Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czytajcie Oglądajcie I Podziwiajcie Ten Wspaniały Widok

36 odpowiedzi w tym temacie

#21 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 19 lipiec 2007 - 10:11

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 09 listopad 2009 - 13:04

#22 bosiu

bosiu

Wędkarz

• Members
  • 37 postów

Napisano 30 lipiec 2007 - 02:04

Piękne rybki oraz fachowe fotki icon_smile.gif Grzegorzu podziel się z kolegami gdzie są te piękne stawy i gdzie można uiścić opłaty za wędkowanie na nich , ile wynoszą oraz jakie są tam jeszcze rybki ??
pozdro i połamania kija

Użytkownik bosiu edytował ten post 30 lipiec 2007 - 02:06

#23 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 01 sierpień 2007 - 14:56

CYTAT(bosiu @ pon, 30 lip 2007 - 03:04) Wyświetl post
Piękne rybki oraz fachowe fotki icon_smile.gif Grzegorzu podziel się z kolegami gdzie są te piękne stawy i gdzie można uiścić opłaty za wędkowanie na nich , ile wynoszą oraz jakie są tam jeszcze rybki ??
pozdro i połamania kija

od wrocka rowne 200km icon_smile.gif wiec nie malo ale dla wytrwalych i nie duzo:-)

sa kolo mojej miejscowosci rodzinnej Łęknica przy granicy -tam na jaki staw nie pojedziesz to jest duzzzooo duzej ryby bo nie ma karpiarzy itp i presja na te "male" rybki jest mala:-)

pozdr
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#24 CinCinek

CinCinek

Weteran

• Members
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Spławik, Spining

Napisano 01 sierpień 2007 - 16:34

Ja raz jak bylem nad kanałem odry widziałem setki kleni. Normalnie jak to zobaczylem to mnie zamurowalo. Praktycznie staly w miejscu i wygrzewaly sie na 33 stopniowym upale, w sloncu bylo ponad 40 stopni. Normalnie widok super. Bylo bardzo płytko.
Próbowałem je złapać na spining, nie miałem woblerow. Rzucałem na sredniej wielkosci obrotowke lecz zaden nie chcial wziasc. Dziwiłem sie ze nie ploszyla ich spadajaca do wody przyneta.

#25 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 05 sierpień 2007 - 19:26

dzisiaj po karmieniu na stawie pojechalem zobaczyc na staw gdzie prawie miesiac temu wiedzialem zerujace amury na stawie bylem ok 11 i co mnie spotkalo jak poszedlem w to samo miejsce amur zbieral liscie -fakt ze byl tylko jeden ale dalej zbieral na wodzie bylo juz zero lisci

karmie kulkami kuku na innym stawie do tego ryba nie wszystko zbiera wiec mam problem:-(

a tu amury liscie jedza!!!

mam tego dosc i dzis robie wedki a rano ok 6 jade na amura z powierzchni na liscie bede lapal oraz na salate

tylko bedzie ciezko wysiedziec bezruchu kilka godzin bo amury zeruja ok 3-6m od brzegu i jest mocna skarpa i do tego chaszcze i tylko jedno male oczko -ale jakos wytrzymam byle tylko w koncu cos ladnego zaciac

dzis caly dzien lowienia na tym stawie i jeden leszczyk ok 20cm:-( ale pierwszy raz kuku posypalem wiec moze za kilka dni

jak cos jutro przytne z powierzchni to napisze co i jak:-)

pozdr
RAPR

#26 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 05 sierpień 2007 - 20:34

CYTAT(GrzegorzF20 @ nie, 05 sie 2007 - 20:26) Wyświetl post
dzisiaj po karmieniu na stawie pojechalem zobaczyc na staw gdzie prawie miesiac temu wiedzialem zerujace amury na stawie bylem ok 11 i co mnie spotkalo jak poszedlem w to samo miejsce amur zbieral liscie -fakt ze byl tylko jeden ale dalej zbieral na wodzie bylo juz zero lisci

karmie kulkami kuku na innym stawie do tego ryba nie wszystko zbiera wiec mam problem:-(

a tu amury liscie jedza!!!

mam tego dosc i dzis robie wedki a rano ok 6 jade na amura z powierzchni na liscie bede lapal oraz na salate

tylko bedzie ciezko wysiedziec bezruchu kilka godzin bo amury zeruja ok 3-6m od brzegu i jest mocna skarpa i do tego chaszcze i tylko jedno male oczko -ale jakos wytrzymam byle tylko w koncu cos ladnego zaciac

dzis caly dzien lowienia na tym stawie i jeden leszczyk ok 20cm:-( ale pierwszy raz kuku posypalem wiec moze za kilka dni

jak cos jutro przytne z powierzchni to napisze co i jak:-)

pozdr

kurcze skoro sa takie trudne warunki na lowisku, to jeszcze pamietaj o obmysleniu planu JAK BY GO TU PODEBRAC hehe, bo zaciac i holowac, moze sie da, ale z podebraniem mozesz miec problem skoro jest trudne lowisko..chyba ze zyleczka 0,50 i drzesz w gore:) zart:)az nie moge sie doczekac jutrzejszego powrotu z ryb..oczywiscie twojego:) napisz co i jak, moze tez sprobuje na amura se przyczaic..

pozdrawiam!

Pomóż głodującym i wejdź!!
http://www.splawik.c...wtopic=8154&hl=
..............................
Moja Galeria

#27 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 05 sierpień 2007 - 21:24

CYTAT(-eRZet- @ nie, 05 sie 2007 - 21:34) Wyświetl post
kurcze skoro sa takie trudne warunki na lowisku, to jeszcze pamietaj o obmysleniu planu JAK BY GO TU PODEBRAC hehe, bo zaciac i holowac, moze sie da, ale z podebraniem mozesz miec problem skoro jest trudne lowisko..chyba ze zyleczka 0,50 i drzesz w gore:) zart:)az nie moge sie doczekac jutrzejszego powrotu z ryb..oczywiscie twojego:) napisz co i jak, moze tez sprobuje na amura se przyczaic..

pozdrawiam!

jest jedno male miejsce ale jak zauwazylem miesiac temu amury ok 3-5m od tego miejsca nawracaly:-(

a dzis jeden akurat byl na tym miejscu i sobie listka wciagal:-)

wiec z podebraniem ryby nie bedzie problemu ale tym to ja sie bede martwil na koniec najpierw trzeba zachecic do brania

a nie mam ani kuli wodnej ani innego pomyslu, licze na szczescie i na fale w odpowiednia strone bo jesli sie to nie sprawdzi nie poradze sobie z tego stanowiska

chce dwie wedki machnac jedna na listki a druga na salate ale jedna chce zrobic tylko z hakiem a druga rzucic tam gdzie zeruja ale dac splawik ale zrobiony z trzciny z pedu (ale nie zielonego:-)) bo zwylky splawik pewno szybko by je odstraszyl a z trzcina zawsze bedzie latwiej rzuci kilka metrow dalej

oj erzet ciezki mnie jutro dzien czeka od 6rano do 11 bez ruchu -juz ciuchy odpowiednie przygotowane tzn kolor ciemna/zgnila zielen itp

wedki krotkie przygotowane i moze moich listkow nie beda omijac szerokim lukiem:-)

tylko myle co z hakiem zrobic bo jak przebije ok 2listki to bedzie widoczny mimo ze mam czarne tb nr 4

musze jakos tak zarzucic aby grot byl pod woda a trzonek caly nad lisciem:-) moze sie uda wtedy bedzie mniej widoczny

oj czeka mnie kabonowanie ze hoho

RAPR

#28 Andi14

Andi14

Wędkarz

• Members
  • 89 postów
  • Zainteresowania:wedkarstwo . Wedkarstwo Wedkarstwo , lepienie pierogów

Napisano 07 sierpień 2007 - 21:37

CYTAT
tylko myle co z hakiem zrobic bo jak przebije ok 2listki to bedzie widoczny mimo ze mam czarne tb nr 4

to moze przekladaj na zmiane 1 na kilka razy pozginac dla kamuflarzy a drugi na koncuweczke walnac nie zginajac icon_wink.gif tak mysle ze by bylo dobrze icon_smile.gif

ps> filmiki super tylko szkoda ze takie krociutke ;(
Podziękujmy rybce za walkę i emocje , dzieki którym Wedkarstwo jest naszym Hobby , okazując najwspanialszy gest jaki rybka może sobie wymarzyć ;wypuśćmy ją na wolność !

#29 guma

guma

Weteran

• Members
  • 630 postów

Napisano 07 sierpień 2007 - 22:41

Powodzenia GrzegorzF20 i czekam na relacje z jutrzejszego wypadu , mam nadzieje ze twoj plan wypali. Szkoda ze nie masz kuli wodnej , napewno ulatwilaby sprawe. pozdrawiam
C&R

#30 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 07:40

kurcze czekam i wygladam na temacie i nie ma grzeska, GDZIE SIE PODZIAL GRZEGORZ?.. moze go te amury wciagnely do wody? a mowilem mu ze trudny brzeg, to trudne podebranie..

Moja Galeria

#31 Sarkozukus Imperator

Sarkozukus Imperator

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 11:01

Nooo, takie ryby to ja sobie pooglądałem z zapory na zbiorniku Tresna, albo Solinie. Szkoda, że mam do nich tak daleko...icon_biggrin.gif

#32 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 15:12

CYTAT(-eRZet- @ śro, 08 sie 2007 - 08:40) Wyświetl post
kurcze czekam i wygladam na temacie i nie ma grzeska, GDZIE SIE PODZIAL GRZEGORZ?.. moze go te amury wciagnely do wody? a mowilem mu ze trudny brzeg, to trudne podebranie..

nic nie pisalem bo ponioslem porazke i nie wstyd mi sie przyznac!!!

bylem przed wczoraj ok 6.30 zrobilem fajne pomyslowe zestawy dwa. narwalem kapusty i z trudem znalazlem liscie osiki

no i po 7 zestawy poszly do wody godzine lezalem na ziemi na plask =masakra

po 8 salata zaczela byc wiotka i zestaw szedl na dno:-(, to samo bylo z liscmi haczyk mial taka wage ze wszystko szlo na dno

do tego po 8 zaczelo niezle wiac:-( i to juz byl gwozdz do trumny, zestawy po zarzuceniu ok 5min i byla praktycznie na brzegu

dwa razy widzialem plynace amury i to prosto na mnie serce mi zaczelo walic ale im blizej brzegu tym schodzily coraz glebiej:-(

wiec odposcilem sobie bo nie bylo sensu okazalo sie to na pierwszy raz nie dopokonania:-(

a wczoraj poszedlem po zakonczeniu nocki ok 10 i amury byly na srodku stawu

wiec zajalem sie karmieniem kuku i kulkami

no i mam teraz problem bo karmie rownoczesnie na 2stawach:-) bo na jednym od soboty do wtorku ryba w ogole nie zebrala kulke i kuku dzis poplunalem a tam czyste dno:-)

i teraz na ktorym stawie lapac:-) oto moj dylemat

brbrbr

jak sie cos wydarzy na pewno da znac
RAPR

#33 wojtek195_2005

wojtek195_2005

Weteran

• Members
  • 290 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 16:02

CYTAT
dzis poplunalem a tam czyste dno:-)

No właśnie ??? Jak sprawdzić czy ryby wyjadają zanęte ? Co mam zanurkować ? Przecież jak jest mętna woda to chyba nawet nic nie widać ? Jak to jest icon_redface.gif ????????

#34 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo,Fotografia

Napisano 08 sierpień 2007 - 16:11

Grzechu icon_biggrin.gif
Ja tez robilem takie podejscia z lowieniem powierzchniowym i jak juz Ci pisalem bez skutku..
Jestem prawie pewny ze lowienie tradycyjnie z gruntu lub na plawik oczywiscie z odpowiednim zestawem
bedzie Twoim kluczem do sukcesu:)

Nie wiem co Ci jeszcze doradzic...
Znalazles jakies miejsce nieopodal zerowiska tych Amurow nie glebsze niz 3-4 m ???

Jaka jest glebokosc tam gdzie necisz ??? i jak daleko od miejsca w ktorym robiles fotki ???

Wędkarskie wyprawy 2013r.
Cyprinus Carpio & Ctenopharyngodon idella

Wschod-Zachod Slonca Fazy Ksiezyca
Pogoda IMGW

#35 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 20:35

ja sprawdzam bo mam glebokosc ok 1,2m wiec ponton okulary polaryzacyjne i wszystko widze a inaczej to tylko nurkowanie jak juz glebiej chcesz sprawdzic innego wyjscia nie masz:-)

pablito karmie na 2 stawach

na tym co sa amury to karmie na drugim brzegu na glebokosci ok 3,5m dosyc blisko od brzegu bo ok 15m

jednak jak obserwuje to duza ryba sie bardzo czesto splawia wlasnie tam gdzie te amury a ja lapie bardziej na prawo ok 80m

ale juz jutro bedzie 5dzien wiec na razie nie bede zmienial zobacze co tu bedzie

a jutro tylko tam zanece i siadam na drugi staw bo tam mi wszystko zniklo a lezalo na dnie ok 7kg kuku i ok 3kg kulek i nie ma ani jednej
a dzis burza byla a wlasnie po burzy w tym samym miejscu 3lata temu mialem na wedce zyciowke niestety przypon z zylki zostal przeciety bo dalem sie rybie obrocic ale robila ze mna co chciala:-(

pozdr
RAPR

#36 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 22:37

kurcze to fatalnie, ze nie udalo sie podejsc tych byczkow.. ale wlasnie - najgorszy przeciwnik wedkarza, to wiatr, jesli chodzi o lowienie powiezchniowe, w miare punktowe.. w takim razie tez radze niccc innego jak lowienie tradycyjnie na grunt.. a co do stawow ktore necisz, to jeden nich zostaw sobie na inny dzien, tyle ze bedziesz musial troszke wiecej ponecic.. chyba ze masz problem z brakiem czasu, to inna juz sprawa.

nic tylko zyczyc powodzenia na zasiadce na weekend:)
pozdrawiam, Norbert

Moja Galeria

#37 ajron

ajron

Wędkarz

• Members
  • 23 postów

Napisano 13 sierpień 2007 - 17:25

jestem w szoku icon_eek.gif nigdy nie widzialem takiego amura w "naturze"