Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędkowanie W Uk

1288 odpowiedzi w tym temacie

#21 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Pilka nozna, wedkarstwo

Napisano 03 październik 2007 - 23:05

co to za lowisko?

#22 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 03 październik 2007 - 23:14

to rzeka Medway na której spiningowalemzdjecia_065.jpg i obecnie Grand Union Canal w Londyniezdjecia_216.jpg

#23 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 03 październik 2007 - 23:18

a co lowisz w tym kanale? bi widze, ze identyczny kanal mam u siebie pod nosem u mnie jest leszcz, okon, lin wzdrega, klen, ploc, karasie karpia nie zlowilem, w kanale sa jeszcze podobno wegorze

#24 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 03 październik 2007 - 23:36

na razie złapalem pare okoni i kleni bo mam tylko spining ale 18-go jade na 5 dni do Polski to przywioze reszte sprzetu z powrotem do Angli juz nie moge sie doczekac.widzialem ładne karpie po 3-4 kilo pod powierzchnia i rozmawialem z tutejszym wedkarzem mówil ze jest sporo wiekszego karpia mowil tez ze jest szczupak na co ogromnie licze icon_biggrin.gif poza tym tak jak u ciebie sadze bo to stary kanal i jest duzo ryby

#25 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 04 październik 2007 - 10:16

Lowisko jest w Welwyn Garden City... niestety prywatne no i 5 F od wedki za dzien...
Jednak naprawde przyjemnie tam jest dlatego czesto i gesto wlasnie tam jade.
Bylem tez kilka razy na kanalach... ale jakos niewiem... nie za bardzo przepadam, bardziej mnie denerwuje ich szerokosc... a moze waskosc ze maja okolo do 10 m szerokosci, wole otwarte przestrzenie.
Oooo jak wroce do domku do dokladnie opisze co i jak z tym lowiskiem icon_biggrin.gif
Aa no i w srode jade powedkowac wiec jak macie ochote to mozna sie zgadac.
Pozdrawiam
PS. Chef - naprawde ladne rybki icon_biggrin.gif

#26 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 04 październik 2007 - 15:44

ja to dopiero w niedziele moge, a potem chyba wtorek

#27 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 04 październik 2007 - 19:09

W ta niedziele na 10000 % nie dam rady ale za to na nastepna mozna sie by umowic na jakims lowisku powiedzmy w polowie drogi miedzy lon a bir.

#28 Mali

Mali

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 06 październik 2007 - 13:11

CYTAT(markosik1 @ pon, 24 wrz 2007 - 21:33) Wyświetl post
Ryby ogolnie te same jak w Polsce , tylko jest ich bardzoooo duzooo,
nie ma wymiarow ani okresow ochronnych, tylko jest ogolny okres ochronny cos kolo 15 maja do 15 czerwca, ale tego nie jestem pewien tych dat, okres ochronny dotyczy tylko rzek i strumykow. licencja 24,5 na cala UK na rok cena w funtach, kupujesz ja na poczcie.

Musze cie zmartwic niestety sa wymiary ryb a druga sprawa jest ze tutaj sie ryby wypuszcza.tymczasem pozdrawiam i znikam polapac icon_smile.gif

#29 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 06 październik 2007 - 23:40

A gdzie masz podane wymiary ochronne ryb? Nie liczac odmian ryb lososiowatych czy innych morskich?

Jaki jest wymiar ochronny Leszcza lub okonia?

Użytkownik markosik1 edytował ten post 06 październik 2007 - 23:41

#30 Kuros

Kuros

Wędkarz

• Members
  • 48 postów

Napisano 07 październik 2007 - 01:26

CYTAT(markosik1 @ pon, 24 wrz 2007 - 01:11) Wyświetl post
Mam taki pomysl, aby dolozyc do tego forum watek o wedkowaniu w UK, jast tu nas sporo (polskich wedkarzy) i moze warto miec jakies miejsce gdzie mozna sie wymienic informacjami lub umowic sie na wspolny wypad na ryby.
pozdrawiam

Witam!
To sie dobrze sklada, bo juz niedlugo koncze budowac swoja strone http://www.fishing-uk.net/
icon_smile.gif)
Pozdr,
Kuros
Polamania kija!

#31 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 07 październik 2007 - 14:04

O jezu...
Okres ochronny: od 15 marca - 15 czerwca
Wymiary, ktore mozna znalezc w Fisheries Byelaws:
LINK
Ukleja -10cm
Leszcz-30cm
Karp-30cm
Klen-30cm
kielb-13cm
okon-22cm
Szczupak-60cm
Ploc-18cm
lin-25cm
Pstrag potokowy-25cm
Lipien-25cm
Karas-18cm
Co nie znaczy ze warto je stad zabierac... moje zdanie na ten temat jest proste: jestesmy w uk goscmi a skoro angole nie zabieraja stad ryb to my powinnismy sie dostosowac... i tez ich nie brac albo za niedlugo polakow i calej reszty wschodniej europy nie beda wpuszczac na lowiska.
Juz teraz mozna sie natknac w kazdym czasopismie o wedkarstwie co i jak to eastern european immigrants zrobili zle...jak to klusowali itp.. nie robmy wstydu i zjesc rybe chodzmy do fish and chipsow a te plywajace niech dalej plywaja.
Pozdrawiam.

Użytkownik SlimLine edytował ten post 07 październik 2007 - 14:06

#32 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 07 październik 2007 - 15:23

Ja sie nie spotkalem z takim regulaminem, jest to regulamin regionalny, wszystkie zrodla, nawet te z onetu kiedys bylo o tym informuja , ze nie ma tutaj wymiarow ochronnych, a te daty od marca do czerwca, oznaczaja zamkniecie sezonu dla wedkowania, nawet w ostatniej polskiej prasie ww lub wp bylo opisane wedkowanie w UK i bylo tam tez napisane , ze ogolnie to nie ma zadnych wymiarow. Mam regulamin ogolny i nie widze tam takich tabelek z wymiarami.oprocz pstragow i lososi itp.
Przyznam ze tego twojego regulaminu nie przeczytalem calego tylko wybiorczo, moze cos przeoczylem waznego.

#33 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 08 październik 2007 - 07:51

hmm ogolnie jak patrze to UK jest podzielone na regiony i w niektorych chyba nie ma wymiarow ochronnych.
Jednak Londyn i caly thames region maja limity ktore sa w poprzednim poscie.
Cala reszte mozna znalezc tutaj LINK
Zreszta dla mnie to i tak nie ma wiekszego znaczenia, bo moje rybki wracaja plywac icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
PS. Wiesz cale te moja trabienie jest tylkoo po to zeby ryby zwracac do wody jak to robia tutejsci wedkarze bo mam dosyc glupiej ich gadki o zjadaniu tych ryb itp.. i jak pislem wczesniej.. to my jestesmy u nich wiec robmy jak oni.

#34 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 09 październik 2007 - 00:09

Ceść
Opiszcie za jakimi rybami sie uganiacie.SlimLine widze lubi karpiowe zasiadki.a jak inni?Jakiej przynęty używasz SlimLine?Kulek kukurydzy czy może łapiesz na mielonke-sprawdza sie,łapaałem nawet w Polsce na urlopie,kumple troszke zdziwieni ale już sie przekonali jak widzeli brania karpi.wędki niemal wpadały do wody.Teraz czas na drapieżniki ale tu cały rok biala dobrze bierze.czekam na jakieś odpowiedzi pozdro!

#35 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 09 październik 2007 - 09:59

Ja glownie lowie ryby na biale robaki , pinki, kukurydze, czerwone robaki i spining, ryby to przewaznie ploc, leszcz, karp, okon

#36 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 11 październik 2007 - 00:40

Jak jade na staw to najczesciej na halibut pellet, czasem na bolies (przerozne aromaty)... na mielonke jeszcze nie probowalem... no ale nast. razem sie postaram.. tylko napisz jak mozesz jaka to ma byc.
Zazwyczaj u mnie to wyglada tak:
2 karpiowki i jedna dodatkowo na splawik no i na splawiku sie bawie.. od bialych przez czerwone az do rosowek.
Jak jade na kanaly to albo spinning albo zlapie jakas mala i puszczam jako zywca.
Probuje tez lapnac jakas biala rybe... ale to zazwyczaj wpadaja plocie... co po czasie mnie denerwuje.
Rybki z ostatnniego wypadu:

#37 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 11 październik 2007 - 01:13

No piękny wynik.Gratulacje! icon_biggrin.gif
Mielonka to luncheon meat mala puszka taka prostokatna.Kosztuje funta coś.Powinna byc w tesco.
Zakładaj na hak półtorej centymetrowe kostki.A jakich haków używasz?Barbless?Ja osobiscie ich nie znosze
nadają sie do cerowania skarpet. icon_mrgreen.gif

#38 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 11 październik 2007 - 10:29

barbless, bo na niektorych lowiskach takich musisz uzywac, no i latwiej sie rybe sciaga... a czy czesciej sie odczepia przy holowaniu...tego nie wiem... wiec jak juz takie kupilem to takie uzywam..
Tak samo lowie na kotwiczkach tez sa barbless i jak mam pchac moje nozyczki do odczepiania jakiemu szczupakowi do samego zoladka to chce odczepic go jak najszybciej icon_biggrin.gif
Ja z reguly lowie na wlos wiec tutaj tez mi nie przeszkadza czy jest barbless ale to prawda ze robale itp lepiej siedza na haczyku z zaczepem....

Tak sie zastanawiam.. bo niektorzy mi mowia ze jesien to pora slodkich ( truskawka, tutti frutti itp) przynet na karpia... ja ani brania na taka nie mialem. Glownie halibut, czasami kukurydza. Macie jakies pojecie co z tymi truskawkami ?

#39 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 11 październik 2007 - 19:06

Ja uważam że teraz odpowiednią przynętą są wlaśnie te śmierdzące kulki a nie owocowe.Czyli tak jak łowisz na halibut crab itp.Z resztą sam widzisz jakie masz wyniki.pozdro.

#40 sebawilk

sebawilk

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 12 październik 2007 - 07:54

faktycznie wstyd, tu w Irlandii jest podobny problem. tutaj polacy lowia dla miesa a nie dla przyjemnosci. ostanio lowiac na rzece zauwazylem kilka palikow wbitych do brzegu zawinietych plecionka i oczywiscie zywiec... jak to widzialem to az sie wkur....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych