Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wędkarstwo Plażowe ( Surfcasting) Krok Po Kroku

462 odpowiedzi w tym temacie

#41 fortel

fortel

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 16 sierpień 2008 - 21:21

Trudno będzie mi opisać na jaka odległość posyłałem przynęty. Wchodziłem wówczas do wody w piance do sportów wodnych i oddawałem rzyty bedąc jakieś 20-25 metrów od brzegu. Oceniam, że od miejsca ulokowania rur PCV do ciężarka było 130-150 metrów. Miałem możliwość zarzucania różnymi kijami i najdalej rzucałem kijem węglowym sztywnym 4.20 właśnie do 180 gram. Szklaki o długościach 4.50 miekkie i o większej gramaturze rzucały bliżej. Jeśli chcesz kij, który jest dla mnie za drogi, a moim zdaniem najlepszy to znajdź DEGA z regulowanym dolnikiem, to już górna półka, kosztuje ok 900zł. Nim rzucisz najdalej, a jego unikalne rozwiązanie dokładanej dodatkowo szczytówki odda najlżejsze brania. Miałem okazję nim pomachać rewelacja! osobiście używam DEGI Viplexblue 4.20 i 180 gram. Wsród kolegów chyba najdalej nimi macham... Oto relacja z nowej wyprawy.... Zachęcony sukcesem pojechałem z innymi ekipami by połowić w dniach 14-15 sierpnia. Czternastego tak wiało, że wędki zrywało z PCV, zresztą jak się później dowiedzieliśmy z mediów,dachy tez zrywało... Na drugi dzień było spokojniej, lecz do południa ani brania, a później wygonił nas deszcz. No cóż, do następnego razu.....

Załączone miniatury

• DSC_1692i.jpg
  • DSC_1699i.jpg
  • DSC_1707i.jpg
  • DSC_1714i.jpg
  • DSC_1720i.jpg

#42 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów
  • Zainteresowania:wędkowanie, motoryzacja

Napisano 17 sierpień 2008 - 22:59

no niech Pan pisze co tam slychac nad Bałtykiem, z chęcią bede czytał teraz icon_biggrin.gif
.....::::: !! WODOM CZEŚĆ !! :::::.....

Piszę poprawnie po polsku

#43 skydriver

skydriver

Weteran

• Members
  • 230 postów

Napisano 18 sierpień 2008 - 21:19

fantastyczne te leszcze fortel !! w odrze czesto zdazaja nam sie sztuki po 60 cm...ale to chyba maja z 15 wiecej icon_biggrin.gif Piszcesz ze 8 sierpnia udał Ci sie taki połów - dokladnie tego samego dnia ja mialem pierwszy raz okazje zetknac sie z surfcastingiem - lecz z plaży w bobolinie koło darłowka - czyli jakies 20 km patrzac po linii brzegowej od Ciebie ...łupem padł tylko 1 leszcz okolo 40 cm - ale jak na pierwszy raz bylem zadowolony - w dwa kolejne dni w przeciwienstwie do poprzendiego byla juz wieksza fala i moje 120g łezki dosc mocno sciagalo po zarzuceniu - wiec urlop z przygoda lowienia pierwszy raz z plazy zakonczylem tylko tą jedna ryba. Ciekawi mnie natomiast jak wiąże sie duza dosc fala (jaka widac na twoich fotach z kolejnej wyprawy) z braniami ryb - czy owe warunki nie przekreslaja praktycznie mozliwosci zlowienia czegokolwiek?

ps - dodam tylko ze kupiona specjalnie do lowienia z plazy wedka Konger Strong do 150g 3,9 m zlamala mi w chyba 5 rzucie ciezarkiem 120 gram, po sklajeniu nadawala sie do lowienia - juz nieco krotsza...lecz zlamala sie kolejny raz po 2 dniach w innym miejscu - wiec STANOWCZO ODRADZAM TEN SPRZET. Dodam ze uzywalem jako drugiego kija chyba 8-letniej wedki Robinsona 40-80 gram i nie zawiodla ani przez chwle :/

Użytkownik skydriver edytował ten post 18 sierpień 2008 - 21:31

#44 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów

Napisano 21 sierpień 2008 - 14:15

CYTAT(skydriver @ pon, 18 sie 2008 - 22:19) Wyświetl post
ps - dodam tylko ze kupiona specjalnie do lowienia z plazy wedka Konger Strong do 150g 3,9 m zlamala mi w chyba 5 rzucie ciezarkiem 120 gram

Hieh no ja rzucałem wędką 10-30 gr ciężarkiem 80 gr icon_lol.gif Widać jak ładnie mi sie wygina kij przy wyrzucie na zdjęciu Fortela.

#45 PrzemekB

PrzemekB

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 07 wrzesień 2008 - 18:28

witam, jestem z gdańska i od niedawna interesuję sie tematem surfcastingu, technike juz chyba opanowałem...

ale gdzie w trójmieście są najlepsze miejsca ???

dzieki

#46 madlion

madlion

Początkujący

• Members
  • 2 postów

Napisano 09 wrzesień 2008 - 20:42

Witam wszystkich,

Od niedawna zaczałem przygode z wędkowaniem z plaży, mieszkam w Gdyni także morze blisko:)
Jak narazie mam za sobą trzy wyprawy nad gdyńskie plaże, bez efektu niestety.
Może koledzy po fachu mają doświadczenie w gdyńskich/trójmiejskich plażach?
Z góry dziękuję za pomoc.

Michał

#47 fortel

fortel

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 21 wrzesień 2008 - 21:24

Łowię na piachach Bałtyku od kilku lat i mam często puste wyjazdy, to normalne są czasem takie dni . Ale są równiez dnie, gdzie przez kilka a nawet kilkanaście godzin brak życia w wodzie i tylko w jednej godzinie można złowić piękne okazy. Nie ma określonej pory gdzie ryba pojawia się na łowisku, czasem jest to ranek czasem samo południe innym razem wieczór. Dla nowicjusza mam małą radę ,by na ryby wybrać się na CAŁY dzień. Jeśli nic nie złowilismy to pojedźmy w to same miejsce na drugi dzień i również od świtu do nocy..... Tak zróbcie kilka cykli w różnych porach roku w tym samym oczywiście miejscu. Jeśli nic nie złowicie to dopiero można powiedzieć, że to złe miejsce. Miałem takie zdarzenie, gdzie do bankowego miejsca trzeba było iść 40 minut. Rodzinka się postawiła i kompromisem było łowienie w innym blisko oddalonym miejscu, gdzie wędkarze łowić nie chcieli. Okazało się, że i tam łowi się piękne okazy. Kluczem do sukcesów w surfcastingu jest możliwość wykonania choć jedna wędką rzutu na odległość 120-140 metrów! A to potrafi tylko odpowiedni sprzęt. I nie oszukamy tu praw fizyki karpiówkami, czy tanimi kijami za 90zł! Niech koledzy, którzy łowią na taki sprzęt sie na mnie nie gniewają, chodzi mi o rzuty 120-140 metrów. I na ruskie teleskopy da się złowić gdy ryba jest blisko. Tylko, gdy ryby są dalej co w tedy: Wówczas mówimy, że to złe miejsce, a ryba jest, tylko 70 metrów dalej. W tym roku na imprezie DARŁOWSKA PLAŻA 2008 udało mi się wygrać zawody( nie chodzi tu o chwalenie się). Na początku zawodów ryba na moim stanowisku brała na odległości 110-130 metrów, a pod koniec imprezy 30 metrów od brzegu. To dowód na to, że warto mieć zestaw, który potrafi umieścic ciężarek w ekstrymalnej odległości i taki za 90 zł, którym połowimy blisko. Widziałem takich , którzy braki sprzetowe nadrabiali głębokim brodzeniem, kilku z nich nie wróciło do domu.... (ujście kanału z jez. Jamno). Intencją mego postu jest większą CIERPLIWOŚĆ dla świeżo upieczonych surfcastingowców w nowych łowiskach. Wielkie leszcze morskie można z powodzeniem łowić od Szczecina do wielu kilometrów za Łebę.

Załączone miniatury

• _DSC2166i.jpg
  • _DSC2054i.jpg
  • _DSC2013i.jpg
  • _DSC1918i.jpg
  • Nowy_1cccc.jpg
  • _DSC2045i.jpg
  • Surfcasting.jpg
  • Endriu_1.jpg
  • _DSC2124i.jpg
  • _DSC2139i.jpg

#48 fortel

fortel

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 10 październik 2008 - 21:39

Zrobiłem dzisiaj test, który polegał na poszukaniu leszczy. Rano skoro świt trzy godziny powędkowałem w Łazach (bez brań). O godzinie 9.30 atakowałem Darłówko od strony zachodniej, bez brań. Po dwóch godzinach sterczenia na darłowskiej plaży padło na Unieście i strzał w dziesiątkę! Były tam leszcze. I teraż ciekawostka, wczoraj było w Unieściu sporo wędkarzy i ani jednego brania! Dziś brały jak szalone! Wygląda na to, że stada leszczy przemieszczają się i wędkarz łowiący dziś w Łazach pomyślałby, że ryby są poza zasięgiem. Tylko znaleźć sposób na przewidywanie wędrówek tych ryb i sukcesy murowane..... Ale marzenia co!!!!!

Załączone miniatury

• Surfcasting.jpg

#49 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów

Napisano 10 październik 2008 - 22:02

i gdzie brały ? Daleko od brzegu czy raczej blisko ?
a jak sprawa wygląda z węgorzami, trafił Pan cos ciekawego czy same sznurówki ? icon_wink.gif
pozdrawiam!

P.S. Zdjęcie respekt icon_cool.gif

#50 darbarian

darbarian

Weteran

• Members
  • 173 postów

Napisano 12 październik 2008 - 15:46

Piękne sztuki !!! do kiedy łowi Pan na plaży ? do końca października? No i od którego miesiąca Pan zaczyna ? icon_cool.gif

Pozdrawiam

#51 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 12 październik 2008 - 21:26

DAREK!!!! Ty się nie pytaj, Ty pędź nad wodę !!!!!!! icon_biggrin.gif

Użytkownik wind edytował ten post 12 październik 2008 - 21:26

#52 darbarian

darbarian

Weteran

• Members
  • 173 postów

Napisano 13 październik 2008 - 06:09

Każda informacja jest cenna icon_cool.gif

#53 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 13 październik 2008 - 10:20

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 23 listopad 2009 - 20:12

#54 fortel

fortel

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 13 październik 2008 - 18:09

Próbowałem, ale nie mogę nimi rzucić dalej niż 30 metrów bo się zrywają. Jednak skoro biorą dobrze na dendrobenę nie kombinuję więcej

Załączone miniatury

• _DSC2136i.jpg

#55 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 13 październik 2008 - 19:17

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 23 listopad 2009 - 20:12

#56 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 13 październik 2008 - 21:32

witam,
nurtuje mnie jeszcze jeden problem....... mianowicie chodzi mi o....... palce. Przy zarzucaniu zestawu o wadze powiedzmy ok. 100-150g i zastosowaniu grubej sztywnej żyłki nietrudno o otarcia czy nawet obdarcie ze skóry palców (chyba ciężko przytrzymać zestaw jednym palcem), nie mówiąc już o efekcie jaki dałoby owinięcie sie żyłki wokół palca bądź innego członka ciała...... icon_wink.gif

oczywiście problem rozwiązuje zastosowanie multiplikatora, ale zauważyłem, fortel, że wędkujesz kołowrotkiem o stałej szpuli.

ciekaw jestem, jak rozwiązałeś tem problem, może jakaś osłona na palce??

#57 fortel

fortel

Wędkarz

• Members
  • 41 postów

Napisano 13 październik 2008 - 21:53

Od chwili gdy stosuję specjalną stożkową żyłkę, problem przestał istnieć. Grubość takiej żyłki przy palcu podczas rzutu wynosi 0,60mm! Wcześniej stosując kombinację żyłka-plecionka 0,30 raz mocno skaleczyłem palca.

Załączone miniatury

• _DSC1982i.jpg
  • _DSC2134i.jpg
  • PICT0049.JPG

#58 arcio99

arcio99

Szajbus

• Members
  • 2335 postów

Napisano 13 październik 2008 - 22:55

CYTAT(fortel @ pon, 13 paź 2008 - 19:09) Wyświetl post
Próbowałem, ale nie mogę nimi rzucić dalej niż 30 metrów bo się zrywają. Jednak skoro biorą dobrze na dendrobenę nie kombinuję więcej

FOTO
taka pazera ze na 2 haki sie połakomiła ? icon_wink.gif

#59 Guest_wind_*

Guest_wind_*
  • Guests

Napisano 14 październik 2008 - 16:55

OK, rozumiem, ze ze względu na grubość żyłki nie obawiasz się skaleczeń? Ale mimo wszystko chyba nie uda się uniknąć uderzenia pędzącej żyłki w palce?

pozdrawiam

#60 jakub powiatowy

jakub powiatowy

Szajbus

• Members
  • 3172 postów

Napisano 14 październik 2008 - 18:40

-

Użytkownik jakub powiatowy edytował ten post 23 listopad 2009 - 20:13

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych