Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędkowanie W Uk

1288 odpowiedzi w tym temacie

#1 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Pilka nozna, wedkarstwo

Napisano 23 wrzesień 2007 - 21:11

Mam taki pomysl, aby dolozyc do tego forum watek o wedkowaniu w UK, jast tu nas sporo (polskich wedkarzy) i moze warto miec jakies miejsce gdzie mozna sie wymienic informacjami lub umowic sie na wspolny wypad na ryby.
pozdrawiam

#2 BenY

BenY

Weteran

• Members
  • 137 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 14:31

A jak jest w Uk z licencja na polow i jakie sa okresy i wymiary ochronne i warunki uzyskania owej licencji ?? I jakie rybki tam wystepuja ?

#3 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 24 wrzesień 2007 - 19:33

CYTAT(BenY @ pon, 24 wrz 2007 - 16:31) Wyświetl post
A jak jest w Uk z licencja na polow i jakie sa okresy i wymiary ochronne i warunki uzyskania owej licencji ?? I jakie rybki tam wystepuja ?

Ryby ogolnie te same jak w Polsce , tylko jest ich bardzoooo duzooo,
nie ma wymiarow ani okresow ochronnych, tylko jest ogolny okres ochronny cos kolo 15 maja do 15 czerwca, ale tego nie jestem pewien tych dat, okres ochronny dotyczy tylko rzek i strumykow. licencja 24,5 na cala UK na rok cena w funtach, kupujesz ja na poczcie.

Użytkownik markosik1 edytował ten post 24 wrzesień 2007 - 19:33

#4 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 11:30

za okolo 2 tyg bede w northampton, wiec bedzie mozna po jakims czasie sie styknac na wypadziku na rybki.. dam jeszcze znac co, jak, gdzie i kiedy:)

pozdro!

Pomóż głodującym i wejdź!!
http://www.splawik.c...wtopic=8154&hl=
..............................
Moja Galeria

#5 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 19:02

Ja glownie wedkuje na kanalach w birmingham ryb jest duzo najwieksza moja ryba to lin2,2kg, mnostwo okonia i ploci i leszczykow, ladnie biora wzdregi, lowie glownie batem , rozmiary tych ryb poza linem raczej takie do 25-30 cm. Niestety w mojej okolicy nie mam rzek lub wiekszych zbiornikow, tylko typowe karpiowe lowiska prywatne, jak ktos ma namiar na ciekawe lowisko w miare niedaleko od birmingham, chetnie sie wybiore.

#6 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 28 wrzesień 2007 - 10:10

Moj braciszek czesto mi pisze, jadac do pracy przez most, ze widzi kolesi porozbijanych na brzegach po 3-4 dni.. sam tam widzialem z mostu karpia-olbrzyma penetrujacego denne zarosla.. sa tam bardzo ciekawe lowiska, ludzie sa bardziej tolerancyjni dla ryb(chyba ze nad wode rusza Polak). Ryby tam sa wpuszczane z powrotem do wody w 90% - chyba ze Polak cos zlowi :].. Ale powiem ze polskie techniki i polscy wedkarze sa cenieni, Anglicy maja do nich respect, uwazaja, ze jestesmy douczonym narodem w tej dziedzinie:)

pozdrrawiam!

Moja Galeria

#7 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 28 wrzesień 2007 - 10:41

bo taka jest prawda, ze my jestesmy dszystkim, a oni mnie tak czasami wkurzaja, to ich lenistwo powolne myslenie itp, jestem tutaj 2,5 roku i powoli mam juz dosc, na rybach tez pytaja debile czy jem zlowione ryby

#8 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 01 październik 2007 - 01:09

Cześć.Uważam że pomysł tego forum ma sens.Mieszkam w Londynie a moje łowisko toGrand Union Canal.Osobiscie bardzo mi sie podoba wędkowanie tutaj,oczywiście ze względu na wyniki bo rzeki mamy ładniejsze w kraju.Na razie na tyle chciałbym ie z wami przywitać i chetnie będe odwiedzał forum.pozdro Marcin

#9 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 01 październik 2007 - 22:26

wyniki z dzisaj z rzeki Avon raczej kiepskie, kilka plotek, okoni i 2 potezne brania na kanapki z czerwonego robaka i bialego( prawdopodobnie brzany), bo kolesie nastawiali sie tytlko na brzany, przy mnie nikt nic wiekszego nie zlowil, a bylo kilku wedkarzy na ok 7-8 stanowioskach obok mnie. Rzeka XXXX dosyc mala , ale nawet gleboka do ok4 metrow, teren zamkniety porobione stanowiska dla czlonkow klubu BAA, wszystko pieknie, tylko ryb nie bylo i nagla zmiana pogody-deszcz moze to byla przyczyna .

A jak w Londynie na tym canale u ciebie?

#10 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 02 październik 2007 - 00:17

ja spininguje klenie i okonie ale nie moge upolowac szczupłego.widzialem ładne karpie ale nie zabralem calego sprzetu z Polski.braciszek ma mi wyslac w tym tygodniu.na razie bląkam sie i penetruje ten kanal bo niedawno mieszkam w Londynie wczesniej wedkowalem w tonbridge na rzece medway bardzo fajna rzeka jak dostane moje karpiowki to zrobie zasiadke pogoda sie teraz pieprzy i woda jest brudna to nie bardzo na spiner ale samo bycie nad woda z dala od ruchu miejskiego to dla mnie frajda.polamania nastepnym razem napisz jakie wyniki pozdro

#11 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 02 październik 2007 - 10:46

Enoo to ja nie nazekam na brania tutaj... tylko ja wedkuje w Lea Valey park na calej dlugosci rzeki Lea, czasem na jakis staw zajade.
Co do wedkowania w UK mam nadzieje ze wiecie ze ryb sie nie zabiera i ze od razu sie je wypuszcza. A jeszcze wieksza mam nadzieje ze bedziecie to przestrzegac i nie robic z siebie glupkow....bo jakby was zlapali z ryba to juz by byl chyba koniec swiata.
Juz teraz w kazdej gazecie o Wedkarstwie pisza co i jak emigranci ze wschodniej europy zrobili... glownie klusownictwo... i takie tam..
Pamietajcie ze jestescie u nich i trzeba sie trzymac ich warunkow lowienia... a nie jak w Polsce... mamy piekne rzeki, piekne stawy i jeziora... tylko ze puste bo wszystkie ryby sa dawno wylowione.

Co do Licencji to kosztuje 25 F i kupuje sie ja na poczcie bez zadnych glupokwatych egzaminow itp.
Potrzebna ona jest na kazdym lowisku i czesto i gesto to sprawdzaja.

PS. Sorki ze troche wybuchlem .. ale denerwuje mnie to jak angole podchodza do ludzi z europy wschodniej... na lowiskach itp.
Znam to ze swojego przykladu... Szukam jakiegos miejsca na stawie... i zagaduje jednego... i naprawde jak koles sie dowiedzial ze jestem z POLSKI to w momencie mi powiedzial ze nie zabiera sie tutaj ryb, ze ich sie stad nie je i wogole caly wyklad...
A wiecie co w tym najgorsze.... ze to wszystko nasza wina... b
Wedkarstwo tutaj to sport, hobby a nie sposob na napelnienie taleza... i dlatego osiaga sie tutaj dobre wyniki i jakos nie mialem jeszcze wypadu bez kilku rybek.
PS2. za niedlugo wstawie przykladowy regulamin z lowiska

#12 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 02 październik 2007 - 10:54

Licencja 25F? a nie 27?;> chyba ze to zalezne od chrabstwa..

Moja Galeria

#13 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 02 październik 2007 - 11:06

Dokladniej to 24.50 icon_biggrin.gif
http://www.environme...ts/fish/399730/
i nawet online mozna kupic icon_biggrin.gif

#14 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 02 październik 2007 - 11:16

CYTAT(SlimLine @ wto, 02 paź 2007 - 12:46) Wyświetl post
Enoo to ja nie nazekam na brania tutaj... tylko ja wedkuje w Lea Valey park na calej dlugosci rzeki Lea, czasem na jakis staw zajade.
Co do wedkowania w UK mam nadzieje ze wiecie ze ryb sie nie zabiera i ze od razu sie je wypuszcza. A jeszcze wieksza mam nadzieje ze bedziecie to przestrzegac i nie robic z siebie glupkow....bo jakby was zlapali z ryba to juz by byl chyba koniec swiata.
Juz teraz w kazdej gazecie o Wedkarstwie pisza co i jak emigranci ze wschodniej europy zrobili... glownie klusownictwo... i takie tam..
Pamietajcie ze jestescie u nich i trzeba sie trzymac ich warunkow lowienia... a nie jak w Polsce... mamy piekne rzeki, piekne stawy i jeziora... tylko ze puste bo wszystkie ryby sa dawno wylowione.

Co do Licencji to kosztuje 25 F i kupuje sie ja na poczcie bez zadnych glupokwatych egzaminow itp.
Potrzebna ona jest na kazdym lowisku i czesto i gesto to sprawdzaja.

PS. Sorki ze troche wybuchlem .. ale denerwuje mnie to jak angole podchodza do ludzi z europy wschodniej... na lowiskach itp.
Znam to ze swojego przykladu... Szukam jakiegos miejsca na stawie... i zagaduje jednego... i naprawde jak koles sie dowiedzial ze jestem z POLSKI to w momencie mi powiedzial ze nie zabiera sie tutaj ryb, ze ich sie stad nie je i wogole caly wyklad...
A wiecie co w tym najgorsze.... ze to wszystko nasza wina... b
Wedkarstwo tutaj to sport, hobby a nie sposob na napelnienie taleza... i dlatego osiaga sie tutaj dobre wyniki i jakos nie mialem jeszcze wypadu bez kilku rybek.
PS2. za niedlugo wstawie przykladowy regulamin z lowiska

No z tym zabieraniem ryb z lowiska to nie do konca tak jest , ze nie wolno. Otoz wolno jezeli pozwoli ci na to wlasciciel wody, dotyczy to przede wszystkim wegorza, szczupaka i sandacza, te gatunki ryb mozesz zabrac po zlowieniu z tym , ze szczupaka nie wiekszego jak 6 pounds. Taki jest regulamin na lowiskach BAA- najwiekszego klubu wedkarskiego w europie. dodatkowo lososiowate, pstragi itp. w regulaminie sa wymiary ochronne 20cm na pstargi, z tym ze nie pamietam na jakie bo raczej ich nie lowie i nie tlumaczylem nazw dokladnych.

#15 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 02 październik 2007 - 18:28

no ja sie zgodze... ale widziales chociaz jednego angola wracajacego z siatka pelna ryb ? icon_biggrin.gif ja nie.. co osobiscie mi sie bardzo podoba.. zreszta sam tak robie a jezeli juz bardzo chce rybki .. to fish and chips na rogu:P
No ale nie o tym chcialem... fajny temat jest.. wiec fajnie by sie bylo spiknac i gdzies razem sie wybrac icon_biggrin.gif co wy na to?
Ja mieszkam w polnocnym londynie, samochodzik jest wiec otwarty jestem na wszelkie propozycje icon_biggrin.gif
Pozdrawiam

#16 markosik1

markosik1

Weteran

• Members
  • 206 postów

Napisano 02 październik 2007 - 23:13

Ja jestem otwarty, troche daleko mam do londynu, ale w sumie jak piekne lowisko to moge sie wybrac.

#17 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 03 październik 2007 - 11:37

slimline wrzuc lepiej jakies fotki z rybami a nie regulamin.na 100 % każdy zna tutejsze obyczaje i regulaminy a wypuszczanie wszystkich ryb obowiazuje tylko na łowiskach prywatnych.a cy ktos sie nie stosuje to na to nic nie poradzimy niestety.pozdro czekam na foty

#18 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 03 październik 2007 - 19:49

No foteczki to zazwyczaj w zlowione dzisiaj.. no ale dorzuce i tutaj.

Pozniej dorzuce rybke z dzisiejszej wyprawy.
a ty gdzie wedkujesz ?

#19 SlimLine

SlimLine

Weteran

• Members
  • 143 postów

Napisano 03 październik 2007 - 20:56

Rybka z dzisiejszej wyprawy

I lowisko gdzie zazwyczaj wedkuje :

#20 chef

chef

Weteran

• Members
  • 263 postów

Napisano 03 październik 2007 - 22:58

bardzo ładne foty. graty dla ciebie icon_smile.gif a to moje z poprzednich wypraw[attachment=[attachzdjecia_194.jpg ment=11496:zdjecia_096.jpg]11495:DSC01060.JPG]

Załączone miniatury

• DSC01060.JPG
  • zdjecia_096.jpg
  • zdjecia_101.jpg

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych