Skocz do zawartości

Jak założyć taką czarną rurkę ze sprezyna na wędkę ?

14 odpowiedzi w tym temacie

• Guests

Napisano 27 wrzesień 2005 - 20:56

Mam problem.
Nie iwem jak to założyć. Wogóle nie wiem jak zmontować wędkę na grunt icon_razz.gif proszę o pomoc.

z góry dzięki

pozdr icon_wink.gif

#2 BobekSTW

BobekSTW

Weteran

• Members
  • 421 postów

Napisano 28 wrzesień 2005 - 12:15

no więc tak: najpierw zyłka ja bym polecał Ci zyłke Federa 0.25mm. na zyłke zakładasz ta czarna rurke krotsza strony w gore a na nim jest koszyk przyeczpione za pomoca agrafik z boku tej rurki. pod nia dajesz koralik a pod nim jeszcze gumowy stoper (wszystko mozesz kupic w wedkarskim) pozniej zawiązujesz kretlik i do niego przypon z haczykiem. jesli zas nie chce Ci sie robixc tych wszystkich rzeczy to zrób jak robi taki starszy pan na łowisku na którym łowie: koszyk z rruka na zylce a pod nią śruciny żeby przytrzymywały spręzyne zeby nie spadła do samego haczyka.
Rybki, rybki chodźcie na haczyka :)

• Guests

Napisano 28 wrzesień 2005 - 20:02

A ta sprężynę można przesówać na żyłce ? Nie wiem jak zaczepic agrafke na spreżynie.

Dieki za odp i jak mozesz to odpowiedz na to

pozdr.

#4 Marek Furiusz

Marek Furiusz

Weteran

• Members
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo tylko i wyłącznie. Przede wszystkim DS i spławik, a także łowienie na trupka i żywca, od czasu do czasu spinning. Łowię najczęściej we wrocławskiej i jej dopływach Odrze.

Napisano 30 wrzesień 2005 - 08:41

Gościu może ta twoja sprężyna jest na stałe, cantrycznie zamontowana do rurki? Jeśli tak to odpada doczepianie agrafki. Wystarczy przełożyć żyłkę przez rurkę, zaczynajęc tym razem od dłuższej strony rurki (jeśli nie jest ona łamana). Dalej postępujesz tak jak napisał BobekSTW

A ta sprężynę można przesówać na żyłce ?

W jakim sensie icon_question.gif Czy sprężyna ma być luźna i sama się przesówać icon_question.gif Czy może chodzi o to, że chcesz ją zblokować na sztywno z obu stron icon_question.gif
Najlepiej to jak sprężyna będzie zblokowana przed krętlikiem łączącym żyłkę główną z przyponem. Trudno odpowiadać na takie pytania przez net, najlepiej zrobisz jak poprosisz znajomego wędkarza o odpowiedź, a jeśli takiego nie znasz, to może napotkanego nad wodą icon_rolleyes.gif .
Jak ja zaczynałem wędkować, to pierwszą rzecza jaką zrobiłem, był maraton po bibliotekach. Z książek, zawartych w nich rysunkach dowiesz się naprawdę sporo.
Pzdr.
Sen i praca czas łowienia skraca.

#5 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 11 listopad 2005 - 15:38

właśnie jak tak samo zaczynałem

#6 Henio

Henio

Weteran

• Members
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 26 listopad 2005 - 19:05

A tak ogólnie to myślę że obciążenie z drugiej strony koszyczka albo ciężarka jest zabronione!!!!!!!

#7 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 28 listopad 2005 - 08:53

A który regulamin tego zabrania???

#8 Henio

Henio

Weteran

• Members
  • 159 postów

Napisano 20 grudzień 2005 - 23:02

Gdzieś to czytałem ale nie moge sobie przypomnieć gdzie. Nie jestem pewien czy napewno. Wydaje mi się że w starej książce pt. "Wędkarstwo bez sekretów" pisało że od strony haczyka można dać stoper ale od drugiej nie. Może ma ktoś tą książkę to by sprwdził. Ja miałem pożyczoną od wujka i oddałem mu. ale jak będę u niego to sam sprawdze.

#9 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 21 grudzień 2005 - 09:25

Przeczytaj swojego poprzedniego posta (o którego pytam) nie piszesz tam o stopowaniu tylko obciążaniu koszyczka z drugiej strony. Z tego co wiem to stopowanie również nie jest zakazane.

#10 Henio

Henio

Weteran

• Members
  • 159 postów

Napisano 21 grudzień 2005 - 18:49

Dobra. Sorki, napisałem że nie byłem pewny tego. Jak jednak znajdę to gdzie to pisało to przeskanuje i tutaj umieszcze. A i pisałem o obciążeniu, ale tak naprawdę myślałem o stoperze. Sorka

#11 rybak_stefan

rybak_stefan

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 12 styczeń 2006 - 19:20

To końcu jak jest z tą sprężyną? dłuższym czy krótszym końcem rurki od strony wędki?

#12 rekmar

rekmar

Kierownik lodowiska

• Members
  • 1321 postów

Napisano 16 styczeń 2006 - 10:53

Mylimy tu dwa pojęcia.

Łowienie na rurkę, na której na stałe zamocowana jest sprężyna (nie koszyczek) - wtedy końcem dłuższym do wędki

Łowienie na koszyczek. Na rurce krętlikiem na agrafce przyczepiony jest koszyczek (rurka najczęściej jest wygięta niesymetrycznie) wtedy dłuższym końcem do haczyka. Pozwala to bardziej zdystansować haczyk od żyłki głównej, bo cały zestaw ciągnięty jest przez koszyczek.

#13 wiesiek

wiesiek

Szajbus

• Members
  • 1622 postów

Napisano 20 luty 2006 - 18:44

HENIO powolujesz sie na książke Wędkarstwo Bez Sekretów autora Andrzeja Dzięgielewskiego i Macieja Zdziemnickiego wydanie z 1988r ,którzy na stronie 92 piszą ,że nie wolno stosować ograniczników z drugiej strony ciężaru!!!!!!!! Nie cytuję więcej bo musiał bym przepisać pół kartki, ale wszyscy wiemy o co chodzi.Tak od siebie dodam, że w/g mie była by to wtedy typowa samołówka.Jak z tego wynika to nie masz racji.

#14 Romek R

Romek R

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 24 luty 2006 - 17:30

Łowienie na stałą sprężyne wymaga stosowania dość krótkich przyponów.Sprawia to , że zamocowanie rurki ze sprężyną , jak tu piszecie - dłuższą stroną od wędki sprawia , że niejednokrotnie cały przypon wraz z haczykiem i przynętą pozostaje w mule.Polecam z własnego doświadczenia sposób akurat odwrotny.
Pozdrawim tych co już nie mogą .......

#15 seagate

seagate

Wędkarz

• Members
  • 23 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo

Napisano 08 marzec 2006 - 16:29

Przypuszczam, że jesteś początkujący w tej metodzie połowu ryb. Ja proponuję taki zestaw: żyłka główna 0,20 mm, do tego rurka antysplątaniowa (łamana) z koszyczkiem ok. 20 g., pamiętaj o tym, że jeżeli będzie się plątał przypon z przynętą w koszyczek zanętowy to zakładaj zawsze rurkę krótszą stroną do szczytówki wędki. Potem zakładasz koralik (aby koszyczek nie spadł na haczyk), stoper gumowy i najlepiej koralik. Do tego oczywiście przypon 0,18 mm oraz haczyk nr 4 lub 6.

Pozdrowienia!
Co ma wziąć to weźmie :-) !

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych