Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Atraktory
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Czym zanęcić i co na hak założyć > Zanęty
damian_gdz
Mam pytanie do Was jakie atraktory na jaką rybę, chodzi mi o zapachy, które lubią ryby, co lubi, np. wanilie, kopr, melasę, miód, kolendrę, anyż, siemię lniane, itp. Proszę o napisanie w miarę możliwości wszystkich bardziej popularnych zapachów.
Leszcz1991
czosnek-leszcz
wanilia- uniwersalny
carmel- leszcz lin karaś karp
piernik- leszcz
jasin
A jak można łączyć zapachy żeby się nie gryzły?
ebola2000
bardzo dobrym dodakiem zwłaszcza do zanęt płociowych jest anyż.
ogólnie rzecz ujmując płoć woli smaki ostre, cierpkie ziołowe natomiasy lescz woli słodkie
maverick
Zapachy teoretycznie można łączyć, ale nie jakiś o korzennym zapachu z owocowym.
qba15.pl
arachidy - karpie
czosnek - LESZCZ ! FANTASTYCZNY ZAPACH NA TĄ RYBE !
truskawka - karpik i co dziwne płoc (przynajmniej w wodach w moich okolicach)
konopie - płoc
czekolada - leszcz
miód - karp, karaś, lin
wojtek195_2005
tutti-frutti – karp, lin, karaś

kozieradka – płoć, leszcz, lin, karaś;

nostrzyk – płoć, leszcz, lin, karaś;

kminek – płoć, krąp;

anyż – płoć, karaś, krąp;

kolendra – płoć, leszcz;

koper włoski – krąp, płoć.

Oczywiście nie jest powiedziane że np. w zanętę typowo płociową nie wejdzie inna ryba.
ds-fan
QUOTE(maverick @ śro, 04 kwi 2007 - 21:52) *

Zapachy teoretycznie można łączyć, ale nie jakiś o korzennym zapachu z owocowym.

Można!!!. np;banan+korzenny,banan+krab,kiełbasa+curry są dipy o tych zapachach KLIKNIJ jeśli karpiarze je stosują to znaczy że są skuteczne.
maverick
No ja mam odmienne doświadczenie z mieszaniem zapachów.
bartek640
ja od tamtego roku używam atraktorów firm stil a konkretnie zapach na lina i karasia . Jeszcze się nie zawiodłem... trochę do zanęty i naprawde skutkuje . Nad jeziorem dodawadłem go do pęczaku i gdzie nęciłem cały tydzień łapałem liny , ale także płocie i leszcze . U nas na gliniance wczoraj gdy trochę zanęciłem płocie weszły w łowisko... polecam
Nemo123
miód-lin,karp,karaś
konopia-płoc
wanilia-prawie wszystkie
Koksiarz
mogę do zanety karpiowej (owocowa) dodać konopi zeby płoć tez podeszła i archaidu?? czy to będzie dobre połączenie??
erwinnf
czy mogę aromix bremes sensasa mieszać z miodem? mieszalem juz gardons z melasą i dawało to niezłe rezultaty teraz szukam czegos na leszcza i lina. poradźcie coś:)
lukaf
a duża jest różnica jak bym używał dipu miodowego a miodu (takiego ze słoika) ??
Xion
CYTAT(erwinnf @ sob, 06 wrz 2008 - 16:08) *
czy mogę aromix bremes sensasa mieszać z miodem? mieszalem juz gardons z melasą i dawało to niezłe rezultaty teraz szukam czegos na leszcza i lina. poradźcie coś:)

Nie wiem czy w polaczeniue bremes +miod wejdzie ci lin sadze ze szybciej leszcz ciezko zrobic zapach leszczowo linowy gdyz te 2 gatunki ryb maja inne zerwosika ale jezeli juz bys kombinowal to sproboj zmieszczac aromix bremes z super aromix chocolate a dlaczego chocolate sensas tanches ma podona nute zapachowa.
Xion
CYTAT(lukaf @ sob, 06 wrz 2008 - 19:51) *
a duża jest różnica jak bym używał dipu miodowego a miodu (takiego ze słoika) ??

Raczej tyle ze wszytkim bym pierw polecil dowiedziec sie czym jest sam zapoach , smak i na czym to wszytko polega.
Dip masz duzo bardziej skoncentowany , taki sztucznie uzyskany zapoach miodowy w ma wieksza wydajnosc np : na jedna nakretke dobrego dipu atraktora trzeba by bylo srednio 1/2 szklanki miodu zeby uzyskac podobny efekt zapachowy nie wiem co cie wyjdzie taniej a i nie zapomnij ze miod zmieni ci slodkosc zanty.
erwinnf
w wakacje wędkowałem na małym jeziorku (pow. 2 ha, sr głębokość 2,5m max. gł. 6m) gdzie występują w większości karasie, liny, leszcze, sporadycznie karp, jest też sporo drobnicy ktorej jednak nie chciałbym łowić. jak narazie rezultaty były przeciętne, bez rewelacji, więc chciałbym coś poprawić. szukam jakiś w miare uniwersalnego atraktora. przyjrzałem sie juz ofercie pobliskich sklepów wędkarskich i to są moje propozycje
MVDE (brasem)
Dragon secret (leszcz, lin-karaś, karmel)
Sensas (bremix, brasem) aromix (bremes, brasem, karmel, miód)
Tandem Baits (karmel)
Gutmix Strong/powermix (leszcz, bremes, lin-karaś, miód)
czekam także na inne propozycje. Od razu zaznaczam, że jak dotąd wogóle nie sprawdziły mi sie zapachy owocowe. Jest też jeszcze melasa ale nie wiem czy jest sens dodawanie jej jako skladnika smakowo zapochowego bo z tego co słyszałem ona tylko dosładza zanęte. myślałem też żyby dodać do zanęty prażonych wiórków kokosowych i miodu(na lina, karasia) oraz przyprawy do piernika + kakao + cynamon i osłodzić to melasą (na leszcza) ale naprawde nie wiem. nie chciałbym przedobrzyć.
erwinnf
nie wiem czemu nie moge edytować poprzedniego postu icon_cry.gif:/ mam jeszcze jedno pytanie
chodzi o atraktory Dragon Karp Secret i Leszcz Secret. Jakie mają zapachy bo nigdzie nie mogę znaleść.
BMLipień
a gozdik co myslice na ich temat
ziom0
goździk się u mnie bardzo sprawdził na naprawde ładne płocie , może przypadek nie wime jeden jedyny raz używałem i szczerze mowiac zapomnialem o goździku dobrze ze mi przypomniales pozdrawiam:)
Rafi z mafi
Ale dodawałes ten gożdzik do zanety samorobionej czy takiej kupnej na płoć icon_question.gif A i czy mieliłes te goździki icon_question.gif
ziom0
do zanęty kupnej i wrzucalem swiezo zmielone w malych ilosciach bo jak wiadomo dosyc intesywny zapach maja ...
PS przypomnialo mi sie ze wczesniej regularnie necilem kukurydza z puchy tak wiec mozliwe ze to spowodowalo przyciagniecie wiekszych rybek...
marcin 16
powim tak miesznie zapchów ukiekowany gatunek ryby np anyz z vanilia powim tak najleprzy atraktor na płoc acha i czeba jesze pokobinowac z proporciami i dodatkami
Lukass
ja próbowałem kombinować z czosnkiem i wanilią, efektów brak icon_razz.gif
maniek23
czosnek będzie dobry na leszcza w tą porę roku?
kurzi_16
Odnawiam temat.
Mam pytanie czy przynęte można moczyć w melasie??Czy zapach nie będzie za mocny,jak nie to w czym moge moczyć z produktów domowych??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.