Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karta Wędkarska

715 odpowiedzi w tym temacie

#681 Heksan

Heksan

Wędkarz

• Members
  • 40 postów

Napisano 21 lipiec 2014 - 16:27

Witam

Orientuje się ktoś może czy jest możliwość wykupienia zezwolenia na amatorski połów ryb na jeden miesiąc? Tak się złożyło, że w tym roku tylko w sierpniu będę miał czas żeby trochę połowić i zastanawiam się czy jest inna możliwość niż wykupywanie zezwolenia na cały rok.

#682 antoni

antoni

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 25 lipiec 2014 - 07:13

nie wydaje mi sie, nigdy si z czymś takim nie spotkałem, chyba że tylko w jednym wybranym miejscu jesli mają taki regulamin.
Najlepszy sklep wędkrski - duży wybór, okazje cenowe

#683 Czubaka

Czubaka

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 13 sierpień 2014 - 12:02

Na ile % pytań trzeba odpowiedzieć poprawnie, żeby zdać?

#684 h2el

h2el

Początkujący

• Members
  • 1 postów

Napisano 19 maj 2015 - 09:56

Witam wszystkich.

Jeśli powielam pytanie proszę nie krzyczeć ale jakoś nie mogłem znaleźć.

Mam taką sytuację:

Jakiś rok temu zdałem egzamin i opłaciłem składki w woj. dolnośląskim gdzie nie jestem zameldowany. Dostałem odpowiednie papierki na podstawie których mogłem spokojnie łowić przez chyba 3 miesiące nie posiadając karty.
Niestety później wyjechałem a sprawa została. Teraz chciałbym to odświeżyć.
Wiem, że kartę wyrabia się w odpowiednim starostwie lecz nigdzie nie mogę wyczytać czy to musi być starostwo gdzie jestem zameldowany (woj. lubelskie) czy mogę złożyć wniosek gdziekolwiek? Czy musi to być tam gdzie miałem egzamin?
Czy to, że egzamin zdałem ponad rok temu nie jest problemem żeby teraz ubiegać się o kartę?

Jeśli ktoś się na tym zna bardzo proszę o wypisanie po kolei czynności jakie powinienem uczynić by stać się szczęśliwym posiadaczem karty wędkarskiej icon_wink.gif

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.
Pozdrawiam

#685 jacol1

jacol1

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 01:31

Mój kolega mieszka na stałe na innym kontynencie i posiada podwójne obywatelstwo. Obiecałem mu wyprawy na rybki.
Niestety nie bardzo orientuję się jak on ma zapłacić za kartę. Ile to kosztuje i na jaki okres można to wykupić.

Użytkownik jacol1 edytował ten post 06 lipiec 2015 - 01:33

#686 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 06 lipiec 2015 - 06:38

Spróbujcie poszukać wody nie należącej do PZW, bo ta banda złodziei (hihi icon_smile.gif) potrafi liczyć sobie nawet 50zł za dniówkę. Pamiętaj, że kolega musi posiadać kartę wędkarską (nie myl z legitymacją PZW), kartę wyrabia się raz na całe życie (koszt chyba nadal 30zł). Taniej Wam będzie nawet nad prywatny staw hodowlany pojechać i zapłacić za wjazd niż łowić na wodach PZW, no i na stawie prywatnym kolega nie potrzebuje karty wędkarskiej.

Użytkownik OLO edytował ten post 06 lipiec 2015 - 06:40

#687 jacol1

jacol1

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 10:19

Rozumiem, ale łowienie w stawie to jak w akwarium. Po prostu pójdę z nim do restauracji na pstrąga icon_eek.gif . W sumie to i tak wyrzucamy z powrotem do wody.
Jaką on ma szanse na zdobycie karty w ciągu tygodnia. Swoja drogą zdawanie egzaminu to absurd komunistyczny.
Niczemu on nie służy. Wystarczy dać wędkarzowi tabele z wymiarami i małymi zasadami. Typowe opłaty jak za komuny... Na przykład opłaty za hotele dla zachodnich gości były horendalnie większe niż dla Polaków. Koniec mądrzenia się.

#688 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów
  • Zainteresowania:Muzyka ( Workstation Tyros 2 ), fotografika, strategiczne gry komputerowe, rozpoznawanie grzybów, magic the gathering, gry planszowe, sport wszelaki

Napisano 06 lipiec 2015 - 12:15

Nie do końca. Gdyby tylko rozdawać tabele terminów ochronnych większość osób nawet na nie nie spojrzy. Egzamin powoduje, że każdy musi zasady przeczytać i się z nimi zapoznać.

Spokojnie kolega wyrobi sobie kartę wędkarską w ciągu tygodnia, a nawet 3 dni (odbiór w starostwie, potrzebne zdjęcie i 3zł na znaczek skarbowy). Tylko czy jest sens, nadal zostaje kwestia tych 50zł dla PZW za każdy dzień łowienia na zarządzanych przez nich wodach :/

Użytkownik OLO edytował ten post 06 lipiec 2015 - 12:27

#689 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 12:58

....tak, ale gdy istnieje egzamin nikt nie może próbować argumentować w stylu "a ja nie wiedziałem".

Większość kół olewa egzamin i nie będziesz musiał niczego zdawać, ale ja nie widzę problemu bo przepisów jest tak mało i są tak proste, że sam egzamin to pikuś.

#690 jacol1

jacol1

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 13:15

Spróbuj powiedzieć np: w sądzie ze niewiedziałeś że saturator który posiadasz musi mieć jednorazowe kubki icon_smile.gif
Kolega mój czy ja musze zdawać icon_smile.gif
A czy po zdaniu egzaminu szczęśliwiec dostanie mapę wód PZW?

#691 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 06 lipiec 2015 - 14:05

O naiwności!!!
Przecież koła traktują egzaminy wyłącznie jako dodatkowe źródło przychodu. Jeśli później delikwent złamie prawo, bo się z nim nie zapoznał, niestety, jego wina. Jest traktowany nawet gorzej, niż kłusownik, bo istnieje domniemanie, że jeśli jest po egzaminie, ma kartę, to świadomie i celowo łamie prawo. A kłusownik - no cóż, nie znał prawa, nie wiedział...
Wystarczy porównać kary stosowane wobec posiadaczy karty z karami dla kłusola.

Ps
Ryba zawsze psuje się od głowy - jaki sejm i rząd takie prawo.

Użytkownik Sith edytował ten post 06 lipiec 2015 - 14:07

#692 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 06 lipiec 2015 - 18:19

"zdaniu egzaminu szczęśliwiec dostanie mapę wód PZW" - poczytaj wątek, egzamin na kartę wędkarską nie ma nic wspólnego z pzw.

#693 jacol1

jacol1

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 07 lipiec 2015 - 01:02

Pewnie źle napisałem. Miałem na myśli mapę akwenów na których można łowić z kartą PZW.

#694 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 08 lipiec 2015 - 07:43

Nie istnieje coś takiego jak "karta pzw". Tak jak pisałem, poczytaj wątek. Mylisz kartę wędkarską z legitymacją pzw.

Tak, w legitymacji pzw jest wykaz wód którymi opiekuje się koło.

Użytkownik OLO edytował ten post 08 lipiec 2015 - 07:44

#695 jacol1

jacol1

Wędkarz

• Members
  • 42 postów

Napisano 08 lipiec 2015 - 10:23

Mówiąc szczerze to łowienie ryb jest prostrze icon_smile.gif

#696 Sith

Sith

Weteran

• Members
  • 354 postów
  • Zainteresowania:sex, spinning, żeglarstwo

Napisano 08 lipiec 2015 - 10:56

@jacol1, analizując treść Twoich postów, coś mi się wydaje, że "pultasz" się o tę samą sprawę na dwóch forach, to jeszcze rozumiem, bo nie zawsze dostaje się konkretne odpowiedzi, ale mam nieodparte wrażenie, że za chwilę na tym Forum, podobnie jak na tamtym, zaczniesz wypisywać androny i obrażać kolegów...
Jeśli się mylę, to przepraszam.

Użytkownik Sith edytował ten post 08 lipiec 2015 - 11:00

#697 chudyed

chudyed

Weteran

• Members
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Karpiowanie

Napisano 18 lipiec 2015 - 22:08

Witam. Mam pytanie , do roku 2015 kartę opłacałem zawsze do końca stycznia , natomiast w tym roku troszkę czas nie pozwolił i wcześniej nie mogłem i moje pytanie brzmi czy jesli opłacę kartę w lipcu będe musiał zapłacić jakąs dodatkową opłatę lub coś za zbyt późne opłacenie?? Dodam że mam skończone 17 lat i ile będzie wynosiło opłacenie >>

#698 OLO

OLO

Szajbus

• Members
  • 1410 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 08:11

Musisz spytać w kole, w każdym jest inaczej. Ale pzw to złodziejski wynalazek, moim zdaniem każą Ci płacić od nowa "wpisowe".

#699 chudyed

chudyed

Weteran

• Members
  • 257 postów
  • Zainteresowania:Karpiowanie

Napisano 20 lipiec 2015 - 15:20

też właśnie mi się wydaje że to wpisowe będe musiał wybulić....

#700 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 20 lipiec 2015 - 17:18

CYTAT(chudyed @ pon, 20 lip 2015 - 18:20) Wyświetl post
też właśnie mi się wydaje że to wpisowe będe musiał wybulić....

Trochę Ci się dziwię, że zastanawiasz się nad czymś co jasno jest zapisane w statucie... Kwotę znajdziesz na stronie P.Z.W., jak i to do jakiej grupy się łapiesz. Wszystkie informacje na ten temat bez trudu znajdziesz na wspomnianej stronie.
Wpisowe jest formą dyscyplinowania członków do terminowego wnoszenia opłat i nie ma w tym nic ze złodziejstwa... Ktoś kto planuje wydatki na dany rok musi wiedzieć jaką kwotą dysponuje.

P.S. Olo czy też się dziwisz że płacisz karę za nieterminowe opłaty np: za prąd czynsz, czy jakiekolwiek inne podatki?

Użytkownik esox2b edytował ten post 20 lipiec 2015 - 20:16

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych