Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki Koszyczek Na Rzekę

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 sławekTuszymka

sławekTuszymka

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 14:41

witam mam pytanie. Jak poznać, że dany koszyczek jest za lekki do łowienia w danym nurcie. Łapie w rzece o mniej więcej 150m szerokości. Do tej pory łapałem na spławik. Koszyczki o jakim ciężarze radzicie mi zakupić, żeby dobrać się do leszczy i płoci ze środka nurtu.

#2 maverick

maverick

Weteran

• Members
  • 741 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, Muzyka, motocykle, Budownictwo,

Napisano 12 lipiec 2007 - 17:32

Zależy jaki jest uciąg wody. Ja radze tak koło 80g

Użytkownik maverick edytował ten post 12 lipiec 2007 - 20:43

#3 Fedor

Fedor

Wędkarz

• Members
  • 91 postów

Napisano 12 lipiec 2007 - 18:45

120 nie zaszkodzi. 150m to znaczy ze to jest duża rzeka.

#4 powerpauer

powerpauer

Szajbus

• Members
  • 1199 postów
  • Zainteresowania:Wendkarstwo<br />Fittnes<br />Hi-fi-kino domowe<br />Box-Pilka<br />Kuchnia<br />Motoryzacjia <br />Digilal,Fotografi<br />Blondynki z duzymi uszami !!!

Napisano 12 lipiec 2007 - 19:15

Obojetne

Duza czy mala chodzi o to jaki jest tam uciag pradu czym mocniejszy tym ciezsze koszyki -!!!

Poprubuj zacznij od 40-60-80-100 to juz dosc duzy do tego dochodzi ciezar zanenty

Pozdro powerek.
Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!Brunetki Blondynki Kocham was Dziewczynki !!!

#5 feeder

feeder

Weteran

• Members
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, samochody, fotografia, wędrówki

Napisano 12 lipiec 2007 - 20:16

hmm kształt trójkątny albo kwadratowy icon_smile.gif a ciężar hmm myślę że 60-80 powinno wystarczyc icon_smile.gif

#6 Blade

Blade

Weteran

• Members
  • 512 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie i nie tylko...

Napisano 13 lipiec 2007 - 10:23

CYTAT(sławekTuszymka @ czw, 12 lip 2007 - 17:41) Wyświetl post
witam mam pytanie. Jak poznać, że dany koszyczek jest za lekki do łowienia w danym nurcie. Łapie w rzece o mniej więcej 150m szerokości. Do tej pory łapałem na spławik. Koszyczki o jakim ciężarze radzicie mi zakupić, żeby dobrać się do leszczy i płoci ze środka nurtu.

Poznasz się po tym, że będzie ci latała szcztówka:) ale pomimo zależy od nurtu...
+++Na ryby nie ma złej pogody...
... tylko nie odpowiedniego ubrania+++

#7 mirgag

mirgag

Wędkarz

• Members
  • 70 postów
  • Zainteresowania:biznes, NLP, psychologia, wędkarstwo, fotografia, technika i inne

Napisano 30 grudzień 2007 - 13:15

Ja na Odrze łowię również 8 g ołowiami gruntowymi w nurcie. Czasami jest to jedyna metoda by "ruszyć zestaw z dna przy zacięciu" i skutecznie zaciąć rybę.

Ołów, jego kształt i gramaturę dobieramy do kąta między wędkarzem, a zastawem.

Przykład: Wrzuć zestaw prostopadle w nurt rzeki. Nawet 250 g może być mało. Zgadza się?...

Porównaj też zachowanie ołowiu o kształcie kuli, łezki, płaskiego z łyżeczki, samolotu, stożka itp.

Inną sprawą jest również samo dno - czy mały ołów ma się gdzie "zaczepić".

#8 mirgag

mirgag

Wędkarz

• Members
  • 70 postów
  • Zainteresowania:biznes, NLP, psychologia, wędkarstwo, fotografia, technika i inne

Napisano 30 grudzień 2007 - 13:19

Jeszcze jedno. Nie używam na rzekach koszyka zanętowego. Tylko ołów, lub kamień z brzegu jako obciążenie boczne zestawu zamiast ołowiu. Ale to inna opowieść...

Nęcę kulami. Wcześniej wrzucam patyka w wodę i patrzę, gdzie woda się załamuje, spotyka z innym prądem bocznym, gdzie wiruje itp. Tam wrzucam zanętę, i tam są ryby.

Jeszcze o tym napiszę.

#9 feeder

feeder

Weteran

• Members
  • 429 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, samochody, fotografia, wędrówki

Napisano 30 grudzień 2007 - 15:58

hmm nęcenie kulami podczas łowienia w rzece też jest dobre ale na bliskim dystansie.... trudno posłać celnie kule na odległosć prawie 100 metrów..od tego własnie jest koszyk.. ja na początku nęce łowisko koszykiem.. oddaje dziesięć rzutów koszykiem z zanętą w to samo miejsce i uwalniam mocnym pociagnieciem zanete z koszyka.....

#10 piotrek_pisz

piotrek_pisz

Szajbus

• Members
  • 1607 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, kulturystyka,narciarstwo,myslistwo. :D

Napisano 30 grudzień 2007 - 18:10

A tak apropo to zamiast bardzo ciężkich koszyków możesz uzyć lżejesze tylko że z takimi kolcami gdzies w internecie takie widziałem icon_smile.gif
PRECZ!!! Z!!!! KŁUSOWNICTWEM!!!! Brać wędki i tylko Sportowo!!!!!!!!!!

Wędkarstwo to nie hobby,to nie pasja...to sposób na życie...

#11 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 30 grudzień 2007 - 19:08

nie liczy sie szerokosc rzeki tylko jej uciąg znam rzeki gdzie jest 150m szerokosci i nurt rwie jak dziki a znam tez takie gdzie jest 150m szerokosci i woda prawie stoi icon_smile.gif najprosciej poznasz ze koszyk jest za lekki jak zarzucisz zestaw przed nurt (nigdy w srodek nurtu bo tam to ci nawet olow 0,5kg zniesie) i jak po chwili ołow bedzie przy brzegu ponizej twojego stanowiska to znaczy to ze ołow jest za lekki

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#12 mirgag

mirgag

Wędkarz

• Members
  • 70 postów

Napisano 30 grudzień 2007 - 20:28

Nęcenie koszykiem. Fajna sprawa przy dużych odległościach, a już niezbędna przy łowieniu w jeziorze z brzegu, gdzie mamy kilkadziesiąt metrów płycizny i piasek.

W Odrze, Wiśle i innych rzekach pomniejszych wolę nęcić kulami. Nie stosuję koszyków w ogóle w rzece.

Inną formą nęcenia, jest nęcenie zanętą luźną. To wyższy rodzaj nęcenia i nie zawsze do przewidzenia są jego wyniki. Ale często stosuję.

Odpowiednikiem przybliżającym zasadę takiego nęcenia jest łowienie po zawodach wędkarskich w rzece. Cała zanęta zawodników jest niesiona przez prąd wody, następnie osiada w pewnych określonych miejscach i tam grupuje się masa ryb.

#13 rafcio 1

rafcio 1

Początkujący

• Members
  • 7 postów

Napisano 05 grudzień 2010 - 10:24

Zależy od nurtu, ale też podłoża. Kluczową rolę gra tu kształt kosza. Na piaszczyste polecam ci użyć trójkątnego (40-60g), a na kamieniste kwadratowego (40- 80g).
Połamania kija. icon_wink.gif

#14 Szczupak1452

Szczupak1452

Wędkarz

• Members
  • 99 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo:)

Napisano 05 grudzień 2010 - 17:11

Mi się właśnie kij połamał icon_biggrin.gif przy koszyku 100g, tak więc uważaj z tym ciężarem.

#15 skwarecki

skwarecki

Wędkarz

• Members
  • 81 postów

Napisano 12 grudzień 2010 - 00:55

Łowię na środkowej Wiśle ładnych parę lat, łowię tylko z koszykiem, a kulami z gliną próbuje nęcić, lecz obliczyć szybkość nurtu (koszyk 100-120g) i głębokość to mały totolotek. Kule robię z grubą zanętą i rzucam łapą własnej produkcji dużo wyżej, w koszyku lekka zanęta , dobrej firmy typ Feeder.Czy ciężar koszyka jest odpowiedni poznasz po ruch szczytówki. Jeżeli będzie się powoli uginała, a potem energicznie się wyprostuje to znaczy, iż koszyk się przesuwa po dni (a leszcze tego nie lubią).Koszyk podskoczy po pewnym czasie gdy zanęta się wypłucze, byle nie za często. Staraj się utrzymać koszyk w jednym miejscu.

#16 mirgag

mirgag

Wędkarz

• Members
  • 70 postów

Napisano 12 grudzień 2010 - 09:12

Bardzo rzeczowo Kolego Skwarecki.
Aby zobaczyć jakim sprzętem łowią wędkarze w Wiśle by pokonać denne kamienie i nurt, proponuję wybrać się do Warszawy i postać koło Wędkarzy łowiących w pobliżu mostu Syrenki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych