Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbiornik Pławniowice

834 odpowiedzi w tym temacie

#1 Taisho83

Taisho83

Wędkarz

• Members
  • 16 postów

Napisano 28 wrzesień 2007 - 18:06

Informacje o zbiorniku:
http://pl.wikipedia......iornik_wodny)

Chciałem się coś dowiedzieć o tym akwenie mianowicie na co tam ryba bierze i w jakich miejscach a dokładniej interesuje mnie miejsce od strony pyskowic tam gdzie jest stacja goprowców

#2 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 05 październik 2007 - 06:31

ogulnie plawniowice to straszne badziewie jest tam duzo ryby i duzej ale trafic na jej zerowanie to trzeba miec fart ,dawno juz porzegnalem sie z tym lowiskiem,wole w opolskie jezdzoc na slasku to wszedzie smrod

#3 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 08 październik 2007 - 17:12

Widze Michu ,że wylałeś całą żółć jaka ci leżała na wątrobie. A ja mam inne zdanie o Pławniowicach. Jest tu fajny leszcz,płoć, szczupak,sum, i wogóle wszystka ryba, tylko trzeba wiedzieć gdzie usiąść. Są dni,że pomimo najlepszej zanęty niema ani brania - i nic nie poradzisz, ryba nie bierze. Najszybciej sandacza można dostać z " plaży" płoć, karp od boiska i na kamieniach, również szczupak i sandacz. Fajny okoń, lin na pierwszym parkingu, podchodzi też szczupak. Teraz można zapolować na gruntową płoć w zatoce przy rybaczówce to mało?

#4 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 08 październik 2007 - 20:24

zabardzo nie orientuje sie na tym jeziorze raz byłem i powiedzcie mi czy warto siadac w miejscach tzn zjechałem z autostrady i skreciłem w pierwszą droge w prawo tam są takie parkingi jest to jakby taki kącik jeziora z jednej strony ciężko łapac bo są takie płyty betonowe ale widziałem że z lewej storny tych płyt są takie miejsca między trzcinami warto tam siadac ?

#5 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 08 październik 2007 - 23:51

Powiem ci że tam gdzie się właśnie zatrzymałeś przy tych płytach jest zimą bardzo dobre łowisko płoci .
Można się tam zimą nałowić do syta i to nie tylko ilościowo ale i jakościowo .
Gdy nie ma lodu to właśnie na tych płytach siedzi sporo wędkarzy i łowią duże płocie .
A miejsce spokojne przeważnie osłonięte od wiatru . Można spokojnie łowić na spławik jak i DS .
A z lewej strony tych płyt między czcinami są bardzo dobre wiosenne łowiska płoci i leszczy , lecz teraz nie wiem czy tam coś bierze bo nigdy tam nie łowiłem o tej porze roku .
Kiedyś można tam było dojechać samochodem pod same stanowiska , lecz nie wiem czy teraz nie postawiali tam w lesie zakazów .

#6 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 09 październik 2007 - 07:12

dzieki a jak bys mi jeszcze mógł powiedziec gdzie teraz w jakie miejsca sie najlepiej wybrac chodzi mi o białą rybe lub też drapieżnika - sandacz sum węgorz i czy są tam jakies specjalne tajniki żeby złowic dany gatunek ryby.

#7 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 09 październik 2007 - 09:14

CYTAT(zbeer @ wto, 09 paź 2007 - 10:12) Wyświetl post
dzieki a jak bys mi jeszcze mógł powiedziec gdzie teraz w jakie miejsca sie najlepiej wybrac chodzi mi o białą rybe lub też drapieżnika - sandacz sum węgorz i czy są tam jakies specjalne tajniki żeby złowic dany gatunek ryby.

To już musi zabrać głos ten kto tam jeżdzi regularnie . Ja wtym roku nie byłem tam wcale , a z tego co tam jeżdziłem to biała ryba brała najlepiej w miejscach przy trzcinach o których pisałeś i to praktycznie na całej długości tego brzegu .Karp przeważnie brał najlepiej na drugim końcu zalewu (patrząc od miejsca w którym byłeś) .
Sandacze łapałem przy słupie wysokiego napięcia którego wybetonowana podstawa styka się z samą wodą . Szczupak to chyba wszędzie wzdłuż trzcin , lecz chyba do niego przydała by się łódka .Jak jest teraz niestety nie wiem . Od pewnego czasu pokochałem icon_smile.gif rzeki i własnie tam jeżdżę .Życzę powodzenia na Pławniowicach icon_wink.gif

Miejsce w którym byłeś

Widok na słup wysokiego napięcia

Użytkownik mirekm edytował ten post 09 październik 2007 - 09:24

#8 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 21 listopad 2007 - 13:57

Byłem dzisiaj na Pławniowicach od rana , dwa pobicia na obrotówke, szczupaczek 58cm. Łapałem na betonach 1-sze zdjęcie. Na drugim parkingu było czterech wędkarzy, łapali z gruntu- baz efektów.

#9 PEPOL

PEPOL

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 14 grudzień 2007 - 17:04

plawniowice to super jezioro duzo ryby szczupak bierze na kamieniach ale i wegorz tez podejdzie karpia najlepiej polowac na plazy obok osrodka zagiel

#10 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 18:23

Czy ktoś spiningował już tam w tym roku ? podchodzi jakiś okonek ?

#11 MarekŚ

MarekŚ

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 29 kwiecień 2008 - 23:32

ale dzisja dostalismy po palcach na plawniowicach ale miejscowych masa siedza bo karpik skubie to siedza niebylo nawet gdzie rozlozyc kije

#12 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 03:45

dzisiaj jedziemy z kumplami na nocke miejsce połowu male plawniowice czerwone robaczki do wody moze wegorz podejdzie ,do wieczora poszukamy pieknej gruntowej ploci,gryll piwko okon z grilla cos pieknego zdam relacje jak wroce

#13 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 30 kwiecień 2008 - 13:33

CYTAT(MarekŚ @ śro, 30 kwi 2008 - 00:32) Wyświetl post
ale dzisja dostalismy po palcach na plawniowicach ale miejscowych masa siedza bo karpik skubie to siedza niebylo nawet gdzie rozlozyc kije

Właśnie wróciłem z pławniowic i miejsc od groma można powiedzieć ze nie ma wędkarzy. Siedziałem od plaży niedaleko rybaczówki to ani żywej duszy na płytach jeden facet i w tej zatoce chyba z 3 a na boisku pusto to ja nie wiem gdzie Ty widziałeś tych miejscowych?? Brania słabiutke takie skubniecia z gruntu i na spławik totalna lipa płoć i leszcz tarło na dzierżnie ponoć to samo!! myślałem ze się dopiero szykuje do tarła a tu zonk na zadne przynęty nie reagowały ;(

#14 MarekŚ

MarekŚ

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 01 maj 2008 - 10:03

CYTAT(Gumiś @ śro, 30 kwi 2008 - 16:33) Wyświetl post
Właśnie wróciłem z pławniowic i miejsc od groma można powiedzieć ze nie ma wędkarzy. Siedziałem od plaży niedaleko rybaczówki to ani żywej duszy na płytach jeden facet i w tej zatoce chyba z 3 a na boisku pusto to ja nie wiem gdzie Ty widziałeś tych miejscowych?? Brania słabiutke takie skubniecia z gruntu i na spławik totalna lipa płoć i leszcz tarło na dzierżnie ponoć to samo!! myślałem ze się dopiero szykuje do tarła a tu zonk na zadne przynęty nie reagowały ;(

no wlasnie nie widac ich ale ryba na plawniowicach ma to specyficzne ze bierze jak sie ustawia fala jak siedziales na plazy to niewiem co ty tam chciales zlowic jak wialo dokladnie na koncowke plyt z autostrady tam tez siedzi w lasach bardzo duzo miejscowych bo bierze karpik i siedza jeden kolo drogiegowyglada nie pozornie a w lesie jest ich masa i nawet niebylo jak usiasc jak ja bylem musialem siedziec na poczatku plyt ale tam jest glebia i tam nie podchodzi ta ryba

#15 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 01 maj 2008 - 10:19

CYTAT(MarekŚ @ czw, 01 maj 2008 - 11:03) Wyświetl post
no wlasnie nie widac ich ale ryba na plawniowicach ma to specyficzne ze bierze jak sie ustawia fala jak siedziales na plazy to niewiem co ty tam chciales zlowic jak wialo dokladnie na koncowke plyt z autostrady tam tez siedzi w lasach bardzo duzo miejscowych bo bierze karpik i siedza jeden kolo drogiegowyglada nie pozornie a w lesie jest ich masa i nawet niebylo jak usiasc jak ja bylem musialem siedziec na poczatku plyt ale tam jest glebia i tam nie podchodzi ta ryba

na plaży wędkowałem do 8.30 pózniej sie zorientowałem i pojechałem właśnie na płyty!! na początku był facet zabrza czyli ziomal ja ustawiłem się troche dalej jak są pierwsze schodki na płytach siedziałem gdzieś do 12 i nic ani z gruntu ani na spławik tylko tarło płoci było widać i czasami leszcza przy samych płytach próbowałem też na okonia i lipaa a w zatoce widziałęm troche ludzi w trzcinach ale nie zauważyłem że była ich znaczna ilość a widziałeś jak łapali te karpie czy tylko słyszałeś ze "znajomy znajomego powiedział ze karp bierze" ??

#16 MarekŚ

MarekŚ

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 01 maj 2008 - 11:29

CYTAT(Gumiś @ czw, 01 maj 2008 - 13:19) Wyświetl post
na plaży wędkowałem do 8.30 pózniej sie zorientowałem i pojechałem właśnie na płyty!! na początku był facet zabrza czyli ziomal ja ustawiłem się troche dalej jak są pierwsze schodki na płytach siedziałem gdzieś do 12 i nic ani z gruntu ani na spławik tylko tarło płoci było widać i czasami leszcza przy samych płytach próbowałem też na okonia i lipaa a w zatoce widziałęm troche ludzi w trzcinach ale nie zauważyłem że była ich znaczna ilość a widziałeś jak łapali te karpie czy tylko słyszałeś ze "znajomy znajomego powiedział ze karp bierze" ??

nie lubie sie wdawac w jakies takie dyskusje nie jestem jak ci mowie ze bylo ich pelno to tak bylo na brzegu jak sie koncz plyty jest glebia potem zaczyna sie trzcina i tam bylo z conajmiej 40 wedkazy i mieli karpie jak sie koncza plyty i masz taka fajne drzewko zaraz przy wodzie gosc mial 2 karpie zreszta sam widzialem jak ten karpik sie splawial ogolnie kilku ludzi mieli karpiki i nie od zadnego znajomego ale widac lubisz byc bardzo ironiczny wiec niemusisz w nic wierzyc przeciez ja cie nie namawiam tamtejsi wedkaze jezdza na skuterkach ogolnie wiekszosc ludzi jedzi z gliwic jak z nimi rozmawialismy, jeden miejscowy powiedzial nam ze ten karp bierze tam bardzo roznie i czesto sie przenosi zalezy jak zawieje bo kilka dni temu bral od strony boiska, ogolnie woda to fajna ale ja nie lubie takiej wielkiej wody malo efektow mam nad takimi akwenami

#17 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 01 maj 2008 - 12:28

CYTAT(MarekŚ @ czw, 01 maj 2008 - 12:29) Wyświetl post
nie lubie sie wdawac w jakies takie dyskusje nie jestem jak ci mowie ze bylo ich pelno to tak bylo na brzegu jak sie koncz plyty jest glebia potem zaczyna sie trzcina i tam bylo z conajmiej 40 wedkazy i mieli karpie jak sie koncza plyty i masz taka fajne drzewko zaraz przy wodzie gosc mial 2 karpie zreszta sam widzialem jak ten karpik sie splawial ogolnie kilku ludzi mieli karpiki i nie od zadnego znajomego ale widac lubisz byc bardzo ironiczny wiec niemusisz w nic wierzyc przeciez ja cie nie namawiam tamtejsi wedkaze jezdza na skuterkach ogolnie wiekszosc ludzi jedzi z gliwic jak z nimi rozmawialismy, jeden miejscowy powiedzial nam ze ten karp bierze tam bardzo roznie i czesto sie przenosi zalezy jak zawieje bo kilka dni temu bral od strony boiska, ogolnie woda to fajna ale ja nie lubie takiej wielkiej wody malo efektow mam nad takimi akwenami

spoko stary nie denerwuj się tylko pisałem Ci co wczoraj widziałem a wiem że płwniowice to trudny akwen trzeba wiele czynników żeby odnieść sukces ryby jest tam sporo ale jej nie złapiesz tak od zaraz sam się o tym niejednokrotnie przekonywałem dla mnie i tak to jest jeden z najlepszych jezior które znam o wiele lepsze mam tam efekty z drapieżnikiem niż z rybami biało rybu chodz złapałem tam karpia 5 kg i podbierałem leszcza 73 cm dla mnie to był gigant i zapięty przypadkiem w czasie spiningowania o płoci gruntowej po 1kg w dużej ilości nie wspomne dla mnie ten akwen przede wszytkim jest dobry na drapieżnika bo jak się na niego nastawiałem nie schodziłem jeszcze o pustym kiju i tu także trzeba znać miejsca!!

#18 Kepher

Kepher

Wędkarz

• Members
  • 78 postów
  • Zainteresowania:spinning, metoda gruntowa, czasem spławiczek

Napisano 04 maj 2008 - 07:59

Tak to prawda pławniowice to bardzo trudny zbiornik, ja z niego nie rezygnuje bo mi sie podoba a ze ryba jest tez wiem (sam nie odnioslem ze duzych sukcesow na tym zbiorniku ale ladny karas sie trafil)

pozatym to bardzo gleboki zbiornik i trzeba go poznac aby wiedziec co i gdzie piszczy, lubie tam jezdzic na spinning z lodki i grunt w zatoczce przy betonach lub w zatoczce za rybaczowka

#19 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 10 maj 2008 - 11:34

Byłem dzisiaj na Pławniowicach od 6-12 . Na grunt i na spławik ani brania, przy tamie to samo.Zato widziałem w kanale pływające stada karasi i karpi. Jak podrzuciło sie zanętę to zaraz odpływały i omijały ją bokiem. Dlaczego nie chciay brać?

#20 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 10 maj 2008 - 14:50

CYTAT(wiesiek @ sob, 10 maj 2008 - 12:34) Wyświetl post
Byłem dzisiaj na Pławniowicach od 6-12 . Na grunt i na spławik ani brania, przy tamie to samo.Zato widziałem w kanale pływające stada karasi i karpi. Jak podrzuciło sie zanętę to zaraz odpływały i omijały ją bokiem. Dlaczego nie chciay brać?

w którym miejscu kanału od strony pławniowic przy moście bo jak byłem ostatnio tam to była podobna sytuacja może z samego rana bierze albo w nocy??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych