Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka Kupic Mate Karpiowa?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 18 wrzesień 2007 - 18:40

witam otoz ze jestem poczatkujacym karpiarzem staż az 3miesiace:-) przyszła już pora na to abym kupił mate karpiową!!!

i tu moje pytanie do karpiarzy która wybrać chcę taką aby można było ważyć ryby i aby cena nie przekraczala tak 100-120zł!!!

no i chodzi mi o jakas firmowa aby troche dluzej posluzyła nie mysi być pływająca i mieć kieszenie na głowe karpia itp

sprawdzalem maty i troche tego jest wiec prosze o jakies porady pomoc itp

na pierwszym miejscu stoi mata tandem baitsa

http://www.pacificpe...d...1&kat_id=96 cena 93zl wymiar 60x100cm

na drugim ta sama firma

http://www.pacificpe...d...1&kat_id=96 cena 108zl bo chodzi mi o duza bo lepiej aby byla za duza niz za mala tylko ta wydaje mi sie za bardzo nasycona bajerami:-) kieszenie klamry itp

ale moze znacie jakies ciekawe i warte polecienia moze inne firmy adder carp, mack 2, fox itp

#2 Sensas

Sensas

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 20 wrzesień 2007 - 20:40

A nie możesz sam zrobić takiej swojej pierwszej maty ze starej karimaty ?? icon_razz.gif Odcinasz kawałek jaki ci potrzebny i już masz mate !! icon_biggrin.gif

#3 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 20 wrzesień 2007 - 22:36

ta druga już ma wszystko co potrzebne do szczescia odhaczanego na niej karpia icon_smile.gif

ale ja ci radze zrob inaczej icon_smile.gif
i tak bedziesz musiał sie zaopatrzyc w worek karpiowy, a prawie kazdy ma paski no wazenia karpia koszt to max 65zł

a jak masz worek to wazysz karpia w worku a na macie tylko odhaczasz i dlatego mata moze byc bez zadnych bajerów icon_smile.gif a taką mate mozesz kupic za chyba 50zł firmy fish point albo robinson nawet znajdziesz taniej ale najelepiej jak sam zrobisz sobie taką mate bo wyjdzie ci kilka razy tanie a dwa mozesz zrobic sobie mate dowolnych rozmiarów

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#4 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 21 wrzesień 2007 - 18:48

wlasnie o to chodzi ze nie chce jakiejs samoróbki!!! nie chce mi sie obszywac karimat itp wola dac ta stowe i miec cos porządnego i na wiele lat:-)

adams a dlaczego bede musial kupic worek??? pewno kiedys tak ale na razie nie widze koniecznosci ryb nie zabieram w nocy lapie rzadko a jak sie cos trafi to lampa w aparacie da rade wiec jakos na dzien dzisiejszy nie widze potrzeby:-)

ale chyba zdecyduje sie na ta pierwsza:-) ta druga za duzo bajerow ma
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#5 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 25 wrzesień 2007 - 13:36

worek karpiowy jest potrzebny nie tylko przy polowach nocnych
a co zrobisz jezeli np. złowisz karpia 20kg w czasie ulwnego deszczu icon_smile.gif jak masz aparat wodoszczelny to mozesz zrobic zdjecie ale i tak nie wyjdzie tak dobrze jak w ładny słoneczny dzien icon_smile.gif

czesto tez karp po dlugim holu nie nadaje sie do wypuszczenia i wtedy trzeba go przetrzymac w worku az dojdzie do pełni sił

a jezeli nie chcesz sam szyc maty bo nie masz zdolnosci krawieckich icon_smile.gif to zawsze mozesz isc do krawca alebo poprosic kogos kto umie szyc
znajomy tak zrobil kupil pianke pod panele kawalek materialu nieprzemakalnego i dal do krawca mata wygląda jak kupna a kosztowała o wiele mniej

a jak juz uparłes sie na kupną mate to poszukaj maty tanszej mniej znanej firmy no chyba ze chcesz miec na macie znaczek tb czy fox

ja sam maty nie mam i jakos sobie radze karpia zawsze ukladam na materacu dmuchanym, pontonie lub macie znajomego
nie raz robie tak ze biore troche skoszonej trawy nakrywam ją nieprzemakalną plandeką i mam mate pierwsza klasa icon_smile.gif

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#6 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 25 wrzesień 2007 - 20:35

CYTAT(adams1999 @ wto, 25 wrz 2007 - 14:36) Wyświetl post
worek karpiowy jest potrzebny nie tylko przy polowach nocnych
a co zrobisz jezeli np. złowisz karpia 20kg w czasie ulwnego deszczu icon_smile.gif jak masz aparat wodoszczelny to mozesz zrobic zdjecie ale i tak nie wyjdzie tak dobrze jak w ładny słoneczny dzien icon_smile.gif

co ja zrobie zawsze mam rozlozony parasol 2,5m wiec aparat pod parasol i po klopocie:-) dla mnie nie ma roznicy czy na zdjeciu jest slonce czy deszcz pada:-)

CYTAT
a jak juz uparłes sie na kupną mate to poszukaj maty tanszej mniej znanej firmy no chyba ze chcesz miec na macie znaczek tb czy fox

no i jakos sie uparlem na taki znaczek (zarcik) icon_razz.gif ale na foxa biednego studenta jeszcze nie stac ale na tb czemu nie:-)

CYTAT
ja sam maty nie mam i jakos sobie radze karpia zawsze ukladam na materacu dmuchanym, pontonie lub macie znajomego
nie raz robie tak ze biore troche skoszonej trawy nakrywam ją nieprzemakalną plandeką i mam mate pierwsza klasa icon_smile.gif

teraz tez zlowione ryby choc ich wiele nie bylo to kladlem na ladniutka trawke, ale nie wszedzie sa takie miejscowki z ladna trawka:-) a nadmuchany ponton czy materac na rybach to na razie u mnie rzadkość
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#7 kurzawa

kurzawa

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 08 czerwiec 2016 - 07:36

znalezione w sieci mata karpiowa gratis

tDuhfBW.jpg

#8 NibyNikt

NibyNikt

Wędkarz

• Members
  • 11 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 19:10

Zanim kupisz matę zastanów się na jakich łowiskach będziesz łowił to po pierwsze . Większość komercyjnych łowisk wymaga tak zwanych wanienek . Na dzikie wody polecam pływajacą

Załączone miniatury

• 6031653553.jpg
  • mata-do-odhaczania-dam-mad-d-fender.jpg

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych