Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nęcenie Długotrwałe Cz I - Jezioro

47 odpowiedzi w tym temacie

#21 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 19 styczeń 2008 - 13:35

kidys cały sezon łowilem tylko w takich oczkach icon_smile.gif w takich miejscach sprawdzila mi sie kukurydza czerwony robak i ciast na nic innego nie brało, a necilem ciastem i kuku ale nie zaduzo bo całeoczko zasypiesz a to nie ma sensu

w takich miejscach sprawdzją sie tylko spławikowki

#22 dekosz

dekosz

Weteran

• Members
  • 835 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 16:40

A co powiecie o zastosowaniu owsa i łubinu do necenia leszczy?? Podobno tak neci swoje miejscowki Barton, gość ma troche doświadczenie wiec... ktos z was probowal takiej mieszanki? Ciekawe czy ryby przyzwyczaily by sie do tego ?

#23 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 17:27

Witam ,przeczytałem temat adamsa1999 o nęceniu dlugotrwałym i pomysłałem ze moze też sproboje , tylko mam u siebie w okręgu klopot.
Zakaz wywozu przynet i zanet , odległosc 70 m.

Zdecydowałem się na 3 sposoby dojscia zanecenia łowiska
-proca ( stonfo,drennan - do 90m.)
-Dodac do kuli zanetowej kamyk i do zamrażalki
-skonstruowanie rakiety

Mam pewne uwagi niestety do każdego :
proca+daleka odleglosc=peknieta guma
zamrozona zanetą niewiem czy tak daleko dorzuce icon_sad.gif
czesto widze zrobione z butelki ale czy takie "rakiety" da sie posłać na tą odległość ?

Jakie macie zdanie ? i co waszym zdaniem było by najlepszym rozwiązaniem. ? moze macie lepszy sposób ? chetnie wysłucham kazdej icon_wink.gif icon_wink.gif

Użytkownik VooDoo edytował ten post 26 marzec 2008 - 17:37

user posted image

#24 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 27 marzec 2008 - 00:07

1. nie ma jeszcze na swiecie recznej procy miotajacej na 90m icon_biggrin.gif
2. zamrozic to mozesz pierogi a nie zanete do necenia icon_smile.gif jeszcze z kamieniem hehe sklej kule na goraco kasza manna albo platkami
owsianym ale taka kulą nawet miotacz basebolowy nie rzuci na 70m icon_biggrin.gif
3. to cos z butelki to pet i ma najwiekszy zasieg z wszystkiego co wypisales
pet robisz z butelki podobnie do rakiety a rozni sie tym ze kula zanetowa orywa sie od butelki po jakis 10m lotu i leci dalej nawet do 100m pet za tspada 15m od ciebie przez co sie go szybko zwija i mozna na nowo ładowac icon_smile.gif

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#25 jaguar56

jaguar56

Szajbus

• Members
  • 2995 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, herpetologia

Napisano 27 marzec 2008 - 12:35

CYTAT(dekosz @ śro, 26 mar 2008 - 19:40) Wyświetl post
A co powiecie o zastosowaniu owsa i łubinu do necenia leszczy?? Podobno tak neci swoje miejscowki Barton, gość ma troche doświadczenie wiec... ktos z was probowal takiej mieszanki? Ciekawe czy ryby przyzwyczaily by sie do tego ?

Kiedyś używałem do nęcenia leszczy owsiku a to jest owies pozbawiony łusek. można go kupić często w sklepach z artykułami dla gołębi lotowych bo jest lekko strawny. Po sparzeniu takiego ziarna ma ono słodkawy posmak a wiadomo że leszcze lubią słodkie przynęty i zanęty. Teraz nie nęcę już nim bo i leszczy jest zdecydowanie mniej.

A właściwie to muszę zanęcić nim karpie przecież to też smakosze słodkości. Ciekawe co z tego wyniknie? A i owsik można też kupić czasem na bazarkach jak są stoiska z paszami dla drobiu.

Umieraliście tak młodo,
ulicami płynie wasza krew.
To stolica płonie w smutku,
śmierć zabiera wszystkie dzieci jej.

Śpijcie słodko me aniołki,
kule wroga już nie groźne wam.
Teraz już was nie dostaną
wrogie szpony okupanta łap.

#26 VooDoo

VooDoo

Weteran

• Members
  • 979 postów

Napisano 27 marzec 2008 - 17:40

CYTAT(adams1999 @ czw, 27 mar 2008 - 01:07) Wyświetl post
pet robisz z butelki podobnie do rakiety a rozni sie tym ze kula zanetowa orywa sie od butelki po jakis 10m lotu i leci dalej nawet do 100m pet za tspada 15m od ciebie przez co sie go szybko zwija i mozna na nowo ładowac icon_smile.gif

mam jeden mocny bambus , więc wezne go w piątek i sprobóje.

Moja rakieta

Użytkownik VooDoo edytował ten post 27 marzec 2008 - 21:37

user posted image

#27 Garfield

Garfield

Weteran

• Members
  • 475 postów

Napisano 07 czerwiec 2008 - 12:50

Jak zanęcić kuku na około 50-60meteach o ile z kulkami nie ma problemu bo z procy czy z rury spokojnie poleca to z kuku już jest łowisko jest zamulone około 10-25cm mułu, teraz jest mało krzaków ale w w lipcu już tak zarasta ze
na spławik jest ciężko połowic ale mam zamiar przeciągnąć kilka razy kotwicą i wyrwać taki pas roślin lepienie kuku kasza manna raczej odpada bo kule zapadną sie w muł znacie jakieś inne sposoby ? w pontonie więcej mam dziur jak w serze wiec muszę czymś z brzega nęcić
a o to miejsce łowie w połowie odległości w okolicach koryta rzeki miałem zamiar łowić pod samymi trzcinami ale za bardzo zarośnięte i za dużo mułu
PS w sadzyku są płotki na żywca żeby nie było że was oszukuje i biorę wszystko icon_smile.gif

Użytkownik Garfield edytował ten post 07 czerwiec 2008 - 12:53

#28 dudek333

dudek333

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 17 czerwiec 2008 - 20:34

Mam do was pytanie...w przyszlym tygodniu wybieram sie z kolega na kilka dni na starorzecze blisko naszego miejsca pobytu, planujemy chodzenie na ryby przez kolo 4 dni metoda splawikowa... łowisko te jest starorzeczem bugu glebokosc okolo 2 metrow zbiornik jest troche zarosniety i jestem tam sporo mulu nastawic chcialbym sie glownie na leszcza ale i wieksza plocia nie pogardzimy...planujemy neciic codziennie gotowana kukurydza , a w czasie lapania rzucac trapera special wzbogaconego o bulke tarta oraz czosnek granulowany .... i wlasnie mam do was pytnie czy sama kukurydza wystarczy ? ile dziennie w kg moge jej wrzucic? czy cos do niej warto dodac?

#29 kroku87

kroku87

Weteran

• Members
  • 203 postów
  • Zainteresowania:ryby,alko,moja kobieta ,hiphop

Napisano 17 czerwiec 2008 - 21:25

hmm kuku jest dobra ale warto wzbogacic o cos innego jakies konpie czy cos w tym stylu zanecic paroma dobrymi kulami zanety wtedy prtzuypplynie jakas rybka i wrazie W jakby nie brałą grubsza ryba z plotka jest zawsze zabawa

#30 MATISII

MATISII

Weteran

• Members
  • 150 postów

Napisano 12 sierpień 2008 - 11:12

Mam dla was pytanie czym necic na zalewie 5 hektarow jezeli lowie metoda na koszyczek???

#31 Wiarus

Wiarus

Weteran

• Members
  • 589 postów

Napisano 05 październik 2008 - 17:29

Czytam te wywody,czytam, czytam i icon_rolleyes.gif nic nie kumam, ale człowiek już stary i tępy, może dlatego? icon_lol.gif

#32 esz

esz

Wędkarz

• Members
  • 14 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Wędkarstwo

Napisano 05 czerwiec 2009 - 23:59

ostatnimi dni, nęciłem lina i karasia kukurydzą. przez pierwsze dwa dni wszystko w jak najlepszym porządku. trzeciego zaś dnia również wszystko było w porządku, jednak do pewnego momentu. przypłynąłem na miejsce, wrzuciłem co miałem wrzucić i odpłynąłem. jednak po chwili patrzę a tu stado łysek nurkuje w moim nęconym miejscu (ponad 2 metrowa głębokość) i wyżera stamtąd całą kukurydzę. byłem zaskoczony. na niedziele miałem zaplanowany połów.
Czy sensowne jest dalsze nęcenie i wybieranie się na niedzielne łowy?
Jak zapobiec takim przypadkom?

#33 petros

petros

Weteran

• Members
  • 397 postów

Napisano 06 czerwiec 2009 - 08:09

Moim zdaniem nie nalezy skreslac miejsca. Nie wiadomo czy wszystko bedzie wyzarte. Zrezygnuj z kukurydzy, nec juz tylko czerwonymi robakami badz tez kostka ziemniaka. Aby unikac takich przypadkow, nec zawsze 2-3 miejscowki.

#34 Petryk_05

Petryk_05

Wędkarz

• Members
  • 10 postów

Napisano 18 czerwiec 2009 - 16:36

Witam!
Mam zamiar ponęcić sobie dwie miejscówki na niedużym jeziorku. Zbiornik jest obficie porośnięty grążelami czy kapelonami (nie wiem dokładnie co to, ale są to duże liście pływające po powierzchni.) a na dnie jest muł. Chcę tam nęcić lina a przy okazji może trafią się jakieś wyrośnięte płocie czy wzdręgi. Głębokość max 2,5-3m ale przeważnie około 2m.

I teraz moje pytania:
1.Czy mieszanka gotowanej kukurydzy oraz pęczaku będzie odpowiednia? Oczywiście ziarna gotowane oddzielnie tylko rzucane razem w łowisko.
2. Jedną miejscówkę chcę nęcić w/w ziarnami z dodatkiem zapachu kozieradki a drugą z dodatkiem zapachu wanilii (tak dla sprawdzenia który zapach ryby będą preferować).
3.Ile zanęty sypać? Czy na początek 0,5kg pęczaku i 0,5kg kukurydzy na miejscówkę będzie wystarczająco?
4. Czym sklejać ziarna by nie rozpadały się w locie? Czy może nie sklejać? (bo nie potrzebuje daleko rzucać).
5.Łowić mam zamiar na dwie wędki spławikowe (opcjonalnie jedna lekka gruntówka). Jako przynęty oczywiście kukurydza i pęczak. w Razie braku brań popróbować na czerwonego lub białego robaka, opcjonalnie rosówkę.

Co o tym wszystkim myślicie?

Użytkownik Petryk_05 edytował ten post 18 czerwiec 2009 - 16:52

#35 sokoll

sokoll

Weteran

• Members
  • 189 postów

Napisano 30 czerwiec 2009 - 19:59

hmm... chcialbym teraz w lipcu polowic troche wiekszych leszczy,linow i ewentualnie jakies plocie. Jezioro nei jest duze i glebokie (max 5m) jest dosyc mocnko porosniete wodorostami i tzw.kapelonami. Mam zamiar lowic z brzegu na odleglosci max 10. Miejscowka jest miedzy dwoma sporymi kupami trzcin. glebokosc to 2-3m mala warstwa mulu. ile dni mam necic i czym? prosilbym o jak najdokladniejsze proporcje icon_smile.gif z gory dziekuje za odp

Użytkownik sokoll edytował ten post 30 czerwiec 2009 - 19:59

#36 pawelak23

pawelak23

Wędkarz

• Members
  • 15 postów

Napisano 10 lipiec 2009 - 15:29

CYTAT

Mógłbyś bardziej przybliżyć zasadę działania tej wyrzutni ? Może jakieś zdjęcie ?

#37 Czarnyy

Czarnyy

Szajbus

• Members
  • 2407 postów

Napisano 17 lipiec 2009 - 09:06

Tutaj mozesz o tym poczytac:
http://www.carppassi...3x5lxx l5xhlxxl
www.carpholic.pl

#38 Drozda

Drozda

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 03 maj 2011 - 15:24

Witam potrzebuje pomocy w neceniu na jeziorze chce lowic 1 wedke na splawik 2 na grunt miejwiecej kolo siebie bede 2 tygodnie na tym jeziorze mam wlasny pomost do ktorego inni wedkarze nie maja dostepu bedzie to w lipcu chce lowic wieksze karasie liny karpie jak sie da to leszcze jezioro jest wielkie presja wedkarska mala dno jest jasne i piaszczyste wiec moje pytanie czym necic ile dni i w jakiej ilosci i oczywiscie co na hak i na jakiej odleglosci lowic mam jeszcze rowerek na ktorym moge wywozic zestaw i zanete icon_razz.gif

Użytkownik Drozda edytował ten post 03 maj 2011 - 15:25

#39 wedkarz22

wedkarz22

Weteran

• Members
  • 312 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 14:24

A gdzie moge kupić kukurydze do gotowania bo umnie niema w wędkarskim a w spożywczym jest tylko słodka??
Do nęcenia dlugotrwałego moge zastosować dziennie 1kg kupowanej zanęty i 1kg kukurydzy??
C&R
100%

REKORDY 2011!!!
LESZCZ-43cm
JAŹ-46cm
KLEŃ-40cm
PŁOĆ-27cm

#40 power96

power96

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 19 czerwiec 2011 - 17:41

Na rynku i w sklepach z jedzeniem dla gołębi, albo z jakimś rolnikiem możesz się dogadać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych