Skocz do zawartości

Zdjęcie

W Jakim Wieku Zaczęliście Wędkowac

227 odpowiedzi w tym temacie

#1 jeziors10

jeziors10

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 22:45

Witam Was!!!
Chcialbym się dowiedzieć w jakim wieku zaczęliście wędkować i jakieś wasze pierwsze osiągi np. wygrane zawody itd.
Ja zacząłem wędkować w wieku jakiś 8 lat ale wtedy tylko sporadycznie. Do PZW wstąpiłem w wieku 11 lat( teraz mam 13). Obecnie mam już na swoim koncie wygranych kilka zawodow np. 1 miejsce w zawodach o "Puchar Jesieni" na zbiorniku Ziemowit, 1 miejsce w zawodach o puchar burmistrza miasta Imielin i jeszcze kilka innych kokursow. A wy w jakim wieku zaczęliście?

#2 CinCinek

CinCinek

Weteran

• Members
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Spławik, Spining

Napisano 14 grudzień 2007 - 23:24

Ja w wieku 3lat poszedłem z tatą na ryby i złapałem swoją pierwszą rybe - płoć. Była to płoć ok 20cm ;p
Od tamtego czasu zacząłem od czasu do czasu jeździć na ryby lecz już wieku 8 lat wędkowałem już bardzo często.

#3 mcmichal

mcmichal

Wędkarz

• Members
  • 19 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 14 grudzień 2007 - 23:44

witam ja zaczalem ja mialem 13 lat teraz mam 22 a w zawodach nie biore udzialu bo to nudne dla mnie ale mam pare okazow na swoim koncie
pozdro

#4 darek1069

darek1069

Weteran

• Members
  • 155 postów

Napisano 15 grudzień 2007 - 01:01

Witam. Pierwszy raz wybrałem się z wędką mając 11 lat. Przygodę z wędką zacząłem łowiąc karasie na pobliskim stawie. Potem przyszła fascynacja spinningiem i tak zostało do tej pory.

#5 GREG GT500

GREG GT500

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 15 grudzień 2007 - 08:01

ja pamietam jak dostalem swoja pierwsza wedke od babci to bylo na komunie (zegarek tez dostalem icon_mrgreen.gif ) i od tamtej pory wedkuje icon_biggrin.gif
zawsze i wszedzie NO KILL

#6 Johnny_X

Johnny_X

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 15 grudzień 2007 - 12:39

Jak mialem 12 lat(teraz mam 16) to pomyślałem,że fajnie było by mieć wędke icon_biggrin.gif U mnie w rodzinie nikt z wędkarstwem nie miał doczynienia więc dziwnie patrzono ta mój pomysł.Najpierw moj tata porzyczył wędeczke od swojego kolegi.Chodziłem z nią na pobliskie rozlewisko i probowałem cokolwiek zlapać!!!Niestety nie miałem pojęcia o tym jak się łapie więc moje proby były troche żalosne icon_redface.gif Wszystko zmieniło się gdy kupiłem mój pierwszy numer WĘDKARSKIEGO ŚWIATA,tam zobaczylem ,że najpierw trzeba zanęcić zmontować odpowiedni zestaw...itd. Pamiętam jaki podniecony biegłem nad staw,jak nerwowo rozkładałem wędke i po jakiejś godzinie to branie...najpiękniejsza chwila w życiu wędkarza!Zaciąłem i zacząłem zwijać żyłke.Czulem ten pulsującu ciężar po drugiej stronie!!! Kiedy moim oczom ukazał się 10 centymetrowy karaś myślałem że zemdleje...zabralem go do domu i wpuściłem go do akwarium...
Od tego czasu wiele się zmienilo icon_biggrin.gif Wędkarstwo to moj sposób na życie,mogę odreagować nad wodą.Mogę poczuć adrenaline podczas holu dużej ryby na delikatnym spławikowym zestawie...
Jest to sposób na doknięcie natury,jej zjawisk.
COŚ PIĘKNEGO!!!

#7 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 15 grudzień 2007 - 12:45

A ja tak na dobre zaczołem dosyc pózno bo w wieku 20 lat wczesniej bardzo sporadycznie łowiłem głównie pstragi w łowiskach specjalnych icon_wink.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#8 BobekSTW

BobekSTW

Weteran

• Members
  • 421 postów

Napisano 15 grudzień 2007 - 13:00

W sumie to zacząłem na dobre wędkować w wieku 11 lat. Wtedy to mój dobry kumpel (to go pozdrawiam) zabrał mnie na pobliskie bajorko. Łowił płotki, okonie --- szczerze to mnie to nudziło. Kilka dni później pożyczyłem wędkę bo mi się strasznie nudziło ... zaczęło się, pierwsze ryby - to jest to powiedziałem. Pierwszą wędkę dostałem w prezencie. I tak mam do dziś. Pozdrawiam
Rybki, rybki chodźcie na haczyka :)

#9 Medal

Medal

Weteran

• Members
  • 917 postów

Napisano 15 grudzień 2007 - 15:12

9-10 lat, zabawa z płoteczkami icon_smile.gif (wtedy do były rybska icon_biggrin.gif)

Ogólnie mam całą rodzinę "wędkarską" (mama, tata, brat, szwagier, dziadek...) I tak sie zaczęło...
Pamiętam do dziś, jak cieszyłem się jak głupi gdy złapałem na feedera (cóż wtedy to ciężko było nazwać feederem) leszcza 50 cm... icon_smile.gif Teraz trochę, mniej czasu na ryby...

#10 Garfield

Garfield

Weteran

• Members
  • 475 postów

Napisano 15 grudzień 2007 - 23:09

dokładnie to nie pamiętam ale chyba jak miałem z 9-10lat zaczynałem od łowienia byczków i płotek. W PZW jestem od 4 lat i bacznie obserwuje jak powstaje nowa organizacja PFWK

#11 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 15 grudzień 2007 - 23:34

jak mialem jakies 5-6lat to tata zaczal mnie zabierac i tak zostalo choc bywaly mniejszy czy wieksze przerwy (2-3letnie gdzie wypadow w sezonie bylo kilka -powod = dziewczyny & motory)
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#12 Sarkozukus Imperator

Sarkozukus Imperator

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 15 grudzień 2007 - 23:39

Szczerze to nie pamiętam, ale myślę że w wieku jakichś 3-4 lat ciągałem swojego pierwszego karpika icon_razz.gif . Powodem tego był ojciec mój osobisty, i to z nim jeżdziłem. Wyglądało to tak, że on zarzucał, zacinał, a jak karpik nie był jakiś potężny to ja z nim "walczyłem". Później oczywiście przyszła pora na własną wędkę, jakąś zabawę z ploteczkami, itd, ale miałem to szczęście, że miał mnie kto naprowadzać. No i odziedziczyłem po tacie zamiłowanie do splawikówki.
Greg: heh, fajna sprawa, na komunię wędka.

Pozdrawiam

#13 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 16 grudzień 2007 - 11:52

temat zdaje sie juz byl...razem z sonda:)....wystarczy troche poszukac... lowie juz kilkanascie lat...od malutkiego:D...pozdro:)
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

#14 Muszkarz

Muszkarz

Szajbus

• Members
  • 1532 postów

Napisano 16 grudzień 2007 - 13:04

Ja wędkuję od 9 roku życia, czyli 6 lat icon_wink.gif

#15 MaSs_UmC

MaSs_UmC

Weteran

• Members
  • 121 postów
  • Zainteresowania:A czy to nie oczywiste ?;p

Napisano 16 grudzień 2007 - 17:35

Zacząlem wedkować w wieku 5 lat icon_cool.gif wtedy to dziadek po raz pierwszy zabrał mnie na ryby i zlowiłem swojego 1 okonia icon_wink.gif Na swoim koncie mam juz kilka osiągnieć, ale o tym temat już jest...
Szkoda tylko że niebardzo mam już czas na rybki- szkoła icon_evil.gif + masa treningów.
Sam sobie sterem i okrętem ;]

#16 k1967-67

k1967-67

Weteran

• Members
  • 279 postów

Napisano 16 grudzień 2007 - 20:55

zabijcie nie pamietam ani pierwszej ryby ani wjakim wieku zaczełem wędkować. pewnie coś koło 4-lat

#17 Rafi z mafi

Rafi z mafi

Weteran

• Members
  • 749 postów
  • Zainteresowania:Sport no i oczywiście wędkarstwo. Lubię też robić woblerki ;P

Napisano 17 grudzień 2007 - 09:01

Ja zacząłem gdzies koło 10 roku życia a moimi pierwszymi rybami był 2 okoniki takie po 15cm i od tego momentu zaczeło sie... icon_wink.gif
Pozdrawiam i taaakiej ryby- Rafał :D

#18 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo,Fotografia

Napisano 17 grudzień 2007 - 11:59

Pamietam bardzo dobrze swoja pierwsza wyprawe na ryby:)
Mialem wtedy 7 lat.Przez caly poranek myslalem juz o tym zeby szybko skonczyly
sie lekcje.Wychodzac ze szkoly zobaczylem starszego brata ktory czekal juz na mnie z poczciwymi bambusami.Jaka radosc byla w moich oczach gdy jechalismy autobusem w swiat wedkowania ktory zupelnie do tamtego dnia byl mi nie znany:)

Gdy zajechalismy juz na miejsce(RZEKA OLAWA)czekal tam juz na Nas kolego Braciszka ktory w siatce mial juz kilkanascie dorodnych PLOCI.
Przed nami leniwie plynaca (A WLASCIWIE PRAWIE STOJACA RZEKA) porosnieta Grazelami bialymi i zoltymi.Wsrod nich Splawik z kolca jezozwierza..Gdzies w oddali splawy duzych ryb ktore nawet na Bracie i jego koledze robily ogromne wrazenia, a co do piero na mnie
7-mio letnim chlopaczku dla ktorego wszystko bylo tak niesamowite.
Siedzielismy do zachodu slonca,czas tak szybko lecial ze kilka godzin nad woda stalo sie krotka chwila..
Pamietam ten dzien jakby to bylo wczoraj..

Ale sie rozmarzylem:)

Pozdrawiam PABLITO.
Wędkarskie wyprawy 2013r.
Cyprinus Carpio & Ctenopharyngodon idella

Wschod-Zachod Slonca Fazy Ksiezyca
Pogoda IMGW

#19 galant

galant

Weteran

• Members
  • 864 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 18 grudzień 2007 - 08:01

Moja przygoda z wędkarstwem zaczęła sie chyba gdy miałem 7 lat. Pierwszym kijem wyczynowym, którym sie posługiwałem była to poczciwa, zeskrobana z kory, dokładnie wysuszona na dachu - LESZCZYNA. Później przeszedłem do nieco bardziej wyczynowego łowienia icon_wink.gif i przestawiłem się na bambusik.Grubości żyłki to nie pamietam, ale nie odbiegała z gruboscią sznura do prania, a spławik ze wzgledów oczywistych, że moja babcia miała liczne stadko gęsi - był nim właśnie wspaniale wystrugany z gęsiego skrzydła - spławiczek. wystarczyło jeszcze zakrasć się do którejś z ciotek, podkraść lakier do paznokci i spławik jak marzenie icon_wink.gif Do tego kawełek wętylka i sprzęt gotowy. fajnie czasami tak powspominac. Pozdrawiam

Użytkownik galant edytował ten post 18 grudzień 2007 - 08:02

#20 Marcinbilski-1990

Marcinbilski-1990

Weteran

• Members
  • 126 postów
  • Zainteresowania:oczywiście wędkarstwo , sport , tenis stołowy , muzyka house , trence , pop :)

Napisano 18 grudzień 2007 - 10:17

ja zacząłem w wieku może 4-5 lat jak większość od spławika , od 14 roku życia zajmuje się głównie spiningiem i to zarazem jest moja ulubiona metoda icon_smile.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych