Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zatoka Gdańska

2244 odpowiedzi w tym temacie

#1 przekonajsie

przekonajsie

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 15 październik 2007 - 09:32

czy są jednostki wypływające na wschód od Gdańska - prosze o namiary (nie licząc Babci II )

#2 maniekjaskol

maniekjaskol

Weteran

• Members
  • 173 postów
  • Zainteresowania:spining, wędkarstwo morskie - dorsze

Napisano 15 październik 2007 - 09:53

Ja mam namiar na małą łajbę zabierającą 5 osób nigdy na niej co prawda nie pływałem ale dwóch kolegów na forum wyrażało swoje opinie w temacie Mała Łódka z Gdańska. Numer Telefonu 603643651. Jak będziesz po rejsie zamieść swoją opinię. Wiem również że za jakiś czas ma z Gdańska zacząć pływać jakaś nowa jednostka jak będę coś więcej wiedział wrzucę coś na jej temat na forum.

#3 lion0000

lion0000

Weteran

• Members
  • 136 postów

Napisano 15 październik 2007 - 10:27

Na wschod plywal chyba kap. Sławek na swojej "stenii" www.gkmlok.republika.pl ale ostatnio opinie o nim albo zle albo wcale chociaz kiedys wrakowalo sie z nim dobrze. Mala lodka jest typowo na rejon zatoki i okolic Helu. Wschod chyba jest nieosiagalny.

#4 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 16 październik 2007 - 02:26

CYTAT(przekonajsie @ pon, 15 paź 2007 - 12:32) Wyświetl post
czy są jednostki wypływające na wschód od Gdańska - prosze o namiary (nie licząc Babci II )

"Stenia"- prawie blizniacza siostra "Babci"... 604 984 472 - p.Slawek

#5 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 03 styczeń 2008 - 02:13

Jakoś cicho w temacie- mała łódka z Gdańska ! ...Czy ktos cos wie o tej jednostce? icon_cool.gif Pozdr.

#6 maniekjaskol

maniekjaskol

Weteran

• Members
  • 173 postów
  • Zainteresowania:spining, wędkarstwo morskie - dorsze

Napisano 03 styczeń 2008 - 10:11

CYTAT(Waldi69lx @ czw, 03 sty 2008 - 05:13) Wyświetl post
Jakoś cicho w temacie- mała łódka z Gdańska ! ...Czy ktos cos wie o tej jednostce? icon_cool.gif Pozdr.

Waldi ta mała jednostka o której piszesz z tego co wiem to w połowie grudnia została ściągnięta z wody. Z tego co rozmawiałem z jej właścicielem to od wiosny będzie znowu pływał. Ponadto wiem że z Górek Zachodnich (Gdańsk) zaczął pływać nowy kuter dwusilnikowy prawdopodobnie podobny do Admirała z Władka, cenę ma 160 zł od głowy, w tym jakieś posiłki. Na razie nie ma strony w necie, ale myślę że będzie trzeba spróbować. Jeżeli ktoś ma namiary i zdjęcia to bardzo proszę o ich zamieszczenie, bo nie lubię jeździć w ciemno.
Wszystkim Wilkom Morskim taaaakich ryb w 2008 roku Maniek.

#7 Brachi

Brachi

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 10 luty 2008 - 07:48

Przyzwoita łajba to "Hestia" pana Lissowskiego.Pływam na niej średnio 2 razy w miesiącu i połowy również średnie ale za to nie muszę sie bujać kawał drogi do Władka. Hestia wypływa z Gdańska przy moście Siennickim.
Wczoraj 18 sztuk 1-2 kilo, na pokładzie wylądowała 1 piątka z hakiem i kilka 3
Nr telefonu do szypra :0604834483 , jeszcze można zamawiać przez jakiś sklep wędkarski ale niech każdy sam zdecyduje co wygodniej.
http://www.dorsze.org/

#8 Brachi

Brachi

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 10 luty 2008 - 07:48

Przyzwoita łajba to "Hestia" pana Lissowskiego.Pływam na niej średnio 2 razy w miesiącu i połowy również średnie ale za to nie muszę sie bujać kawał drogi do Władka. Hestia wypływa z Gdańska przy moście Siennickim.
Wczoraj 18 sztuk 1-2 kilo, na pokładzie wylądowała 1 piątka z hakiem i kilka 3
Nr telefonu do szypra :0604834483 , jeszcze można zamawiać przez jakiś sklep wędkarski ale niech każdy sam zdecyduje co wygodniej.
http://www.dorsze.org/

#9 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 25 luty 2008 - 03:18

.. Witaj Brachi.. Napisz coś więcej o Hestii, jakie warunki, jaki szyper, jak napływa itp. icon_cool.gif ...No i skąd dojeżdżasz?... icon_wink.gif Pozdrawiam, Waldek

#10 Brachi

Brachi

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 28 luty 2008 - 22:04

CYTAT(Waldi69lx @ pon, 25 lut 2008 - 06:18) Wyświetl post
.. Witaj Brachi.. Napisz coś więcej o Hestii, jakie warunki, jaki szyper, jak napływa itp. icon_cool.gif ...No i skąd dojeżdżasz?... icon_wink.gif Pozdrawiam, Waldek

Szyper się stara , bo po chyba 16 latach powrócił do wędkowania. Szuka ryby i na tle innych kutrów , które się przewijają podczas wędkowania wypada "oczko" wyżej. W cenę (140 PLN) wliczona kawa i ciepły posiłek-przeważnie fasolka po bretońsku. Ważna rzecz ,że nie upycha ludzi co 20 cm przy relingach , toteż jak sie nie trafi gościa sprawnego inaczej jako sąsiada to plątanie pilkerów nie grozi. Jak pisałem , średnio co 2 tygodnie wyjeżdżam (teraz przerwa trwa dłużej bo zefirek wieje) z Gdańska .
pozdrawiam.

#11 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 29 luty 2008 - 03:07

...Brachi, a łowiłeś może u Sławka na Steni, albo na Babci...? ... też masz blisko a to sprawdzone jednostki...!?

#12 salmiak10

salmiak10

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 29 luty 2008 - 07:10

Kolego Waldi czytam i nie wierze taki łowca poszukiwacz prawdziwych okazów i koneser prawdziwych łowów wybiera sie na bolki ,kolego to jak wcześniej krytykowałeś innych za swoje wyniki to twoje wpisy traktuje jako czystą hipokryzje Pozdrawiam

#13 Waldi69lx

Waldi69lx

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 01 marzec 2008 - 16:55

CYTAT(salmiak10 @ pią, 29 lut 2008 - 08:10) Wyświetl post
Kolego Waldi czytam i nie wierze taki łowca poszukiwacz prawdziwych okazów i koneser prawdziwych łowów wybiera sie na bolki ,kolego to jak wcześniej krytykowałeś innych za swoje wyniki to twoje wpisy traktuje jako czystą hipokryzje Pozdrawiam

... Nie wiem kolego salmiak dlaczego mi się wcinasz w rozmowę z Brachi'm i o jakie bolki ci chodzi... i właściwie średnio mnie to ciekawi... icon_wink.gif ...Odpowiedziałem ci już w temacie Łeba... i tam też cie odsyłam.. Natomiast jeżeli kogoś krytykowałem to z pewnością na to zasłużył... a ostatnio dotyczyło to dupowłazów i wazeliniarzy, bo takich nie lubię... icon_cool.gif Pozdrawiam, Waldek

#14 mariuszgd1

mariuszgd1

Weteran

• Members
  • 248 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 28 wrzesień 2008 - 21:46

Kolego LIONN mógłbyś podać namiar na GRETE i napisz coś oniej DZIĘKI MARIUSZ

#15 lion0000

lion0000

Weteran

• Members
  • 136 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 06:47

Łodz Greta B to 10 metrowa jednostka, plywa narazie po 6 wezlow ale ida starania zeby bylo szybciej. Zabiera ok. 10 wedkarzy na poklad plus zaloga. przewaznie jedna osoba, lodka stoi koło Narodowego Centrum Zeglarstwa w Gorkach Zachodnich ul. Stogi w marinie AZS. tel. kontaktowy 603 643 651 Marcin. Weekendy przewaznie sa zajete ale w tygodniu jest sporo wolnego miejsca nawet w piatki. Wyniki z ostatnich rejsow nie sa rewelacyjne ale jest to spowodowane specyfika zatoki. Zaginely lawice sledzi i szprot a wraz z nimi tez i dorsze. W slaby dzien mozna jednak dolapac do limitu, w tym roku na zatoce brakuje malej ryby czesto trafiaja sie szt. po 45-60 cm i czasami wieksze, obecnie najlepsze lowiska sa w okolicach wrakow i gorek praktycznie na kazdej glebokosci. Z racji obiektywizmu nie bede pisal czy to dobra czy zla jednostka gdyz zaczelem sam na niej plywac za sterem stad niech ocenia ja inni. Moge tylko napisac jedno wraz z wlascicielem plywamy dla przygody i satysfakcji zabieranych osob na poklad, wymiar finansowy jest sprawa drugo a nawet trzeciorzedna stad nasz czas pobytu na wodzie przy slabych polowach jest czesto dluzszy niz ustalone 10 godzin. W chwili obecnej dysponujemy chyba najszybsza lodzia motorowa na zatoce MATI tez 10 metrowka z silnikiem 150 konnym rozwija predkosc do 60 km/h jak ktos lubi szybko obskoczyc wraki w paroosobowej grupie to jest to alternatywa dla spokojnych polowow z kutra. Pozdrawiam wilkow morskich! w miare mozliwosci bede podsylal informacje z morza. w polowie pazdziernika sprawdzam wladyslawowo. Do zobaczenia na wodzie.

#16 Brachi

Brachi

Wędkarz

• Members
  • 22 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 18:17

CYTAT(przekonajsie @ pon, 15 paź 2007 - 12:32) Wyświetl post

Od piątku zaczęła pływać "BABCIA ANNA" Trochę mniejsza od "BABCI" ale za to szersza . Fajno wyglądały 2 kutry tego samego armatora.Terminy może się zwolnią bo jakość usług ta sama jak na "BABCI" z wiadomych względów

#17 Kormoran75

Kormoran75

Wędkarz

• Members
  • 43 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 14:40

Witam ! Czy pływał ktoś na jachcie motorowym m/y Beryl ? Będę wdzięczny za opinię !

#18 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 17:34

CYTAT(Kormoran75 @ wto, 30 wrz 2008 - 17:40) Wyświetl post
Witam ! Czy pływał ktoś na jachcie motorowym m/y Beryl ? Będę wdzięczny za opinię !

Ja nie, ale polecam łódż motorową z Jastarni Rekin. Ładnie naprowadza i zna teren na wrakach. icon_wink.gif

#19 mariuszgd1

mariuszgd1

Weteran

• Members
  • 248 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 01 październik 2008 - 22:07

Dzięki LIONN za tak obszerny opis w tą niedzielę startuje na HESTIĘ zobaczę jak będzie o ile dopisze pogoda ale obiecuje że w listopadzie odwiedzę GRETĘ lub tą szybką motorówkę warto byłoby się zobaczyć i pogawędzić na temat dorszowania jeszcze raz DZIĘKI Pozdrawiam Mariusz

#20 rzeczka lyna

rzeczka lyna

Weteran

• Members
  • 466 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 01 październik 2008 - 23:53

- Wędkarstwo morskie- połów dorszy , trolling za trociami i łososiami z łodzi na całej Zatoce Gdańskiej.Połów okoni i sandaczy - Martwa Wisła. Łódz wyposażona w 50 km silnik, gps z mapami łowisk, radio vhf, echosonda, sprzęt do trollingu. Załoga 3-4 osoby ubezpieczona.

Ktoś zainteresowany kliknij w link klik i jesteś na stronie
weekend bez wędki to weekend zmarnowany...
pozdrawiam Tomasz

Sklep Wędkarski "Ryb iOgon"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych