Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shimano Catana

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21 zator

zator

Wędkarz

• Members
  • 62 postów
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano 26 grudzień 2008 - 22:05

Ja może troszke od temetu odbiegne. Bo nie mam w/w modelu kołowrotka lecz mam kołowtotek z seri Catana i musze powiedzieć że jak na shimano jestem bardzo rozczarowany. Fakt cena bardzo zachęcająca lecz ogólnie uważam że pieniądze wyrzuciłem w błoto. Przepraszam że nie podaje jaki to model ale nie jestem w domu i nie mam go prdzy sobie. Polecam za to Cormoran dużo dużo lepsze, przynajmniej moim zdaniem.

#22 rrryba

rrryba

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 23 maj 2009 - 12:46

pewnie trafiłeś na kiepski wg. kołowrotek warty swojej ceny, wątpię, żeby jakikolwiek mógł konkurować z tym kołowrotkiem w cenie do 160zł icon_smile.gif To tyle ode mnie, ja jestem z swojego zadowolony hamulec ra / precyzja, super wyważony, nie będę go zachwalać, sam przejrzałem wiele stron, jak i miałem do czynienia z różnymi kołowrotkami / innej maści - ceny. Powiem tylko tyle - WARTO zainwestować w ten kołowrotek !!!

#23 rrryba

rrryba

Wędkarz

• Members
  • 28 postów

Napisano 23 maj 2009 - 12:47

pewnie trafiłeś na kiepski wg. kołowrotek warty swojej ceny, wątpię, żeby jakikolwiek mógł konkurować z tym kołowrotkiem w cenie do 160zł icon_smile.gif To tyle ode mnie, ja jestem z swojego zadowolony hamulec ra / precyzja, super wyważony, nie będę go zachwalać, sam przejrzałem wiele stron, jak i miałem do czynienia z różnymi kołowrotkami / innej maści - ceny. Powiem tylko tyle - WARTO zainwestować w ten kołowrotek !!!

#24 ryba137

ryba137

Wędkarz

• Members
  • 39 postów

Napisano 02 czerwiec 2009 - 21:06

Zamierzam kupić sobie ten kołowrotek do feedera ale nie 2500 tylko 4000. Nie będzie za duży?

#25 stanleyawa

stanleyawa

Weteran

• Members
  • 103 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo!!

Napisano 20 czerwiec 2009 - 18:52

CYTAT(amator37 @ śro, 10 wrz 2008 - 18:55) Wyświetl post
Jeżeli chodzi o Shimano Catana i jego wyższy model tj. 4000 polecam ten z przednim hamulcem(oznaczenie FA).
Jest naprawde super- i co najważniejsze kosztuje mniej niz 100zł(wszysko mozna znależć np. na allegro).
Natomiast Shimano Catana 4000 RA jest strasznie przereklamowany. Firma chwali się iż jest to najlepiej sprzedajacy się kołowrotek w Europie... icon_question.gif
Jak kolega wyżej napisał raz rozłożonego kołowrotka z tylnym hamulcem np. po to by przeczyścić nie da rady za bardzo złożyć tak jak jest składany firmowo... Zawsze będzie jakaś wątpliwość.
Używam 4000FA i naprawde z ręką na sercu byłbym w stanie za niego zapłacić znacznie więcej.
Tych, którzy uzywają kołowrotków z tylnym hamulcem niechce pouczać bo sam się uczę sztuki wędkarstwa - przedstawiam tylko swoją osobistą opinię opartą na doświadczeniach(mam oba te kołowrotki)

Pozdrawiam!

Jestem posiadaczem Catany 4000 RA i używam jej do żywcowki oraz nocnego gruntu z trupem,jak dla mnie solidny kręciołek

#26 radkacz

radkacz

Szajbus

• Members
  • 1354 postów

Napisano 31 lipiec 2009 - 22:45

ja mam catankę 2500 fa i sobie chwalę, co innego modele alivio, żenada- niestety również jestem posiadaczem jednego z nich o szpuli 1000 z fa

Edycja po dość długim czasie użytkowania obu kręciłow:

Niestety to catana okazała się byc żenadą, alivio po wyczyszczeniu benzyną i naoliwieniu (bez smaru) okazał się byc lepszym kręciołem, obydwu już nie mam ale, z perspektywy czasu i zależności cena/jakość polecam chyba bardziej alivio.
Pozdrawiam

Użytkownik radkacz edytował ten post 08 czerwiec 2010 - 23:46

#27 szymas

szymas

Weteran

• Members
  • 243 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo,sport i imprezy

Napisano 08 styczeń 2010 - 18:12

Mam ten kołowrotek juz drugi sezon i sie fantastycznie spisuje.polecam

#28 ProCarp

ProCarp

Weteran

• Members
  • 500 postów

Napisano 14 marzec 2010 - 23:07

ja mam wersje dwuletnia 4000 uzywalem tego kreciolka na poczatku do splawika-lowienie malych karasi itp,a teraz lowie lim na spining chodz jest troche za duzy.Jak najbardziej jestem zadowolony a takze w pelni zgadzam sie z przedmowca co do kolowrotka alivio.KOmpletny niewypal!

#29 Tomek5000

Tomek5000

Weteran

• Members
  • 208 postów

Napisano 30 lipiec 2010 - 20:10

Też mam Catanę 2500fa i nie jestem zadowolony, wiem że to nie jest jakiś kręcioł za 500zł ale moje bazarowe kołowrotki mają mniejsze luzy na rączce po kilku latach niż catana po tygodniu spina na szczupłego, może na paprocha się nadaje ale do obrotówek 3-4 to raczej będzie za delikatny, muszę go troszkę dobić i wysłać na gwarancji i przeznaczyć kręcioł do ul spina i może pociągnie.

#30 Icynova

Icynova

Wędkarz

• Members
  • 45 postów
  • Zainteresowania:FlyFishing, Spining

Napisano 06 październik 2010 - 07:42

Hmm z tego co wiem ten młynek nie jest najlepszym wyborem jak na ten moment. Wiem to z doświadczenia, a także polecam coś do poczytania http://fishing-test....-catana-2500-fa. Jeślicho chodzi o 100zł to napewno lepszym wyborem będzie Dragon Millenium HI Tech FD 330i. Polecam sprawdziłem.
Złapałeś? Wypuść!

#31 gardian

gardian

Weteran

• Members
  • 114 postów

Napisano 10 październik 2010 - 13:39

Ja także pochwale catankę 2500 z przednim hamulcem,a do nieco cięższych połowów polecam exage 2500 z dragiem-świetnie daje sobie radę z nawijaniem plecionki i jest naprawdę solidnie wykonany

Załączone pliki

#32 ciechan

ciechan

Weteran

• Members
  • 304 postów

Napisano 04 grudzień 2010 - 00:47

ja mam Catanę 4500 do gruntu. Przy gruncie 2 miesiące było wszystko oki. Założyłęm go do lekkiego spinningu - po 2 miesiącach jest do śmieci.
Jak dla mnie dziadostwo. Na sezon nie starczy przy średnio intensywnym łowieniu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych