Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odra Od Kędzierzyna Do Opola

1151 odpowiedzi w tym temacie

#1 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 10 sierpień 2007 - 15:44

Witam, chciałbym się dowiedziec jak wygląda sytuacja na odcinku Odry od Kędzierzyna do Opola (Rogi, Krępna, Kąty op., Rogów, itd.), czy leszcz juz się ruszył? Jesli tak to w nocy czy w dzien?? Mam smaka się wybrac ale nie wiem czy warto, prosze o jakies informacje jesli ktos był , z góry dzięki icon_smile.gif

#2 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 27 sierpień 2007 - 20:34

Ogólnie to mieszkam w Zdzieszowicach i Lowie na Odrze, chodz jezior w okolicy nie brak ale jednak rzeka jest dla mnie jakims zywiolem i uwielbiam lowic wlasnie tam - nigdy nie wiesz co uderzy a przypadkow mialem juz wiele. obecnie leszcz slabo bierze w tym odcinku - nie wiem co sie dzieje tyle miejsc juz obeszlem a zenety ile poszlo i nic. Byly ale takie male nie takie jakbym chcial chodz w tamtym roku na nocce z kolega w Krepnej - 72 leszcze:) Szczupak w miare bierze i sandacz ale w niektorych miejscach tylko a o suma nie jest zle na Zdzieszowicach.

#3 Medal

Medal

Weteran

• Members
  • 917 postów

Napisano 28 sierpień 2007 - 07:34

Więcej informacji poproszę na temat odry w Kędzierzynie Koźlu, interesuje mnie konkretnie wyspa, i odra po stronie tamy, tam gdzie odbywają się zawody ale będę łowił po drugiej stronie.

#4 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 28 sierpień 2007 - 11:09

CYTAT(Carlos1982 @ pon, 27 sie 2007 - 23:34) Wyświetl post
Ogólnie to mieszkam w Zdzieszowicach i Lowie na Odrze, chodz jezior w okolicy nie brak ale jednak rzeka jest dla mnie jakims zywiolem i uwielbiam lowic wlasnie tam - nigdy nie wiesz co uderzy a przypadkow mialem juz wiele. obecnie leszcz slabo bierze w tym odcinku - nie wiem co sie dzieje tyle miejsc juz obeszlem a zenety ile poszlo i nic. Byly ale takie male nie takie jakbym chcial chodz w tamtym roku na nocce z kolega w Krepnej - 72 leszcze:) Szczupak w miare bierze i sandacz ale w niektorych miejscach tylko a o suma nie jest zle na Zdzieszowicach.

ja byłem wczoraj na nocce na końcu wyspy w Kędzierzynie ,ale oprócz 30cm sumów to cisza, leszcza zero a wiem, że kilka dni wczesniej ładnie brały( widziałem duzo łusek)

#5 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 03:34

No na temat Odry w Kędzierzynie malo moge powiedziec a praktycznie wcale bo nie łowie tam ale jesli chodzi zas o Odrę od Januszkowic do Obrowca az to moge udzielic konkretnych informacji bo własnie na tym odcinku łowie a miejsca są cudowne. Pozdrawiam

#6 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 10:39

to powiedz mi dokładnie jak tam dojechac, bo ja tam sie nie orientuje za bardzo, kiedys byłem tylko kolo przeprawy promowej zeby obczaic miejsca ,to twój odcinek jest dalej czy jak??

#7 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 10:44

powiedz mi jeszcze co tam ogólnie bierze i na co i czy warto sie teraz tam wybrac ok??

#8 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 13:52

Ja jeżdze własnie jak masz przeprawe promowa to jeszcze nim zjedziesz calkiem na prom to po lewej stronie masz pomnik ofiar powodzi skercasz przed nim w leweo w taka uliczke jedziesz nia jakies 300 m a pozniej jest polna dalej jedziesz prosto nie ma dziur a pozniej prosta sie rozwidla zjezdzasz na dol i masz takie 3 glowki piekne miejsca szczuply siedzi tam i mozna spokojnie spinningowac nie ma zaczepow zbyt wiele jak dobrze przynecisz te zakola bo woda tam spokojna to leszcze dobrze bierze chodz teraz troszke lipnie ale to chyba wszedzie. Jak zarzucisz 80 g ciezarkiem z ukelejka na haku:) na druga strone w to podloze kamieniste to sandacz jest tam duzzyyyy. Tam jest bardzo dobrze dotleniona woda - kolega niedawno wegorza tam wyciagnal a i klenia sporo jest. Nastepne miejsce jak bys jechal tez na prom tylko droga w prawo przed pominikiem znow jakies 300 m asfaltu pozniej caly czas polna az dojedziesz do takich lamp za oczyszczalnia i krat wsunietych w wode - cos w rodzaju pomostu ladnie leszczyk tam bierze tylko ze tymrazem w nurcie szcuply sandacz sumy sa tam potezne!!!! sam mielem walke w nocy na spinning co mi sie zadko zdaza i nie bylem na to przygotowany - wedzisko lekkie no i po 2 godzinach poszedlllll a ja siedzialem zmachany. Tam i bolen i klen jest ogolnie wszystko od wyboru do koloru. Nastepne miejsce ale to juz moje ulubione to jedziesz do krepnej i na takim zjezdzie w dol przy zakrecie masz taka betonowa droge ktora prowadzi na jeziora tam jedziesz ta betonowka az do 1 drogi polnej ktora odbija w lewo. Jedziesz polna dosc spory kawalem az dojezdzasz do takiego miejsca po debem takim duzym - cisza spokoj bo to jest kawalek i duzoooo miejsca - bylem tam pod namiotem spokojnie ze 2 postawisz a wszystko jest kazda ryba na lewo sczupak na prawo sumy z sandaczem leszcze w srodeczku no cudownie. Mam nadzieje ze ulatwi ci to odnalezienie tych miejsc. moze sie kiedys spotkamy tam wlasnie. Pozdrawiam

#9 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 29 sierpień 2007 - 20:38

tylko ze o ile dobrze pamiętam to na krępnej są dosc strome brzegi co nie?? bo byłem tam raz ,ale jeszcze zanim wybudowali tę elektrownie to pamiętam ze było dosc stromo tak ze jak na nocke to moze byc klopot aczkolwiek jak ryba bierze to sie trza poswięcic co nie??:/ A ty jak jeździsz to na nocki chyba co nie?? na co łapiesz leszcze i czy na suma lepiej pęczek czerwonych czy trup czy zywiec z gruntu czy jak?? bo mam taką wedke od ruskich:) ale szczytówka jak małą gałąź a żyłka 35 to mysle ze jest szansa wytargac wąsacza poradz...a jakbys kiedys jechał na odre to napisz później jakie efekty czy fajnie brało bo ja ogólnie z Lublińca jestem a to troche daleko zeby jechac w ciemno co nie?? Ostatnio 2 razy jechałem w ciemno raz na Rogi (1 leszcz 2 kg!!) a raz na koniec wyspy do kędzierzyna ( 15 sumów do 40 cm ) czyli ogólnie jak na 2 noce to porażka, więc teraz jak pojade to juz musiałbym wiedziec , ze brania są, zeby w końcu połowic , a jak masz jakies pytanko to mozesz na gg pisac 7713567 pozdro, daj cynk jak było na rybach

#10 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 30 sierpień 2007 - 21:12

Ja jezdze czasami na nocki chodz ostatnio cos dawno juz nie bylem a trza sie wybrac:) znow. Jak lapie biala rybe to robaki raczej na Odrze czerwone lepiej sie sprawdzaja chodz powiem Ci szczerze ze dlugo sie nie moglem przekonac do tego ale na bialego z kukurydza tez sa dobre efekty. Zanety stosuje wlasnej roboty - nie kupuje sklepowych bo za 6 czy 10 zl za 2 kg to pomysl sobie co tam moze byc. Stosuje naturalne produkty. Jak chcesz to na gg podam Ci przepis bo nie chce pisac na forum takich rzeczy:) ale na gg jak ktos chce to nie ma problemu. Na drapieznika to tak: sandacz to ulkejka, szczupak na splawik i raczej ploc chodz jak nie mam ploci to karas a suma powiem Ci szczerze ze na pek czerwonych nie zlowilem ale jak znajdziesz miejsce gdzie siedzi - poznac to w nocy po strasznie glosnym chlapnieciu wody jest to dosc charakterystyczny dzwiek to wtedy masz przygotowana wedke z szczytowka pozadana - sam mam taka wedke 3,5 metra Mitchella tylko 4 przelotki ale na rekina conajmniej ta szczytowka:) i na nia watrobka ze sklepu najlepiej z krolika ale inna tez moze byc no zylka 3,5 starczy spokojnie. Dzis bylem i byly brania po dlugim przestoju chodz to nie to jeszcze ale mysle ze za 2,3 dni przy wysokim cisnieniu sytuacja sie poprawi na bardzo dobra. Dzis na 4 godzinki 7 ploci takich od 18 cm do 30 miala jedna. Takze jesli masz jakies jeszcze pytania to wal smialo. pozdrwiam i zmykam spac bo rano do pracy:(

#11 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 30 sierpień 2007 - 22:03

jesli twoja zanęta jest skuteczna to napisz mi przepis na gg:) thanks , aha jak to jest, lepiej biorą jak jest wysokie czy niskie cisnienie??

#12 michu1234

michu1234

Weteran

• Members
  • 405 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 02:04

ja dzisiaj jade na odre w okolicach januszkowic pospiningowac ,poszukam sandacza.jak cos to zdam relacje

#13 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 03:37

Lepiej jest jak jest troche wyzsze cisnienie tylko tak bez przesady bo nieskie jak jest to kaszana. W okolice januszkowic hmmm - ciezko tam autem dojechac ale miejsce na spinning sa cudowne - troche po krzakach trza chodzic ale warto. Sam musze sie wybrac tylko najpierw po wyplaci musze zrobic zakup tych wszystkich wspanialych kolorowych gumek:) bo zasoby mi sie juz koncza niestety Odra jest bogata w ryby ale takze i zaczepy - szczegolnie jak idziesz na nowe miejsce. Jesli chcesz typowe sandaczowe miejsce to Kanal Klodnicki!

#14 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 13:22

a orientujesz sie moze gdzie w Januszkowicach jest jakas odnoga czy starorzecze Odry czy cos takiego ? I jak tam dojechac??

#15 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 13:56

Jest stara Odra w MEchnicy to jest za zdzieszowicami mozesz tam dohechac albo przez Zdzieszowice promem albo od strony kozla na Opole jak jedziesz. Fajne miejsce lubie tam szczuple lowic

#16 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 13:57

Acha jeszcze Januszowicach sa Barki - tez bardzo fajnie tam i to juz jedziesz tak jakbys jechal na Jezioro Srebrne. pozdrwiam

#17 maju02

maju02

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 18:16

a te jezioro srebrne to jest jezioro czy własnie to starorzecze odry?? to chyba jest połączone z odrą? bo pamiętam jak tam kiesys byłem bo własnie chciałem tę odnoge znaleźć to sie droga kończyła i sie zaczynało jakies gospodarstwo agroturystyczne czy cos takiego bo tam statki stały.

#18 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 19:27

Powiem tak jezioro jest prywatne a stara Odra jest obok i to nie jest polaczone owszem jest to bardzo blisko ale polaczone nie jest. Tam sa barki, taki punkt gdzie stacjonuja lowisko powiem calkiem niezle, sam musze sie tam wybrac na leszcza:)

#19 zbeer

zbeer

Wędkarz

• Members
  • 59 postów

Napisano 31 sierpień 2007 - 19:55

wybiram sie do kiędzieżyna na Odre czego moge się spodziewac jade na nocke chodzi mi o połów ryb białych lub też suma czy też sandacza jest w tym okresie tam jakas szansa??

#20 Carlos1982

Carlos1982

Weteran

• Members
  • 161 postów

Napisano 01 wrzesień 2007 - 08:30

Biała ryba teraz spokojnie bierze na Odrze i to dosc ladnie. Sandzacz i sum - to juz musisz wiedziec gdzie. jest tego duzo ale trzeba wiedziec gdzie - opisywalem wczesniej miejsce takze zapraszam do lektory. Pozdrawiam i udanego polowu zycze - zdaj relacje pozniej.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych