Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Bolonka
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Sprzęt wędkarski > Wędziska
Croohy
Witam. Mam prośbę: czy mógłby mi ktoś polecić dobry kij do przepływanki. Tak około 7-8m do 150zł. Chcę łowic świnki i mam świetne miejsce. Jest to rzeka, pełna zawad, o głębokości 1-2,5m. Jaka powinna być masa wyrzutu?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Klayman
QUOTE(Croohy @ nie, 22 paź 2006 - 15:35) *

Witam. Mam prośbę: czy mógłby mi ktoś polecić dobry kij do przepływanki. Tak około 7-8m do 150zł. Chcę łowic świnki i mam świetne miejsce. Jest to rzeka, pełna zawad, o głębokości 1-2,5m. Jaka powinna być masa wyrzutu?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam - 7-8 m do 150 zł będzie ciężko znaleźć. Jeśli tak - polecałbym Mikadu Vanadium 7 m. Powinieneś się zmieścić w tej cenie. Wędka ta jednak ma podstawową wadę jeśli chodzi o tą metodę połowu - jest dość ciężka i w tej chwili chyba już wycofana ze sprzedaży.

Możesz jeszcze wybrać Kind of Magic - 350 g lub Dino - 400 g (wagi wędzisk 7 m) ale na pewno przekroczysz cenę 150 zł (ceny tych wędzisk pierwszek ok 500 zł druga ok 250 zł)

Jeśli chodzi o Shimano - można spróbować połowić na szklaka TC-AX 700 GT. Jest to podstawowa wędka od której nie ma co wymagać icon_wink.gif. Łowiłem na 5 m i było całkowicie przyzwoicie poza masą wędziska. 7-mio metrowa waży ponad 700 g co nie jest rarytasem za to jest tania.

Spławiki - w zależności od uciągu - 5-10 g.
cebula111
Nie znam się na bolonkach, ale wiesz jest b. dużo nowych wędek na allegro i to wiesz chyba nie muisz miec mikado czy shimano wedki ale jaxonik jak się go dobrze eksploatuje zły nie jest wiec polecam.
Klayman
Więc zaznaczę, że Shimano TC-AX 700 GT kosztuje ok 70 zł i jest to zawsze Shimano. Może kiepski Shimano ale zawsze lepsze od kiepskiego Kongera czy Jaxona ...

Jak wspominałem - łowiłem na 5 metrówkę i było całkiem nieźle - jak dla mnie tego typu wędzisko jest nieco zbyt miękkie ale ogólnie może być ...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.