Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: AMURKI I SZCZUPACZEK
Wędkarstwo - Forum Wędkarskie > O Forum > Archiwum > Okazy
Stron: 1, 2
tomek wedkarz
WKLEJAM ZDJęCIA PONIEWAż SłYSZE ZE łOWIE DUZE RYBY I NIBY TO ZMYśLAM
OTO ONE :
AMUR na pierwszym zdjęciu ten większy ma [b]23
kilo , ten pod nim 15kg.
SZCZUPAK ma 15,5kg.
OSTATNI AMUR 17,5 kg.
[/b]
chciałbym zdjęcia zadedykować rzecznej lynie poniewaz to on mi nie wierzył
dodam że amury te dwa pierwsze prezentuje kolega.

icon_wink.gif
Codiusz
Piękne rybcie, na prawdę piękne icon_exclaim.gif Powiedziałbym że niezłe klocki icon_biggrin.gif Gratulacje icon_smile.gif
Jedno mnie tylko irytuje, fak że ktoś komuś zarzuca że zmyśla...uważam że jest to trochę nie w porządku, ale to tylko moje skromne zdanie icon_wink.gif
VooDoo
O moj boze ale wielkoludy icon_surprised.gif Zglosiles tego szczupaka do wedkarza polskiego lub gdzie indziej ??

ciekawe ułozenie wedki macie w wodzie icon_biggrin.gif trzeba wyprobowac icon_smile.gif
tomek wedkarz
QUOTE(VooDoo)
O moj boze ale wielkoludy icon_surprised.gif Zglosiles tego szczupaka do wedkarza polskiego lub gdzie indziej ??

ciekawe ułozenie wedki macie w wodzie icon_biggrin.gif trzeba wyprobowac icon_smile.gif

nie zgłaszałem , ale mam zamiar go zgłosić do konkursu Storma .
szczup rozgioł kotwice i kołka łącznikowe .
PS :nie piszczie prosze jednego słowa tylko jesli juz to coś więcej icon_wink.gif
a poza tym moge jeszcze zgłosić icon_wink.gif
PeTeR_15
Ja mam do Ciebie takie pytanko, czy te rybki na pierwszym zdjęciu zostały złowione na wędkę czy w sieć icon_question.gif Bo tak wygląda to jakby ten drygi amurek był w sieci icon_twisted.gif icon_confused.gif aha i jeszcze jedno czemu nie zrobiłeś sobie fotek ze swoimi okazami amurów icon_confused.gif Nie bądź zły ale ja tylko mówię co widze icon_razz.gif
lukaszkondrusik
na BanK to jest siec bo na podbierak to mi nie wygląda!!!!
Kuba
Witam

Nie myśl sobie że chcę nabijać posty icon_smile.gif Po prostu muszę napisać że te ryby to naprawdę piękne sztuki, robią wrażenie.

Chciałem się jeszcze spytać, oczywiście jeśli mogę, gdzie złowiłeś te amury, jaka była przynęta oraz zanęta i oczywiście czy wymagały długotrwałego nęcenia ?

Pozdrawiam
Kuba
adams1999
może w siatce tylko je trzymał bo do takiej normalnie się nie mieściły
ale mi te zdjęcia wyglądają jak by były z gazety albo były zrobione bardzo dawno temu a tak po za tym to chyba ładnie im po dodawałeś icon_smile.gif bo sam łowiłem amury podobnych rozmiarów i nie ważyły 23kg tylko 12kg
a ten szczupak spory ale na 15kg to mi nie wygląda jaką miał długość i kiedy był złowiony i gdzie
tomek wedkarz
a wiec tak :
to nie jest sieć , tylko taka siatka , bo w normalną sie nie mieściły .
teraz kupilem na zamówienie duzy worek karpiowy to problemu nie będzie .
ryby są oczywiście złowione na wędke , jakość jest słaba bo przerabiałem je na skanerze (były robione normalnym aparatem).

I PROSZę NIE PISAć POSTóW żE RYBY NIE WYGLąDAJą NA TAKIE bo nie mam zamiaru nic nikomu udowadniać .

jak nie chcesz to nie wierz .
sztuki poszczególne są podpisane .
zanętą była kukurydza i kulki proteinowe .
nęciliśmy przez jakies 2 tygodnie + nęcenie w trakcie łowienie (jakies kolejne 3 tygodnie)
to oczywiscie tylko niektore ryby.
na pierwszym zdjęciu rybe prezentuje kolega , poniewaz ,moje zdjęcie z tą rybą wyszło zamazane .
Zbiornik to mała tajemnica , ale widać ze to wielka zaporówka
do łukasza:nie oskarżaj kogoś jak nie wiesz jak te ryby były złowione .
do adamsa :szczup był złowiony w pewnym zbiorniku , przy kamiennej wyspie , kt. łączyła dwie zatoki na popera SALMO. tego dnia tylko ze rano wyjąłem z tamtąd szczupa 6 kg.
jak cos to zapraszam na rybki icon_wink.gif
PeTeR_15
Aha spox, zwracam honor icon_smile.gif
tomek wedkarz
QUOTE(adams1999)
może w siatce tylko je trzymał bo do takiej normalnie się nie mieściły
ale mi te zdjęcia wyglądają jak by były z gazety albo były zrobione bardzo dawno temu a tak po za tym to chyba ładnie im po dodawałeś icon_smile.gif bo sam łowiłem amury podobnych rozmiarów i nie ważyły 23kg tylko 12kg
a ten szczupak spory ale na 15kg to mi nie wygląda jaką miał długość i kiedy był złowiony i gdzie

nawet nie wiesz jakich rozmiarów były a juz jakies domysły icon_mad.gif
jak na tą wage , rzeczywiście ryby są "krótkie "[/url]
lukaszkondrusik
no i poco odrazu się drzeć jak stare prześceiradło spoko nie wiedziałem zwracam honor nigdy takich duzych ryb nie łapałem i wszystkie zawsze mi się miesciły w moim sadzyku icon_confused.gif SORRY icon_wink.gif
Kazio
Jezusicku... co za bydle... a raczej bydlaki... Piękne WIELKIE ryby. Te dwa pierwsze amury troche sztywne... hehe Ja nawet nie wiedzialem że istbnieją takie wielkie ryby hehe nie no żartuje GRATULACJE
spinn
Gratuluje pięknych rybek. Musiałeś mieć z nimi świetną zabawę przy holu.
gregorio
kiedy złapałes szczupaka?
w tym roku?

pozdro
rzeczka lyna
hmmm nio dobra rybki mogą być, na tym 1 zdjeciu to mi ten "Pan" wyglada na twojego dziadzia a nie kolegę, choć tez mam kolegów po 50 lat i wiecej .
Ps : fajne loczki nie myślałes o zrobieniu dreadów icon_smile.gif icon_razz.gif
tomek wedkarz
QUOTE(rzeczka lyna)
hmmm nio dobra rybki mogą być, na tym 1 zdjeciu to mi ten \"Pan\" wyglada na twojego dziadzia a nie kolegę, choć tez mam kolegów po 50 lat i wiecej .
Ps : fajne loczki nie myślałes o zrobieniu dreadów icon_smile.gif icon_razz.gif

wystarczy że ty masz icon_razz.gif
włosy mam ścięte na krótko icon_wink.gif
a to jest moj kolega z wypraw karpiowych a nie dziadek , moze nie jest mlody ale wiedze ma że hoho... icon_biggrin.gif
rzeczka lyna
żeby nie było zmieniam post, i PRZEPRASZAM Tomasza jeżeli go uraziłem , to się więcej nie powtórzy,

ps: jak bym miał takie łowiska też bym za pewne takie łapał, ale dopiero u mnie na łowiskach zaczęto zapuszczać amura i tym podobne rybki..
Killerek 27
i już dogryzanie:/ Panowie dajcie juz spokój....
spinn
Ludzie to się zaczyna robic śmieszne, wystarczy że gość umieszcza zdjęcia naprawdę ładnych rybek i zaraz rzesza wszystkowiedzących
pseudo wędkarzy, którzy o podobnych wynikach nawet nie marzą zaczyna sie przypieprzać. A to siatka nie taka, a to 5 wędek, a to długość, a ciężar, zaraz ktoś napisze że ubrany był wieśniacko i dlatego nie mógł ich złapać.
DELIKATNY APEL :
ZAMIAST WYPISYWAĆ DYRDYMAŁY IDŹCIE NAD WODĘ DOSKONALCIE TECHNIKE, ZDOBYWAJCIE WIEDZĘ A WYNIKI PRZYJDĄ Z CZASEM.
Kuba
Podpisuje się pod postem spinn-a w 100 % !!!!!!!!

To jest jakieś Chore i niesmaczne, czy w was jest taka zazrość, bo na nic innego nie można zwalać waszych postów !!!!!!!

Wymiękam poprostu....
VooDoo
Ciekawe co by bylo gdyby jakis z uzytkownikow by zamiescil zdjecie z 3 metrowymi szczupakami i napisal by , że wzioł je do domu icon_lol.gif Pewnie juz by bana mial ....
lukaszkondrusik
Przyznaje jestem zazdrosy icon_redface.gif o te rybki ale jest powód nie codzinnie się łapie takie big fisch!! icon_razz.gif Naprawdę wielki gratulacje i jeszcze raz sorry za te SIATKĘ icon_redface.gif Pozdrowienia icon_biggrin.gif
tomek wedkarz
QUOTE(spinn)
Ludzie to się zaczyna robic śmieszne, wystarczy że gość umieszcza zdjęcia naprawdę ładnych rybek i zaraz rzesza wszystkowiedzących
pseudo wędkarzy, którzy o podobnych wynikach nawet nie marzą zaczyna sie przypieprzać. A to siatka nie taka, a to 5 wędek, a to długość, a ciężar, zaraz ktoś napisze że ubrany był wieśniacko i dlatego nie mógł ich złapać.
DELIKATNY APEL :
ZAMIAST WYPISYWAĆ DYRDYMAŁY IDŹCIE NAD WODĘ DOSKONALCIE TECHNIKE, ZDOBYWAJCIE WIEDZĘ A WYNIKI PRZYJDĄ Z CZASEM.

ja rowniez sie podpisuje , nie tylko to sie tyczy tego tematu lecz wszystkich.
dzięki za gratulacje icon_wink.gif
trembik
Gratulacje !!
naprawde piękne okazy !!
Cholowanie ich pewnie zajeło wieczność . Jak morzesz to napisz o swoich odczuciach gdy je ciągnełeś bo napewno niesamowite myśli do głowy przychodziły jak ciągnełeś te sztuki !?
Jeszcze raz GRATULUJE !
tomek wedkarz
brania było ostrożne , kilka sygnałow sygnalizatora , podszedlem do wędki , podciągnołem i zACIANAM ! dla pewnosci dociąłem jeszcze raz .
amury mają to do siebie ze z początku nie wiesz czy masz rybe na haku .
zwijam , zwiajm , ale wkoncu patrze ze zyłka przesówa sie znacznie w lewo .
ręka boli.... gdy podciągnołem rybe na ok 50 m. i poczułą dno , zaczęła się walka , odjazdy na kilkadziesiąt metrów dawały nieźle popalić , to był ciężki sprawdzian dla zestawu . kołowrotek wył jak szalony .
gdy juz ryba byłą blisko podbieraka , w jednej sekundzie znowu była kilkadziesiąt metrów od nas.
gdy ją podebrałęm , pękł przypon.

walka ze szczupakiem była też bardzo emocjonująca :
rzucałem powierzchniowym poperem w strone kamiennej wyspy .
w pierwszym rzucie , nagle niesamowity wyskok ponad metrowego szczupa , po chwili zaciąłem . zaczeły sie odjazdy i murowanie do dna pod łodzią .
niestety nie mieliśmy podbieraka na łodzi , dopiero koledzy podpłyneli i go podebrali , gdy się wynurzył stał przy łodzi jak wielka kłoda .... icon_eek.gif
tomek wedkarz
QUOTE(rzeczka lyna)

ps: jak bym miał takie łowiska też bym za pewne takie łapał

takie gadanie .... nikt ci nie broni jeździc po jakis lowiskach .
nad tym zbiornikiem łowi kilkuset , lub więcej wędkarzy , a tylko kilku wyciąga takie ryby.
rzeczka lyna
znajdz mi na warmi i mazurach trakie łowiska , u nas są wielkie i piękne jeziora , w których jest mnustwo leszcza i tym podobnych ryb. jedynie gdzie można połapać duże ryby to stawy chodowlane niedaleko mojego miasta, ale co to za przyjemność jeżeli zanęcisz i za pare min masz już karpia o wadze 8-10 kg , ja wolę ponęcić dłuższy czas i łapać nawet te liny i karasie po 40 coś cm , bo jak dla mnie to już są okazy .

natomiast czym dalej w polskę tym wiadomo że wystepuja inne akweny wodne , u Ciebie jest może dużo zbiorników zaporowych , które może są zasilane wodą z elektrowni i tam ryby wiadomo że szybciej rosną .
Pozdrawiam
tomek wedkarz
QUOTE(rzeczka lyna)

natomiast czym dalej w polskę tym wiadomo że wystepuja inne  akweny wodne , u Ciebie jest może dużo zbiorników zaporowych , które może są zasilane wodą z elektrowni  i tam ryby wiadomo że szybciej rosną .  
Pozdrawiam

no niestety ale nie mam takich zbiornikow , kt. są zasilane ciepłą wodą icon_cry.gif
a na mazurach wiem o dużej ilości dzikich jezior , w kt. są duże karpiska.
trembik
Panowie koledzy ! Przestańcie w końcu , o jedno nam chodzi o to aby przyjąć na kij pikny okaz powalczyć z nim wygać tą nie równą walkę i mieć z tego ta ogromną satysfakcję .
A czy to zaporówka czy staw czy jeżiora to już mniej znaczacy szczególik !
NA RYBY MARSZ !!
rzeczka lyna
a na mazurach wiem o dużej ilości dzikich jezior , w kt. są duże karpiska.[/quote]

nie myśl sobie że jestem jakiś natrętny czy cośw tym stylu, ale skoro wiesz o takich łowiskach to powiedz mi gdzie leżą i napewno sie tam wybiorę , żeby jakies rybki sobie połapać. mam wakacje więc mogę sobie pozwolić na kilku dniowe lub tygodniowe wypady na ryby, w samochód i ciskam na rybki ..

pozdro Tomaszu
tomek wedkarz
nie myśl że jestem samolubem ale takich sekretów sie nie zdradza icon_razz.gif icon_razz.gif

powiem ci tyle : jak jeździłem kilka lat temu na karpie na mazury i zatrzymywałem się na prawie kazdym małym jeziorku , takim kilka "ha" , to zawsze był tam karpie .
były to okolice olsztyna , a także gizycka.
rzeczka lyna
QUOTE(tomek wedkarz)
nie myśl że jestem samolubem ale takich sekretów sie nie zdradza  :P  :P  

powiem ci tyle : jak jeździłem kilka lat temu na karpie na mazury i zatrzymywałem się na prawie kazdym małym jeziorku , takim kilka \"ha\" , to zawsze był tam karpie .
były to okolice olsztyna , a także gizycka.

dzięki bardzo wejde zaraz na google earth i popatrze sobie, jeszcze mówisz że koło giża , fajnie sie składa , bo mam tam mnogo rodzinki icon_smile.gif
tomek wedkarz
z pozodru bezrybne jeziorka , okazują się eldoradem karpiowym. tylko trzeba dostrzegać "znaki" żerowania i być na łowisku o wielu porach .
Polak
Piękne Amurkiiii~! Też kiedyś miałem takiego lub większego na haku lecz przy samym brzegu walnął tylko ogonem i poszedl w...! ;p Hamulec mi sie popsuł i nie dało sie łowić ;/ to chyba była przyczyna spięcia sie ryby.
Jeszcze raz Wielkie Gratulacje.
tomek wedkarz
QUOTE(Polak)
Piękne Amurkiiii~! Też kiedyś miałem takiego lub większego na haku lecz przy samym brzegu walnął tylko ogonem i poszedl w...! ;p Hamulec mi sie popsuł i nie dało sie łowić ;/ to chyba była przyczyna spięcia sie ryby.
Jeszcze raz Wielkie Gratulacje.

dzięki , masz nauczke na przyszłość .
trzeba wiedziec ze amury rozkręcają się jak poczują dno icon_wink.gif
GoFeR
normalnie giganty pozdrowionka i dalszych sukcesow zycze
Joda
Witam jezeli ten szczupak wazy tyle ile napisałeś to jest to rekord Polski, więc chyba nalezało by to zgłosic do pzw

pozd icon_lol.gif
kenny
Pierwsza fotka - Święty Piotr?

Piękne ryby, gratulacje.
Spławikowiec
brawo brawo

piękne okazy naprawde jest sie czym chwalić

naprawde marze o takich rybach

ale mam zamiar pojechać do norwedi i zapolowac na halibuta
tomee
ale kabany,kurde to juz mozna ciagnac... 23kg... a moja najwieksza tylko 9kg icon_sad.gif gratulacje i zazdroszcze icon_razz.gif
tomek wedkarz
rekord polski szczupa wynosi ponad 24 kilo , amura jakieś 39 kg. także rybki są za małe . jedynie mogą byćna ryby rokui jeden i drugi icon_biggrin.gif
frozen20
tomek wedkarz.gratulacie takich wielkich rybek icon_wink.gif.powiem ci szczeze ze jeszcze takich wielkich rybke jak na zdieci nigdy nie widzialem na wlasne oczy jeszcze icon_sad.gif.Mam nadzieje ze kiedys nadejdzie taki dziej i zobaczye takie rybki jak na tych zdieciach.Zyczye ci kolejnych takilch wielkich okazy icon_wink.gif.Mam tylko prozbe nie wylap wszystkich takich wielkoludow bo inni nie bede miali takej zabawy jak ty przy cholu icon_wink.gif.JESZCZE RAZ CI GRATULUJE ZDOBYCI PIEKNEJ icon_wink.gif.POZDRAWIAM
PeTeR_15
frozen20 ale przecież On je wypóścił icon_biggrin.gif
frozen20
PeTeR_15.wlasnie masz racie nie wypuscil ichy icon_smile.gif

do tomka wedkarza.mam pytanie na ile ci dni starczylo jedzenia tych rybek icon_wink.gif ??
tomek wedkarz
na długo icon_biggrin.gif
staram się wypuszczać większe złowione ryby .
szczupaka bym wypuścił gdyz moim zdaniem takie ryby powinno sie wypuszczać ze względu na ilość ikry itp. ale gdy dopłynąłem z nim do brzegu juz się kiwał przy łodzi , było mi go bardzo szkoda ale musiałem go zabrac.
amury biore takie koło 10 kilo. nieraz 2 -3 w ciągu roku.
reszte wypuszczam , szczególnie takie duze.
Stasiu_14
Ten dziadek wyglada jak WILK MORSKI. Nie chce mi sie wiezyc ze to twój kolega.
pawel
Wydaje mi się ,ze te zdjęciasą z odległych czasów !! Te ryby nie sązłapane prze Ciebie!! Ja niew iem jak wy łapaliscie na dragjącą szczytówke te Amury( wędki w oddali) icon_smile.gif
PeTeR_15
pawel ciężko żeby On tych ryb nie złowił jak On jest przecież na 2-óch zdjęciach icon_biggrin.gif icon_confused.gif
Killerek 27
mam propozycje żeby zamknąć temat , znowu zaczynają się jakieś dziwne oskarżenia bez żadnych dowodów .... tak w gwoli wyjaśnienia nie wszyscy posiadają cyfrówki ...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.