Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odra Od Kędzierzyna Do Opola

1152 odpowiedzi w tym temacie

#21 Medal

Medal

Weteran

• Members
  • 917 postów

Napisano 01 wrzesień 2007 - 08:41

Sumy z tego co wiem ostatnio też brały, wiem to od użytkownika maju02. Gdy byłem pod koniec maja na wyspie w KK to też brały sumiki (sumy, nie sumiki karłowate, mongoły, sumiki afrykańskie) Pogoda się popsuła i w tym tygodniu odpuszczam sobie odrę ! icon_sad.gif Może za tydzień pojadę, ale już nie na nockę.

#22 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 01 wrzesień 2007 - 10:35

carlos a jak robisz zanętę to na bazie czego i na jaki smak na leszcza?? piernik , na słodko , melasa czy jak?

#23 Medal

Medal

Weteran

• Members
  • 917 postów

Napisano 01 wrzesień 2007 - 21:11

W KK sprawdza się piernik to wiem na 100%

#24 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 01 wrzesień 2007 - 21:20

tak piernik - to jest the best zaneta na Odre!!!

#25 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 01 wrzesień 2007 - 21:48

a jak rzucasz na sandacza tę ukleje to trupa czy na zywca?? i jak ją uzbrajasz??
( systemik, za grzbiet itp.)??

#26 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 02 wrzesień 2007 - 08:17

Na sandacza to tak za grzbiet plecionek igla przekladam az pod glowe przed oczyma wyciagam, pozniej idzie kotwiczka z 2 haczykami i wbijam to w grzbiet zostawiajac troszeszke ostrza z kotwiczki. Pozniej najlepiej jeszcze wepchnac jej troche styropiany do pyska ale tak glebiej zeby nie wypadl podczas rzutu robi sie to po to by przyneta unosila sie nad dnem. Mozna jeszcze jak masz pod reka olej rybny przesmarowac ta ukleje zeby bardziej smierdziala. Wiem ze to takie sadystyczne troche ale efekty sa:) wszystko sie dzieje w ekosystemie a uklei nie braknie takze chyba nikt sie nie obrazi za takie sposoby. Pozdrawiam

#27 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 03 wrzesień 2007 - 10:56

a jak z nęceniem?? tylko koszyk czy lepiej ciepać kule?? a w ogóle to na tych główkach to głeboko jest czy jak??

#28 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 03 wrzesień 2007 - 15:38

Ja kulki i koszyczek a jesli chodz o glebokosc to jest gleboko.

#29 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 05 wrzesień 2007 - 13:23

Byłem ze wczoraj na dzis na nocce na odrze w kiędzierzynie kożle-port do wieczora brania dosc fajne tzn płocie takie po 35cm pare sztuk, 1 leszcze taki 35cm ojciec wieczorem ponad 40cm klenia w nocy znajomy leszcze 55cm a my pare mniejszych leszczyków, w sumie złapaliśmy 7 sumów!!! ale miały może z 30cm oczywiście wróciły do wody. Łowiliśmy na koszyczki 100g bo uciąg był dosc duży brania tylko na pinki i mady na czerwone żadnego brania.Za dwa tygodnie znowu sie tam wybieram

#30 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 07:00

Ja jutro siw wybieram - w oklice promu w Zdzieszowicach - napisz jak bylo i co sie udalo wyciagnac - nastawiam sie na sandacza i biala rybe glownie leszcza. No a na koniec pospinninguje sobie troche - zobaczymy mozesz jakis szczupak uderzy:)

#31 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 10:55

CYTAT(Carlos1982 @ czw, 06 wrz 2007 - 10:00) Wyświetl post
Ja jutro siw wybieram - w oklice promu w Zdzieszowicach - napisz jak bylo i co sie udalo wyciagnac - nastawiam sie na sandacza i biala rybe glownie leszcza. No a na koniec pospinninguje sobie troche - zobaczymy mozesz jakis szczupak uderzy:)

Po takich opadach może nie być czego szukać nad Odrą na południu kraju icon_smile.gif

#32 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 14:22

CYTAT(Carlos1982 @ czw, 06 wrz 2007 - 10:00) Wyświetl post

napisz jak było jesli pojedziesz

#33 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 06 wrzesień 2007 - 15:26

Jesli bedzie tak lalo to nie jade - ale szykowac sie szykuje na jutro - sprawdzilem wszystkie mozliwe serwisy pogodowe i ma byc jutro 15-17 stopni ciepla pochmurnie ale bez deszczu u mnie w okolicy zobaczymy. Czemu nie bedzie czego szukac? Wlasnie sie mylisz kolego bo po takich opadach moze byc calkiem a nawet super dobrze!!! Dam znac jak bylo

#34 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 07 wrzesień 2007 - 01:42

CYTAT(Carlos1982 @ czw, 06 wrz 2007 - 18:26) Wyświetl post
Czemu nie bedzie czego szukac? Wlasnie sie mylisz kolego bo po takich opadach moze byc calkiem a nawet super dobrze!!! Dam znac jak bylo

No jeśli masz super efekty w "kawie z mlekiem" i do tego przy uciągu porównywalnym do szybkiej rzeki górskiej to jesteś prawdziwym mistrzem . Powodzenia . Ja za tydzień mam kolejny urlop , woda wtedy już może opadnie i zabieram się ostro za Odrę .
Może gdzieś się tam spotkamy icon_biggrin.gif

#35 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 12:26

Panie kolego mam pare miejsc na Odrze gdzie mozna lowic nawet po takich opadach sa 2 fajne głowki gleboko zaglebione gdzie nawet jesli jest silny prad to moza spokojnie lowic a i dorzecza Odry a dokladnie stara odra jest piekna po deszczu jak sie troszke przelewa nawet - tam sa wtedy brania takze nie ma sie z czego smiac tylko szukac takich miejsc. Zas jesli chodzi czy bylem to nie niestety nie bo mialem wolne w pracy a jednak awaria byla i wezwali mnie coz trzeba bylo isc jak sie ma akurat dyzur to troszke przerabane. Pozdrawiam - dzis wybieram sie ze spinningiem na Odre poogladac - rower miedzy nogi bo autem spinningowac nie lubie za bardzo:) tzn jechac. Jak bedzie spokojniej juz to jutro sie wybiore na biala rybke zaplowac.

#36 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 16:41

CYTAT(Carlos1982 @ sob, 08 wrz 2007 - 15:26) Wyświetl post
Panie kolego mam pare miejsc na Odrze gdzie mozna lowic nawet po takich opadach sa 2 fajne głowki gleboko zaglebione gdzie nawet jesli jest silny prad to moza spokojnie lowic a i dorzecza Odry a dokladnie stara odra jest piekna po deszczu jak sie troszke przelewa nawet - tam sa wtedy brania takze nie ma sie z czego smiac tylko szukac takich miejsc. Zas jesli chodzi czy bylem to nie niestety nie bo mialem wolne w pracy a jednak awaria byla i wezwali mnie coz trzeba bylo isc jak sie ma akurat dyzur to troszke przerabane. Pozdrawiam - dzis wybieram sie ze spinningiem na Odre poogladac - rower miedzy nogi bo autem spinningowac nie lubie za bardzo:) tzn jechac. Jak bedzie spokojniej juz to jutro sie wybiore na biala rybke zaplowac.

Nikt się tu z ciebie nie naśmiewa , lecz ty chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie to były opady .Najlepiej pooglądaj sobie stronę IMGW . Pisząc to mówiłem tylko o odrze a nie starorzeczach czy dorzeczach w których być może połowisz.
Myślę że trochę starszy jestem od ciebie i już w życiu próbowałem sporo łowić w rzekach po obfitych opadach i nikt mi nie wmówi że można mieć wtedy oszałamiające wyniki .
Acha .Jeszcze jedna sprawa .Trzeba jeszcze stwierdzić co to znaczy dobre wyniki , bo dla jednego będą to dwa leszcze 25cm. i 15 płoci każda po 10 cm , a dla drugiego 10 - 20 leszczy 50-60 cm każdy i parę płoci w okolicach 30 cm każda .Oczywiście piszę tu o rybach złapanych a nie zabranych . Ja zaliczam się raczej do tej drugiej grupy . To wtedy jest to dla mnie ładny wynik .Ale na pewno nigdy po obfitych opadach takiego nie uzyskałem w rzece , dlatego napisałem że ty jesteś mistrzem jak masz takie wyniki w takiej rzece .

Użytkownik mirekm edytował ten post 08 wrzesień 2007 - 16:53

#37 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 19:36

O takich wynikach nie mowilem ale jest jedno miejsce - no moze jest ich kilka gdzie polowisz nawet po takich opadach i moze nie biala rybe ale drapiezna owszem - ryba jest glodna i szuka okazji a po takich opadach male ukelje i plocie sa dosc slabe - latwy kasek dla sandacza czy szcuplego - a tak jak pisalem wczesniej drapieznik zeruje i nie probowalem sie w poscie odegrac lecz tylko stwierdzilem fakt. Moze tez jestes starszy nie przecze i nie podwazam Twoich umiejetnosci ale ja mimo mlodego wieku mam duze doswiadczenie - wujek jest znakomitym wedkarzem i ma wielke osiagi w wedkarstwie sportowym - ostatnio zawody karpiowe- 1 miejsce i 10 ty euro:) Takze cosik tam o rybkach wiem. Ja nigdy nie mialem takich wynikow ze zlowilem 20 leszczy jak juz to z 4 takich 30-40 cm ogolnie biala ryba mi nie idzie tak dobrze jak drapieznik ale tez najgorzej nie - wyniki sa. Takze pozdrawiam i nie ma co sie denerwowac.

#38 Greg #2#

Greg #2#

Szajbus

• Members
  • 2691 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 19:36

Byłem dzis zobaczyc na Odre w Opolu i jest fatalnie niema szans na łowienie icon_eek.gif .Jutro albo w poniedziałek pojade na Maline zobaczyc ze spinem ale tam słyszałem ze wielka bida icon_neutral.gif
... Sama Wedka Wedkarzem Nie Czyni...

#39 mirekm

mirekm

Wędkarz

• Members
  • 89 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 19:52

CYTAT(Carlos1982 @ sob, 08 wrz 2007 - 22:36) Wyświetl post
Ja nigdy nie mialem takich wynikow ze zlowilem 20 leszczy jak juz to z 4 takich 30-40 cm ogolnie biala ryba mi nie idzie tak dobrze jak drapieznik ale tez najgorzej nie - wyniki sa. Takze pozdrawiam i nie ma co sie denerwowac.

Ja się nie denerwuję bo w pracy mam już wystarczająco dużo zmartwień icon_biggrin.gif .
Widzisz ciebie biała ryba nie idzie a u mnie znowu z drapieżnikami słabo .
Jeszcze raz życzę powodzenia w łowach na Odrze .Ja się za nią zabiorę za tydzień . icon_wink.gif

#40 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 18:53

Bylem dzis na Odrze i nieciekawie wyglada - tak szybko nie bedzie moza lowic - trzeba bedzie sie na jeziora przerzucic teraz:( nie bardzo lubie ale coz. Mam nadzieje ze to przestanie padac i cos sie ociepli kurcze. Wybralbym sie tak pozadnie na rybki znow bo nuda w domu. Na razie nadzieje w spinie na jeziorkach a biala ryba musi zaczekac.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych