Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nęcenie Długotrwałe Cz I - Jezioro

47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mr.Spin

Mr.Spin

Wędkarz

• Members
  • 19 postów

Napisano 08 lipiec 2011 - 14:10

Chciałbym się was spytać czy ugotowana konopie nie zepsuje się podczas trzydniowego wyjazdu. Ugotowałem ją dzisiaj. Czy dotrwa do niedzieli?

#42 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,i rózne inne sporty

Napisano 23 marzec 2014 - 06:58

Czy przy nęceniu kukurydzą mogę np. ugotować sobie większa ilość kuku i 1-2 porcje dostarczyć od razu na lowisko a kolejne zamrozić i pózniej nęcić już mrożoną ? Czy ta mrożona też zda egzamin tak samo jak ta świeża?

#43 Stary52

Stary52

Szajbus

• Members
  • 1110 postów
  • Zainteresowania:ryby woda i przygoda

Napisano 23 marzec 2014 - 07:16

CYTAT(buxon @ nie, 23 mar 2014 - 07:58) Wyświetl post
Czy przy nęceniu kukurydzą mogę np. ugotować sobie większa ilość kuku i 1-2 porcje dostarczyć od razu na lowisko a kolejne zamrozić i pózniej nęcić już mrożoną ? Czy ta mrożona też zda egzamin tak samo jak ta świeża?

Witam .
Nic nie stoi na przeszkodzie abyś tak czynił . icon_wink.gif
Bardzo często tak właśnie robię .... większą ilość zanęty ( kukurydza , groch itp. itd . ) pakuję w płaskie woreczki najlepiej śniadaniowe i zamrażam . Dlaczego w płaskie ? - z prostej technicznej przyczyny , czas rozmrażania jest zdecydowanie krótszy niż kulistej bryły . icon_mrgreen.gif
Pozdrawiam .

#44 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 16:19

zastanawia mnie jeszcze jakie porcje beda odpowiednie przy rozpoczeciu necenia o tej porze? Planuje 0,7 kg kuku i 0,3 kg konopii. Czy tak porcja bedzie dobra czy lepiej wieksza? Zbiornik ok. 20 h ryby ktore planuje necic to karp, amur, lin, karas no i moze jeszcze jaz podejsc.

#45 Zbynek

Zbynek

Szajbus

• Members
  • 1129 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 14:18

rozumiem, że mówisz o suchym ziarnie.
Jeśli chodzi o kuku to ok, choć 0,3kg konopi to jakby sporo bo to z reguły dodatek ale możesz sypać. Choć nie wiem jak to się ma do sypania wiosną w późniejszym czasie możesz sypać więcej a na początku również z czymś drobniejszym np pęczak. Jeśli pomiędzy nęceniami to 1-3 dni to możesz nawet tego ziarna nie mrozić tylko trzymać w chłodnym miejscu.

#46 buxon

buxon

Weteran

• Members
  • 292 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 21:33

Raczej nie planuje sypać czymś drobniejszym bo dużo w zbiorniku jest wszędobylskiej płotki ;/ a na niej mi raczej nie zależy ;] Dziś poszła pierwsza porcja, konopia będę nęcił jedynie na początku żeby zapach unosil się w miejscu nęcenia i wabił rybę no i żeby pobudził jej trawienie icon_smile.gif pod koniec tygodnia jak usiąde z kijami na łowisku to zamierzam podrzucić jeszcze rybką troche peletu i kulek a z czasem może i całkowicie przejść na takie nęcenie. Wszystko zweryfikuje łowisko ;] w każdym razie będę próbował wszystkiego co przyjdzie mi do głowy zobaczymy co najlepiej zda egzamin ;]

#47 daniel_lisek

daniel_lisek

Wędkarz

• Members
  • 50 postów

Napisano 22 grudzień 2015 - 16:53

Nęciłem w tym roku na wakacjach stanowisko przez około 40 dni czasami codziennie lub co 2 dzień sypałem 1 litr kukurydzy, pszenicy i trochę konopi(1 litr wszystkiego razem) lato było bardzo gorące łowiłem na głębokości około 2-2.5m z gruntu na kukurydzę na haczyku czasami na włosie, ryby(leszcze i karpi) się spławiały nad nęconym miejscem ale przez te 40 dni złowiłem z gruntu 1 płoć około 27cm i leszcza chyba 55cm i to dopiero kiedy założyłem haczyk 12 i pęczek pinek.. a na bata sypałem garść ziaren oczywiście gotowanych i dziennie łowiłem około 20-25płotek, płotki były większe niż 20cm z tego jestem zadowolony, czy z gruntu tak mało złowiłem ponieważ na tej głębokości w upał ryby miały przyduchę czy coś? te 2.5m to największa głębokość nad zalewem, w tym roku powinienem łowić na płytkim łowisku? zalew ma 16ha, może za dużo sypałem towaru? na grunt do koszyczka dawałem zanętę a pod batem nie sypałem zanęty, 

#48 Kosmowski

Kosmowski

Początkujący

• Members
  • 8 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 18:20

Up - co z konopią, psuje się po takim czasie czy nie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych