Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odra Od Kędzierzyna Do Opola

1152 odpowiedzi w tym temacie

#1121 wygaszacz

wygaszacz

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 12 maj 2014 - 13:20

CYTAT(mirekm @ nie, 11 maj 2014 - 01:31) Wyświetl post
Jeżeli ty nie znasz Wisły w Piekarach , to mi brak słów . To może znasz wisłę w Tyńcu ? Jeżeli tą znasz to popatrz na drugi brzeg Wisły , a tam zobaczysz i Piekary . icon_eek.gif

Witam!
Bywałem w Tyńcu ale tam woda głęboka koszyki po 200g a brania po dwie godziny w tygodniu
Bywam na Mogilanach i okolice kilka razy pięty wbijałem w glebę icon_mrgreen.gif ale kończyło się na leszczyku od 55-74 cm

#1122 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 12 maj 2014 - 20:42

CYTAT(skydriver @ pon, 12 maj 2014 - 15:36) Wyświetl post
Noo piekarach slaskich myslalem, nie zaglebialem sie w okolowislane wioseczki, sorki icon_biggrin.gif

No wiesz jest to tak znane łowisko na Wiśle (szczegulnie u Ślązaków , ale i Krakusów także ) że nie myślałem że możesz pomyśleć o Piekarach Śląskich .

CYTAT(wygaszacz @ pon, 12 maj 2014 - 16:20) Wyświetl post
Witam!
Bywałem w Tyńcu ale tam woda głęboka koszyki po 200g a brania po dwie godziny w tygodniu
Bywam na Mogilanach i okolice kilka razy pięty wbijałem w glebę icon_mrgreen.gif ale kończyło się na leszczyku od 55-74 cm

Wiesz spędziłem na Wiśle i Odrze prawie całe moje wędkarskie życie . Łowiłem w różnych miejscach . Zarzucam zawsze jednego pikerka na którym mam koszyczek 25 gram , a drug wędka to feder na którym jest ok 30-40 gramowy koszyk . I wierz mi nigdy nie trzeba stosować większych obciążeń , no chyba że jest po obfitych deszczach . Ale wtedy to nie jadę na rzekę . Oczywiście nie rzucam na środek rzeki , bo tam biorą sporadycznie . Pikerek rzucam na 10-16 metrów od brzegu a feder trochę dalej . I zapewniam że wyniki miałem dobre . A na wiśle w Piekarach kiedyś przed pogłębianiem Wisły nie brał leszcz poniżej 35 cm . Ryby brały zajebiste . ale potem koparka wszystko zepsuła .

#1123 wygaszacz

wygaszacz

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 13 maj 2014 - 08:47

CYTAT(mirekm @ pon, 12 maj 2014 - 23:42) Wyświetl post
No wiesz jest to tak znane łowisko na Wiśle (szczegulnie u Ślązaków , ale i Krakusów także ) że nie myślałem że możesz pomyśleć o Piekarach Śląskich .
Wiesz spędziłem na Wiśle i Odrze prawie całe moje wędkarskie życie . Łowiłem w różnych miejscach . Zarzucam zawsze jednego pikerka na którym mam koszyczek 25 gram , a drug wędka to feder na którym jest ok 30-40 gramowy koszyk . I wierz mi nigdy nie trzeba stosować większych obciążeń , no chyba że jest po obfitych deszczach . Ale wtedy to nie jadę na rzekę . Oczywiście nie rzucam na środek rzeki , bo tam biorą sporadycznie . Pikerek rzucam na 10-16 metrów od brzegu a feder trochę dalej . I zapewniam że wyniki miałem dobre . A na wiśle w Piekarach kiedyś przed pogłębianiem Wisły nie brał leszcz poniżej 35 cm . Ryby brały zajebiste . ale potem koparka wszystko zepsuła .

Ja tam byłem ostatni raz 15 lat temu nie lobię jak co 15 min. ktoś mnie przerzuca a ogólnie tance chuanki nie mój klimat wolę ryby nie oglądać
W taki sposób zrezygnowałem z piekar na rzecz mogolanów icon_mrgreen.gif mam czym wjeżdżam tam gdzie mało kto może być .
Pozdrawiam

#1124 Gumiś

Gumiś

Weteran

• Members
  • 267 postów

Napisano 19 maj 2014 - 10:29

Hej wiem może ktoś jak wygląda obecnie odra w kędzierzynie ?? Mieliśmy wyjazd zaplanowany od środy do piatku ale ze względu na obecny stan wody i pogode wyjazd moze nie mieć sensu i trzeba bedzie poszukać innego zbiornika;) Z góry dzieki za każde info

#1125 wygaszacz

wygaszacz

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 19 maj 2014 - 14:37

CYTAT(Gumiś @ pon, 19 maj 2014 - 13:29) Wyświetl post
Hej wiem może ktoś jak wygląda obecnie odra w kędzierzynie ?? Mieliśmy wyjazd zaplanowany od środy do piatku ale ze względu na obecny stan wody i pogode wyjazd moze nie mieć sensu i trzeba bedzie poszukać innego zbiornika;) Z góry dzieki za każde info

Proponuje przełożyć wyjazd albo zmienić miejscówkę.

#1126 bercikZabrze

bercikZabrze

Weteran

• Members
  • 356 postów

Napisano 04 czerwiec 2014 - 07:36

Panowie mam pytanie, czy w Odrze da się już łowić po dużej wodzie ??. Stan wody od jakiegoś czasu jest ok, lecz może być to mylne...

#1127 wygaszacz

wygaszacz

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 08:56

CYTAT(bercikZabrze @ śro, 04 cze 2014 - 10:36) Wyświetl post
Panowie mam pytanie, czy w Odrze da się już łowić po dużej wodzie ??. Stan wody od jakiegoś czasu jest ok, lecz może być to mylne...

Wiem że woda już w korycie kolega tylko przejeżdżał

#1128 Ignus

Ignus

Weteran

• Members
  • 252 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 20:13

Witam!

Dziś byłem, nad odrą na odcinku pomiędzy mostem a kanałem gliwickim.
woda na dobrym poziomie, może trochę mało, ale zszokowało mnie co innego...

cały brzeg w autach, wszystkie z rejestracją z śląska, rodziny z namiotami i przyczepami kempingowymi. co 5-10 metrów stanowisko po 3 wędkarzy = 6 wędek. wszystko na grunt z koszyczkiem.

szok, bo aż czarno od wędkarzy, myślałem ze jakieś zawody bo to wręcz niewiarygodne. Pytam się jednego o co chodzi, co tu tylu ludzi. A ten zdziwiony do mnie, no jak to co? sobota!

jak tak tu co tydzień wygląda to ja nie wiem czy jest sens abym w tym sezonie w ogóle wędkę kupował...

osobiście drażni mnie, że ten odcinek rzeki przypada jeszcze pod okręg katowicki - niby dlaczego?
Ceterum censeo Calisia delendam esse

#1129 zbynio_50

zbynio_50

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 11 czerwiec 2014 - 12:51

Sobota, wolny dzień od pracy, 35st. w cieniu, ludzie szukają ochłody, dzieci chcą na łono natury
a @ignus sie pyta, "co tu tyle ludzi?". "Złote usta" dla Ciebie icon_smile.gif

Nie Ważne Jakie Ryby
Ważne  w Jak
imTowarzystwie !

#1130 Ignus

Ignus

Weteran

• Members
  • 252 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 14:16

tylko szok że wszyscy siedzieli na jednym odcinku odry, o długości jakieś 300 m. i to po jednej stronie rzeki icon_smile.gif

#1131 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 16 czerwiec 2014 - 15:31

Ja myślę, że dzień wcześniej ktoś złowił tam rybę i to dlatego- typowe icon_wink.gif

#1132 wygaszacz

wygaszacz

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 19 czerwiec 2014 - 11:33

CYTAT(Ignus @ czw, 12 cze 2014 - 17:16) Wyświetl post
tylko szok że wszyscy siedzieli na jednym odcinku odry, o długości jakieś 300 m. i to po jednej stronie rzeki icon_smile.gif

W tym miejscu to normalka
Naj lepiej podoba mi się jak przy takim oblężeniu w nocy popada deszczyk a rano pod górkę na wał ciągnik icon_mrgreen.gif
I kąpiel w świeżym błotku .

#1133 Ignus

Ignus

Weteran

• Members
  • 252 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 22:08

CYTAT(wygaszacz @ czw, 19 cze 2014 - 14:33) Wyświetl post
W tym miejscu to normalka
Naj lepiej podoba mi się jak przy takim oblężeniu w nocy popada deszczyk a rano pod górkę na wał ciągnik icon_mrgreen.gif
I kąpiel w świeżym błotku .

to pewnikiem mówimy o tym samym miejscu bo tam też był taki ostry podjazd pod górkę, i się zastanawiałem jak oni normalnymi osobówkami tam wjechali icon_smile.gif

#1134 Kruszon84

Kruszon84

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 06:48

Hej Odra umarła czy tylko mi się zdaje

#1135 wygaszacz

wygaszacz

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 23 lipiec 2014 - 09:41

Nie zdaje ci się !
Teraz jak nie przestanie grzać to przerwa aż września

#1136 Kruszon84

Kruszon84

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 20 sierpień 2014 - 20:52

Jak tam Odra dalej lipa?

#1137 Pablo89

Pablo89

Początkujący

• Members
  • 6 postów

Napisano 26 sierpień 2014 - 12:53

Jak tam panowie Odra? Popadało i zrobiło sie chłodno. Ryba powinna chodzic po tych upałach.

Użytkownik Pablo89 edytował ten post 26 sierpień 2014 - 12:54

#1138 wygaszacz

wygaszacz

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 06 wrzesień 2014 - 08:48

CYTAT(Pablo89 @ wto, 26 sie 2014 - 15:53) Wyświetl post
Jak tam panowie Odra? Popadało i zrobiło sie chłodno. Ryba powinna chodzic po tych upałach.

Tak tylko była lekka przyducha na kanale śnica i to bardzo powoli schodzi
Z tego co się orientuje na Odrę nie warto jechać ALE ? Nie byłem, tam cały tydzień icon_mrgreen.gif

#1139 skydriver

skydriver

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 07 wrzesień 2014 - 18:00

Wczoraj bylem przed 4 godziny od 16ej do wieczora na Rogach, ogolnie tylko 3 brania, z czego wyciagniete 2 leszki 41 i 39 cm, wedka na suma niestety nie drgnela.

#1140 Kruszon84

Kruszon84

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 13:52

Siemka co tam na naszej Odrze dzieje sie coś ??

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych