Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Łódź i okolice - łowiska karpiowe
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > Wędkarstwo > Łowiska
Stron: 1, 2
tomee
szukam dobrego karpiowego lowiska w okolicach lodzi. Kto zna niech pisze icon_smile.gif
markosik1
Witam, zalew sulejowski jest ok pod wzgledem karpia, szczegolnie maj - czerwiec i jak chcesz sie pobawic to karpiki na stawach hodowlanych, ale raczej niezbyt duze. - chociw
Tomaszek
Co znaczy dobrego? Czy to znaczy że chcesz łowić w dobrych warunkach? Czy chcesz łowić wielkie okazy? Czy to ma być łowisko komercyjne?
tomee
Tomaszek chce polapac karpie,taka jest cgyba najlepsza odpowiedz. Chce zeby bylo blisko,moze byc komercyjne(pewnie chodzi ci o glinnik),mile widziane duze okazy(no ale to kazdy by tak chcial zeby bylo duzo i duze icon_smile.gif ) najlepiej zeby mozna tam bylo dojechac srodkami komunikacji miejskiej bo ostatnio jestem bez furaszki niestety. Czekam na twoje i innych takze propozycje i z gory wielkie THX!
Tomaszek
pewnie chodzi ci o glinnik
Zgadłeś. Ale tam bez rewelacji. Jak rozeznam jakieś jeszcze łowisko to dam znać na forum. Podobno niedaleko białej jest jakieś, ale nie mam własnych doświadczeń.
tomee
Tomaszek a byles w tym roku na glinniku? ja jeszcze nie bylem w tym roku i sie wlasnie zastanawiam czy sie nie wybrac.
Tomaszek
Owszem byłem. Nałapałem masę linów, takich około 30 cm, oraz kilka karpików pomiędzy 1.7kg a 2.5kg. Choć gadałem z koleżką który twierdził że złapał 4-ro kilowca. No i oczywiście karasie. Mnie tam zawsze miło się wędkuje, więc jeśli mnie pytasz... wybierz się!
tomee
ja tez bylem tam pare razy i milo sie wedkowalo,co prawda w tym roku jeszcze nie,ale kto wie... icon_smile.gif Nadal wolno wypuszczac zlowione ryby?
Tomaszek
Tak - bez problemu. Spokojnie możesz je wypuszczac.
bartek640
ja polecam łowisko które znajduje sie koło białej na ciosnach koło zgierz
Łowienie kosztuje 5 zł Są trzy stawy .W jednym jesiotry ,sumy karpie liny karasie w drugim sumy płoć karaś karp (dużo i duże)sum lin szczupak sandacz węgorz i inne ryby w trzecim tylko pstrąg
.Złowione ryby których się niechce (jeżeli nie są mocno skaleczone )można wypuszczać ceny za 1kg ryby nie są wygórowane
marcin22
szukam pomocy chcialbym polapac gdzies ryby sa jakies stawy hodowlane na terenie lodzi i okolic
tomee
no wlasnie caly czas rozmawiamy na ten temat icon_smile.gif
nr. tel. na glinnik:691750210 to jest kolo zgierza, tego lowiska na ciosnach kolo bialej nieznam,musisz bartka640 zapytac,ale dal dobre namiary i przedstawil cene icon_smile.gif
bartek640
mogę jeszcze polecić bardzo dobre łowisko komercyjne które jest niedaleko. Jest ono na poczatku ozorkowa (jedzie się drogą krajową ze zgierz w stronę ozorkowa kiedy jest tablica ozorków za chwile widzimy tartak i przestanek tranwajowy [po lewej stronie]i skręcamy w drogę za tym przestankiem ijedziemy prosto kiedy zobaczymy tablice "łowisko pacyfik" skręcamy i jesteśmy )
jest tam każda ryba leszcze płocie karpie jesiotry karasie złociste srebrzyste okonie ,duże szczupaki sumy i w małym stawie pstrągi
atmosfera miła [są kibelki , na miejscu można kupić zanętę robaki kukurydzę]ryby smaczne
a co do płatności
seniorzy -5 zł
juniorzy - 3 zł
wędkarstwo sportowe -10 zł
osoba towarzysząca 2 zł
ryby
karp/amur 11
karaś 6
lin 15
sum 18
resztę nie wiem

ostanio byłem 3 dni pod rząd 15,16, 17 złowiłem trochę karpia kroczka i dużego, trochę linka karasia leszcza płoci jadę także jutro

pozdrawiam

ps. znam jeszcze dużo stawów na których można łowić jak ktoś chce to mogę na pisać
bastek858
witajcie znam ladne lowisko PZW za nowosolna jadac z lodzi id zjazdowej dojerzdzajac do nowosolnej do skrzyzowania odbijamy w lewo kierunek na Byszewy , skoszewy , BOGINIA jest tam lowisko PZW wystepuja tam karpie , szczupak , linek , sandacz ja czesto tam bywam i nie zaluje zawsze z ladnymi sztukami wracam w byszewach jest rowniez zaraz za znakiem ladne lowisko prywatne wstep 15/ 20 zl i ryba twoja dopiero bylem i przywiazlem 5 baczkow ok 90 dag i 4 karpie podad 1,5 kg mysle ze moge pomoc wam zapaszam jesli ktos jest chcetny wysle fotki z rybek gdzie bylem wlasnie na tym lowisku icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
tomee
bartek a za ryby sie placi osobno? czy moze nie trzeba ich brac i mozna wypuszczac?
bartek640
to jest tak
wchodzisz na łowisko i płacisz za łowienie np. 3zł lub 5 zł
łowisz łowisz łowisz jak coś złapiesz to bierzesz lub jak niechcesz wziąścć to wypuszczasz
jezeli coś weżniesz to jak konczysz łowienie idziesz zważyć i zapłacić
i odjeżdźasz
byłem tam w sobotę i w niedzielę złowiliśmy
W sobotę słabo troche linków i karasi w niedziele lepiej Złowiłem dużo linów karasiów ja złowiłem karpia 1,7 kg a mój brat 2,10 kg a na bata na czerwonego dorwałem takkże szczupaka 0,5 kg na szczęscie nie przeciął mi cieniutkiej żyłki
bastek858
smialo moge polecic lowisko na ciosnach za zgierzem bylem naprawde podobalo mi sie i zlowilem kilka ryc wstep 5 zl ceny rym niewygorowane naprawde polecam z wielkim plusem icon_biggrin.gif:D:D:D:D
bartek640
porównując ciosny z łowiskie pod ozorkowem "pacyfik" lepszy jest ten drugi Na ciosnach panuje niemiła atmosfera
każdy patrzy czy wypuszczsz ryby czy nie Ludzie którzy prowadzą to łowisko nie są bardzo mili

ja wolę jeżdzić na pacyfik Mili ludzi i atmosfera
po drugie łowisko ciosny jest przy nowej autostradzie A2 tak wiec trochę słychać huki samochodów
Tomaszek
QUOTE(bartek640)
porównując ciosny z łowiskie pod ozorkowem \"pacyfik\" lepszy jest ten drugi

No ja na ciosnach nie byłem - ale pacyfik znam. Byłem tam raz i wrażenia mam odstraszające. Stado ludzi stłoczone nad zbiornikiem wielkości małego basenu p.poż. w którym kłębiły się pstrągi. I ci ludzie "sięgali" wędkami po te ryby. Nie wolno było oczywiście wypuszczać. Obok podobny "basen" przy którym tabliczka głosiła "sum" i poniżej cena. Ale nikogo nie było i łatwo było stwierdzić że ryb też tam nie ma. Była niedziela więc pewnie wszystkie wyłowili w sobotę icon_rolleyes.gif icon_eek.gif

Reszta kompleksu wyglądała jak zapomniane bajoro. Odjechałem z tamtąd i nie chcę wracać. Glinnik przy tym jest niemal "ekskluzywny".
bastek858
potwierdzal nie lubie lowisk gdzie tylek przy tylku siedzi jeszcze jak typowo sie lowi na sprezyne wtedy juz murowane splatania sa nie cierpie czegos takiego a bylem wczoraj poraz pierwszy na ciosnach i wrazenia doskonale wstep 5 zl ryby kazdy gatunek biora naprawde jak szalone przy mnie facet wyciagna suma prawie 5 kg naprawde jest frajda i polecam powiedzialem ze teraz tylko tam bede jezdzil ryba co troche bierze naprawde super POLECAM icon_biggrin.gif icon_razz.gif
bartek640
wiecie ja jeżdżę na pacyfik w tygodniu więc jest tam 0 ludzi
bastek858
hmmm na pacyfik zero ludzi w tyg . hihi jesli pojedziecie w tygodniu na ryby to wszedzie jest zero ludzi a jedzcie tam w weekend to nie bedzie sie gdzie rozstawic a na ciosnach jest super
bartek640
na pacyfiku i na ciosnach jest dobrze ale najlepiej na dzikich gliniankach
i jeziorach
ja w tym roku byłem dwa tygodnie na jeziorze ślesińskim (jedno z jezior konińskich ) tam dopiero jest full wypas
jeżdze także na gliniankę gdzie są potężne ryby (duże karpie szczupaki a takze karaśki i liny)(muj wujek złapał tam sandzacza 5 kg)
ale biorą tam wybrednie jak się trafi w dzień to można coś złapać jak nie to nie ma co wędkować
Arek20zPabianic
jeżeli chodzi o pacyfik to teraz nie jest tak źle sumy sa w swoim rewirze to prawda, że jest za mału lae gadałem z właścicielem io będzie im poszerzał bajorko te pstrągi to wcale nie pstrągi tylko teraz ma troć jeziorowa po 13zl to chyba nie dużo, a na głównym stawie jest bardzo fajnie, porobione są pomosty wieksze i mniejsze ryba jest spora ale niestety dokucza mały bąk!! ładny karp też jest i każda inna ryba. z tyłu jest jeszcze jeden mniejszy staw tam jest ładny lin i karaś złocisty ale nie za duży. także wcale teraz nie jest tam źle i tylko 5zł za wstęp na glinniku jest 15 i tylko weekendy nie czynne jest w dni powszednie - kiszka. icon_cool.gif
bartek640
dzisiaj byłem na pacyfiku ludz i bardzo mało brały trochę niemrawo można powiedzieć że bardzo słabo
ja zawsze łapię na małym stawiem dziś złapałem tynko 3 linki 2 karasie złociste i karpika 2 kg
polecam to łowisko kiwdy biorą tam rybki jest super zabawa
W jeden dzień słoneczny brały na małym stawie kroczki linki duże karpie wtedy to dopiero była zabawa
kristoff
ja jezdze z kumplem (bartek640 icon_biggrin.gif ) wlasnie na ciosny i na pacyfik... i na taka mala glinianke... icon_cool.gif na ciosnach jest ok ale troche sie czepiaja do ludzi... na przyklad zlapiesz dwa czy trzy karpie i je wypuscisz to taki stary trep (bez urazy dla starszych kolegow wedkarzy... ) podlazi cichaczem i krzyczy zze nie wolno i ze masz zabierac sie z kijem na inny staw... icon_confused.gif troche przesada.. na pacyfiku jest naprawde fajnie... polecam wszystkiom... naprawde milo jest tam posiedziec.. szkoda tylko ze jest tam malodrzew bo slonko troszke kark przypala.. icon_mrgreen.gif a co do bran to bartek ma racje ze biora te ryby w tym roku na tych stawach jakos nie mrawo... choc zdazaja sie dni ze biora jak oszlale... i oby jak najwiecej tych dni... icon_wink.gif Pozdrawiam!!!
HellBoy
Witam. Byłem dzisiaj na łowisku w Ciosnach...ogólnie wrażenia mam pozytywne icon_biggrin.gif , chociaż mogło być lepiej. Nieprawdą jest to, że panuje tam nieprzyjemna atmosfera... ludzie są pomocni i chętnie udzielają informacji. Natomiast jeśli chodzi o sprawdzanie czy wypuszczam ryby czy też je zabieram, to musze przyznać, że się z niczym takim nie spotkałem chociaż spędziłem tam cały dzień. Jeśli ktoś chce dobrze połowić i mieć z tego frajde to polecam miejsce kolo mostu nad stawem. Miałem tam najwięcej brań i tylko tam łowilem ryby (spore karpie i ładne karasie srebrzyste). Oczywiście nie twierdzę, że w innych miejscach ryby nie biorą (byłem tam w końcu pierwszy raz), ale pod mostem spławia się najwięcej ryb (w tym dość spore sztuki). Na koniec chciałbym dodać, że wg regulaminu na łowisko nie można wnosić toreb czy plecaków, ale ja mialem plecak (byłem tam na rowerze więc innaczej nie moglem icon_biggrin.gif ) i naprawde nikt się do mnie nie czepiał. Ten przykład chyba najlepiej świadczy o tym, że ludzie są tam "normalni" i nie czepiają się do byle czego.
Ceny ryb:
karaś srebrzysty - 7zł/kg
karaś -8zł/kg
karp/tołpyga - 11zł/kg
lin/amur/pstrąg/sum afrykański - 15 zł/kg
sum europejski - 17zł/kg
jesiotr - 25 zł/kg
węgorz - 45 zł/kg
Reszty niestety nie pamiętam icon_smile.gif
bartek640
wiesz HellBoy ja z kolegą (kristoff) jeżdzimy tam często więc znammy dobrze tych ludzi którzy to prowadzą .Nie są bardzo mili .A jeżeli o ceny to na pacyfiku jest taniej,i jak dla mnie fajniej
karaś srebrzysty/złocisty tylko 6zł
sum afrykański 12
a plecaki i torby mozna było wnosić zawsze
HellBoy
QUOTE(bartek640 @ pon, 28 sie 2006 - 12:04) *

wiesz HellBoy ja z kolegą (kristoff) jeżdzimy tam często więc znammy dobrze tych ludzi którzy to prowadzą .Nie są bardzo mili .A jeżeli o ceny to na pacyfiku jest taniej,i jak dla mnie fajniej
karaś srebrzysty/złocisty tylko 6zł
sum afrykański 12
a plecaki i torby mozna było wnosić zawsze

Być może masz racje. Byłeś tam w końcu wiele razy, a ja tylko raz. Ale mi sie podobało. Na Pacyfik mam troche za daleko (przynajmniej na rowerze), a na Ciosny moge jeszcze dojechać. Jak znajde jakiś inny transport (czyt. samochód) to postaram się tam zajrzeć jeszcze w tym sezonie. Jeśli chodzi o ceny ryb to nie ma to dla mnie zbyt wielkiego znaczenia (wątpie żebym złowił suma afrykańskiego, a staw z karasiami w rozmiarze żywca mam zaraz obok domku) i tak jade głownie po to żeby łowić i wypuszczać bo w mojej rodzince nie ma zbyt wielkiego zapotrzebowania na rybki icon_biggrin.gif . Na Ciosny zajże jeszcze w tym tygodniu i jeśli coś ciekawego się zdaży (pozytywnego lub nie) to napewno o tym napisze. Jeśli chodzi o plecaki, to poprostu chciałem przytoczyć jeden z punktów regulaminu, który faktycznie wydaje się być troche zbyt restrykcyjny.
kristoff
HellBoy... to z plecakami to taka kicha troche... w regulaminie pisze ale nikt sie nie sotsuje... icon_biggrin.gif co do ludzi to ja za bartkiem jezdze tam nadzwyczaj czesto wiec dobrze znamy tych ludzi... sami wlasiciele sa ok.. ale ojciec wlasiciela sie czepia... jak lowilismy na malym stawie (tam sa karpie, sumy, jesiotry i karasie...) i zlapalismy jesiotra to odrazu podlecal do nas i zacza warczec na nas ze cytuje "ze jesli nas taka ryba nie interesuje to na inny staw!!!!"... nie dalo mu sie przetlumaczyc ze my chcemy zlowc karpia badz male karase na zywca a nie jesiotra... wszystko jesto ok puki nie zlapiesz jesiotra badz kilku karpi i je wypuscisz... a co do miejsca kolo mostku na duzym stawie to ja tylko tam lowie i zawsze cos zlowie... icon_razz.gif tam jest duza ploc, czasem karp i karasie... takze jazgacze i okonie se trafaja... na pacyfiku jest rownie fajnie badz nawet lepiej... szkoda tylko ze nie ma tam az tyle drzew co na ciosnach...
pozdro!!!
bartek640
krzysiek ma racje. Trochę jest za mało drzew na pacyfiku
ale ogólnie jest tam spoko
HellBoy
No wiesz kristoff, jesli siedzisz przy mostku to raczej nikt nie widzi czy wpuszczasz czy nie... ja tam 2 karpiki po ok 1,5 kg wypuscilem oraz "mocno" zacietego karasia (karas to bardzo wytrzymala ryba wiec napewno sobie poradzi) i nikt sie nawet nie patrzyl na to co robie... moze dlatego, ze to troche dalej niz stawik z jesiotrami icon_biggrin.gif:D:D
bartek640
wiesz ja zawsze z kristoff siedziałem przy młynie tak więc wszystko oni widzieli
Ja z kristoffem raczej nie pójdziemy łowć przy moście gdyż słychać tam jeżdżące samochody a my jedźmy na ryby by odpocząć od wrzasków i hałasów
kristoff
HellBoy male sprostowanie.... ja siedze przy malutkim mostku przy mlynie a nie przy autostradzie... zawsze tam siedzimy z bartkiem... wiesz ja tez wypuszczalem tam karpie i mocno zaciete ryby ale na 10 przypadkuow na 4 sie czepiali...
Pozdro!!!
tomee
niezakladajac nowego tematu, kto zna jakies lowiska z duzymi szczuplymi?
Arek20zPabianic
Wiecie co jesli tam nie wolno wypuszczac ryby i jakis palant stoi i drze morde ze "jak cie nie interesuje taka ryba to na inny staw" to ja bym mu tego jesiotr w pysk wsadzil i bym wyszedl. Takie lowiska nie sa po to by kupowac rybe tylko nalowic sie do bulu a jak chce kupic rybe to jade i kupuje z magazynu jakis pogrzany ten koles. A mialem tam jechac -wole pacyfik. Gadalem duzo z wlascicielem i mowi ze mu wynosza w plecakach ryby ale on nie sprawdza bo nie ma odwagi i nie chce nieprzyjemnych scen, puszcza to plazem ale to tez przesada ja bym grzebal w torbie zreszta to mu powiedzialem .
pepo7
Ja polecam Zalew Sulejowski akurat teraz trzeba łowić w nocy bo w dzień 0 brań a jak są to znikome ale w nocy ladny leszczyk , nawet potrafi wędke wyciągnąć do wody , sandacz itd. W Barkowicach Mokrych jest Stanica Wędkarska można zaparkowac samochód i heja nad wodę zresztą to jedyny minus Zalewu brak dojazdu do wody chyba , że ktoś chce zapłacić mandat .
Jest jeszcze zalewik w Cieszanowice ładna płotka i karpik ale i sandacz sie trafi do wody dojechać można bez problemów a odległość to około 65 km od centrum , zresztą do Zalewu S. też Pozdrawiam !!
bartek640
ja wiem gdzie sa duze szczupaki Są na gliniance niedaleko mnie
Ja tam złapałem 2 szczupole po około 1 kg a mojemu wujkowi z siatki uciekł 2,5 kg
On złapał tez tam sandacza 5kg i dużo okoni
lecz nie chce podzielac sie informacją gdzie ona jest
kristoff
noooooo......... sa tam duze szczupaki!!!!! icon_biggrin.gif jezdze tam z bartkiem640... ale nie powiem gdzie to jest... slodka tajemnica... icon_cool.gif
Tomaszek
Byłem dzisiaj obejrzeć łowisko w Ciosnach. No niestety muszę przyznać, że na pierwszy rzut oka nie zrobiło na mnie dobrego wrażenia. Ale może, dlatego że nie wędkowałem a tylko oglądałem. I stąd mam pytanie, może stali bywalcy mi odpowiedzą. Większość ludzi była skupiona wokół bajora, z którego wyciągali jesiotry i sumki (oraz karasie). Nieco dalej – zbiornik pstrągowy i tu już nieco lepiej, luźniej i sporo wędkarzy. No, ale tam są tylko pstrągi. A co z największym zbiornikiem? Ten wydawał się najatrakcyjniejszy, ale sądząc po praktycznie zerowej frekwencji nad jego brzegami może być również całkowicie bezrybny. Nawet facet z obsługi jakoś niemrawo się o nim wyrażał chcąc najbardziej zachęcić do łowienia pstrągów lub w bajorze. Napiszcie coś.

Podobała mi się tam jedynie wędzarnia i chyba Ciosny pozostaną dla mnie źródłem świeżej wędzonej ryby niż miejscem wypadów wędkarskich.
kristoff
a wiec tak.. duzy staw jest bardzo atrakcyjny.... ryby jest tam duzo... kazdy ma swoje miejsca z wedkarzy i tam lowi.... gdyz wie na co moze sie tam natknoc... i o co zaczepic... icon_lol.gif przyznam szczerze ze czasami jest tam pelno ludzi a czasami potafie byc tylko ja i kumpel... i jest tam naprawde ladna ryba... a poza tym duze skupiska wokol malego bajora sa tylko dlatego ze tam jest ryba na rybie i nie sposob jest niezlapac tam czegokolwiek.... jest to staw dla wedkarzy bez umiejetnosci i instynktu lub dla tych ktorzy chca karpia, jesiotra badz suma... a stary trep (tak nazywamy tego dziadka gdyz caly czs zrzedzi i sie czepia... icon_biggrin.gif ) namawial do lowienia pstraga bo to jest najbardziej zarobkowa ryba.. i nie mozna jej wypuszczac.... a co za tym idzei czysty zysk!!!! icon_twisted.gif
Pozdrawiam!
Tomaszek
No wielkie dzięki icon_smile.gif W takim razie spróbuję się wybrać i powędkować na dużym stawie. Czy zachciał byś jeszcze trochę napisać o rybach jakie go zamieszkują i może jeszcze jakieś inne rzeczy o których dobrze wiedzieć zanim się tam wybiorę?
bartek640
jest tam karp, duzy karaś, sum płoć jazgarz chyba lin, sandacz, szczupak po prostu mix
spytaj sie starego trepa to on może ci cos więcej powie
Tomaszek
Hi,
czy ktoś z Was ma doświadczenia w łowieniu drapieżników na takich łowiskach jak Glinnik czy Ciosny (nie tylko te ale tego typu)? Teoretycznie właściciele mówią o okoniu, szczupaku czy nawet sandaczu ale jeszcze się nie spotkalem z tym żeby ktoś taką rybę z tamtąd wyciągnął? Czy jest sens wybrać się tam ze spinningiem???
tomee
ostatnio jak bylem na glinniku to sporo okonia takiego juz ladnego bo ponad 20cm,a spinningowac wolno na glinniku tylko w tej rzeczce,sa tam szczupaki i okonie
Tomaszek
Witaj tomee,
z tego co gadałem z właścicielem to na rzece (w Glinniku) już dawno nie ma szczupaków (rozkradli) i spinningować tam nie wolno. Można się dogadać i pozwolą spininngować przez 2 godziny w tej części łowiska gdzie nie ma stanowisk - na końcu. Ale moje pytanie bardziej ma charakter czy w takich łowiskach faktycznie takie ryby żyją - czy też to jest tylko kit - lub życzenie - właścicieli.

Na co łapałeś te okonie? Ja dzisiaj byłem na łowisku specjalnym Okoń ale złapałem tylko szczupiczka 26 cm. Tam wolno spinningować a nawet można wypożyczał łódki żeby dostać się na środek akwenu.
gorak
siamka mam pyt. jak dojechac tam z lodzi tramwajem? zawsze jezdzilem samochodzem:P prosze o szybka odp:) mowie o pacyfiku:)
elwi70-70
CYTAT(tomee @ wto, 08 sie 2006 - 19:41) *
szukam dobrego karpiowego lowiska w okolicach lodzi. Kto zna niech pisze icon_smile.gif

polecam byszewy kolo lodzi prywatne łowisko ale ryby są i to okazałej wielkości

ProxX
Witam, wydaje mi się że można odświeżyć temat. Czy coś w tej naszej Łódzkiej szarej rzeczywistości się zmieniło? Pojawiły się jakieś nowe miejsca warte uwagi? Ja po dłuższej przerwie odwiedziłem Ciosny niedaleko Białej. Łowisko dalej trzyma poziom można połowić i się zrelaksować. Na łowisku posiadają zanęty i przynęty więc można wybrać się będąc mnie przygotowanym. Do złowienia Karasie, Liny Karpie, pstrągi, jesiotry, płoć , Leszcz, okoń i chyba szczupak. (udało mi się złapać i suma ale to juz dawno nie wiem jak jest teraz). Poszukuje teraz jakiegoś fajnego miejsca na spinning. Wiem że na Glinniku można było po spinningować ale z tego co słyszałem łowisko jest już zamknięte, a może się myle ?
zarrock12
Podbijam pytanie kolegi wyzej
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.