym wiem - teraz na wysokości Ursynowa mam spokój - a im wyżej tym czyściej . Przykro stwierdzić - ale miasto gdzies zrzuca......

#13 teufelfisch

teufelfisch

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 28 grudzień 2007 - 23:28

http://wedkowanie.or...n...8&Itemid=47

Poczytaj sobie - to na drugim brzegu vis a vis Tarchomina. Wpadnij na ryby do mnie. Godzina w autobusie MZA i jesteś w innym świecie . Jak masz auto troche krucej .....

#14 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 29 grudzień 2007 - 14:42

Tata ma autko , ja mam 14 lat wiec mam rower, i komunikacja miejska jedynie wchodzi w gre icon_wink.gif. Ale pewnie, ze kiedyś wpadne tam do Ciebie icon_wink.gif.

#15 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 29 grudzień 2007 - 14:52

Napewno te same co w całej Polsce tylko mają warszawskie rejestracje ha ha pytanie do dziecka w wieku 5 lat sorki icon_question.gif icon_rolleyes.gif

#16 teufelfisch

teufelfisch

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 29 grudzień 2007 - 15:22

CYTAT(chef @ sob, 29 gru 2007 - 17:52) Wyświetl post
Napewno te same co w całej Polsce tylko mają warszawskie rejestracje ha ha pytanie do dziecka w wieku 5 lat sorki icon_question.gif icon_rolleyes.gif

Jeśli w Warszawie pływaja takie same ryby jak w całej Polsce - to zapraszam kolege na wiślane potokowce , tęczaki , trocie , głowacice , łososie itd - z warszawską rejestracją . Mi się to nie udało do tej pory przez sporo czasu - może zatem porosimy o małą prezentację umiejętności połowu tych ryb na odcinku warszawskim . Może jednak pytanie nie było od 5 latka . Nie ma się z czego naśmiewać - jak samemu sie nie wie . icon_biggrin.gif

#17 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 29 grudzień 2007 - 16:16

CYTAT(teufelfisch @ sob, 29 gru 2007 - 15:22) Wyświetl post
Jeśli w Warszawie pływaja takie same ryby jak w całej Polsce - to zapraszam kolege na wiślane potokowce , tęczaki , trocie , głowacice , łososie itd - z warszawską rejestracją . Mi się to nie udało do tej pory przez sporo czasu - może zatem porosimy o małą prezentację umiejętności połowu tych ryb na odcinku warszawskim . Może jednak pytanie nie było od 5 latka . Nie ma się z czego naśmiewać - jak samemu sie nie wie . icon_biggrin.gif

Napisałem takie same a nie wszystkie.Następny agresor bez poczucia humoru.wystarczy logicznie pomyślec i nie napisałem od tylko do 5 latka.w polskich wodach sa dorsze ale tylko w morzu choc złapałem morska rybe w Wiśle a mianowicie flądre nie myśl ze masz do czynienia z kimś kto nie wie co pisze i o czym bo nad wodą bym cie zjadł w butach.wiec rozszerz troche tok myślenia.nara

#18 teufelfisch

teufelfisch

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 29 grudzień 2007 - 17:55

Uważaj więc - bo nosze wysoce toksyczne chińskie trampki - możesz sie zadławić sznurówką , lub co gorsza zatruć .....A choryzonty rozszerze o połowy fląder bo pewno też występuja w całej Polsce , bo o to chodziło - a nie o wszystkie ryby . Pozdrawiam

#19 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów

Napisano 30 grudzień 2007 - 14:12

Może dla tego Pana cała Polska mieści się w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miejscowości, w której mieszka i stąd tak żałośnie, śmieszna wypowiedź. Po drugie to interesuje mnie po co taka osoba rejestruje się na forum skoro naśmiewa się z zadawanych pytań, a skoro się naśmiewa to przecież sama wszystko już wie. Dlatego zapraszam "W Polskę" na ryby niech Pan sobie trochę połowi Panie "Seniorze wędkarski" , a w nowym roku może spotkamy się na Warszawskiej Wiśle i nauczy Pan nas jak się tam łowi ryby icon_smile.gif. Pozdrawiam.

#20 Astarot

Astarot

Weteran

• Members
  • 758 postów

Napisano 30 grudzień 2007 - 14:25

Moj prezes mieszkal na Tarchominie jakis czas, i z tego co z Nim rozmawialem to ladne szczuki tam plywaja, sum-okon-sandacz-szczuply sie trafiaky czesto a ploci to zatrzesienie, co do konkretnej miejscowki to nie pomoge. Pozdrawiam
Życie jest zbyt smutne i szare ażeby nie szukac promieni słońca w postaci jaj, ot dla przykładu na tym forum.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych