Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karta Wędkarska

715 odpowiedzi w tym temacie

#21 Piotr_81

Piotr_81

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 22 sierpień 2008 - 21:01

Może powiem Ci to co uzyskałem od prezesa u mnie z PZW.
5) 3 zdjęcia
9) jeśli opłacasz regularnie to tylko na zagospodarowanie, jeśli się spóźnisz to jeszcze płacisz wpisowe ponownie
Na resztę pytań także chętnie wyczytam odpowiedzi...

#22 skrzypek58

skrzypek58

Weteran

• Members
  • 121 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 18:53

witam mam pytanie
jakie sa pytania na tym egzaminie ?:]

#23 Arturo93

Arturo93

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 19:08

CYTAT(skrzypek58 @ pią, 26 gru 2008 - 19:53) Wyświetl post
witam mam pytanie
jakie sa pytania na tym egzaminie ?:]

Pytają z okresów i wymiarów ochronnych ryb,no i z ogólnej wiedzy Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.
PoZdRo icon_wink.gif

#24 skrzypek58

skrzypek58

Weteran

• Members
  • 121 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 20:14

okresow ? jakich okresow ? :]
ten egzamin sie pisze czy odp słownie ? :]

#25 adijos1

adijos1

Weteran

• Members
  • 535 postów

Napisano 26 grudzień 2008 - 22:13

Odpowiada się słownie. A co do poprzednich wypowiedzi co wy tam wypisujecie o okresach ważności kart. Nie wiem jak u was ale u mnie karta jest ważna cały rok kalendarzowy czyli 01.01.-31.12.
Dragon Destiny Spinn 255 cw 10-42 + Team Dragon 930iz
Cortez Light Spinn 270 cw 8-20 + Shimano Exage 2500 FB

#26 Arturo93

Arturo93

Wędkarz

• Members
  • 67 postów

Napisano 27 grudzień 2008 - 21:23

CYTAT(skrzypek58 @ pią, 26 gru 2008 - 21:14) Wyświetl post
okresow ? jakich okresow ? :]
ten egzamin sie pisze czy odp słownie ? :]

większość ryb posiada okresy ochronne, podczas których danego gatunku ryb nie wolno łowić!!:) wszystkie okresy i wymiary ochronne są opisane w regulaminie amatorskiego połowu ryb (RAPR). A co do zdawania egzaminu, to zalezy od koła...w moim akurat zdaje się ustnie.

#27 skrzypek58

skrzypek58

Weteran

• Members
  • 121 postów

Napisano 28 grudzień 2008 - 11:52

aa to juz wiem :]
a trudny jest ten egzamin ?
zdarzyło sie ze ktos nie zdał ?
a wogole ile to wszystko kosztuje ? karta wedkarska uprawnienia itp

#28 Bananinho

Bananinho

Wędkarz

• Members
  • 20 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 15:30

Witam. Ostatnio zwróciłem sie do mojego koła PZW z zapytaniem ile kosztuje wyrobienie karty wędkarskiej wraz ze wszystkimi potrzebnymi składkami . Ktos z kola stwierdzil że 135 zl. Ja mam rocznikowo 18 lat i jeszcze sie ucze. Słyszałem że za samo wyrobienie karty w starostwie strace około 10 zł. Reszta skladek o ktorych wiem to 29 zl jako skladka członkowska 25 za wpisowe. Czy może ktoś mi powiedzieć za jakie składki musze zaplacić i skąd wziela sie kwota 135 zl

#29 juhas77

juhas77

Wędkarz

• Members
  • 12 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 20:10

Witam.
Posiadam kartę wędkarską wydaną przez koło wędkarskie. Teraz po 8 latach przerwy chcę opłacić kartę ponownie tylko zmieniłem miejsce zamieszkania ale w tym samym powiecie. Czy mogę dalej łapać na tej starej karcie czy musze ją wymienić. Jak tak to gdzie? W kole wędkarskim w którym byłem czy w starostwie?
Dzięki za wszelką pomc.
Pozdrawiam.

#30 adijos1

adijos1

Weteran

• Members
  • 535 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 20:37

CYTAT(juhas77 @ wto, 06 sty 2009 - 23:10) Wyświetl post
Witam.
Posiadam kartę wędkarską wydaną przez koło wędkarskie. Teraz po 8 latach przerwy chcę opłacić kartę ponownie tylko zmieniłem miejsce zamieszkania ale w tym samym powiecie. Czy mogę dalej łapać na tej starej karcie czy musze ją wymienić. Jak tak to gdzie? W kole wędkarskim w którym byłem czy w starostwie?
Dzięki za wszelką pomc.
Pozdrawiam.

Jeżeli w tym samym powiecie to po co wogóle chcesz z nimi dyskutować o zmianie miejsca zamieszkania. Prawdopodobnie narobią ci dużo problemów. Idź, opłać na ten stary adres i łów. Kto to będzie sprawdzał. Ja zmieniałem adres dwa razy a mam wpisany wciąż ten sam. Ważne że masz opłacone. No i oczywiście będziesz musiał zapłacić ponownie wpisowe.

#31 adijos1

adijos1

Weteran

• Members
  • 535 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 20:40

CYTAT(Bananinho @ nie, 04 sty 2009 - 18:30) Wyświetl post
Witam. Ostatnio zwróciłem sie do mojego koła PZW z zapytaniem ile kosztuje wyrobienie karty wędkarskiej wraz ze wszystkimi potrzebnymi składkami . Ktos z kola stwierdzil że 135 zl. Ja mam rocznikowo 18 lat i jeszcze sie ucze. Słyszałem że za samo wyrobienie karty w starostwie strace około 10 zł. Reszta skladek o ktorych wiem to 29 zl jako skladka członkowska 25 za wpisowe. Czy może ktoś mi powiedzieć za jakie składki musze zaplacić i skąd wziela sie kwota 135 zl

Musisz doliczyć jeszcze zezwolenie na dane łowisko. Prawdopodobnie dlatego tyle będzie kosztowało.

#32 karuzo

karuzo

Początkujący

• Members
  • 5 postów

Napisano 08 styczeń 2009 - 01:19

Mam kartę wędkarską wyrobioną kilkanaście lat temu..jeszcze w podstawówce. Nigdy nie opłacałem skladek PZW dlatego że łowiłem na zbiornikach nie należących do PZW.
Teraz już studiuję, mieszkam w warszawie i chciałbym zacząc legalnie łowić tu w okręgu mazowieckim. Zameldowany jestem ciągle w domu czyli na pomorzu (to jest okręg chyba Koszalin). Czy mogę z tą kartą wędkarską pójść do PZW tu w warszawie i wyrobić sobie karte członkowską? żebym mógł łowić tu. nie interesuje mnie okręg w którym jestem zameldowany.
Jestem studentem więc z tego co wczoraj zobaczyłem składka w 2009 roku na wody górskie (w tym nizinne) to 57zł. Czy to naprawde tak mało? Co jeszcze muszę doliczyć?

#33 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 08 styczeń 2009 - 20:04

1.Jeśli zmieniam koło, to rozumiem że muszę ponownie zapłacić także za wpisowe??

2.Niedługo kończę 15 lat czyli jeszcze się łapię na składkę ulgową. A jeśli powiedzmy za rok gdy już skończę 16 lat i pójdę opłacić to już mnie ulga nie obowiązuje? czy do 16 lat włącznie?

#34 stasiu93

stasiu93

Weteran

• Members
  • 305 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 08 styczeń 2009 - 20:17

Jeżeli przed urodzinami opłacisz to płacisz ulgową...Ja jestem w tej samej sytuacji i się dzisiaj dopytywałem o to.

#35 Rydlu7

Rydlu7

Weteran

• Members
  • 635 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 13:40

ok, wielkie dzięki stasiu icon_biggrin.gif czyli za rok będę musiał szybko opłacić składkę bo urodziny mam w połowie stycznia...

#36 davidsonek

davidsonek

Weteran

• Members
  • 136 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 15:41

jak 27 maja koncze 14 to moge sobie zrobic np karte (biala) w lutym a legitymacje z oplatami w maju nie???????
bo nie bylem sie jeszcze w kole pytac

#37 Patryk_:)

Patryk_:)

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 26 luty 2009 - 21:38

Mam pytanie czy jeśli zdam na kartę wędkarską a nie dokonam wpłaty na "PZW" to mogę łowić jedną wędka z moim wujkiem który ma wykupione składki ? "MAM 14 LAT!" proszę o szybką odpowiedz i pozdrawiam

Użytkownik Patryk_:) edytował ten post 26 luty 2009 - 21:39

#38 kaczor19936

kaczor19936

Wędkarz

• Members
  • 77 postów

Napisano 26 luty 2009 - 22:19

CYTAT(Patryk_:) @ czw, 26 lut 2009 - 22:38) Wyświetl post
Mam pytanie czy jeśli zdam na kartę wędkarską a nie dokonam wpłaty na "PZW" to mogę łowić jedną wędka z moim wujkiem który ma wykupione składki ? "MAM 14 LAT!" proszę o szybką odpowiedz i pozdrawiam

To wszystko zależy czy masz skączone te 14 lat jeśli nie to według przepisów możesz łowić na jedną wędkę w towarzystwie wuja ale jeśli nie masz będziesz musiał opłacić kartę ( koszt karty jest niewielki u mnie do 16 lat płaciłem składke tzw. uczestnika jest to koszt ok. 70 zł razem z wyrobieniem i znaczkami no chociaż teraz dokładnie nie wiem jak jest bo ja już mam 18 ale myślę że składki w tym roku może z jakieś 5 zł zdrożały ) Pozdro i zapraszam do wejścia w szeregi PZW icon_smile.gif

#39 Patryk_:)

Patryk_:)

Początkujący

• Members
  • 4 postów

Napisano 27 luty 2009 - 07:49

dzięki
mam 14 lat pytam się z ciekawości a czyli jak nie mniał bym 14 lat to mógł bym łowić jedną wędką wujek dwoma?

#40 P.Wędkarz

P.Wędkarz

Wędkarz

• Members
  • 92 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, sport i szkoła.

Napisano 02 marzec 2009 - 16:18

Witam.
Chciałem się zapytać was w sprawie egzaminu na kartę wędkarską.Przygotowuję się do tego egzaminu i prawdę powiedziawszy mam małego stracha :/ Dowiedziałem się, że muszę znać okresy ochronne ryb i wymiary ochronne ryb.Czy to wystarczy aby zdać na kartę czy coś muszę jeszcze się nauczyć?
Mam jeszcze jedno pytanie.Czy te egzaminy są trudne?

PZDR:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych