Skocz do zawartości

Zdjęcie

Robinson Xenon Gtr Perch

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 15 listopad 2007 - 22:21

1. Pełna nazwa sprzętu

Xenon GTR Perch

2. Zdjęcie ogólne

Załączony plik  xenon_jig_master.jpg   9,68 KB   141 Ilość pobrań

3. Specyfikacja techniczna

Lekki spinning Robinsona, cw: 1-8g, 205 cm długości, dwuskładowa wklejanka.

4. Czas użytkowania i częstotliwość użytkowania

Kij używam od dwóch sezonów. Korzystam z niego podczas niemalże każdego wyjazdu spinningowego. Najczęściej na okonie jesienią.

5. Z jakim sprzętem najczęściej używam?

Jaxon FM 300 3 łożyska, 4,6:1

6. Zalety

Dobrze przenosi drgania, jaskrawo zielona końcówka pozwala na wygodniejsze obserwowanie brań, dzięki swojej długości bardzo poręczna i nadająca się do precyzyjnych rzutów (ale długość kija to już osobiste upodobanie każdego wędkarza), korkowa rękojeść, niska cena.

7. Wady

Niedbałe wykończenie szczegółów (zacieki lakieru na przelotkach itp.), kij jest nie wyważony, nie ma możliwości dołożenia/usunięcia odwazników, a dolnik zakończony jest po prostu korkiem. Wędzisko napewno do wyważenia domowym sposobem.
Krótka rękojeść (mogłaby byc chociaż 5 cm dłuższa).

8. Złapane ryby

Wiele okoni różnej masy, maści, długości i pochodzenia icon_smile.gif Nie polecam do połowów szczupaków, ponieważ kijek zdaje się być bardzo filigranowy.

9. Zdjęcia dodatkowe

---

10. Cena zakupu

Około 80 zł w sklepie internetowym w czasie kiedy ją kupowałem.

11. Uwagi końcowe

Mimo szeregu wad, polecam ten kijek początkującym. Jak na tą cene Robinson oferuje nam całkiem zgrabne narzędzie do poławiania okoni...
Wspaniałe rozwiązanie dla osób, których po prostu nie stać na nic lepszego, lub niczego lepszego nie potrzebują.

#2 Tomek1992

Tomek1992

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Trudno zgadnąć:)

Napisano 17 listopad 2007 - 15:31

wypowiem sie na temat tego kija , mialem przyjemnosc nim lowic , z pozoru wydaje sie dobry ale cala swa wade wykazuje nad woda , profesjonalny wedkarz zauwazy to odrazu majac wedzisko w dloni , poczatkujacym przyda sie do nauki to wedzisko
Maver Renegade 13
Maver Competition 201

#3 matizek

matizek

Weteran

• Members
  • 142 postów

Napisano 16 marzec 2008 - 23:38

Mam ten kijek tylko o trochę zmienionej nazwie, więc dorzucę swoje 3 grosze. Może i wykończenie nie jest rewelacyjne (ostatnia przelotka była u mnie słabo doklejona), ale kijek jest dosyć sztywny a tym samym- szybki. Dla mnie, osoby która łowi na troka raczej sporadycznie jest to fajne, ponieważ brania są dobrze wyczuwalne. Poza tym za taką cenę to można kupić na okonia albo szklaną okoniówkę albo kiepski picker. Myślę, że do hobbystycznej zabawy całkiem sympatyczny sprzęcik.

Ortografia, chociaż w niewielkim stopniu poprawna, daje dużo satysfakcji ;)

#4 Medal

Medal

Weteran

• Members
  • 917 postów

Napisano 18 marzec 2008 - 15:45

Ja również posiadam podobną okoniówkę (Robinson jig master 2-10).
Zalety:
-przede wszystkim niska cena
-lekka i szybka wędeczka
-bardzo dobrze wyczuwalne lekkie brania
Wady:
-kiepskie wykonanie
-trochę przy krótkawy dolnik

#5 Kamil Z.

Kamil Z.

Szajbus

• Moderator
  • 8183 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sporty walki, muzyka

Napisano 18 marzec 2008 - 18:39

hm....z tej serii federek dosc szybki...ten kijek piszecie ze tez....a 5-20g jak dla mnie za wolny...nie wiem czy mi sie tylko tak wydaje czy to zalezne od modelu..ale kijek jak dla mnie zbyt "kluskowaty"
co do krotkiego dolnika do mikroprzynet uzywanych przy wklejankach to dla mnie to wlasnie zaleta...mozna precyzyjnie poprowadzic przynete i szybko zaciac "z nadgarstka" zamiast zamachem calej reki...
dlugosc jest niewatpliwa zaleta...takim kijkiem mozna i tak dosc daleko rzucic...sa dosc dynamiczne wiec polecam osobiscie krotkie kijki do lowienia rowniez z brzegu....no i mozna wykonywac drobne skoki, przeciagniecia,podrygiwania i inne spiningowe "figury"
pozdro icon_wink.gif
Kamil
Pozdrawiam
Kamil

Mój wędkarski blog:
http://zahaczeni.net/kamilfishingblog/

[color=#4169E1][b]Catch&Release!!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych