Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czytajcie Oglądajcie I Podziwiajcie Ten Wspaniały Widok

36 odpowiedzi w tym temacie

#1 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, & piękne kobiety:-)

Napisano 16 lipiec 2007 - 16:17

Witam

Bądźcie wytrwali i czytajcie do końca – od razu mówię, ze wg mnie warto:-)

Trochę mnie dziś spotkało na rybkach, ale zacznę od początku

Pójście spać ok. 2.30 pobudka 4 rano. Zamiar -połowić na feederki na stawie, na którym w sierpniu będę karmić, wiec przed wyjazdem na wakacje mówię sobie pojadę tam i zobaczę co się święci. Nad wodą byłem ok. 4.15 –szybkie rozwiniecie wszystkiego, zanęciłem na wcześniej upatrzonej górce głębokość ok. 1,2m . No i zestawy poszły do wody, O 5 nagle słyszę, że ktoś do mnie zmierza, krzaki strzelają jakby szło kilka osób. No i ok. 10m ode mnie na górce usłyszałem chrumkanie:-) no i serce lekko zaczęło żwawiej bić:-) A po chwili zauważyłem ja 3 duże dziki chcące zejść z górki i iść w moją stronę mimo że mnie widziały, a ja nie wiedziałem czy uciekać czy brać aparat, jednak zdecydowałem się krzyknąć no i chyba to było najlepsze rozwiązanie, bo spore stado dzików wyrwało w las, ale był taki hałas jakby ich było kilkanaście, ale na górkę nie wchodziłem, bo jakoś mi się nie chciało no i wróciłem do moich kochanych feederków, ale przez 3godziny kilka plotek się pokusiło, kilka szarpnięć na kuku i to byłoby na tyle. Ok. 8 mowie sobie mam trochę zenęty pojadę na bacika na inny staw bo tam zawsze ładne płocie biorą – a ze stawy te sa oddalone o ok. 400m w linii prostej nawet 150-200m wiec po chwili już na bacika cięglem ładne płotki takie od 15do 25cm złapałem może ze 12szt i zaś zastój zaczęło w lesie być tak gorąca ja poubierany itp. miałem dość mówie pakuje trzeba jechać do domu:-( wiec o 10 już wszystko spakowane w aucie i tak cos mnie tknęło a ubiorę okulary polaryzacyjne, bo akurat stałem centralnie na dosyć wysokiej grobli i po jednej stronie staw gdzie łapałem plocie a po drugiej inny staw.

I tu już najciekawsza przygoda dnia

I tak z tej grobli patrzę przez okulary i dojrzałem na tym drugim stawie jakie stadko 4sztuk ładnych kołeczków mówię sobie idę- podejdę z drugiej strony może zobaczę co to przynajmniej jest, poszedłem, ale mimo starań nie mogłem stwierdzić na 100% co to jest nie wiedziałem czy to karp czy tołpyga stałem dosyć daleko a one praktycznie cały czas stały w miejscu ale nie były duże może 5-8kg może ciut większe ale wiadomo na oko to ja mogę…

Wiec mowie idę dalej pooglądać akurat szedłem bardzo ciężko dostępnym brzegiem i dosyć stromym wiec z góry śliczne wszystko widziałem sporo płotek było niektóre ładne, zobaczyłem karpia przepływającego ale tylko tak ok. 5kg

No i doszedłem do zwalonego drzewa cos się spłoszyło pod brzegiem kilka kroków dalej a tam przy samym brzegu piękne, cudne urocze stadko amurów

I tak sobie leniwie pływa było ich 7sztuk postałem może 2min i delikatnie się schowałem i pobiegłem po aparat do auta –myślałem ze ich już nie będzie –jednak się myliłem. Po cichu delikatnie podeszłem i zacząłem robić fotki „rybką” jak pomału pływają –trochę mnie to zdziwiło tak jakby czegoś niby leniwie szukały niby się wygrzewały i po chwili zdębiałem, one normalnie się żywiły o 10rano w upał było już ponad 30stopni one pobierały z powierzchni pokarm, i to nie byle jaki. Nigdy bym nie pomyślał ze amur zjada cos takiego może dlatego ze zaczynam dopiero przygodę z tą ryba. Zawsze myślałem, ze je będę trzciny inne rośliny, zielsko itp. Mroczek pisał w swojej książce jak to on finezyjnie pobiera pokarm z płycin z dna ze tylko ogony nad woda wystają i ze wygląda to przecudnie- ale mowie sobie mi nigdy czegoś takiego nie będzie dane oglądać i dalej jestem przy tym stwierdzeniu.
A tu ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu amury sobie leniwie podpływały do pływających liści i je również leniwie pobierały z powierzchni i lekko nurkowały z 10cm cmokały wypluwały i ponownie wciągały i tak przez 30min, ale zbierały tylko niektóre listki i to tylko a osiki, leżały tez inne liście to nie ruszały, i do tego wydaje mi się ze zbierały te młode i mocno zielone liście, choć również tez wiele razy przepłynęły obojętnie kolo takich

I tak przez 30min mogłem oglądać stadko jak sobie śniadanko strzela, no i robiło wrażenie bo 5osobnikow nie było dużych ale na 100% waga z przedziału 6-8kg bo w tym roku tam takie wpuścili wiec to pewno były również te a jeden to był ogromny moim zdaniem lekko ponad 15kg bo był bardzooo gruby i normalnie w okularach to miałem go jak na dłoni, mogłem długo podziwiać w różnych pozycjach, po ok. 30min stado się rozdzieliło, mniejsze razem a większy odpłynął ku środkowi stawu ale już było tak upalnie ze nie mogłem wytrzymać i pojechałem do domu

A najgorsze jest to ze jutro jadę nad morze tak bym z tego trudnego brzegu spróbował połowic z powierzchni jedna wędkę na kilka lanych listków osiki a jedna na sałatę lub skórkę od chleba i czekałbym od 5rano do 11 na pewno stadko by przypłynęło po jedzonko i miałbym dużaaa szanse, a tak dopiero w sierpniu tam pojadę:-(

Ale wiem jedno pierwsze karmienie było porażka, ale drugi raz błędu takiego nie popełnię i będę karmił blisko brzegu, a łapał z przeciwległego, bo tak wszędzie dalej od brzegu to są głębie- ale to się zobaczy jeszcze w sierpniu

A teraz to co najlepsze czyli piękne zdjęcia, te poprzednie w tym temacie nawet do pięt nie dorównują tym –chyba zostanę fotografem (tu zdjęcia poprzednie http://www.splawik.c...murowe___11237)

A tu już fotki:
Wszystkich na raz mi się nie udało ująć:-) zdjęć jest ponad 40, ale wybrałem te bardziej ciekawe

A tu linki do dwóch fajnych filmików (jeden jest wyczesany ale 60mega, wiec może innym razem go wrzucę)

Pierwszy film ponad 6mega i na sam koniec widac jak amur wciaga listka
http://rapidshare.co...ilm444.avi.html

drugi film ok 10,5mega
http://rapidshare.co...ilm333.avi.html

(wrzucilem na najbardziej pospolity i szybki serwer a jak nie wiecie jaka sciagac to poszukajcie na google bo ja rano jade na wakacje wiec nie pomoge

Życzę każdemu aby mógł choć raz takie coś zobaczyć- no i nie powiem taki widok mi wynagrodził siedzenie na bezrybiu (same plocie) i do tego te dziki. Ale będę długo to pamiętał!!!

P.s. Adams, Mc_bob oceńcie ile tan największy amur mógł mieć, bo wy raczej dużo więcej macie doświadczenia -jedno wiem był bardzo gruby, Adam za rok moglibyśmy zrobić porządną zasiadkę, bo ryba jest tylko ten staw akurat jest specjalnym PZW mojego kola, ale wszystko opłacone mam i można opłacać dniówki czy na 2tyg wiec nie jest źle dla osób poza naszego kola jedna wada nie można łowić w nocy na tym stawie, ale już wiem, że w sierpniu równocześnie karmie na dwóch stawach:-)

Mam nadzieje, że choć trochę się podobało mimo że nie spałem dwóch z rzędu nocy- od razu chciałem się podzielić tym co zobaczyłem:-)

Tylko myślałem, że trochę mniej tego wyjdzie –zaś vbartekv będzie narzekał:-)

tu sa linki do zdjec i pewno beda duzo lepiej wyglady niz te wyzej -tylko wiem tez czerwony napis wszytko psuje ale przyjmijcie to z pokora:

http://img124.images...rjedzacyfu3.jpg

http://img124.images...dzacy222vl6.jpg

http://img211.images...dzacy333gs7.jpg

http://img124.images...dzacy444lm5.jpg

http://img238.images...amur1111iq9.jpg

http://img59.imagesh...2333fdgdqv1.jpg

http://img361.images...dzacy333oh8.jpg

http://img361.images...dzacy444lr0.jpg

http://img361.images...amur5555kq5.jpg

http://img361.images.../amurr66ri2.jpg

http://img361.images.../amur777iw1.jpg

http://img234.images.../amur888vq8.jpg

http://img361.images.../img1839go0.jpg

<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/NUvTUERaAZU&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/NUvTUERaAZU&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

Użytkownik GrzegorzF20 edytował ten post 09 grudzień 2007 - 15:47

#2 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, &amp; piękne kobiety:-)

Napisano 16 lipiec 2007 - 16:33

koncowe zdj sa na beznadziejnym serwerze wieczorem to poprawie
Burza gdy się zbiera w DOMU - idź na ryby po kryjomu!!!
RAPR

#3 guma

guma

Weteran

• Members
  • 630 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 16:56

Witam GrzegorzF20 , naprawde piekna sprawa , chetnie zobaczylbym to na wlasne oczy , kurcze ze u mnie nie ma takich stawow icon_evil.gif a powiem Ci ze stawy to moj ulubiony typ lowiska , tyle ze do najblizszego mam sporo kilosow. Wiec nie jestem w stanie necic pare dni z rzedu by podeszlo cos konkretnego , choc wiem ze plywaja tam dwocyfrowki, w wiekszosci karpie. pozdrawiam
C&R

#4 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 16:58

nie otworza mi sie w wielkosci naturalnej zdjecia, ale zazdroszcze ci.. zdjecia swietne, sytuacja wymarzona.. nie wiem co to za miejsce, ale istnie wyciagniete z jakiejs sielanki..chcialbym takie cos kiedys zobaczyc.. ja zucilem zdjecie pstraga pod woda, ale nie umywa sie do tych;) kurcze ide jutro nad staw z telefonem i moze mi sie cos takiego trafi:P

gratulacje zdjec.. i oczywiscie odwagi z dzikami:D

Pozdrawiam!

Pomóż głodującym i wejdź!!
http://www.splawik.c...wtopic=8154&hl=
..............................
Moja Galeria

#5 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, motory, akwarystyka, siatkówka, audio, narty, &amp; piękne kobiety:-)

Napisano 16 lipiec 2007 - 17:24

wieczorem wrzuce normlanie zdjecia nie tam miniaturki to wtedy bedzie lepszy efekt -zapraszam wieczorem

a na kazdym jednym stawie tak jest u mnie i nikt tego nawet nie probuje lapac:-)

a na stawy tez mam kawalek bo rowne 15km w jedna strone ale i tak nieraz 2razy na dzien jezdze

a dalej ok 30km mam mnustwo stawow ale to juz za daleko aby codziennie karmic

ale zaluje ze jutro musze jechac nad morze, bo czuje ze jutro moglbym cos przyciac i to bez necenia!!! ale poczkeja do sierpnia:-)

no i zdjecia naprawe wyszly bomba ale co musialem je podchodzic z ukrycia to swoje:-) ale warto bylo dla takiego widoku i bede mial na co patrzec w dlugie zimowe wieczory:-)
RAPR

#6 Mekamil

Mekamil

Weteran

• Members
  • 218 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 17:41

Doprawdy imponujące icon_eek.gif
Pozdrawiam,
Mekamil

#7 Mc_BOB

Mc_BOB

Szajbus

• Members
  • 1026 postów
  • Zainteresowania:Wiadomo....

Napisano 16 lipiec 2007 - 17:46

BRAWO GRZESIEK!!!! Piękne fotki! chyba zamiast karpiarzem zostaniesz fotografem icon_mrgreen.gif
Hmm Domyślam się że największy amur z tej gromadki to ta baryłka icon_mrgreen.gif Ciężko powiedzieć ile mógł mieć kg jeśli nie widziało się tego na żywo- do tego woda pomniejsza...Ale myślę że powyżej 15kg na pewno.

#8 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów
  • Zainteresowania:Wedkarstwo,Fotografia

Napisano 16 lipiec 2007 - 19:42

Grzegorzu:)
Po pierwsze Bardzo ladne zjecia icon_biggrin.gif

Troche mialem doczynienia z ta piekna ryba wiec moze to co napisze w jakims stopniu Ci sie przyda.
Nie raz na stawy na ktore jezdze widzialem takie torpedy w odleglosci 5-15 m.

Te mniejsze sztuki szacuje na ok 4-7kg najwiekszy z nich mysle ze ma ok 15kg.
Moze ktos pomysli ze oceniam w ciemno lub udaje ze jestem specem ale w tym roku wyciagnalem wlasnie taka 14 stke stad moja opinia.

Moje porady;

Nie sugeruj sie tylko tym ze pobieraja pokarm z powierzchni i ze wlasnie tylko ta metoda i tylko w tym miejscu mozesz z nimi powalczyc.Choc oczywiscie moze okazac sie ona bardzo skuteczna(W MOIM PRZYPADKU NIE PODZIALALO)
Necilem je w miejscu oddalonym o jakies 30 metrow od tego w ktorym je widzialem.
zaneta byla kukurydza(PASTEWNA) moczona i gotowana a na koniec atraktor TRUSKAWKA (traper)
Nie rzucalem daleko,jakies 10-20 metrow od brzegu.
Pisales ze staw jest gleboki,moze uda Ci sie znalezc miejsce o glebokosci do 3-4 metrow blizej brzegu
(domyslam sie ze wczesniej neciles blizej srodka stawu)

Na poczatek proponuje Ci rowniez razem z ewentualna kukurydza wrzucac rowniez Sucha zanete
Z ATRAKTOREM KTORY BEDZIESZ STOSOWAL DO DANEJ ZANETY(KUKURYDZY)
Pomorze im to szybciej zlokalizowac GRUBA ZANETE

nastepna moja rada jest to, zebys necil(W MNIEJSZYCH ILOSCIACH) nie tylko w tym miejscu w ktorym bedziesz lowil, ale rowniez w kilku innych nieopodal Twojego lowiska..

Chodzi o to zeby AMURY Przyzwyczaily sie nie tylko do miejsca ale przedewszystkim do pokarmu.

Z mojego doswiadczenia najlepsza pora jest pozny poranek,miedzy 9-12.
Do tego mocny sprzet-Ja uzywam zylki 0.28 przypon z plecionki i obowiazkowo duzy kretlik..po holu takiej dwucyfrowki zylka jest poskrecana i kilkanascie metrow nadaje sie tylko do wyrzucenia..

Po zlowieniu kilku sztuk lowisko jako amurowe jest "spalone"
(PODKRESLAM ZE W TYM POSCIE ODNOSZE SIE TYLKO I WYLACZNIE DO WLASNYCH DOSWIADCZEN)

Byc moze to co Ci napisalem jest Ci oczywiste,a byc moze cos Ci sie przyda z moich porad..

W kazdym razie zycze Ci sukcesow.. ponad godzinny hol takiej 14stki na dlugo pozostaje w pamieci i jest marzeniem chyba kazdego wedkarza..

Pozdrawiam P.

Użytkownik Pablito edytował ten post 16 lipiec 2007 - 20:30

Wędkarskie wyprawy 2013r.
Cyprinus Carpio & Ctenopharyngodon idella

Wschod-Zachod Slonca Fazy Ksiezyca
Pogoda IMGW

#9 Henio

Henio

Weteran

• Members
  • 159 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisano 16 lipiec 2007 - 20:09

Zobaczyc cos takiego jest naprawde szczesciem. Piekny widok mi chyba nigdy nie bedzie dane zobaczyc takiego czegos ;<
a zdjecia sa ladnie zrobione ;>
czekam na filmik

#10 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 16 lipiec 2007 - 20:24

zdjecia super i to robione zwykłą cyfrowką icon_smile.gif co do tego dużego amura to z tego zdjecia trudno jest coś dokładnie stwierdzic ale na pewno miał ponad 15kg bo amury do 15kg są długie i chude dopiero po 15kg zaczynają nabierac sadełka icon_smile.gif czesto widze zerujące amury jednak nigdy nie moge do nich podejsc bo zaraz uciekają raz w życiu widziałem dwa amury kolo 10kg jak podgryzały wiszące tuz nad wodą kałęcie wierzby

co do takich stawów to wszystkie sztuczene stawy po zakonczeniu wydobycia zarybiano najczesciej karpiem i amurem bo kiedys narybek amura był tani jak barszcz a jak pewnie wiecie amury swietnie przystosowały sie do zycia w polskich warunkach zdrowy amur codziennie pozera pokarm równoważny 120% swojej masy dzieki temu ma przyrost roczny nawet do 4-5kg a zwykłym wedkarzą złowic je jest niesłychanie trudno dlatego w takich stawach czesto pływają klocki z dwujką z przodu

czesto w łowiskach gdzie amura jest bardzo duzo nawet najlepsi karpiarze nie mogą sie do nich dobrać sam znam takie jedno łowisko, wszedzie tam gdzie amur ma dostatek swiezej zieleniny przechytrzenie go staje sie misją prawie nie do wykonania za to są wody gdzie amura jest bardzoooo dużo ale brakuje dla niego pozywienia i wtedy mozna je łowic hurtowo przy odrobinie umiejetnosi i odpowiednim przygotowaniu miejscowki

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#11 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 20:39

CYTAT(Pablito @ pon, 16 lip 2007 - 20:42) Wyświetl post
Do tego mocny sprzet-Ja uzywam zylki 0.28 przypon z plecionki i obowiazkowo duzy kretlik..po holu takiej dwucyfrowki zylka jest poskrecana i kilkanascie metrow nadaje sie tylko do wyrzucenia..

Po zlowieniu kilku sztuk lowisko jako amurowe jest "spalone"
(PODKRESLAM ZE W TYM POSCIE ODNOSZE SIE TYLKO I WYLACZNIE DO WLASNYCH DOSWIADCZEN)

W kazdym razie zycze Ci sukcesow.. ponad godzinny hol takiej 14stki na dlugo pozostaje w pamieci i jest marzeniem chyba kazdego wedkarza..

Pozdrawiam P.

no nie wiem co za sprzet używasz ale ponad godzinny hol to przesada nawet feederkim czy matchowką z żyłką 0,14 taką 14 da rade wyciągnąc w 30 minut
na sprzecie karpiowym z żyłką 0,35 hol amura 17kg zajmuje mi niecałe 5minut!!! kady kto kiedys miał takiego amura na sprzecie karpiowym wie jak walczy amur icon_smile.gif ciągnie sie go do brzegu jak leszcza i dopiero przy brzegu pare razy odbije ale to na max 10m no chyba ze maxymalnie zluzowanym hamulcu łowisz icon_smile.gif albo ty łowisz jakis amury na koksach chodowane icon_smile.gif

co do zylki to ja używam 0,35 tb steel mono (0,28 tez da rade na amura ale taką kurat mam nawinietą )
łowie w Odrze gdzie jest sporo gałezi i kamieni i po holu sztuki ponad 15kg żyłka jest jak nowa nic nie musze wyrzucac, moze trafiles jakąs lipną żyłecze i to przez to jedyne co sie dzieje z zyłką to zaraz za ołowiem lubi sie przecierac o małże dlatego zakłaam 1m rurki miekkiej albo 1m leadcore

#12 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 22:11

CYTAT(adams1999 @ pon, 16 lip 2007 - 21:24) Wyświetl post
zdjecia super i to robione zwykłą cyfrowką icon_smile.gif

zwykla moze nie:-) bo canonem A710:-) no ale wiem o co ci chodzilo:-)

pablito tam gdzie przed kilkoma dniami karmilem przez 2tyg to inny staw ale z tamtego stawu tez zdjecia byly ciekawe ale to w innym temacie:-) a tam karmilem na 7m glebi gdzie bylo sporo mulu a teraz bede bardziej elastyczny i bede karmil na dwoch stawach i zobacze co i jak bede mial caly sierpien i wrzesien bo w pazdzierniki znowu poczatek semestru:-(

a co do wielkosci to te male mialy 6-8kg bo takie wpuszczali w tym roku wiec to sa raczej te -no ale o duzo sie nie pomyliles!!!

szkoda ze nie mialem karpiowki w pokrowcu i tlyko bata choc jak juz zerowaly nie dalbym rady ich podejsc musialbym na nie czekac od switu, ale bede bardziej nastawial sie na kuki i kuki z dna a nie na metodzie powierzchniowej chyba ze zaobserwuje cos podobnego w sierpniu w upalne dni itp

no i dziekuje wszyskim za to ze zauwazyli jakies piekno w zdjeciach -tylko nikt nie pochwalil za czesc merytoryczna:-)

no i zaraz wrzuce ale tylko dwa krociutkie filmy ale zawsze cos dluzsze maja po ponad 60mega

RAPR

#13 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów
  • Zainteresowania:Wendkarstwo<br />Fittnes<br />Hi-fi-kino domowe<br />Box-Pilka<br />Kuchnia<br />Motoryzacjia <br />Digilal,Fotografi<br />Blondynki z duzymi uszami !!!

Napisano 16 lipiec 2007 - 22:35

No Grzesi

teraz nie bendziesz mugl spac nad tym mozem - icon_mrgreen.gif

Gratuluje Fotosöw i ogulnego gula Prawda - bo przeciez patrzac nadchodzi ochota zlapania takiej ryby prawda !!!

No jestem ciekaw jak nad tym mozem - moze i zlapiez jaka flondre a moze jaka blondynke !!!

Pozdro Powerek. icon_mrgreen.gif
Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!

#14 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 22:43

CYTAT(powerpauer @ pon, 16 lip 2007 - 23:35) Wyświetl post
No Grzesi

teraz nie bendziesz mugl spac nad tym mozem - icon_mrgreen.gif

Gratuluje Fotosöw i ogulnego gula Prawda - bo przeciez patrzac nadchodzi ochota zlapania takiej ryby prawda !!!

No jestem ciekaw jak nad tym mozem - moze i zlapiez jaka flondre a moze jaka blondynke !!!

Pozdro Powerek. icon_mrgreen.gif

no nie bede mogl:-)

a nad morze biore tylko dwa spiny jeden dla mnie a jeden dla dziewczyny:-) wiec bladynke nie musze lowic:-)

pozdr
RAPR

#15 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów
  • Zainteresowania:Wendkarstwo<br />Fittnes<br />Hi-fi-kino domowe<br />Box-Pilka<br />Kuchnia<br />Motoryzacjia <br />Digilal,Fotografi<br />Blondynki z duzymi uszami !!!

Napisano 16 lipiec 2007 - 23:03

No ale Grzesiu

Blondynke nad mozem zlapac to muss - mieszkalem na pomozu A okladnie w Gdansku wjec sztuki chodza ze oho ho

Ps.sledzac twe posty wyczytalem ze na rybych miales tylko bata - wjec nie prubowales podejsc tych Karpi

sa na to sposoby - zauwazyles jak niektuzy lapiac na tyczki uzywaja takich rozcigajacych sie gumm ktöre wychodza ze szczytöwki wendziska -???

Guma wytrzymujerozciaga sie i menczy zaczepione ryby tagze duze ryby icon_eek.gif

Goraco polecam -!!!

Pozdro powerek. icon_mrgreen.gif
Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!

#16 GrzegorzF20

GrzegorzF20

Szajbus

• Members
  • 2834 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 23:19

CYTAT(powerpauer @ wto, 17 lip 2007 - 00:03) Wyświetl post
No ale Grzesiu

Blondynke nad mozem zlapac to muss - mieszkalem na pomozu A okladnie w Gdansku wjec sztuki chodza ze oho ho

Ps.sledzac twe posty wyczytalem ze na rybych miales tylko bata - wjec nie prubowales podejsc tych Karpi

sa na to sposoby - zauwazyles jak niektuzy lapiac na tyczki uzywaja takich rozcigajacych sie gumm ktöre wychodza ze szczytöwki wendziska -???

Guma wytrzymujerozciaga sie i menczy zaczepione ryby tagze duze ryby icon_eek.gif

Goraco polecam -!!!

Pozdro powerek. icon_mrgreen.gif

ale dzis dowcipny jestes:-)

gumy mam zalozone na kazdym bacie ale najczesciej zakladana to 0,10 a ona nigdy w rzyciu ci czegos takiego nie wytrzyma:-) moze maks 3-4kilowa sztuke, zaleznie od gatunku, no chyba ze mowisz o gumie od ciagnika:-))))

a laski ladne chodza ale nie ma mowy o zdradzie itp, pozdr
RAPR

#17 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 16 lipiec 2007 - 23:38

CYTAT(adams1999 @ pon, 16 lip 2007 - 21:39) Wyświetl post
no nie wiem co za sprzet używasz ale ponad godzinny hol to przesada nawet feederkim czy matchowką z żyłką 0,14 taką 14 da rade wyciągnąc w 30 minut
na sprzecie karpiowym z żyłką 0,35 hol amura 17kg zajmuje mi niecałe 5minut!!! kady kto kiedys miał takiego amura na sprzecie karpiowym wie jak walczy amur icon_smile.gif ciągnie sie go do brzegu jak leszcza i dopiero przy brzegu pare razy odbije ale to na max 10m no chyba ze maxymalnie zluzowanym hamulcu łowisz icon_smile.gif albo ty łowisz jakis amury na koksach chodowane icon_smile.gif

co do zylki to ja używam 0,35 tb steel mono (0,28 tez da rade na amura ale taką kurat mam nawinietą )
łowie w Odrze gdzie jest sporo gałezi i kamieni i po holu sztuki ponad 15kg żyłka jest jak nowa nic nie musze wyrzucac, moze trafiles jakąs lipną żyłecze i to przez to jedyne co sie dzieje z zyłką to zaraz za ołowiem lubi sie przecierac o małże dlatego zakłaam 1m rurki miekkiej albo 1m leadcore

Kolego adams 1999.

Nie wiem na jakiej podstawie sugerujesz ze przesadzam,jesli potrafisz czytac to zauwaz,
ze pisalem o swoich wlasnych doswiadczeniach z Amurem,

Hol mojego najwiekszego Amura trwal 1 godzine i 5 minut na wedce karpiowej o cw 20-80
Piszesz ze hol Amura o wadze 17 kg u Ciebie trwa ok 5 minut.\

Mozna by pomyslec ze:
Albo tracisz zupelnie poczucie czasu podczas holu, albo nie wiesz o czym piszesz,albo ryby ktore lowisz sa poprostu sniete..

Ale skoro piszesz ze tak jest, to przyjmuje ze tak jest !!!
nie bede sugerowal ze klamiesz (PRZESADZASZ) tylko wezme jeszcze inna opcje pod uwage a mianowicie taka ze ryba rybie nie rowna i byc moze w zaleznosci od lowiska lub kondycji fizycznej zachowuje sie inaczej...

Na przyszlosc zastanow sie troche zanim napiszesz ze ktos "PRZESADZA" bo to jest rownoznaczne z tym ze klamie, a w tym momencie mnie obrazasz..

Co do zylki lowie na STROFTA.Nie jest to jakas bazarowa firma
i jeszcze raz podkreslam

OPISUJE WLASNE DOSWIADCZENIA !!!!!

Pozdrawiam i zycze sukcesow.

Pogoda IMGW

#18 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów

Napisano 17 lipiec 2007 - 00:21

przesada w moim rozumieniu to wyolbrzymienie czegos co jest prawdą wcale nie uwazam ze hol nie moze trwac 1h bo moze jezeli sie postaram to moze nawet 5h trwac hol

kazdy kto złowił kilka sporych amurów wie jak one walczą i dlaczego wiekszosc woli karpie icon_smile.gif

karp w porownaniu z amurem to lomotywa nie do zatrzymania icon_smile.gif nawet najwiksze karpie (>40kg) nie są holowane dłuzej niz 40minut (zachecam do zapoznania sie z fachowa prasą karpiową lub portalami karpiowymi) a nie sądze zeby ktos o 30 minut dłuzej meczył sie z 14amurem niz z karpien np. 35kg

kazdy kto holował sporego amura na zestawie karpiowym moze sie wypowiedziec i jestem przekonany ze hol nie na czystej wodzie nie trwa zwykle wiecej niz 10minut nawet przy bardzo ostroznym podciąganiu

ale to nie zmienia faktu ze ty mogłes holowac swojego 1h icon_smile.gif

nie chce wdawac sie w bezsensowną dyskusje wiedz proponuje zapoznac sie troche z fachową wiedzą karpiowa ktorej w necie jest pełno i sprawdzic jak długo zwykle trwa hol duzych amurów icon_smile.gif

#19 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów

Napisano 17 lipiec 2007 - 16:14

@ Grzesiu F20

Proponuje

Kupowac gumy BROWNINGA Te wytrzymuja prawie wszystko - sam sie zdziwilem - kolega wyciagal niejednokrotnie Karpie tak po 5 kg

te gumy sa tak mocne ze z kolega prudowalismy rozciagac-do rozerwania trzeba duzo sie nameczyc

Pozdro Powerek.

#20 Pablito

Pablito

Weteran

• Members
  • 462 postów

Napisano 17 lipiec 2007 - 20:20

adams1999 icon_smile.gif

Ja tez nie mam zamiaru wdawac sie w bezsensowna dyskusje,i udowadniac Ci w jaki kolwiek sposob
moje racje co do moich spostrzezen i doswiadczen..

Nie potrafie jedynie zrozumiec tego,ze masz takie "SZTYWNE" Teorie,Reguly w ktorych wszystko wedlug Ciebie jest ksiazkowe..
Polecasz mi literature..oczywiscie przeczytalem w zyciu wiele ksiazek DOTYCZACYCH TEMATU KARPIOWO-AMUROWEGO,wiele porad,PEWNYCH REGUL I ZASAD..ALE ILE ICH BYLO Z TYLOMA SPOTKALEM SIE PRZECIWNOSCIAMI...

Nie tylko obserwujac wlasne doswiadczenia ale rowniez kolegow Wedkarzy..
Twoja opinia jest dla mnie rowniez CENNA !!!

Szkoda tylko ze dalej upierasz sie przy swoim i nadal sugerujesz ze jak to okreslasz "PRZESADZAM"
CYTAT:
"...BO MOZE JEZELI SIE POSTARAM TO MOZE NAWET 5h TRWAC HOL..."
"...A NIE SADZE BY KTOS O 30 MINUT DLUZEJ MECZYL SIE Z 14 KG AMUREM NIZ Z KARPIEM NP. 35KG..."

Jak juz pisalem wyzej TO SA TYLKO I WYLACZNIE MOJE DOSWIADCZENIA.
N I E M A W N I C H P R Z E S A D Y !!!!

Pogoda IMGW

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych