Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karta Wędkarska

715 odpowiedzi w tym temacie

#701 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 21 lipiec 2015 - 07:24

"Wpisowe jest formą dyscyplinowania członków do terminowego wnoszenia opłat" - icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif a jak, trzeba zaganiać bydło by się nie rozbiegło....

"czy też się dziwisz że płacisz karę za nieterminowe opłaty np: za prąd" - nie, ale dziwię się, że w tym roku nie połowię sobie wcale bo ten złodziejski wynalazek wymyślił sobie, że mam za jeden dzień ! zapłacić 50zł ! A niby za co ? Za zarybianie karpiem który natychmiast jest odławiany, za tą tragedię jaką jest klęska żywiołowa do której doprowadziło pzw? To inny temat, ale dodam, że lepiej by było dla wszystkich wód gdyby pzw zostawiło je w świętym spokoju. A wydają naszą kasę w takich ilościach......

Nie wiem jak jest w innych okręgach, ale u mnie jest tragedia.

Użytkownik OLO edytował ten post 21 lipiec 2015 - 07:30

#702 AdamMarshall

AdamMarshall

Wędkarz

• Members
  • 12 postów
  • Zainteresowania:bushcraft, fotografia, wędkarstwo

Napisano 21 lipiec 2015 - 09:09

...ja lada chwila wydam na PZW 200 zł (wpisowe 25, składka 75 i okręgowa 100) i mam nadzieję, że nie będę dużo klął...

#703 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 12:04

CYTAT(OLO @ wto, 21 lip 2015 - 10:24) Wyświetl post
"Wpisowe jest formą dyscyplinowania członków do terminowego wnoszenia opłat" - icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif a jak, trzeba zaganiać bydło by się nie rozbiegło....

Nie wiem jak jest w innych okręgach, ale u mnie jest tragedia.

Do tej pory, pomimo Twego stosunku do rzeczywistości nawet Cię lubiłem, ale kiedy nazywasz mnie "bydłem"... icon_evil.gif

Wprawdzie tłumaczenie Ci czegokolwiek jest syzyfowym zajęciem, jednak gdybyś zechciał uruchomić skrywane głęboko szare komórki odpowiedzialne za racjonalne myślenie to postaram się choć trochę przybliżyć na co idzie ta "złodziejska" kasa.
- Opłata krajowa (członkowska) - jednakowa w całym kraju - dzielona jest w stosunku 10%, 50%, 39%, 1%. Gdzie 10% to Z.G. 50% okręg, 39% koło i 1% fundusz pomocy dla kół.
- Opłata okręgowa (mylnie nazywana na zarybienie) - różna w poszczególnych okręgach - w całości pozostaje w okręgu i niestety lwią część pochłaniają nie koszty zarybienia i ochrony wód a opłaty dzierżawne, czyli walka o łowiska dla CZŁONKÓW P.Z.W.
Dorzucę do tego stawanie co pewien czas do przetargów na poszczególne obwody rybackie, koszty porozumień z innymi okręgami, no bo członkowie tego właśnie się domagają.
Patrząc z perspektywy członka związku ponoszącego te wszystkie koszty nie mam ochoty udostępniać "moje" łowiska osobom postronnym za jakąś symboliczną złotówkę. Z Twojej perspektywy jest to złodziejstwo, a ja widzę w tym racjonalne podejście.

Zapewne znalazło by się parę rzeczy do poprawy w moim okręgu... Jednak to temat o karcie wędkarskiej lub o opłatach zatem dodam tylko, że trzydzieści parę lat temu wyginęła w Prośnie certa i świnka. Nie za sprawą P.Z.W. wyginęła...
Od paru lat świnka (choć niezbyt liczna) jest łowiona w miarę regularnie, a w tym roku jest namacalny dowód na tarło certy. To wszystko wiąże się z systematycznym zarybianiem Prosny tą rybą.

Użytkownik esox2b edytował ten post 21 lipiec 2015 - 14:12

#704 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 22 lipiec 2015 - 07:28

"ale kiedy nazywasz mnie "bydłem"" - to był dowcip, czarny ale zawsze

A moim zdaniem, z punktu widzenia zwykłego szarego wędkującego, który nie zna się na procentach i nie chce się znać bo mu nie jest to potrzebne, wygląda to tak, że dosłownie kilka lat temu rybki były zawsze pod kijem a teraz nie ma nic, totalnie nic. Zawody wygrywa koleś który złowił 4 małe rybki. Każdy znajomy powtarza to samo, cały dzień siedzenia i .... zero całkowite. Pamiętam wyjścia na rybki gdzie karta w aparacie się kończyła od zdjęć. Skoro więc tak wygląda sytuacja w wodzie to coś tu nie gra, ja nie wiem co, nie znam się na ekonomii, ale nie działa to u mnie w kole tak jak powinno. Być może u Ciebie w kole wszystko gra.

Użytkownik OLO edytował ten post 22 lipiec 2015 - 07:29

#705 korgan

korgan

Weteran

• Moderator
  • 860 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo morskie i śródlądowe

Napisano 23 lipiec 2015 - 14:18

Panowie, proszę pisać na temat.

#706 shady18

shady18

Początkujący

• Members
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport, Rodzina :)

Napisano 06 wrzesień 2015 - 18:54

Witam :))

Mam karte Wędkarską wyrobiłem ją sobie pare lat temu opłaciłem składki i te inne tam rzeczy. Miałem przerwe pare dobrych lat i chce znów powędkować na okręgu PZW Katowice :) Moje pytania do was:

Czy jeśli miałem przerwe to musze płacić jakieś dodatkowe koszta czy jak to wygląda?

Jest teraz wrześień to czy jeśli opłacam składke to jest ona ważna do września przyszłego roku??

Czy jeśli chce spinigować to musze opłacać dodatkowe składki ?

I jeszcze małe pyt. Czytałem te wszystkie składki które trzeba opłacić i nic z tego nierozumiem, co trzeba opłacić żeby łapać na wodach PZW. i ile :)

Pozdrawiam :)

#707 Destruction

Destruction

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 05 marzec 2016 - 11:04

Siema, 

wyrobiłem kartę w 2006r, później regularnie przez 4 lata opłacałem składki w kole i wędkowałem do 2010r, teraz po 6 latach chcę wrócić nad wodę czy karta wędkarska jako dokument wymaga jakiejś aktualizacji czy wystarczy abym ponownie wpisał się do wybranego koła i opłacił składkę i wpisowe?

#708 Janro

Janro

Wędkarz

• Members
  • 33 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 11:29

Siema, 

wyrobiłem kartę w 2006r, później regularnie przez 4 lata opłacałem składki w kole i wędkowałem do 2010r, teraz po 6 latach chcę wrócić nad wodę czy karta wędkarska jako dokument wymaga jakiejś aktualizacji czy wystarczy abym ponownie wpisał się do wybranego koła i opłacił składkę i wpisowe?

Czesc

Uzyskales uprawnienia do wedkowania i ich nie utraciles np.przez klusownictwo,to twoja karta wedkarska jest aktualna.Oplac wszystkie skladki jakie obowiazuja w twoim okregu i mozesz wedkowac.

powodzenia

#709 Destruction

Destruction

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 20:45

Czesc

Uzyskales uprawnienia do wedkowania i ich nie utraciles np.przez klusownictwo,to twoja karta wedkarska jest aktualna.Oplac wszystkie skladki jakie obowiazuja w twoim okregu i mozesz wedkowac.

powodzenia

dzięki kolego

#710 zamark

zamark

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 13:11

w sumie mam podobnie. po dłuższej przerwie chciałem wrócić do tego zacnego zajęcia ale nie mam pewności jak to wygląda. rozumiem że kwestia opłacenia nie jest związana z żadnymi kumulacjami wynikłymi z długotrwałego nie opłacania niczego?

#711 wahlul

wahlul

Szajbus

• Members
  • 1569 postów

Napisano 06 kwiecień 2016 - 09:21

Pamiętam wyjścia na rybki gdzie karta w aparacie się kończyła od zdjęć.

Ja też pamiętam, ale wtedy to mi kończyła się klisza :mrgreen:

w sumie mam podobnie. po dłuższej przerwie chciałem wrócić do tego zacnego zajęcia ale nie mam pewności jak to wygląda. rozumiem że kwestia opłacenia nie jest związana z żadnymi kumulacjami wynikłymi z długotrwałego nie opłacania niczego?

Jeśli masz kartę, to opłacasz tylko składki za bieżący rok + wpisowe i wszystko gra.

Вода это колыбель разумной жизни.

#712 michal533

michal533

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 10 maj 2016 - 18:01

Witam potrzebuje pomocy ostatnio opłaciem okręg krakow i po kilku dniach legitymacja wraz z zezwoleniem przepadła. Juz mam nowa legitymację a co zrobić z rejestrem czy będę mógł w tym roku łowić i ewentualnie zabrać rybkę czy tylko łowić i wpuszczać. Proszę o wiadomość pozdrawiam

#713 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 12 maj 2016 - 13:45

Pomyłka, post do usunięcia.

Użytkownik OLO edytował ten post 12 maj 2016 - 13:46

#714 MarciNN

MarciNN

Wędkarz

• Members
  • 32 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 18:33

Ludziska! Szybkie pytanie do Was.

Mam kartę od kilku lat nieopłacaną.

Czy mogę wykupić samo zezwolenie 2-dniowe na połów ryb? 

Czy muszę najpierw wszystko opłacić (wpisowe, składki)?

Proszę o szybką odpowiedź, bo bym się jutro nad jeziorko wybrał.

#715 PrzemoL1916

PrzemoL1916

Wędkarz

• Members
  • 26 postów

Napisano 01 lipiec 2016 - 18:59

mozesz

#716 MarciNN

MarciNN

Wędkarz

• Members
  • 32 postów