Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombinezon

244 odpowiedzi w tym temacie

#61 Mała

Mała

Weteran

• Members
  • 157 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...

Napisano 13 październik 2009 - 08:47

Nie, żadnych przebarwień a lało cały dzień. Nawet gdyby były przebarwienia to i tak mało ważne. Warunki były paskudne a ja czułem się komfortowo.
Pozdrawiam.
[/quote]

U mnie, przebarwienia pojawiły się nie od deszczu, tylko od pocierania czarnym rękawem o czerwoną część kurtki na klatce piersiowej. I to już po pierwszym wypłynięciu. Poza tym wszystko jest OK, a w razie ocieplenia nie zdejmuję kurtki, tylko coż z pod spodu.
Pozdrawiam icon_wink.gif

#62 Tomek M

Tomek M

Weteran

• Members
  • 293 postów

Napisano 24 październik 2009 - 14:07

Ponawiam pytanie o kombinezony BlueSky, poprzednie nie doczekało się jakiegokolwiek odzewu

Ma ktoś jakieś własne doświadczenia, może relacje z drugiej ręki od znajomych oże chociaż ktoś macał to w sklepie? Solidne? Wygodne? Warte swej ceny?

Zależy mi na czasie, muszę się szybko zdecydować jako, że trafiłem okazję. W grę wchodzi jeszcze dwu częściowy IMAX

I jak to jest z rozmiarówką tych kobinezonów, ufać temu co podają w tabelach producenci czy może bierze się ze sporym naddatkiem?

Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam znad pięknego polskiego Bałtyku:D

Tomek

Piszę poprawnie po polsku.

#63 Mała

Mała

Weteran

• Members
  • 157 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...

Napisano 25 październik 2009 - 19:40

Witam.
Muszę dopisać małe sprostowanie do moich poprzednich postów.
We wtorek po raz pierwszy w tym sezonie płynęłam w moim Jenzi i okazało się, że za przebarwienia dpowiada zbyt blisko trzymane wędzisko. Trzymam wędkę dość blisko siebie i dlatego mam potem przebarwienia. Poza tym kombinezon spisuje sie na medal icon_biggrin.gif
Pozdrawionka.

#64 konradk

konradk

Wędkarz

• Members
  • 56 postów

Napisano 30 październik 2009 - 22:13

Witam.
wlasnie nabylem kombinezon Seafox Pro 2 czesciowy.jutro zamierzam go testowac w darlowie z motorowki.w zawiazku z czym mam pytanie: do czego sluza paski i klamry na wewnetrznej stronie kurtki?myslalem z emoze do zwezenia jej rozmiarow ale nie bardzo mi to pasuje....

#65 Dinet

Dinet

Weteran

• Members
  • 242 postów

Napisano 01 listopad 2009 - 11:57

CYTAT(konradk @ pią, 30 paź 2009 - 23:13) Wyświetl post
Witam.
wlasnie nabylem kombinezon Seafox Pro 2 czesciowy.jutro zamierzam go testowac w darlowie z motorowki.w zawiazku z czym mam pytanie: do czego sluza paski i klamry na wewnetrznej stronie kurtki?myslalem z emoze do zwezenia jej rozmiarow ale nie bardzo mi to pasuje....

przekładasz je w kroku i zapinasz po to, aby po wpadnięciu do wody kurtka nie zeszła przez głowę (pasy ją przytrzymują)

#66 blakblek

blakblek

Wędkarz

• Members
  • 27 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 16:53

apropos tematu tego wątka ...
fladen - mam używam od 4 lat. zakup podyktowany bezpieczeństwem na wodzie. posiadam model jednoczęściowy - ochrona przed zimnem - całkowita i komfortowa - przydał by sie większy kaptur jak w seafoxie, kombinezon niezniszczalny na zimowe dorszowanie rzecz niezbędna. gdybym miał kupować jeszcze raz wybrał bym model dwuczęściowy - upuszczanie z pęcherza icon_biggrin.gif przy modelu jednoczęścowym jest nieco utrudnione by nie powiedzieć trudne, i to nie tylko moja opinia, jednak kąpiel w tym kombinezonie na cienkim lodzie była na tyle bezpieczna że nie zraziła mnie do podlodowego wędkowania. model sie sprawdził ale nikomu nie polecam takich przeżyc

#67 turbotkrakow

turbotkrakow

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 18:09

Największy dylemat przy zakupie kombinezonu to nie firma lecz wybór między jedno a dwuczęściowym. Osobiście posiadam jednoczęściowy. Wadą jego jest to, że ruchy są skrępowane. Dzisiaj dokonując zakupu wybrałbym co najmniej o jeden rozmiar większy. Jeżeli natomiast chodzi o bezpieczeństwo zdecydowanie lepszy jest jednoczęściowy. Przy zakupie należy zwrócić uwagę czy jesteśmy w stanie bez problemu sznurować buty. Taki drobiazg a potrafi nieźle utrudnić życie...

Użytkownik turbotkrakow edytował ten post 08 listopad 2009 - 19:24

#68 grocik7

grocik7

Weteran

• Members
  • 497 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 18:58

Witam. Moim zadaniem Najwazniejsze jest jak sie czujemy w danym kombinezonie , kombinezon nie moze byc ani za duzy ani za maly musi byc odpowiedznio dopasowany, zeby spelnial swoje zadanie, pozdrawiam

#69 byxtarr

byxtarr

Wędkarz

• Members
  • 80 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 12:39

Witam,
kupiliśmy dzisiaj z ojcem dwa dwuczęściowe kombinezony pływające ja nową Daiwę, ojciec - Jaxona, ale ten starszy model - zielony i zamierzamy jutro testować je na małej otwartej łodzi i teraz pytanie co pod nie ubrać w taką pogodę? Jutro ma być około 8-9 stopni, więc pewnie by się obeszło bez kombinezonu, ale jeśli nie bieliznę termoaktywną (bo jeszcze nie zakupiliśmy) to co? Może jakiś cienki dres i to wszystko myślę?
Teraz moja opinia na temat kombinezonów (pewnie powiem więcej po pierwszym i po kilku użyciach):
- cieszę się, że nie kupiłem kombinezonu przez internet bez przymierzania, bo czaiłem się na takie kombinezony dość tanie na ebay'u angielskim firmy Bison
- przy przymierzaniu okazało się, że w najmniejszym kombinezonie Jaxona, czyli rozmiar L po prostu się topię (mam 178cm wzrostu i 68kg), więc została mi do wyboru Daiwa i SeaFox, ale akurat z Daiwy był mniejszy rozmiar na szczęście
- w nowym kombinezonie Jaxona (tym czerwonym) w porównaniu z tą Daiwą czuje się jakby było się w zbroi - tak sztywny był, ale może to kwestia kilkukrotnego użycia i kombinezon wtedy ułoży się jakoś lepiej, w każdym razie nie przekonał nas
- starszy model Jaxona dużo bardziej miękki niż ten nowy i całkiem całkiem wykonany, jedyne czego by mi w nim brakowało to brak ściągacza przy górze ogrodniczek (Daiwa taki posiada i sobie ładnie zmniejszyłem i dopasowałem), ojciec nie ma takiego problemu bo ma całkiem całkiem dopasowane te spodnie
- nowy Jaxon ten czerwony ma fajne rozpinane nogawki u dołu na zamek i potem jeszcze rzep co ułatwia zakładanie spodni na gumowce, starszy Jaxon ani moja Daiwa tego nie mają, ale daje radę założyć na gumowce; mają oczywiście ściągacze na rzepy
- Daiwa w stosunku do tego zielonego Jaxona ma ocieplaną jakimś materiałem kurtkę w środku a Jaxon jest śliski, ale kołnierz mają oba ocieplane i myślę, że to jest ważne
To tyle na szybko, mam nadzieję, że może komuś kto planuje zakup takiego kombinezonu te informacje się przydadzą. Daliśmy za Jaxona 390, a za Daiwę 510zł, także myślę, że cena dobra. I jak ktoś już powiedział lepszy jakikolwiek tani nawet kombinezon od sterty swetrów itd. Jeśli ktoś mi podpowie co ubrać pod spód to będę wdzięczny.
Pozdrawiam

#70 grocik7

grocik7

Weteran

• Members
  • 497 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 14:01

Witam. Ja ostatnio czyli 8.11 mialem ubraną koszulke z krotkim rekawkiem na to cienki polar, dzieki temu swobodnie moglem miec uchylony kombinezon na nogi cienkie dresy, czulem sie w tym dobrze, nie bylo mi goraca ani zimno w sam raz, dodam jeszcze ze 8-9 stopni na ladzie na morzu jest duzo chlodniej !!! pozdrawiam

Użytkownik grocik7 edytował ten post 14 listopad 2009 - 14:03

#71 szkwal66

szkwal66

Wędkarz

• Members
  • 57 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 17:21

CYTAT(byxtarr @ sob, 14 lis 2009 - 15:39) Wyświetl post
Witam,
kupiliśmy dzisiaj z ojcem dwa dwuczęściowe kombinezony pływające ja nową Daiwę, ojciec - Jaxona, ale ten starszy model - zielony i zamierzamy jutro testować je na małej otwartej łodzi i teraz pytanie co pod nie ubrać w taką pogodę? Jutro ma być około 8-9 stopni, więc pewnie by się obeszło bez kombinezonu, ale jeśli nie bieliznę termoaktywną (bo jeszcze nie zakupiliśmy) to co? Może jakiś cienki dres i to wszystko myślę?
Teraz moja opinia na temat kombinezonów (pewnie powiem więcej po pierwszym i po kilku użyciach):
- cieszę się, że nie kupiłem kombinezonu przez internet bez przymierzania, bo czaiłem się na takie kombinezony dość tanie na ebay'u angielskim firmy Bison
- przy przymierzaniu okazało się, że w najmniejszym kombinezonie Jaxona, czyli rozmiar L po prostu się topię (mam 178cm wzrostu i 68kg), więc została mi do wyboru Daiwa i SeaFox, ale akurat z Daiwy był mniejszy rozmiar na szczęście
- w nowym kombinezonie Jaxona (tym czerwonym) w porównaniu z tą Daiwą czuje się jakby było się w zbroi - tak sztywny był, ale może to kwestia kilkukrotnego użycia i kombinezon wtedy ułoży się jakoś lepiej, w każdym razie nie przekonał nas
- starszy model Jaxona dużo bardziej miękki niż ten nowy i całkiem całkiem wykonany, jedyne czego by mi w nim brakowało to brak ściągacza przy górze ogrodniczek (Daiwa taki posiada i sobie ładnie zmniejszyłem i dopasowałem), ojciec nie ma takiego problemu bo ma całkiem całkiem dopasowane te spodnie
- nowy Jaxon ten czerwony ma fajne rozpinane nogawki u dołu na zamek i potem jeszcze rzep co ułatwia zakładanie spodni na gumowce, starszy Jaxon ani moja Daiwa tego nie mają, ale daje radę założyć na gumowce; mają oczywiście ściągacze na rzepy
- Daiwa w stosunku do tego zielonego Jaxona ma ocieplaną jakimś materiałem kurtkę w środku a Jaxon jest śliski, ale kołnierz mają oba ocieplane i myślę, że to jest ważne
To tyle na szybko, mam nadzieję, że może komuś kto planuje zakup takiego kombinezonu te informacje się przydadzą. Daliśmy za Jaxona 390, a za Daiwę 510zł, także myślę, że cena dobra. I jak ktoś już powiedział lepszy jakikolwiek tani nawet kombinezon od sterty swetrów itd. Jeśli ktoś mi podpowie co ubrać pod spód to będę wdzięczny.
Pozdrawiam

witam
kolego jeżeli skusiłeś się na zakup kombinezonu to skuś się na zakup bielizny termicznej (bardzo duży wybór), ja osobiście od czterech-pięciu sezonów używam kominezonu jednoczęściowego JAXONA i zachwalam sobię (może to kwestia przyzwyczajenia)sprawdził się w każdych warunkach a uwielbiam wyprawy morskie zimą, sam osobiście nie używam żadnej bielizny termicznej bo po tylu wyprawach na których używałem kombinezon to dostosowałem sobie bieliznę i ubranie na takzwaną cebule i nimam żadnych problemów z poceniem organizmu , jak narazie nie zawiodłem się chociaż nie raz lód pękał mi na plecach, może te najnowsze technologie są lepsze ale jak mój kombinezon się nie skończy to nie zamirzam kupować nowego
pozdrawiam szkwal

#72 Dinet

Dinet

Weteran

• Members
  • 242 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 17:22

polecam komplet bielizny termoaktywnej DAM Lite, a póki nie kupicie to "awaryjnie" jakieś cienkie kalesony i koszulka z długim rękawem.

#73 grocik7

grocik7

Weteran

• Members
  • 497 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 18:36

moim zdaniem wcale nie trzeba miec bielizny termoaktywnej, wystarczy dobrac odpowiedni ubior w sensie skladu tej o to odziezy . . . pozdrawiam

Użytkownik grocik7 edytował ten post 14 listopad 2009 - 18:43

#74 Lego

Lego

Weteran

• Members
  • 175 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 21:22

A moim zdaniem, jak najbardziej bielizna termoaktywna się sprawdza. Ja używam i nawet jak się spocę, to po chwili odparuje i jest git. Bawełna natomiast nie odparuje pod kombinezonem. Mam taki komplet firmy Graff i drugi cieńszy USArmy. Graff jest ze srebrną nitką więc żadne grzyby nie rosną icon_wink.gif Jedyną jego wadą, to zamek pod szyją - mnie drażni lepiej kupić ze standardowym wykończeniem. W cieplejsze dni tylko to ubieram pod kombinezon. Żadnych majtek i podkoszulek bawełnianych. Obecnie, zimniejszą porą, na to wrzucam jeszcze spodnie i bluzę polar. Nie marznę i nie przegrzewam się.

Co do rozmiarów, to faktycznie lepiej mierzyć. Ja trochę urosłem w szerz i muszę kupić numer większy, a stary odsprzedam koledze. Jedyny problem, to jedno, czy 2 częściowy teraz kupić. Do jednoczęściowego się przyzwyczaiłem, a najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo, tak, ze chyba kolejny też będzie jednoczęściowy.

#75 grocik7

grocik7

Weteran

• Members
  • 497 postów

Napisano 14 listopad 2009 - 21:42

ja tez sie wahałem 1 czy 2 czesciowy, mierzylem 2 czesciowy spodnie byly troszke ze tak powiem niekomfortowe kurta wrecz za duza, wiec wybralem SEA FOXA standart 1 czesciowego., i nie zaluje zgodze sie ze bielizna termoaktywna jest najlepsza, ale sa tez srodki zastepcze, typy cienkie dresy potoczenie mowiac "sztuczne" i polar to jest jakies ze tak powiem dzialanie nie przepuszaczajace wilgoci w kombinezon . . . a co do mierzenia do jest to rzecz konieczna bez tego ani rusz, to tak jak bys kupowal gajer na swoj SLUB heh pozdrawiam Wilkow. . .

Użytkownik grocik7 edytował ten post 14 listopad 2009 - 21:43

#76 łYLII

łYLII

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 18 listopad 2009 - 20:14

witam dzisiaj skusiłem sie na kombinezon dwu czesciowy jaxon [kombinezon pływający] ale jaszcze nie miałem okazji go przetestowac jak pogoda pozwoli to w sobote 21go będę w darłówku i wtedy sie okaże czy jest ok .

#77 guma

guma

Weteran

• Members
  • 630 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 08:57

Ciekawi mnie wlasnie ten komplet Jaxona , wiec czekam na relacje. Powiedz ogolnie jakie wrazenie sprawia, jakie wykonanie itp . jak to wszystko wyglada tak na "sucho" ???
C&R

#78 byxtarr

byxtarr

Wędkarz

• Members
  • 80 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 15:27

CYTAT(guma @ czw, 19 lis 2009 - 09:57) Wyświetl post
Ciekawi mnie wlasnie ten komplet Jaxona , wiec czekam na relacje. Powiedz ogolnie jakie wrazenie sprawia, jakie wykonanie itp . jak to wszystko wyglada tak na "sucho" ???

Tak jak pisałem Jaxon nowy czerwony strasznie sztywny. Zielony starszy model mniej sztywny i sprawdził się ostatnio całkiem dobrze, tak samo jak i moja Daiwa. Nie krępuje ruchów za mocno, na pewno nie mocniej niż 5swetrów i kurtka i jakiś sztormiak. Teraz ostatnio tak jak koledzy poradzili miałem na sobie kalesony, koszulkę z krótkim rękawem i polar i było całkiem ok, ani się nie spociłem za mocno ani nie przemarzłem.
Pozdrawiam

#79 łYLII

łYLII

Wędkarz

• Members
  • 72 postów

Napisano 19 listopad 2009 - 18:58

CYTAT(guma @ czw, 19 lis 2009 - 11:57) Wyświetl post

własnie na sucho to wszystko ok fajnie wykonany dobre zamki i na mnie pasuje jak ulał ale jest sztywny podobno dlatego ze nowy sprzedawca zapewniał ze po paru godzinach sie rozrusza miejmy nadzieje ze juz w sobote jak wiatr troche ucichnie ,armator dzisiaj powiedział jak dzwoniłem ze jest szansa ze wypłyniemy .

#80 hans kloss

hans kloss

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 01 grudzień 2009 - 21:33

Witam, mam zamiar kupić kombinezon DaiwaTeam, czy mogliby mi Panowie coś na jego temat powiedzieć.Poławiam na Odrze.Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych