Skocz do zawartości

Zdjęcie

W Jakim Wieku Zaczęliście Wędkowac

227 odpowiedzi w tym temacie

#21 stasiu93

stasiu93

Weteran

• Members
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 18 grudzień 2007 - 13:25

Ja zacząłem jakieś 2 lata temu(miałem koło 12 lat). Miałem kolegę, który łowił ryby od dłuższego czasu u swojego wujka nad stawem. Mi łowienie się w ogóle nie widziało---eeee nuda:P a pozatym nikt u mnie nie łowił i nie miałem żadnych mecenasów(nadal nie mam rrr;/) . Jeździlismy rowerami sobie i w pewnym momencie pojechaliśmy do tego wujka. Gdy bylismy na miejscu poprosiłem go by pokazal mi jak sie lowi-tak dla śmiechu...Gdy wyciągnąłem mojego pierwszego karasia na chleb zachorowałem na wędkarstwo (oczywiście po wcześniejszym kursie:
ZARZUCANIE
odegnij drucik
złap palcem zylka
zamach
wyrzucenie zestawu z jednoczesnym puszczeniem zylki:P
PO ZARZUCENIU
Zamknij drucik, zwyn nadmiar zylki, szczytowka nisko,jak splawik sie zatopi lub polozy to wedką w bok:P)
No i tak się zaczęło;p Kupiłem od niego sklejany teleskop z jaxonem podlodowym chyba za 30zl icon_eek.gif
Jeździliśmy do jego wujka przez nastepne miesiace.....(zawsze razem) W te wakacje pojechalem pierwszy raz sam nad staw niedaleko mojej działki i tak już zostało...to moje główne miejsce połowów...Poznałem całkiem nieźle ten staw, wiem gdzie pójść żeby złowić rybę...umiem odczytać z powierzchni gdzie są liny,...aż się łezka kreci:P
Do tej pory męczyłem tylko spokojnego zeru ryby...ale teraz dobiore sie do okonkow:P
POZDRAWIAM

#22 Big Fish

Big Fish

Wędkarz

• Members
  • 94 postów

Napisano 02 styczeń 2008 - 14:36

Hey hmm ja zaczełem wędkować jak miałem 7 lat wtedy wraz z tatą poszliśmy na rzeke i moją pierwszą rybą był mały japoniec icon_smile.gif złapałem wtedy chyba ze 4 takie rybki a 1 wedka ty była Daiwa teleskopówka ahh to były czasy długo mi posłuzyła i w wieku 10 lat przyjmowała na siebie już niezle karpie.Potem była 2 wędka która postalem od wójka, poźniej nast. chyba sam kupiłem itd. mam teraz 17lat i niezłą artylerie.Pozdrawiam

#23 Scott

Scott

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 02 styczeń 2008 - 15:05

Ja zacząłem wędkować trzy lata temu (jak miałem 12 lat), zaraził mnie wędkarstwem kumpel ojca u którego byliśmy na imprezie. Zaczęło się od wyjazdów nad stawy łowić na gruntówkę, potem zawody spławikowe a teraz spinning icon_smile.gif

#24 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 02 styczeń 2008 - 18:23

Zaczałem wedkowac 8-9 lat temu
-Pierwszy duzy okaz lin 25
-raz wygrane zawody splawikowe za karpiem , nienawidze plotek i tych finezyjnych łowów
-czlonek PZW 5 lat.

Użytkownik VooDoo edytował ten post 02 styczeń 2008 - 18:23

user posted image

#25 osiolek

osiolek

Weteran

• Members
  • 357 postów

Napisano 02 styczeń 2008 - 21:29

po raz pierwszy na ryby zabrał mnie tata . Mialem wtedy moze 6 latek i złowiłem 1 rybke . malutki okon moze 10 cm icon_razz.gif . No a kiedy skonyczlem 10 lat ( mam 13 no prawie 14 ! icon_biggrin.gif ) dostałem 1 wedke i zaczołem z kolegami chodzic na taki dziki staw . i tak sie zaczeło icon_razz.gif
Osiolek z forum - www.wyczyn.fora.pl TO NIE JA !! TO JEST OSZUST INTERNETOWY ! PROSZĘ O NIE KONTAKTOWANIE SIĘ Z NIM !!!!

#26 maverick

maverick

Weteran

• Members
  • 741 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, motocykle, Budownictwo,

Napisano 03 styczeń 2008 - 10:27

Ja zacząłem wędkowanie od 6 roku życia wcześniej mi sie strasznie nudziło na rybach więc ojciec mnie nie zabierał bo strasznie marudziłem. Ale pamiętam jak byłem na łodzi z ojcem nad Narwią, łapaliśmy nad grunt mój ojciec powiedział mi żebym zarzucił pod tamę, o dziwo pierwszy raz mi sie udało trafić idealnie po 3 minutach prawie wędek wyrwało z łodzi.Gdy z bardzo, bardzo , bardzo,bardzo dużą pomocą ojca wyholowałem leszcza 60cm od tamtej pory kocham wędkarstwo.

#27 Haki

Haki

Wędkarz

• Members
  • 77 postów
  • Zainteresowania:Informatyka-sieci Wlan i oczywiście wędkarstwo

Napisano 03 styczeń 2008 - 22:01

Miałem jak kolega wyżej 6 lat. Nie zapomnę tego 1 razu do końca życia icon_biggrin.gif -- tylko bez skojarzeń hehhe.
Wędka z leszczyny..kawałeczek żyłki i spławik z korka oraz 1 sztuka haczyka.Taki sprzęt miał mi wystarczyć na 2 tygodnie mojego pobytu nad jeziorem w Przyjezierzu-niedaleko Konina.
I uwierzycie?? wystarczył heh.Tak o niego dbałem jak gdyby był to najwyższej klasy sprzęcik.
Płoteczki-okonki i małe leszczyki to były moje 1 rybki.

#28 jeziors10

jeziors10

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 14:48

No kolego Haki jest to bardzo ladna okolica trzeba przyznać. Ja tam jeżdzę co roku a konkretnie do Zygmuntowa na jezioro Wilczyńskie.

#29 stefan

stefan

Weteran

• Members
  • 428 postów

Napisano 05 styczeń 2008 - 18:46

ja łowiłem od kiedy tylko pamiętam razem z ojcem zawsze pływaliśmy i łowiliśmy na Wiśle (tak jest do teraz aktualnie mam 15lat)

#30 barotek94

barotek94

Weteran

• Members
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo.

Napisano 05 styczeń 2008 - 19:57

Zacząłem łowić w ubiegłym roku w lipcu po powrocie z kolonii pojechałem do babci, która mieszka nad niedużą rzeką, a za płotem mieszka mój wujek i dwóch ciotecznych braci. Oni dostali od kogoś wędki, i poszliśmy je wypróbować i po kilku dniach i ciężkich nocy spędzonych na nęceniu myśleniu nad zestawami udało nam się złowić we trzech uwaga : uklejkę icon_smile.gif. No i potem ja sobie kupiłem własną wędke popytałem tu i ówdzie i zaczęliśmy łowić płotki, było przy tym dużo zabawy, ponieważ często zahaczaliśmy o drzewa lub rośliny wodne....Ale również sporo nerw. Ostatnio wędkowałem na spinning, a w lutym o ile nie będzie lodu zamierzam na płoć zapolować. Połamania! Aha i mam teraz 14 lat więc zacząłem mając 13.

#31 Neon_Rbk

Neon_Rbk

Weteran

• Members
  • 183 postów

Napisano 08 styczeń 2008 - 21:36

Ja zacznę dopiero teraz łowić (czekam na pierwszą porządną odwilż i biegnę nad wodę) i zaczynam chyba dosyć dziwnie bo od spinningu, a mam 19 lat... rocznikowo już ze 20 będzie więc start późny icon_razz.gif

Użytkownik Neon_Rbk edytował ten post 08 styczeń 2008 - 21:39

#32 Damian - Sensas

Damian - Sensas

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 09 styczeń 2008 - 17:29

Ja w wieku 5 latek dostalem wedke od dziadka:D taką z targu za 30zł ale pamiętam, że wyciagalem na nia karpie nawet po 1.5kg wiec poczatki mialem fajne, lowilem w prywatnem stawie dziadka do 2004roku az w koncu w 2004 mialem karte wedkarską i tak od tamtej pory lowie bardziej sportowo, od tego roku troche sie w karpiowanie zaczynam bawić, czyli juz 5 rok leci gdy mam karte PZW niestety zbyt duzymi okazami pochwalic sie nie mogę, gdyz niestety nie mam mozliwosci wyjazdow na lepsze lowiska. Za niecale 2 lata bede mial prawko, to myslę ze w tedy bede mial wieksze mozliwosci wedkowania.

#33 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 09 styczeń 2008 - 17:51

CYTAT(Damian - Sensas @ śro, 09 sty 2008 - 17:29) Wyświetl post
Za niecale 2 lata bede mial prawko, to myslę ze w tedy bede mial wieksze mozliwosci wedkowania.

Hehe jak tak samo, tyle że juz w październiku-listopadzie staruje na kurs icon_mrgreen.gif . A jak zdam... to wiosnę spędze nad akwenami poza miastem ;] .
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#34 Damian - Sensas

Damian - Sensas

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 09 styczeń 2008 - 17:57

Ja chodze do Technikum Mechanicznego wiec prawko mi wyrobia tylko dopiero w 2 lub 3 klasie. Z spiningiem to sobie czasami motorkiem jade gdzies porzucac jednak tak na splawik albo przed zawodami potrenowac to niestety sie bym nie zabral icon_smile.gif

#35 Loro

Loro

Weteran

• Members
  • 276 postów

Napisano 09 styczeń 2008 - 20:17

Ja zacząłem łowić w wieku 4 lat. Właściwie pierwsza rybka nad Soliną w wieku 3 lat na kawałek leszczyny, ale ogólnie przyjmuję mój start na rok '96 icon_smile.gif. Teraz mam 15 (patrząc na rocznik 16). Pierwsza własna wędka to taka zwykła daiwa z bazaru. Pierwsza ryba? Płotka nad Soliną i nad rzeką kiełb. Ogólnie 11 lat łowienia. Niestety poza mną w domu nikt nie łowi, tak więc ciężko było przetrwać icon_smile.gif

#36 Damian - Sensas

Damian - Sensas

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 17:34

No to podobnie jak u mnie, tyle ze tata czasem łowi ale jest kierowcą i niestety ma malo czasu kiedys chcialem siostry wkręcic ale jakos im sie niespodobalo icon_smile.gif

Weteran

• Members
  • 239 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 18:29

To już chyba 20 taki temat
Nie zabijaj ryb-nigdy!

#38 stolarz

stolarz

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 10 styczeń 2008 - 19:17

wędkuję od 10-ego roku to jest zgoła 25lat

ale wiek niematu nic do zeczy.Wędkarstwo wciąga i gdybym zaczynał dzisiaj to najdalej do lata wciągnoł bym całom teorie; a że mamy zimę więc czas sprzyja teori znowym sezonem przyjdzie czas na praktykę, agdy zaczniemy łowić to się okazuje że nasza teoria to psu na budę .

#39 Morp

Morp

Weteran

• Members
  • 108 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 11 styczeń 2008 - 17:16

Mój tata zaczął jeździc na ryby jeszcze przed moim urodzeniem ('95) i niestety też przed moim urodzeniem skończył. Ja w wieku pięci lat znalazłem u taty w szufladzie "Wiadomości Wędkarskie". Zaczołem się tym interesowac lecz nigdy nie byłem nad wodą. Potem gdy miałem 10 lat mieszkaniec mojego miasteczka wykopał staw nie był głęboki (max 1m) zarybił karpiem i karasiem. Tam stawiałem pierwsze kroki, dopiero w tym sezonie byłem nad wodą kilka razy. Tata na przyszły sezon opłaca kartę i będziemy jeździc razem- już nie mogę się doczekac, bo z tym kolegą taty wkółko nad wodyą były libacje.
Za rok będe miał już własną kartę wędkarską (jak zdam) i będę wolny.

#40 Damian - Sensas

Damian - Sensas

Weteran

• Members
  • 358 postów

Napisano 12 styczeń 2008 - 09:48

Widzę że kolega staje się powoli uprawnionym wedkarzem, zycze wszystkiego co najlepsze nad wodami, przedewszystkim wytrwałosci icon_smile.gif Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych