Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędkowanie W Uk

1288 odpowiedzi w tym temacie

#1281 zbyszek76

zbyszek76

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 01 styczeń 2012 - 20:02

Troche wedkowalem w Szkocji,ale nie przypominam sobie aby trzeba bylo placic 100 funtow za lowienie lososi + pozwolenie.Z kad Rivan masz takie informacje?Bo wychodzi na to,ze lowilem nielegalnie na river Tay i paru innych rzekach.Mozesz to wyjasnic,bo chyba cos ci sie pomylilo,albo niezbyt poinformowany jestes.

#1282 Rivan

Rivan

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 30 maj 2012 - 16:54

CYTAT(zbyszek76 @ nie, 01 sty 2012 - 22:02) Wyświetl post
Troche wedkowalem w Szkocji,ale nie przypominam sobie aby trzeba bylo placic 100 funtow za lowienie lososi + pozwolenie.Z kad Rivan masz takie informacje?Bo wychodzi na to,ze lowilem nielegalnie na river Tay i paru innych rzekach.Mozesz to wyjasnic,bo chyba cos ci sie pomylilo,albo niezbyt poinformowany jestes.

W takim razie mało łowiłeś. River Tay jak każda inna rzeka w Szkocji dzieli sie na odcinki, a każdy z nich ma osobny regulamin i osobny permit. Są odcinki na river Tweed, gdzie cena permitu na łososia przekracza 100f. W całej szkocji jest zakaz połowu łososia w niedzielę. Koło mnie na river clyde cena permitu dziennego na łososia wynosi 45 funtów i jest to cena niewysoka. Na wszystkie łowiska w szkocji za wyjątkiem fisheries są osobne pozwolenia na łososia i sea trout. Jesli ich nie kupowales a łowiłeś te ryby, łowiłeś nielegalnie. Permity zwykłe na pozostałe ryby z reguły nie przekraczają 10 funtów na dzień, lub 50. Na sezon. Chcesz, to ci powklejam przepisy danych łowisk.

Użytkownik Rivan edytował ten post 30 maj 2012 - 18:17

#1283 Rivan

Rivan

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 30 maj 2012 - 17:00

CYTAT(markosik1 @ śro, 07 gru 2011 - 01:53) Wyświetl post
Czesc tzn nie musisz miec licencji z poczty?

Zależy co masz na myśli. Na pocztach też możesz się zaopatrzyć w pozwolenie na interesujące cię łowiska. Nie ma jednego pozwolenia na całą szkocje, tak jak w anglii. Zainteresowanych zapraszam na moje forum dla wędkarzy w szkocji. www. fishermann.pl

Użytkownik Rivan edytował ten post 30 maj 2012 - 18:18

#1284 wesoly

wesoly

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 28 czerwiec 2012 - 14:35

CYTAT(SlimLine @ wto, 02 paź 2007 - 14:46) Wyświetl post
Enoo to ja nie nazekam na brania tutaj... tylko ja wedkuje w Lea Valey park na calej dlugosci rzeki Lea, czasem na jakis staw zajade.
Co do wedkowania w UK mam nadzieje ze wiecie ze ryb sie nie zabiera i ze od razu sie je wypuszcza. A jeszcze wieksza mam nadzieje ze bedziecie to przestrzegac i nie robic z siebie glupkow....bo jakby was zlapali z ryba to juz by byl chyba koniec swiata.
Juz teraz w kazdej gazecie o Wedkarstwie pisza co i jak emigranci ze wschodniej europy zrobili... glownie klusownictwo... i takie tam..
Pamietajcie ze jestescie u nich i trzeba sie trzymac ich warunkow lowienia... a nie jak w Polsce... mamy piekne rzeki, piekne stawy i jeziora... tylko ze puste bo wszystkie ryby sa dawno wylowione.

Co do Licencji to kosztuje 25 F i kupuje sie ja na poczcie bez zadnych glupokwatych egzaminow itp.
Potrzebna ona jest na kazdym lowisku i czesto i gesto to sprawdzaja.

PS. Sorki ze troche wybuchlem .. ale denerwuje mnie to jak angole podchodza do ludzi z europy wschodniej... na lowiskach itp.
Znam to ze swojego przykladu... Szukam jakiegos miejsca na stawie... i zagaduje jednego... i naprawde jak koles sie dowiedzial ze jestem z POLSKI to w momencie mi powiedzial ze nie zabiera sie tutaj ryb, ze ich sie stad nie je i wogole caly wyklad...
A wiecie co w tym najgorsze.... ze to wszystko nasza wina... b
Wedkarstwo tutaj to sport, hobby a nie sposob na napelnienie taleza... i dlatego osiaga sie tutaj dobre wyniki i jakos nie mialem jeszcze wypadu bez kilku rybek.
PS2. za niedlugo wstawie przykladowy regulamin z lowiska

Witam mam pytanko czy na tej rzecę Lea to trzeba coś dodatkowo opłacać ,np w tym Lea valey park ??czy wystarczy karta sama ?i to jest ta rzeczka od tottenhamu??/Bo spining stoji a jestem świeży tutaj i niewiem gdzie mogę pożucać .pozdrawiam

#1285 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 07 sierpień 2012 - 18:19

Musisz wiedziec gdzie dokladnie chcesz wedkowac bo niektore miejsca sa klubowe inne day ticket.
Na ich stronce jest to fajnie opisane.

#1286 marteny

marteny

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 19 sierpień 2012 - 07:37

witam wszystkich zapalonych wędkarzy z tego co czytam to w uk jest raj dla wędkarzy ciekawie to wygloda. tez jestem miłosnikiem tego sportu i potym co przeczytałem na temat wedkowania w uk postanowiłem sie tam wybrac specjalnie na rybki. tylko gdzie. zatrzymam sie w South Kirkby, West Yorkshire u rodziców sprawdzałem na mapce jest tam kilka akwenów wodnych tylko który bedzie najlepszy,moze ktos z was mieszka gdzies w okolicy i zna pobliskie jeziora. kazda informacja mile widziana. dziekuje i połamania kija

Użytkownik marteny edytował ten post 19 sierpień 2012 - 07:43

#1287 karolb52

karolb52

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 21 październik 2013 - 22:36

Witam wszystkich .
Czy ktos moze wie gdzie sa jakies sklepy wedkarskie w Birmingham West Midlands..... ???
jestem tu nowy i nie bardzo wiem co i jak ...
z gory dziekuje za informacje ...
pozdrawiam
karolb52.

Użytkownik karolb52 edytował ten post 21 październik 2013 - 22:47

#1288 Sony2205

Sony2205

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 03 wrzesień 2014 - 12:50

Witam. Jest ktoś chętny na wspólne wędkowanie w środkowej Anglii? Birmingham i okolice...
Ja mieszkam w West Bromwich.
Pozdrawiam!

#1289 cinek251

cinek251

Wędkarz

• Members
  • 17 postów

Napisano 31 styczeń 2016 - 19:59

Witam, jest tu ktos wedkujacy w okolicach Eastbourne ??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Google (1)