Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odra Od Kędzierzyna Do Opola

1152 odpowiedzi w tym temacie

#1101 skydriver

skydriver

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 20:59

Coz ...wyjazdy na Oderke w KK czas zakonczyc icon_sad.gif smutna prawda ale prawda, przedwczoraj nocka, od 18 do 10 rano bez brania (6 wedek/3osoby) ,w tym o 2 w nocy przenosiny z rejonu nowego mostu na Rogi - w obu miejscach grasuja barki i poglebiarka, brak jakiegokolwiek kontaktu z ryba, wrecz powiem ze praktycznie nie widac aktywnosci ryb, sporadyczne ataki drapieznika co kilka godzin, narybek przy brzegach w sladowej ilosci...ech sentyment tylko pozostal do czasow gdy 3 i 4 lata temu bylo to istne eldorado... aa i dodam ze wedkarzy brak, poza nami 2 osoby na nocce jak okiem siegnal

#1102 -Gofer-

-Gofer-

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 03 czerwiec 2012 - 18:35

No niestety, presja robi swoje ale tutaj w powodzi 2010 upatrywałbym głównego winowajcę.

#1103 elwood

elwood

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 24 czerwiec 2012 - 20:04

Witam, powiedzcie Panowie czy warto jeszcze nad Odrę jezdzić? Wszędzie słyszę informację że nic się niedzieje i ryby już nie ma. Mam zamiar na nockę wyskoczyć tylko się trochę obawiam że bęzie lipa. Pozdr

#1104 WiluS

WiluS

Wędkarz

• Members
  • 34 postów

Napisano 05 lipiec 2012 - 11:59

Witam.Co słychać na Rogach,proszę o szybką odpowiedź,w niedziele zawody.Jak z ukleją,leszczami i płociami?

Pozdrawiam icon_wink.gif

#1105 Kruszon84

Kruszon84

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 09 sierpień 2012 - 14:45

Seiamnko co tam na Odrze POZDRAWIAM

#1106 jarom81

jarom81

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 24 wrzesień 2012 - 13:37

czesc mama zamiar sie wybrac na odre czy wogole cos tam sie dzieje i czy te barki jeszcze tam poglebiaja.pozdrawiam

#1107 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 25 wrzesień 2012 - 18:01

CYTAT(jarom81 @ pon, 24 wrz 2012 - 15:37) Wyświetl post
czesc mama zamiar sie wybrac na odre czy wogole cos tam sie dzieje i czy te barki jeszcze tam poglebiaja.pozdrawiam

Pogłebiarki sa dalej w jednym miejscu koncza w innym zaczynaja...
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#1108 Kazik93

Kazik93

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 30 czerwiec 2013 - 12:35

Elo
Włąśnie wróciłem z nocki na odrze w kędzierzyniu. Stan wody jest bardzo niski, lecz brania jakieś są. Pare ładnych leszczyków takich 40-50cm i pare świniek.

#1109 Kruszon84

Kruszon84

Wędkarz

• Members
  • 83 postów

Napisano 22 lipiec 2013 - 20:18

Witam

Był ktoś pod mostem na koźlu ?? jakies efekty?

Gdzie można wyskoczyć za sandaczem??? był ktoś w Dziergowicach na odrze

#1110 skydriver

skydriver

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 13:01

Ludzi w piiiiz.... , jak 4-5 ,lat temu, kilka dni ryba brala i stado sępow sie zlecialo :/ ryba bierze gowniano, siedzielismy w nocy z soboty na niedziele, to praktycznie bez bran, noc cisza calkowita, rano jedynie sandaczyk ledwie na wymiar. leszcz nikomu praktycznie nie bral

#1111 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 08:27

ja byłem jakies 4 tygodnie temu nawet sie działo w dzien 2 klenie i leszczyki pod wymiar na czerwonego zaraz sie okonie czepialy w nocy 8 leszczy taki około 1 kg obok na rasówkę złapali suma niewymiarowego jutro chyba wyskocze na drapieżnika

#1112 skydriver

skydriver

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 01 sierpień 2013 - 21:53

tak jak mowisz-miesiac temu sie dzialo,ale wtedy bylo na calym odcinku w okolicy mostu 5-10 osob i ryba fajnie brala,tez mialem same udane wypady,np.leszek 62 cm 3 kg, teraz jest 50-100 osob w tym miejscu i po lowieniu,coz rozeszla sie fama po miescie ze ryba brala

#1113 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 02 sierpień 2013 - 08:22

tak jak mowisz poszła fama i sciaga chmara mięsiaży od ostatniej powodzi miałem przerwę od odry przez dwa lata jak czytalem twoje relacje z wypadów to az mi się odechciewało jechać ale widzę że ryba wróciła zobaczymy na jak długo , zauważyłem straszne ilosci uklei i okonia troche mnie to martwi że drapieżnik mając tyle pokarmu bedzie ignorował ten na haczyku dziś jadę na sandacza opiszę sytuację z nad wody

#1114 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 02 maj 2014 - 23:31

Widzę że temat Oderki umarł w tamtym roku i już nie powstał . Wprawdzie nie byłem tam już około trzech lat i to wcale nie dlatego że : mi te miejsce obrzydło , czy że jest tam duża presja , czy dlatego że jest tam dużo mięsiarzy którzy biorą wszystko co się rusza , czy może że są tam tacy No Kill co rybki do domu nie wezną ,tylko przynęcą wbiją hakola w pyszczek , wymęczą holem czasami długim , czasami krótkim lecz potem wspaniałomyślnie wyciągną ów haczyk z pyska lub czasami już z wnętrzności i wspaniałomyślnie wypuszczą rybę wpółżywą i głoszą to wszem i wobec na wszystkich forach jacy to oni wspaniałomyślni a ci mięsiarze jacy niedobrzy . Sam się zastanawiam którzy są gorsi . Zresztą prawdę powiedziawszy nie obchodzą mnie ani jedni ani drudzy , ani ich opinie bo jak chcę to rybę biorę a jak nie chcę to wypuszczam . Lecz powracając do mojej nieobecności na Odrze , Wiśle itp. Po prostu miałem przerwę trzyletnią w łowieniu spowodowaną pracami remontowymi w moim mieszkaniu . Dzisiaj już nie wytrzymałem i pojechałem na Rogi. Trochę za wiaduktem kolejowym i przed kanałem gliwickim .Pogoda miała nie zachęcać do wędkowania . Zapowiadane załamanie pogody , deszcz , wiatr . Ale jadę te 60 km . Przyjazd nad Odrę i małe zaskoczenie . Sporo ludzi się tu zjechało jak na tak wczesną porę roku i niepewną pogodę . I z tego co zauważyłem dużo ludzi przygotowanych na nockę !!! . Usiadłem daleko od innych bo nie lubię się przerzucać wędkami z innymi . Z tego powodu nie wiem czy inni coś połapali , lecz specjalnego ruchu wędkujących widać nie było .
Co do mnie . Pierwszy rzut – zaczep . Zerwane wszystko . Już chciałem się przesiadać lecz drugie , trzecie ściąganie zakończyło się bez zaczepu , więc postanowiłem zostać .Wrzuciłem parę kulek z pinką w środku i zacząłem łapać rybki .Na początek okonie , potem jazgarz ,a potem już krąpie , leszcze i płoć . Może szału nie było bo wszystko tak do ok. 32cm , ale jak na pierwszy wyjazd i po trzyletniej przerwie no i tak wczesną porę roku to jestem zadowolony . Brania były dotąd , dokąd było zachmurzone . Jak lekko wyszło słoneczko i zaczęło mocno wiać , to brania się skończyły i o 19.30 zebrałem się do domu .

Dodam jeszcze filmik z wczorajszego wypadu dla zorientowania się ilu wędkujących tu było . Sory że trochę trzęsie ,ale zom optyczny sięgał do 50x .
Odra w maju

Użytkownik mirekm edytował ten post 03 maj 2014 - 22:57

#1115 skydriver

skydriver

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 04 maj 2014 - 08:22

Dzieki za relacje, temat moze nie umarl, ale poprostu nie ma rewelacji to i nie ma co pisac, w zeszlym roku ciekawe efekty mialem tylko w maju/czerwcu zamin zjechalo sie stado - nie porzeszkadzaly nawet spadki wody na rogach ze standardowych 280 cm do 150 (awaria sluzy) - ryba brala, na jesien trafilem jeszcze 2 sandacze na trupka ledwo wymiarowe i ot tyle...w tym roku bylismy juz 2 razy na Rogach - oba wypady bez ryby, ostatni dokladnie tydzien temu - choc powod braku bran to ewidentnie bardzo brudna woda w tamtych dniach. 2 dni temu bylem na glowce w Bierawie przez pol dnia - tylko sporadyczne brania ryb do 25cm dlugosci, tez bardzo slabo... ale widzac to ile ludzi bylo wczoraj mimo tak beznadziejnej pogody obawiam sie ze znow miesiarstwo spieprzy rzeke jak tylko sie ociepli... no coz, moze w next week sam sprobuje icon_smile.gif pozdro

#1116 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 05 maj 2014 - 22:01

CYTAT(skydriver @ nie, 04 maj 2014 - 11:22) Wyświetl post
Dzieki za relacje, temat moze nie umarl, ale poprostu nie ma rewelacji to i nie ma co pisac, w zeszlym roku ciekawe efekty mialem tylko w maju/czerwcu zamin zjechalo sie stado - nie porzeszkadzaly nawet spadki wody na rogach ze standardowych 280 cm do 150 (awaria sluzy) - ryba brala, na jesien trafilem jeszcze 2 sandacze na trupka ledwo wymiarowe i ot tyle...w tym roku bylismy juz 2 razy na Rogach - oba wypady bez ryby, ostatni dokladnie tydzien temu - choc powod braku bran to ewidentnie bardzo brudna woda w tamtych dniach. 2 dni temu bylem na glowce w Bierawie przez pol dnia - tylko sporadyczne brania ryb do 25cm dlugosci, tez bardzo slabo... ale widzac to ile ludzi bylo wczoraj mimo tak beznadziejnej pogody obawiam sie ze znow miesiarstwo spieprzy rzeke jak tylko sie ociepli... no coz, moze w next week sam sprobuje icon_smile.gif pozdro

Kurcze piszesz że w tamtym roku w maju i czerwcu brało . To jaw tym znowu nie połowę bo właśnie dzisiaj wziołem się za remont następnego pokoju . I jak dobrze pójdzie to co najmniej miesiąc mam z głowy . Ale jak go skończę to biorę się za łowy do jesieni . Jezdzicie może czasami na wisłę do piekar ?

#1117 skydriver

skydriver

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 10 maj 2014 - 18:35

Wisła w Piekarach? tego jeszcze nikt nie widzial icon_biggrin.gif

#1118 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 10 maj 2014 - 22:31

CYTAT(skydriver @ sob, 10 maj 2014 - 21:35) Wyświetl post

Jeżeli ty nie znasz Wisły w Piekarach , to mi brak słów . To może znasz wisłę w Tyńcu ? Jeżeli tą znasz to popatrz na drugi brzeg Wisły , a tam zobaczysz i Piekary . icon_eek.gif

#1119 pepol1989

pepol1989

Weteran

• Members
  • 331 postów

Napisano 11 maj 2014 - 12:48

CYTAT(skydriver @ sob, 10 maj 2014 - 22:35) Wyświetl post

pewnie chodziło mu o Piekary Śląskie icon_smile.gif

WĘDKARSTWO KARPIOWE NO KILL

#1120 skydriver

skydriver

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 12 maj 2014 - 12:36

Noo piekarach slaskich myslalem, nie zaglebialem sie w okolowislane wioseczki, sorki icon_biggrin.gif

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych