Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karta Wędkarska

715 odpowiedzi w tym temacie

#661 MichałK

MichałK

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 14:49

Dzień dobry wszystkim użytkownikom forum.

Jak pewnie widać jestem tu "świeży", dlatego wszystkich doświadczonych wędkarzy proszę o wyrozumienie i troszkę cierpliwości dla nooba w świecie wędkarstwa. Jako że starszyzna wychowywała mnie tak aby raczej działać na legalu i że chytry dwa razy traci zdecydowałem się wyrobić kartę wędkarską. Z forum wyczytałem że po pierwsze muszę udać się do kółka wędkarskiego (?) na moim terenie i zdać egzamin (ustny może pisemny lub "pan Zdzisio", który podbije świstek od tak-polskie realia), po czym z "papierkiem" udać się do starostwa do odpowiedniego znudzonego urzędnika, który łaskawie wyrobi mi kartę (zdjęcie+opłata). Co dalej? Muszę wrócić do tego "kółka" wyrobić legitymację(opłata + kolejne zdjęcie) i wnieść opłatę na rok? Jak to jest z tym rokiem, jak on jest liczony, czy opłacam rok kalendarzowy (od stycznia do stycznia), czy jeśli poszedłbym teraz (przyjmując że już mam kartę) i chciał opłacić to mam to od września do września?

Za dobre chęci bardzo dziękuję, pozdrawiam wszystkich.

Połamania kija icon_wink.gif

Michał icon_smile.gif

#662 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 14 wrzesień 2013 - 17:11

Liczy się rok kalendarzowy.
Pomyśl sobie jaki byłby bałagan i utrudnienie kiedy każdy by sobie płacił kiedy chciał.

#663 esox2b

esox2b

Szajbus

• Members
  • 1529 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 11:23

No i pierwszy stycznia to "magiczna" data dla zmiany stawki... icon_evil.gif
Reszta to dość dobrze kombinujesz. icon_wink.gif

#664 Pipi33

Pipi33

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 01:11

Czy da się w jakiś sposb odzyskać zgubioną katrę wędkarską? Mój znajomy "gdzieś swoją zapodział" kilka lat temu. icon_sad.gif No i teraz co, musi wyrobić nowa? Czy można ją jakoś odzyskać bez zdawania egzaminu? A jeśli tak, to czy trzeba "coś zaległego" opłacać?

#665 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 11 listopad 2013 - 02:22

Sposób jest taki , że musisz ją znaleźć icon_wink.gif a jak nie dasz rady to niestety idziesz do koła mówisz jaka jest sytuacja i wszystkie papiery od nowa , opłacasz cały proces wyrabiania i składki na ten rok jak chcesz jeszcze połapać w tym sezonie icon_razz.gif
C&R

#666 Darczez

Darczez

Szajbus

• Members
  • 1289 postów

Napisano 11 listopad 2013 - 12:15

CYTAT(DynkaKokos @ pon, 11 lis 2013 - 03:22) Wyświetl post
Sposób jest taki , że musisz ją znaleźć icon_wink.gif a jak nie dasz rady to niestety idziesz do koła mówisz jaka jest sytuacja i wszystkie papiery od nowa , opłacasz cały proces wyrabiania i składki na ten rok jak chcesz jeszcze połapać w tym sezonie icon_razz.gif

Nie wprowadzaj ludzi w błąd !

pierwsza sprawa to karta wędkarska wyrabiana jest w urzędzie miasta lub gminy - procedura standardowa jak dla każdego zgubionego lub zniszczonego dokumentu - jakiś wniosek, opłata, zdjęcie i trochę czasu.

Jeżeli zginęła legitymacja członkowska PZW to duplikat wydadzą w kole i tu znowu - zdjęcie opłata za nową legitymację i może za nowe znaczki.
Fakt, że opłata na dany rok została wniesiona powinno być w ewidencji koła - w kartotece danego członka, więc nie powinni żądać nowej składki. Tylko opłaty za nowe dokumenty.

karta wędkarska i legitymacja członkowska to dwa oddzielne dokumenty wydawane przez inne organy.

POZDRO

Ten post jest moją subiektywną w tej chwili opinią mimo chęci zachowania obiektywizmu. Nie może on służyć przeciwko mnie w następnych po tym terminie, gdyż zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.

#667 DynkaKokos

DynkaKokos

Weteran

• Members
  • 803 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo ,poszukiwanie skarbów,boks.

Napisano 14 listopad 2013 - 22:07

Kolego , mu zaginęła karta wędkarska i legitymacja czlonkowska!!

Z tematu usunięty off, proszę o merytoryczną dyskusję i kulturalne wypowiedzi icon_wink.gif /UM
C&R

#668 zybimz

zybimz

Początkujący

• Members
  • 3 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 18:58

Witam

Mam pytanie . mam opłacona składkę podstawowa roczna pełna w WOJEWÓDZTWO: podkarpackie
MIEJSCOWOŚĆ: Stalowa Wola . Chciałbym łowić tez w okręgu Krakowskim i tu moje pytanie czy muszę znowu wykupić pełna za 210zl czy wystarczy ze wykupie uzupełniająca za 120zl ?

Dzięki za odpowiedz :]

Witam

Mam pytanie . mam opłacona składkę podstawowa roczna pełna w WOJEWÓDZTWO: podkarpackie
MIEJSCOWOŚĆ: Stalowa Wola . Chciałbym łowić tez w okręgu Krakowskim i tu moje pytanie czy muszę znowu wykupić pełna za 210zl czy wystarczy ze wykupie uzupełniająca za 120zl ?

Dzięki za odpowiedz :]

#669 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 23:16

@zybimz
Przede wszystkim powinieneś napisać w jakim okręgu masz wykupione składki ponieważ województwo i miejsce gdzie mieszkasz nie wszystko mówi, można się tylko domyślać. A tak poza tym to dlaczego mamy sprawdzać to za ciebie google nie boli.

#670 Adam Ka

Adam Ka

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 23:48

Witam mam do was takie pytanie a mianowicie w tym roku kończe 19 lat ale chodzę jeszcze do szkoły (do czerwca) i tu moje pytanie czy będę miał jeszcze jakąś ulgę czy opłacając kartę będe musiał zapłacić 100% sumy ?

#671 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 00:04

Będziesz miał ulgę.

#672 Tomek33

Tomek33

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 14:57

Witam.Mam pytanie ostatnio zrobiłem karte w Szczucinie ichce opłacic w Tatnowie.Niech mi ktos powie gdzie moge ją opłacic w Tarnowie

I niech mi jeszcze ktos powie do jakiego koła sie zapisac i jakie łowiska ma dane koło.Jestem zielony w tym i dlatego pytam

#673 Uklejowy_magik

Uklejowy_magik

Bulterier Spławika

• Moderator
  • 1238 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 20:07

Po pierwsze nie pisz już nigdy więcej posta pod postem, bo do tego służy opcja "edytuj" icon_wink.gif
Koła znajdziesz tutaj http://www.pzw.org.pl/home/znajdz, a na miejscu i z wykupioną kartą otrzymasz info o wodach. Na stronie okręgu tez powinny być jakieś interesujące aktualności.

#674 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 12 maj 2014 - 08:00

W tym roku nie opłacałem składek. Gdybym jednak chciał w innym kole niż moje obecne wykupić zezwolenie jednodniowe to nie bedzie z tym problemu prawda ?

#675 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 12 maj 2014 - 11:46

Tylko jak nie zapłaciłeś członkowskiej to musisz zapłacić jak dla niezrzeszonych więc wszystko jedno gdzie.

Użytkownik Zbynek edytował ten post 12 maj 2014 - 11:47

#676 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 12 maj 2014 - 20:26

CYTAT(Zbynek @ pon, 12 maj 2014 - 12:46) Wyświetl post
Tylko jak nie zapłaciłeś członkowskiej to musisz zapłacić jak dla niezrzeszonych więc wszystko jedno gdzie.

No tak racja.
A wykupując w innym kole zezwolenie na cały sezon automatycznie muszę się zapisać w tym kole tak?

#677 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 12 maj 2014 - 22:54

Ja w ciągu kilku lat zmieniłem kilka kół i nigdzie się nie przepisywałem, po prostu szedłem tam gdzie mi pasowało i płaciłem na tym koniec. Nawet raz był to inny okręg.

#678 Tevez

Tevez

Weteran

• Members
  • 225 postów

Napisano 13 maj 2014 - 18:20

Skoro tak można to tym lepiej. Dzięki

#679 kapirub

kapirub

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 18:56

Witam
Wczoraj byłem w sklepie wędkarskim opłacic wszystkie składki, przy okazji zapytałem się o karte pan powiedział ze mogę wyrobić tylko przyniose zdjęcie i wystarczy ze mam rocznikowi 14 dodam ze mam 13 lat. Do sklepu poszedłem dzisiaj lecz obsługiwał inny pan i powiedział ze nie moge wyrobić bo musze miec 14 lat. Moje pytanie to który miał racje i czy iść w poniedziałek to tego co mówił ze wystarczy rocznikowo ?

#680 Piotr PGr

Piotr PGr

Szajbus

• Members
  • 1175 postów

Napisano 12 czerwiec 2014 - 19:47

To w końcu masz rocznikowo 13, czy 14? Podaj miesiąc i rok urodzenia.
Kartę tak wyrabia się w Starostwie Powiatowym w Wydziale Ochrony Środowiska. Inny pan ze sklepu wiele nie zmieni, jeśli masz 13, to pani w starostwie tak Ci nie wyrobi...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych