Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zatoka Gdańska

2249 odpowiedzi w tym temacie

#21 Kormoran75

Kormoran75

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 02 październik 2008 - 17:31

CYTAT(Wiarus @ wto, 30 wrz 2008 - 18:34) Wyświetl post
Ja nie, ale polecam łódż motorową z Jastarni Rekin. Ładnie naprowadza i zna teren na wrakach. icon_wink.gif

Dzięki Wiarus , ale szukam czegoś godnego uwagi w Gdańsku lub obok .

#22 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 04 październik 2008 - 06:04

CYTAT(Wiarus @ wto, 30 wrz 2008 - 20:34) Wyświetl post
Ja nie, ale polecam łódż motorową z Jastarni Rekin. Ładnie naprowadza i zna teren na wrakach. icon_wink.gif

...A ja nie polecam Rekina... Byliśmy tydzień temu... prawie tysiąc km zrobione nadaremno... Wypływa chyba przy całkowitej flałcie...! icon_confused.gif ...To już druga porażka Detiego... a do dwóch razy sztuka... icon_wink.gif Pozdrawiam...

#23 mariuszgd1

mariuszgd1

Weteran

• Members
  • 248 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 07 październik 2008 - 21:41

Witam byłem na HESTI 05.10 nie wypłynelismy z przystani planowo pogoda dopisywał tak do godz.11 póżniej zaczeło robić się coraz gorzej silny wiatr i woda przelewająca się przez kuter .Zapowiadał się koniec łapania dryf od 1.2-1.4 marne szanse na ustawienie kutra na ławicy.Szyper starał się ale bez skutku . Jeśli by ktoś miał wolne miejsce pod koniec pażdżiernika do Gdańska lub ŁEBY na dobry kuter gdzie można połapać to z miła chęcią dołączyłbym do jakieś grupy.Mój tel.602515004 POZDRAWIAM MARIUSZ Z GOLUBIA- DOBRZYNIA

#24 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 08 październik 2008 - 01:16

...Mariusz... napisz coś więcej o Hestii... jakie warunki, itp... miałem ochotę przetestować ten kuter, bo do Gdańska mam najbliżej... Może to jakaś alternatywa dla pływających na Babci... icon_wink.gif ?... A z Władka nie masz ochoty śmignąć... tylko Gdańsk lub Łeba...?

#25 mariuszgd1

mariuszgd1

Weteran

• Members
  • 248 postów

Napisano 08 październik 2008 - 06:01

Cześć Waldi jeśli chodzi o kuter to fajna jednostka dużo miejsca do łapania właściciel spoko gość .Stara się może nie mieliśmy wtedy tyle szczęścia żeby połapać ale planuje wybrać się pod koniec miesiąca właśnie na HESTIĘ. Koszt 140 złociszy fasolka kawa i płyta DVD . Waldi jak będziesz jechał to daj znać może wtedy neptun dopisze POZDRAWIAM WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW WĘDKARSTWA MORSKIEGO MARIUSZ

#26 Brachi

Brachi

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 08 październik 2008 - 15:54

CYTAT(mariuszgd1 @ śro, 08 paź 2008 - 00:41) Wyświetl post
Witam byłem na HESTI 05.10 nie wypłynelismy z przystani planowo pogoda dopisywał tak do godz.11 póżniej zaczeło robić się coraz gorzej silny wiatr i woda przelewająca się przez kuter .Zapowiadał się koniec łapania dryf od 1.2-1.4 marne szanse na ustawienie kutra na ławicy.Szyper starał się ale bez skutku . Jeśli by ktoś miał wolne miejsce pod koniec pażdżiernika do Gdańska lub ŁEBY na dobry kuter gdzie można połapać to z miła chęcią dołączyłbym do jakieś grupy.Mój tel.602515004 POZDRAWIAM MARIUSZ Z GOLUBIA- DOBRZYNIA

Również udało mi się przebywać na tej jednostce tego dnia-potwierdzam, mieliśmy pecha.moim zdaniem można było połapać troche dłużej , ale szyper zauwazył kilku wedkarzy w strojach niebardzo pasujących do warunków(wiała chyba 5-tka)Doradzam :nie warto brać jesienią adidasów i zwykłych spodni na dorsze - zawsze można sprawdzić pogodę online. Na koniec"trofea": 8 bolków (to cud).Kilka osób podobnie nie liczac pana z Warszawy ,co za jednym chlupnięciem fali stracił 6 sztuk (2 udało mi się uratować ,więc o kiju nie wracał) icon_smile.gif
Pozdrawiam -Brachi

#27 mariuszgd1

mariuszgd1

Weteran

• Members
  • 248 postów

Napisano 08 październik 2008 - 21:00

Cześć Brachi masz racje może co niektórzy byliby przygotowani do jesiennej aury a nie do letniej to napewno byśmy dłużej popływali . Też mialem 5 szt. ale po tym bujaniu zostały tylko 3 . Mogło być lepiej ale ogólnie mi się podobało. Każdą wyprawe na dorsza traktuje jak świetną przygodę. Pozdrawiam cię Brachi MARIUSZ

#28 adamech

adamech

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 08 październik 2008 - 23:29

Polecam GRANIK (dawny Sport Fish) wypływający z Górek Zachodnich. Pływaliśmy 6-cio osobową ekipą przez 2 dni, na początku września i przyznam, że każdy miał minimum limit. Jesli chodzi o samą jednostkę to ma ona 24 m długości i imponującą moc 2x500 KM !!!!!! Przeciętnie pływaliśmy 7-8 węzłów ale z racji tego, że gościlismy 2 dni to udało nam się namówić szypra przez moment na "cała naprzód" osiągnęlismy 18,2 węzła icon_smile.gif)
Jeśli chodzi o trofea to wachały sie miedzy 1-3 kg czyli bez rewelacji, chyba że weźmiemy pod uwagę wyrobienie limitu w trakcie jednego napłynięcia.
Wybieramy się z nimi również na 2 dni za ponad tydzień i mam nadzieję, że nie będzie gorzej niż miesiąc temu...

#29 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 09 październik 2008 - 05:22

...Napisz coś więcej o tym Graniku... przyznam, że pierwsze słyszę... icon_wink.gif icon_eek.gif ...I co to znaczy, że gościliście przez 2 dni... Sześć osób na 24-metrowej jednostce...? ...To troche cienko... icon_confused.gif ... A dlaczego tak wolno... skoro ma tyle mocy...???...

#30 adamech

adamech

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 09 październik 2008 - 08:09

O jednostce i namiarach na nią znajdziecie wiecej na www.rejsywedkarskie.pl.... Cena to jesli dobrze pamietam to 140 PLN, oczywiscie kawa i herbata do oporu, no i na obiad do wyboru: flaki lub fasolka. Łowilismy w kilku miejscach, wiec głębokość zawierała się w granicach 35-60m. Jeśli chodzi o niewykorzystaną moc to wniosek jest prosty - jak płynie 6 osób to jednak 1000 KM przy pelnej mocy potrafi zrobić wir w zbiorniku. Plusem było to, że nikt nie marudził o wcześniejszym powrocie z racji niepełnego składu na pokładzie i pływalismy tyle ile było przewidziane. Drugiego dnia dobiło do nas kolejnych 7 osób ale nie było akcji, że komuś jest za ciasno.
Jak wspominałem wybieramy się ponownie już niedługo, więc jak wrócę to będę mógł coś wiecej powiedzieć, czy pierwszy rejs był przypadkiem, czy bedzie to juz nasza jedostka na dlużej....

#31 mariusz żerków

mariusz żerków

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 09 październik 2008 - 15:20

witam ja polecam kuter Majaal mała jednostka na max 11 osób. Ciezko się tam dostac. Pływamy juz tam od dwóch lat i jak narazie lepszego kutra w sprawie ilosci i wagi ryb niewidziałem.
Oto fotka z 28.09 http://img113.images...dsc00100nn5.jpg
Moja życiówka jak narazie... padła jeszcze jedna ósemka i dwie czwórki. Ten mieł 10kg.
Jak jest ktoś chetny na wyjazd niech pisze gg 7350081 lub Priv

#32 darbarian

darbarian

Weteran

• Members
  • 173 postów

Napisano 09 październik 2008 - 19:38

CYTAT(mariusz żerków @ czw, 09 paź 2008 - 18:20) Wyświetl post
witam ja polecam kuter Majaal mała jednostka na max 11 osób. Ciezko się tam dostac. Pływamy juz tam od dwóch lat i jak narazie lepszego kutra w sprawie ilosci i wagi ryb niewidziałem.
Oto fotka z 28.09 http://img113.images...dsc00100nn5.jpg
Moja życiówka jak narazie... padła jeszcze jedna ósemka i dwie czwórki. Ten mieł 10kg.
Jak jest ktoś chetny na wyjazd niech pisze gg 7350081 lub Priv

Jakby co czekam na odpowiedź icon_smile.gif

#33 mariuszgd1

mariuszgd1

Weteran

• Members
  • 248 postów

Napisano 10 październik 2008 - 06:54

Witam piękna rybka chciałbym mieć coś takiego na swoim kiju napisz coś więcej o tej małej łódce i ile kosztuje wyprawa mógłbyś dać jakiś namiar . Życzę jeszcze większego potwora . POZDRAWIAM MARIUSZ

#34 j.z.

j.z.

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 10 październik 2008 - 08:31

CYTAT(Kormoran75 @ czw, 02 paź 2008 - 17:31) Wyświetl post
Dzięki Wiarus , ale szukam czegoś godnego uwagi w Gdańsku lub obok .

04.10.2008 byłem zapisany u P.wiśniewskiego na jego nowej jednostce która się nazywa kpt.wisniewski. dzień przed umuwionym wypłynięciem dostałem telefon , że ruszamy z górek zachodnich icon_eek.gif początkowo byłem troszeczkę zaskoczony i już chciałem zrezygnować. ale po krótkim namyśle postanowiłem spróbować. I tu miłe zaskoczenie z warszawy 90 km bliżej niż do władysławowa , kwatery 50 m od jednostki.
Ryb było naprawdę sporo jak na zatokę chociaż dużych niestety nie było największy 3-4 kg.

#35 mariusz żerków

mariusz żerków

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 10 październik 2008 - 15:15

No bardzo bym chciał wam podać numer ale niemam pozwolenia od szypra poniewaz on niechce sie rozgłaszać.
No łajba jak łajba tylko mała ale miesci spokojnie 11 osób z tym że kazdy ma duzo luzu. Kosz to ok 120 choc teraz miało sie to nieznacznie podnieść do góry chyba o 10zł.

#36 Dinet

Dinet

Weteran

• Members
  • 242 postów

Napisano 11 październik 2008 - 19:57

"rozgłaszać się nie pozwala", to dlaczego o nim piszesz?

Użytkownik Dinet edytował ten post 11 październik 2008 - 20:05

#37 mariuszgd1

mariuszgd1

Weteran

• Members
  • 248 postów

Napisano 11 październik 2008 - 22:03

Napewno ma swoją stałą obsadę jeśli jest taka dobra to co zależy właścicielowi się zareklamować . Mariusz czyli wychodzi na to że rezerwacje na tą łódkę trzeba składać u ciebie .POZDRAWIAM MARIUSZ

#38 darbarian

darbarian

Weteran

• Members
  • 173 postów

Napisano 12 październik 2008 - 08:12

Nie u niego bo mi napisał że u taty icon_biggrin.gif

#39 mariusz żerków

mariusz żerków

Wędkarz

• Members
  • 93 postów

Napisano 12 październik 2008 - 13:44

Dobra sory że wam o tym kutrze powiedziałem skasujcie moje posty i tak jak kolega wyżej napisał ma swoja obsadę.

#40 mariuszgd1

mariuszgd1

Weteran

• Members
  • 248 postów

Napisano 17 październik 2008 - 19:48

Witam 26.10 mam rezerwacje na GRANIKA z Górek Zachodnich chce spróbować szczęścia jeszcze raz na zatoce .Powyższy post kolegi był ciekawy jeśli chodzi o jednostke i szypra który dobrze napływa .Pojedziemy zobaczymy oby pogoda dopisała jeśli będzie porażka spróbuje ruszyć do władka lub jastarnie. POZDRAWIAM MANIEK

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych