Skocz do zawartości

Polecamy

Zapraszamy do sklepu

Zaprzyjaźnieni

ZPW
WWG-Wędkujący Internauci najlepsza strona dla wędkarzy

Zdjęcie

Jaki Zapach Na Karpia?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nemo123

Nemo123

Wędkarz

• Members
  • 36 postów

Napisano 31 May 2007 - 07:53 PM

Mam pytanie jakie zapachy najczęściej lubi karp??

#2 guma

guma

Weteran

• Members
  • 630 postów

Napisano 31 May 2007 - 11:38 PM

Witam, ja stosuje miod z dobrym rezultatem , ogolnie polecam cos slodkiego moze byc tez karmel, choc to bardziej pod lina i karasia pasuje ,ale karpik taz sie zaplacze icon_mrgreen.gif pozdro
C&R

#3 -eRZet-

-eRZet-

Weteran

• Members
  • 930 postów

Napisano 01 June 2007 - 07:15 AM

ja proponuje wanilie, lub truskawke.. kolega wwyzej dobrze mowi ze cos co slodkie.. karp uwielabia slodycze..do zanety dodaje zapachy waniliowe ze spozywczaka..w taich malych buteleczkach, i powiem ze to dziala..

Pomóż głodującym i wejdź!!
http://www.splawik.c...wtopic=8154&hl=
..............................
Moja Galeria

#4 węd/karz

węd/karz

Wędkarz

• Members
  • 51 postów

Napisano 10 June 2007 - 04:38 PM

Macie rację choć ja mieszam 50/50 zenęte na karpia z płociową do tego dodaję troszkę miodu i kukurydzę.

Nie mówię, że łowię olbrzymy ale takie 1/3 kg są icon_smile.gif

#5 adams1999

adams1999

Szajbus

• Members
  • 2099 postów
  • Zainteresowania:Cyprinus Carpio

Napisano 10 June 2007 - 07:33 PM

przede wszystkim truskawka bardzo dobre są tez: banan, ananas, wanilia a także nuty miesno- rybne małża , kałamarnic & osmiornica, ryba, wątroba nieraz prawdziwym kilerem jest mieszanka aromatów miesno owocowych

a aromaty ze sporzywczego sobie lepiej daruj wak walą chemią ze szok i tylko ryby odpedzają

"catch and release" - złów i wypuść!!!!!!

#6 MarioSan

MarioSan

Weteran

• Members
  • 470 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, akwarystyka, sprzęt audio, muzyka, komputery, internet

Napisano 10 June 2007 - 08:04 PM

Ja tam karpiarz nie jestem, ale jeśli wierzyć angielskim mistrzom to halibut daje rade.
Lekki Spinn

2,4m 0,8-10g
2,7m 4-14g
2,85m 7-25g

#7 pietruch

pietruch

Weteran

• Members
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wędkarstwo, geografia, historia, no i piłka nożna

Napisano 10 June 2007 - 08:33 PM

Na pytanie jednoznacznie Ci nie odpowiem... bo karpiem nie jestem icon_smile.gif.
Popatrz sobie w katalogi/strony internetowe firm produkujących karpiowe smakołyki.
Trafisz tam na atraktory począwszy od kraba, przez banana, kończąc na whisky&cola.
Aż tak pazerny jest nasz wąsaty łasuch?
Wydaje mi się, że smak odgrywa tutaj drugą rolę, a pierwszą jest przywzwyczajenie ryby to tego pokarmu.
Jeżeli będziesz przez tydzień nęcił kukurydzą o zapachu poziomek i 7mego dnia zarzucisz zestaw tym czym nęciłeś, a obok Ciebie usiądzie ktoś kto chciał Ci podsiąść miejscówkę łowiący na zwykłą kukurydzę, lub inaczej aromatyzowaną, to jak sądzisz, które ziarenko karp wybierze?
Dobrze znaną mu przynętę do której ma zaufanie, czy jakieś inne innowacje?
Dlatego chyba długotrwałe nęcenie jest kluczem do sukcesu, a nie eksperymentowanie ze smakiem icon_wink.gif .
Oczywiście patrząc na kanony karpiowania, które mają logiczne uzasadnienie uznaje się, że wiosną powinno się łowić na przynęty o zapachu mięsnym - typu fish/crab/fish oil itd, a latem na przynęty o zapachu owocowym typu truskawka, poziomka, banan etc.
Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Toggle shoutbox Shoutbox

@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:09 PM) z resztą, co tu sprzątać? środek sezonu a tu 50 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 5 minut)

1 użytkowników, 49 gości, 0 anonimowych
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:06 PM) @wolfik, jakie to ficzery wpływają teraz na większą użyteczność forum? Bo z punktu widzenia zwykłego usera nie widzę żadnych, może w panelu moderatorskim jest coś więcej ale nie widzę, żeby tu ktokolwiek sprzątał.. :P Ot, po prostu ktoś ziścił swoją zachcewankę a reszta musi się przyzwyczaić...
@  Arti/W-wa : (28 August 2015 - 10:00 PM) zmieniliście szatę forum to może by i tak zegar ustawić, co?
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:02 AM) Szybkość ładowania strony jest dużo większa co daje większy komfort użytkowania
@  wolfik : (28 August 2015 - 09:01 AM) @OLEK NAUTIC przyzwyczaisz się, po tylu latach patrzenia na stara wersję też na początku wydawało mi się dziwnie, ale po 2 dniach zacząłem odkrywać i doceniać nowe :)
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:43 AM) Dla mnie stare forum było bardziej przejrzyste, to moje zdanie. Szybkość? Do pisania i czytania postów?
@  OLEK NAUTIC : (28 August 2015 - 07:38 AM) @wolfik przecież sam wiesz, że nie chodzi o przerost w angielskim
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:25 PM) Pod względem użyteczności jesteśmy teraz lata świetlne do przodu. Poklikasz trochę i sam zobaczysz, że jest o wiele wygodniej i czytelniej niz było.
No i szybciej.
@  wolfik : (27 August 2015 - 02:23 PM) @OLEK NAUTIC brak spolszczenia w niektórych miejscach jest przerostem formy nad treścią ? :)
@  OLEK NAUTIC : (27 August 2015 - 12:01 PM) Jak dla mnie to forma przerosła treść w nowej odsłonie forum. Poprzednie było bardziej przejrzyste, daty i godziny mogły być polskie. Teraz wszystko przypomina inne forum. Takie skromne moje zdanie. Teraz chciałem wysłać lub opublikować a tu SHOUT
@  wolfik : (27 August 2015 - 08:57 AM) @BartasL2 dzięki :)
@  BartasL2 : (26 August 2015 - 04:48 PM) No no robi wrażenie:) pewnie sporo pracy kosztowała ta zabawa ale musze przyznać ze jest dużo lepiej :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:13 PM) niespecjalnie jest tez możliwość robienia tutaj grup
@  wolfik : (26 August 2015 - 12:12 PM) do tej pory było to mało używane medium
@  Dinet : (26 August 2015 - 12:02 PM) ciekawy jestem jak zda egzamin jeden Shoutbox dla wszystkich grup wedkarskich, ale to czas pokaże
@  Dinet : (26 August 2015 - 11:59 AM) no pracy pewnie moc, ale efekt osiągniety :)
@  wolfik : (26 August 2015 - 10:48 AM) Nie do końca bezproblemowo, ale udało się :)
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:14 AM) widać, że migracja odbyła się jakoś bezproblemowo
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:10 AM) jak w MP
@  Dinet : (26 August 2015 - 09:07 AM) :roll: