Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odra Od Kędzierzyna Do Opola

1152 odpowiedzi w tym temacie

#41 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 20:02

CYTAT(Carlos1982 @ nie, 09 wrz 2007 - 19:53) Wyświetl post
Bylem dzis na Odrze i nieciekawie wyglada - tak szybko nie bedzie moza lowic - trzeba bedzie sie na jeziora przerzucic teraz:( nie bardzo lubie ale coz. Mam nadzieje ze to przestanie padac i cos sie ociepli kurcze. Wybralbym sie tak pozadnie na rybki znow bo nuda w domu. Na razie nadzieje w spinie na jeziorkach a biala ryba musi zaczekac.

Carlos a na jakie jeziorka bedziesz teraz jezdzic? Bo ja na Maline chyba wyskocze bo najblizej icon_smile.gif

apropo odry tez nie moge sie doczekac kiedy woda opadnie ale co zrobic.A co ciekawe widziałem jak dzis koles łowił na ''Berglu w Opolu'' icon_smile.gif i to z efektem łowił w zalanej trawie icon_eek.gif tuz przy korycie

#42 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 11 wrzesień 2007 - 13:39

No sa miejsca gdzie polowisz na Odrze teraz ale to raczej drapieznika lecz ten widok mnie przeraza wiec wybieram jeziora teraz. No ja mam to szczescie ze mieszkam w takim miejscu gdzie jezior pod dostatkiem a mianowicie Krepna chyba z 4 sa w tym 1 duze. Rozwadza 2 1 tez duze januszkowice tam to nawet nie wiem ile tych jezior jest. Dzis spinning bedzie na Rozwadzy - przebuszuje cale 2 jeziora zjem obiad i do wedkarskiego po wolframki potem po auto i nadzieje ze cos zlowie:) Dam znac czy cos sie dzialo.

#43 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 11 wrzesień 2007 - 14:19

CYTAT(Carlos1982 @ wto, 11 wrz 2007 - 14:39) Wyświetl post
No sa miejsca gdzie polowisz na Odrze teraz ale to raczej drapieznika lecz ten widok mnie przeraza wiec wybieram jeziora teraz. No ja mam to szczescie ze mieszkam w takim miejscu gdzie jezior pod dostatkiem a mianowicie Krepna chyba z 4 sa w tym 1 duze. Rozwadza 2 1 tez duze januszkowice tam to nawet nie wiem ile tych jezior jest. Dzis spinning bedzie na Rozwadzy - przebuszuje cale 2 jeziora zjem obiad i do wedkarskiego po wolframki potem po auto i nadzieje ze cos zlowie:) Dam znac czy cos sie dzialo.

No to masz w czym wybierac. icon_biggrin.gif A Odra dzis juz nieco opadła mysle ze za tydzien juz bedzie mozna łowic. Mam nadzieje.

Pozarawiam i połamania na dzisiejszym spinie icon_biggrin.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#44 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 11 wrzesień 2007 - 15:53

Dzieki a na dodatek spin jest nowy:) i kolowrotek tez takze trzeba go dzis ochrzcic. Wlasnie koncze kawe i wyjezdzam.

#45 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 11 wrzesień 2007 - 19:49

chce sie wybrac w sobote na odre do kędzierzyna na białą rybe, jak myślicie będzie to opłacalne czy pójdzie w ogole po takich opadach cos złowic?

#46 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 13 wrzesień 2007 - 18:51

Juz teraz Odra sie stablizuje powinno w sobote byc juz normlanie chodz ja poczekam jeszcze do nastepnego tygodnia. narazie jeziora spining - ale tez lipnie ogolnie same okonie a ja poluje na cos wiekszego. Odra to jednak jest Odra:)

#47 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 13 wrzesień 2007 - 21:21

CYTAT(Carlos1982 @ czw, 13 wrz 2007 - 19:51) Wyświetl post
Juz teraz Odra sie stablizuje powinno w sobote byc juz normlanie chodz ja poczekam jeszcze do nastepnego tygodnia. narazie jeziora spining - ale tez lipnie ogolnie same okonie a ja poluje na cos wiekszego. Odra to jednak jest Odra:)

No pewnie :grin:oderka jest najlepsza. Ja tez co dzien obserwuje stan no i jeszcze tak z 50 cm i bedzie normalny stan.A przejrzystosc juz tez coraz lepsza icon_biggrin.gif w pszyszłym tyg juz chyba bedzie mozna łowic icon_wink.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#48 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 15 wrzesień 2007 - 05:14

No ja tez planuje wypad w przyszlym tygodniu - powinno byc wporzadku juz a rybki glodne:) bynajmniej te tony zanety bezsensownie wrzucanej do wody wyplukalo, a poza tym wszelkie inne robaczki i pozywienie dla rybek:) takze mam nadzieje ze wypad bedzie udany. Dzis zostaja grzyby:)

#49 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 16 wrzesień 2007 - 04:41

Dzis wybieram sie na Odre pochodzic ze spinningiem, musze wypatrczec jakies miejsca na zasiadke w tygodniu na leszcza ladnego jakiegos no i sandacza. Pogoda dzis ladna bedzie takze dam znac co udalo sie zlowic i jak Odra wyglada.

#50 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 16 wrzesień 2007 - 13:34

wczoraj byłem na odrze w kożlu w porcie nie dało sie łowic koszyczek 100g ściągało od razu po zarzuceniu uciąg był bardzo bardzo duży! więc pojechaliśmy na blachownie na kanał gliwicki pare płoteczek leszczyków od godz 18 do rana praktycznie żadnych brań jedynie co to dwa sandacze na martwą rybke ale malutkie może miały 35cm.

#51 juniorxl

juniorxl

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 18 wrzesień 2007 - 15:52

Witam
Chcialem sie zorientowac czy w tym tygodniu da się juz łowić na odrze w okolicach Krapkowic?? Czy stan wody i uciąg na to pozwalaja??

#52 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 20 wrzesień 2007 - 03:32

Mysle ze w sobote bedzie dalo juz sie lowic w okolicach Krapkowic ja jade w niedziele na caly dzien na Odre tylko ze w Zdzieszowicach. Ostatnio bylem pospinningowac na Odrze bo chcialem zobaczyc ja wyglada i kilka ladnych okoni i 1 szczuplego ale szczuply w sam raz wymiar 52 cm takze wskoczyl sobie do wody znow. Kolega byl wczoraj na Odrze i 2 szcuplege takie 64 cm i 69 cm. Ale to juz na zywca - takze mam nadzieje ze w niedziele bedzie dobrze. Nastawiam sie na leszcza i sandacza.

#53 juniorxl

juniorxl

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 20 wrzesień 2007 - 14:41

Siema!
ja jade w niedziele kolo poludnia na caly dzien i na nocke! mam nadzieje ze leszcze i sandacze beda braly, moze jakis sum? Ostatnio tzn przed tymi deszczami ledwo zdazylem wedke uratowac takie ostre branie mialem na rosowke, szczytowka federa wygiela sie az do samej wody, jak zlapalem wedke to tylko uslyszalem gwizd hamulca i po zabawie! teraz naszykowalem sobie mocniejesza wedke, pewnie brania na nia nie zobacze:] jade w oklolice krapkowic, w sierpniu lapalem tam z ojcem leszzce do 70cm!

#54 juniorxl

juniorxl

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 20 wrzesień 2007 - 14:43

aha a te szczupaki to na zywca na splawik czy z gruntu??? jezeli z gruntu to daleko od brzegu albo raczej blisko?? i jaka rybka ( plotka?)? Nie mam doswiadczenia ze szczupakami na rzecze tylko na jeziorze wiec bym sie chcial dowiedziec jak sie je lowi na rzece!! dzieki i pozdrawiam

#55 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 20 wrzesień 2007 - 19:04

Ze szczupakami na rzece to jest tak: ploc jesli na zywca i raczej na splawik wtedy. Inaczej lapie jeszcze na spinning na kopytka. Jesli zas chodzi o wedke i twoje branie to ja na odrze zawsze stosuje stojace wedki i drgajaca szczytowke tylko na biala rybe raczej bo sum jak uderzy to jest ciezko. Jak na sandacza czy suma to stosuje ciezki sprzet, otwarty kabag i linka na gumce pociagnieta - wolny bieg nie sprawdza sie wole tylni hamulec lub przedni - bardziej precyzujny jest. W Twoim przypadku branie bylo na rasowki to czasami tak sie dzieje z sumem wlasnie ze na to bierze. Dlatego uwielbiam Odre bo nigdy nie spodziewasz sie co Ci uderzy. Tez w niedziele na Odre tylko na caly dzien na noc nie zostaje. Jak mialbym Ci cos doradzic to stosuj przynete na bazie zapachowej piernikaWedke na szcuplego zarzucaj w takich miejscach gdzie znajdziesz jakies czciny korzenie itp. obserwuj wode jak zobaczysz lawice pltek ktora gwaltownie przed czyms zacznie uciekac to na 80% tam siedzi szczupak, wogole musisz duzo obserwowac wode dlatego ja zawsze robie tak ze najpierw lowie na biala rybe i patrze gdzie pozniej rzucic wedke na szczuplego. Na spinning jakbys chcial polowic szczupaki to uzywaj kopyt 6 rewelacyjnie pracyja i glowek 8 Musthada - w wersji classic ewentualnie shark a jak czasmi bys mial brania a nie szlo zaciac bo szcuply roznie bierze z roznych stron to uzbroj kopytko w dodatkowa kotwiczke - no ale to juz wyzsza szkola jazdy - sam niedawno sie nauczylem ale czasami przydaje sie. Polamania kija zycze. Sorki za bledy ale jestem juz po 4 bronkach:) wiec troszke mi sie te cyferki mieszaja na klawiaturze:)

#56 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 21 wrzesień 2007 - 05:53

byłem wczoraj pospiningowac na kanale gliwickim w miejscowosci Blachownia wynik dwa sandacze 64 i 68 cm i pare okonkow jeden nawet 32 cm

#57 Medal

Medal

Weteran

• Members
  • 917 postów

Napisano 21 wrzesień 2007 - 19:25

I jak tam ruszyło się coś na odrze w KK ? W niedziele mam zamiar tam jechać ze spławiczkiem icon_smile.gif

#58 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 22 wrzesień 2007 - 17:46

Może by ktoś podpowiedział mi jak dojechać na łowisko zwane "Krępna" , jak wyglądają tam miejscówki, ile jest miejsca , jak biorą tam ryby . Może ktoś ma jakieś fotki z tego miejsca . Chciałbym tam wyskoczyć w tygodniu .

#59 brzozaq

brzozaq

Wędkarz

• Members
  • 13 postów

Napisano 22 wrzesień 2007 - 21:45

W ostatnią niedzielę byłem na odrze w okolicach miejscowości Turze ze spiningiem. I powiem że wyniki były nie najgorsze bo w ciągu 4h udało mi się złapać 2 szczupaczki 56cm i 62cm oraz pare okoni ponad 20cm...
Polubiłem tą rzekę i polecam.

~Pozdrawiam wszystkich!

#60 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 11:48

Ja bylem dzis na Odrze w Zdzieszowicach i wyniki marne bral sam jazgarz i mysalem ze mnie szlag trafi. Pozniej jak juz zawinalem wedki to zaczalem spinningowac ale wyniki marne 3 okonki 15-18 cm duzy uciag jest jeszcze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych