Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karta Wędkarska

715 odpowiedzi w tym temacie

#81 Lukass

Lukass

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 23 maj 2009 - 09:35

mam wykupioną kartę na prywatne łowisko, piękna wielka żwirownia, woda czyściutka, ryb bardzo dużo i wiele gatunków. w tamtym roku kolega złowił tam tołpygę 24kg, widziałem jak jeden wędkarz wyciągnął suma ok 30kg. W takie miejsce przyjemnie jest jechać i praktycznie tylko tam łowię i nie żałuję wydać pieniędzy na kartę, bo warto, przynajmniej da się coś złowić konkretnego. Za kartę zapłaciłem 200zł i łowie tam całkiem legalnie. Jak dla mnie to PZW może się schować przy tym zbiorniku. Ławeczki są zrobione, kosze, pełen profesjonalizm. Dla mnie PZW to ochlapusy, którzy przepijają Wasze pieniądze za karty i nic nie robią. Takie mam porównanie patrząc na śmierdzącą szambem rzekę i prywatną żwirownię.

#82 Hiroszi

Hiroszi

Weteran

• Members
  • 762 postów

Napisano 23 maj 2009 - 09:46

PZW nie zajmuje się jednym zbiornikiem lub rzeką. A właściciel żwirowni zajmuje się tylko 1 zbiornikiem.

#83 Lukass

Lukass

Weteran

• Members
  • 172 postów

Napisano 23 maj 2009 - 10:12

CYTAT(Hiroszi @ sob, 23 maj 2009 - 12:46) Wyświetl post
PZW nie zajmuje się jednym zbiornikiem lub rzeką. A właściciel żwirowni zajmuje się tylko 1 zbiornikiem.

no więc mając do wyboru kupić kartę na rzekę w opłakanym stanie, albo czystą zadbaną żwirownię, to wolę żwirownię.

#84 wampir

wampir

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 23 maj 2009 - 20:48

Jestem tutaj nowy i mam pytanie.

Mieszkam w Gdańsku i należe do PZW w Elblągu. Chciałbym także łowić w Gdańsku. Czy muszę opłacać dodatkowe składki za wędkowanie czy wystarczą te opłacone w Elblągu?

#85 darooKatowice

darooKatowice

Weteran

• Members
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Hoduje kanarki, od niedawna zainteresowałem się wędkarstwem.

Napisano 23 maj 2009 - 21:11

Z tego co się orientuje to to powinno to pisać w wykazie łowisk który dostajesz z kartą jak poopłacasz wszystko, tam jest wypisane łowiska okręgu na których możesz łowić a także łowiska z okręgów z którymi twój okręg ma podpisane porozumienie.

#86 anwet

anwet

Wędkarz

• Members
  • 13 postów
  • Zainteresowania:rajdy samochodowe, golf, zwierzęta-choć czasami chciało by się powiedzieć "dość" ;)

Napisano 11 czerwiec 2009 - 14:15

Witajcie!

Wiem, że ten temat był już "wałkowany", ale przyznam szczerze - aktualnie mam sesję egzaminacyjną i trochę przeglądałam forum, niestety nie znalazłam - być może przez pośpiech- odpowiedzi na moje pytania..

Przede wszystkim gdzieś wyczytałam, że kartę wędkarską trzeba mieć tylko( albo i aż) na akweny objęte "opieką" pzw, a na inne nie potrzeba - i tu moje pytanie - w takim razie co na te pozostałe potrzeba?

Kolejne pytanie - być może ktoś się orientuje ile się czeka na kartę? A może ktoś z użytkowników forum jest z Łodzi lub Konstantynowa Łódzkiego mógłby podzielić się wrażeniami- czy egzaminatorzy są " w porządku", czy raczej się czepiają..
Po raz pierwszy w życiu kilka dni temu trzymałam wędkę i było naprawdę super( mam 27 lat icon_razz.gif). Co prawda nic nie złapałam, ale bardzo mi się podobało. Mam działkę nad zalewem sulejowskim i chciałabym to wykorzystać do tej właśnie przyjemności..
Jeśli już uda mi się zdać egzamin na kartę, to wyczytałam, że zalew sulejowski wchodzi w okręg piotrkowa trybunalskiego. Tam mam wnieść opłatę, żeby móc wędkować.. i jak ją wniosę, to to już wszystko.. Czy tak?

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za naiwne- być może- pytania, ale po prostu nie mam zielonego pojęcia o wędkowaniu, a moi znajomi niestety wędkują "na dziko" i nie potrafią mi pomóc..

A.. i jeszcze jedna sprawa..
Wyczytałam, że trzeba zdawać na kartę tam, gdzie jest się zameldowanym..
Czy faktycznie tak trzeba? Bo zameldowana jestem w Łodzi, w Konstantynowie tymczasowo, a mieszkam ( studiuję) w Olsztynie :/ i szybciej i wygodniej by mi było zdawać w Olsztyne.. z tym, że wędkować będę tylko w zalewie sulejowskim, tylko w wakacje..
Pozdrawiam,
Ania

Użytkownik anwet edytował ten post 11 czerwiec 2009 - 14:36

#87 darooKatowice

darooKatowice

Weteran

• Members
  • 152 postów

Napisano 11 czerwiec 2009 - 14:59

Ja zdawałęm w Katowicach a zameldowany jestem gdzie indziej, zdałem od razu, niejest tak żle:))pojechałem tylko wyrobić karte tam gdzie jestem zameldowany, i wróciłem do presesa opłacic wszystko, na niegoczekałęm pare dni bo im się nieśpieszyło, a tak to bym karte wyrobił w dwa dni.albo nawet w jeden.A co do tej przyjemości no to jest wielka przyjemność:))co do opłat to nieoriętuje się boto różnie jest z tymi łowiskami, musiałabyś się zapytać w danym kole PZW.

#88 pawełania

pawełania

Wędkarz

• Members
  • 18 postów

Napisano 14 czerwiec 2009 - 10:37

CYTAT(Bury @ śro, 25 cze 2008 - 16:10) Wyświetl post
Wody Państwowe, jak sama nazwa wskazuje... to wody których właścicielem jest Państwo. Żadne PZW, ani żadna osoba prywatna itd. Na tych wodach można łowić "na" samą biąłą kartę.

koledzy mam pytanie jestem z krakowa i wyjerzdzam teraz na tydzień do Wrocławia czy na odrze mogę wędkować na zwykłą białą karte czy muszę wnieść jakieś opłaty bo przeczytałem że to woda państwowa Proszę o pomoc i z gury dziękuje

#89 kuba_londyn

kuba_londyn

Wędkarz

• Members
  • 20 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 14 czerwiec 2009 - 18:58

witam,

mam takie pytanie do kogos kto sie zna dobrze na prawie pzw!

ja mieszkam 4 lata w Anglii, i polsce nigdy niemialem karty wedkarskiej. i z tad moje pytanie: czy mozna w polsce wykupic np. licencje tygodniowa, lub miesieczna??
poniewarz jak jade na urlop to chcialbym se polowic..
prosze o odpowiedzi, z gory dziekuje

#90 karpik888

karpik888

Weteran

• Members
  • 289 postów

Napisano 14 czerwiec 2009 - 19:10

a jakie masz obywatelstwo>>??

#91 kuba_londyn

kuba_londyn

Wędkarz

• Members
  • 20 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo

Napisano 14 czerwiec 2009 - 19:13

CYTAT(karpik888 @ nie, 14 cze 2009 - 21:10) Wyświetl post
a jakie masz obywatelstwo>>??

no wlasnie mam polskie, ale mam dokumenty ktore potwierdzaja ze mieszkam w anglii... niewiem czy to cos zmienia

#92 eldo

eldo

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 17:44

jakiej wysokosci mandat grozi mi w przypadku gdy mam karte wedkarska ale nie oplacona na ten rok??

#93 -Słoik-

-Słoik-

Wędkarz

• Members
  • 69 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 21:16

http://www.gdansk.la...acja/wedkarstwo
czy zeby łowić na tym jeziorze potrzeba być członkiem pzw czy wystarczy posiadac karte + zezwolenie na to jezioro ?

#94 darooKatowice

darooKatowice

Weteran

• Members
  • 152 postów

Napisano 21 czerwiec 2009 - 22:36

Zadzwoń do nadleśnict5wa tam Ci powiedzą, ale raczej wystarczy tylko kupić u nich pozwolenie, moim zdaniem będzie to na takiej zasadzie jak łowisko MOKATE w SZczyrku że podobno nietrzeba karty tylko kupić pozwolenie unich.

#95 Grisza

Grisza

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 17:40

Mam pytanie do osób które zdawały na karte. Słyszałem, że odpowiada się ustnie, a pytanie są zamknięta, czy otwarte ?

#96 darooKatowice

darooKatowice

Weteran

• Members
  • 152 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 18:40

kurcze ale pytania, jak przychodzisz to facet zadaje ci pytania, niema losowań ani tego typu rzeczy jak na egznaminie. innym jakimś..

#97 Grisza

Grisza

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 18:43

Kurcze, ale odpowiedź. Pytanie brzmi, czy pan egzaminator mówi np. Kto kontroluje przestrzeganie ustawy o rybactwie śródlądowym i innych przepisów wydanych na jej podstawie?
A. Policja
B. PZW
C. Straż rybacka
O to mi chodzi (pytania zamknięte)

#98 darooKatowice

darooKatowice

Weteran

• Members
  • 152 postów

Napisano 27 czerwiec 2009 - 20:11

niema czegoś takiego.najważniejsze są wymiary ochronne i okresy ochronne ryb, tak mi gadali i tego się ucz,

#99 Grisza

Grisza

Wędkarz

• Members
  • 21 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 12:59

Mam do was jeszcze jedno pytanie. Ile wyniesie całkowita zapłata. Bo według moich obliczeń będzie to tak wyglądać:
Składka członkowska Ulgowa (50%): 29,00 zł
Wpisowe Podstawowe 25,00 zł
Okręgowa składka członkowska (roczna) uprawnia do wędkowania na wodach okręgów: Częstochowa – Katowice Ulgowa (50%): 47,50 zł
Opłata egzaminacyjna 20,00 zł
Składka ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków członków PZW 3,00 zł
Legitymacja członkowska 5,00 zł
Suma: 129, 5 zł
Rozumiem, że to są jakieś jaja. Jak ma zapłacić taką kwote, osoba, która ma 16 lat ? Oni chcą aby zachęcić czy zniechęcić ? Dla mnie to jest idiotyzm. Jeżeli oczywiście dobrze wyliczyłem.

#100 darooKatowice

darooKatowice

Weteran

• Members
  • 152 postów

Napisano 29 czerwiec 2009 - 13:04

wyliczyłeś raczej dobrze bo ja płaciłe ok.220zł. jeśli niechcesz to niepłać i niewędkuj, to nie jest tanie hooby, wiadomo że każdy wolałby płacić mniej, ale kto chce łapać to płaci.takie życie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych